Моята сватба през 2015

  • 48 947
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Принципно нашата зала беше за 400 човека, а ние бяхме 120. Имат все пак някакъв минимум за по-големите зали, на нас ни казаха, че поне стотина човека е хубаво да има. Тамън повече място за развихряне на дансинга има.  Mr. Green Така че никакви дилеми- решавайте се! Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 160
Малко пухче, добре дошла и честито!   bouquet
И аз съм за по-дългосрочното планиране - мъжа ми много ми се смее, защото от сега съм започнала, но аз обичам да съм наясно с всичко и да си разхвърлям нещата по месеци, отколкото да изживявам стресове накрая. Не че няма да има, но искам да се опитам да ги минимализирам.

И аз съм ЗА по-дългосрочното планиране. Особено за ресторант, фото, видео и DJ - ако имаш 2 месеца за организация, е много вероятно добрите да са заети, няма време за обмислен избор...поне аз така си го представям.
Не че не са ни казвали в ресторант "ама много е рано, не можете да капарирате сега", но ми е много по-спокойно  като знам, че поне основното е организирано.

# 17
  • Мнения: 14 303
Да, а и финансовите ресурси се планират много по-лесно като имаш някаква бегла представа какво и къде ще се случва Simple Smile На мен ми е важно, понеже сами ще си плащаме и трябва да знаем до къде ни се простират възможностите. Не че няма да има и непредвидени разходи, но все пак основните неща лесно се смятат.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 160
О да, това също е голям плюс. Разходите са много и накуп би ми станало зле да изсипвам толкова пари.
Така и така пиша, да попитам и за рокли - търсите ли вече, къде си струва да се ходи? На мен още не ми се захваща с това като че ли, голям ужас ми се струва.

# 19
  • Мнения: 14 303
Аз още не съм обикаляла за рокля. Брат ми ще се жени през Май и със снаха ми сме се разбрали да обикаляме другия месец. Не съм много вдъхновена и малко се съмнявам, че ще си намеря рокля в нашия град. Ще ходим със сигурност до Асеновград. Иначе имам избран модел и шивачка, която да ми я ушие, но първо искам да видя дали нещо готово няма да ми хареса. бедата е, че изобщо нямам идея как искам да изглеждам  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 3 160
Страх ме е да шия рокля, честно.
Две мои приятелки и сестра ми /за бала си, тя не е омъжена/ имаха проблеми с шивачи и "дизайнери" и като цяло мнението ми е, че обещават света, а резултата е въпрос най-вече на късмет.
По-скоро от алиекспрес бих поръчала, поне да са правили модела преди това. Пак е същото, но поне има шанс ако има добри отзиви. А там има уникални рокли /или поне така изглеждат на снимките/.
Асеновград е и в моите планове за ноември, поне за да пробвам различни модели и да реша какво искам.

# 21
  • Мнения: 14 303
Аз в шивачката съм уверена, че ще я направи такава, каквато е на снимката. Не съм сигурна аз като се видя в нея дали ще се възприема. За това и искам и готова да търся.
Мен пък от Алиекспрес ме е страх Simple Smile Верно са много красиви, обаче ако не ми стане... Моя позната така си поръча и дойде много голяма... не можа да я оправи и не беше много красиво.
Слава богу имаме време, сигурна съм, че ще сме с перфектните рокли Simple Smile
Мен друго ме тормози сега.... Кога мислите да правите сватбената фотосесия? Бях преди няколко седмици на една сватба и сесията беше между подписването и ритуала. Ами нас ни настаниха в ресторанта и един час чакахме младоженците за да "започне" сватбата.
Моят ритуал ще е в градината на ресторанта, гостите ще са вече там, няма да има пътуване от точка А до точка Б, за да я вместя и ми е чуденка кога ще я направим  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 3 160
Разбира се, че ще сме най-красиви! Фръц!
На чат я обънахме тази тема  Simple Smile
Преди малко пуснах тема във връзка с това. Не знам дали е най-добрия вариант, но фотосесията смятаме да я направим след църквата. Така няма да се притесняваме за гостите - те ще могат да се придвижат до ресторанта, да се настанят, да пият кафе или каквото искат. Но ние няма да имаме изнесен ритуал.

Скоро бях на една сватба с изнесен ритуал в градината на един хотел и там младоженците си направиха фотосесията след церемонията - гостите пак си се настаниха, хапваха, пийваха и не е имало проблем. После влязоха в ресторанта, с всичките му ритуали. Беше доста забавно, защото виждахме странните неща, които фотографът ги караше да правят. Но там хотелът си имаше хубава градина и фотосесията беше в нея. Ако няма такава, май е по-сложно.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 170
за роклята и аз съм решила да се спретнем с моите шаферки (сестра, братовчедка и племенница на ММ)  и с кумата и да отидем до Асеновград да търсим наведнъж за всички. Търсих и тук, в Германия, но са ужасни. Иначе харесах от много сайтове, но не смея.
за фотосесията аз го мислех докато ни се настанят гостите, докато се видят, тъй като повечето се познават, да я направим.
И аз искам много изнесен ритуал, а хотела си е баш до борисовата, май ще стане.  Blush
Пс: Какво решихте за шаферките? Колко, кои, в какви рокли, вие ли ще ги купувате? Ние бяхме в голяма чуденка, накрая решихме ние да ги купим и за тях и за кумата, като подарък. Много искам еднакви рокли, дано се съгласят на една.  Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 3 160
Пс: Какво решихте за шаферките? Колко, кои, в какви рокли, вие ли ще ги купувате? Ние бяхме в голяма чуденка, накрая решихме ние да ги купим и за тях и за кумата, като подарък. Много искам еднакви рокли, дано се съгласят на една.  Heart Eyes

Моите 2 шаферки /сестра ми и братовчедка ми/ ми се иска да са в еднакви рокли, смятам аз да ги поема. За кумата нямам претенции, но много искам снимки като показаната от теб, така че се надявам да има консенсус относно модела, цвета и т.н.

# 25
  • Мнения: 14 303
И на мен много ми харесва шаферките да са облечени еднакво. Аз, обаче, ще пропусна... Моите са пет и ще се вкарам в голямо приключение...

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 247
Момичета, и аз май ще съм с 2 шаферки, но не държа да са с еднакви рокли Simple Smile

# 27
  • Мнения: 303
Здравейте момичета и аз се записвам моята сватба ще бъде на 06 .06 като на още едно момиче от тук  засега сме резервирали ресторант и музика .Рокли разглеждам миналият месец бях наблизо ми е Асеновград и все са ми грозни мноооого старомодни неща не искам да приличам на бухтичка с грозна чанта . Да разкажа мм мъж ми предложи в един ресторант с дълга реч колко ме обича голяма радост след предложението се мина месец и установихме ,че съм бремена та се поотложи  не исках да съм бремена булка .

# 28
  • София
  • Мнения: 3 160
Здравейте момичета и аз се записвам моята сватба ще бъде на 06 .06 като на още едно момиче от тук  засега сме резервирали ресторант и музика .Рокли разглеждам миналият месец бях наблизо ми е Асеновград и все са ми грозни мноооого старомодни неща не искам да приличам на бухтичка с грозна чанта . Да разкажа мм мъж ми предложи в един ресторант с дълга реч колко ме обича голяма радост след предложението се мина месец и установихме ,че съм бремена та се поотложи  не исках да съм бремена булка .
Аз, аз  Grinning
Току- виж сме се засекли из ритуалните зали или в църквата.
Кой ресторант избрахте?

# 29
  • Мнения: 14 303
ралица 21 добре дошла и честито   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт