Моята сватба през 2015

  • 48 957
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 303
Благодаря ние с мм живеем в Пловдив  , но аз съм от Плевенският край та както е поговорката от където  е жената там е и родата  Mr. Green та сватбата  ще е там  към 50 -60 човека ще са от моя край и 10-20 от Пловдив . В такъв случеи вие  ли ще плащате хотел или гостите си го поемат как мислите.

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 20:09 от ралица 21

# 31
  • София
  • Мнения: 3 175
Ние решихме да го платим. 10-12 стаи ще са някъде, няма да ни бутнат. На фона на общите разходи си е нищо, пък става въпрос почти изцяло за близки роднини - моите от Видин, на ММ от Ихтиман. Сватбата ще е в София.
В този ред на мисли да питам и за транспорта - след като ще платим нощувките, предполага ли се да организираме и поемем и транспорта на гостите? Аз смятам, че ще стане твърде ол инклузив работата, пък баща ми се е заинатил, че трябвало. Вие как смятате?

# 32
  • Мнения: 341
Да хванете и подаръците направо да си платите Simple Smile Аз лично имах гости от провинцията, които не познавах, рода на мъжа ми. Свекървата им казала, че има хотел наблизо, но те предпочели да се съберат всички и да дойдат с бусче с шофьор, да си пият и като свършим да си ги прибере.
Та в крайна сметка според мен е достатъчен жест нощувката. Пътят вече е излишно мисля. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 14 336
И аз за транспорта мисля, че е излишно. Все пак решение на гостите е дали да ви уважат и съответно да си направят сметката как ще го направят. Ние сме от Велико Търново и сватбата ще е в Арбанаси. Близо е, но все пак си е пътуване. Ще оставя всеки да прецени как да дойде - кой ще шофира и няма да пие, кой ще ползва такси. Само на бабите ни мисля да платя такситата.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 175
Благодаря! Моите съображения са същите, + че организацията с моята рода ще е мноого сложна. Всеки ще си предпочете колата, убедена съм. Вече за баба и дядо, разбира се, че ще се погрижим.

И малко оф-топик, не се сдържах  Party

Баба гледа преминаващите коли от сватбения кортеж и си мърмори:
- Още една са я повели с музика да мие чинии...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 283
Здравейте бъдещи булки Simple Smile Да се разпиша и аз Simple Smile Нашето събитие ще е следващата пролет - април-май. И ние не знаем кога, искаме да запазим ресторанта първо. Да се пооплача, пък и събирам мнения. Аз съм от Бургас, половинката е от Варна. Сватбата ще е в Обзор. Там ни обявяват куверти в порядъка 40-60 лв. На мен ми се струва доста, но навсякъде , където съм питала , дори и в градовете, е все такива цени. Чак се чудя как една от вас каза, че на Арбанаси е "30+-....".... Да вземем да дойдем и ние там ли.... МНого ме мъчат нощувките мене. Струва ми се по-редно да поемем нощувките на гостите ( 100 човека). Бъдещите свекъри са съгласни с мен, но родителите ми не са. Отново първите са съгласни за Обзор, а вторите не са. Абе какво да ви кажа.... А на вас такса "тирбушон" искат ли ви, когато разпитвате по ресторантите? Някой може ли да ми препоръча сватбена агенция във Варна?

П.с. Предполагам от поста ми се разбра каква каша ми е в главата относно сватбата...

# 36
  • София
  • Мнения: 3 175
Здравей и честито!
Април-май е великден, баловете и около 30-ти май е Задушница, имай го предвид ако искате църковен брак.
40-60 лева е нормален куверт в София, педполагам и във Варна няма да е особено по-малко. Обаче моя съвет е да прецените къде какво включва, 35 лв куверт + украса 3лв/стол+тирбушон 3 лв/човек+десерт+акохол/безалкохолни може да се окаже повече от 42 лв с включени повечето неща примерно.
Успех с организацията и само приятни емоции!  Hug

# 37
  • Мнения: 303
Такса тирбушон  newsm78 . Ние за хотела се чудим сватбата ще е обедна то не са роднини а приятели  или пътните да поемем в чуденка съм нашият куверт ще е около 30 лева за морето май е нормално цените да са високи особено около топлият сезон . Момичета от кога сте поканили кумовете ние още се чудим кои точно да изберем  Embarassed

# 38
  • София
  • Мнения: 3 175
Пак аз  Grinning
Ще овършея бг-мамата докато оздравея.

Ние преди 2 седмици я свършихме тая работа, на 6ти юни е сватбата.
Но при нас нямаше дилема, даже те не се изненадаха особено. Преценихме, че е по-добре да си знаят, да не се чудят защо още не сме ги поканили. Пък може и да ударят по 1 рамо в подготовката.

# 39
  • Мнения: 14 336
И аз да кажа Grinning
На нас на Арбанаси ни предлагат куверти около 30 лв. +- , които включват салата, вечеря, безалкохолни. Ние си внасяме алкохола, мезетата, ядките, тортата. Украсата е отделно.
Какво е такса тирбушон?  Embarassed
Кумовете си ги поканихме миналата седмица - при нас приятел на мъжа ми и моя приятелка (кума е необвързан за момента, за това така).

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте!
И аз ще съм булка догодина. За сега мислим Арбанаси или Търново през август. Имам въпрос - имате ли препоръки за ди-джеите? Мисля, че музиката е много важна, за да стане хубаво парти! Искам всякакъв вид музика, че хората са много различни.

# 41
  • Мнения: 14 336
Добре дошла,  флиан   bouquet
И аз ще съм на Арбанаси Simple Smile За DJ-я ще се съветвам с една приятелка, която работи с парти агенции и ходи по много сватби. Като стигна до там ще споделя. И според мен музиката е определяща за настроението на сватбата. Това, което мои приятелки направиха е да се срещнат с човека и да поговорят какво искат. Освен това му бяха дали списъци с песни, по който да се води.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 175
Не мога да дам мнение за избора на DJ, ние ще работим с двама приятели на ММ, които се занимават с това /единият е по техническата част, другия по приказките/. Много добро впечатление ми направи когато се уговаряхме, единият носеше огромна бланка и като взе да ни разпитва, до 9то коляно за родата, за предпочитания, всичко каквото можех и не можех да се сетя. Около час и половина разпит, за да знае кой кой е, какво искаме и как да реагира ако някой поиска "Милионерче" примерно, защото смятаме да пропуснем чалгата ако е възможно.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 283

Какво е такса тирбушон?  Embarassed

Такса тирбушон е таксата на човек, която плащаш ако искаш да си вкараш алкохола. Примерно  - нашата сватба ще е от 100 човека, а таксата тирбушон ми е 5 лв.човек. Демек трябва да платя 500 лв. само за това, че внасям алкохол. А трябва да си купя и алкохола! Абе ужасно скъпо ми се вижда  #Cussing out А да не говорим за оувъртайма на ресторанта - след 24:00 по 100 лева на час. Което е добре. Защото на няколко места във Варна ми обявиха следната схема: ресторанта работи до 12, след това обаче - оставаш още и плащаш. За първия допълнителен час - 100лв, за втория  -200, за третия 300 и т.н. в тази прогресия. Еми аз изхълцах  #Crazy ! Като цяло, когато се поразрових назад във разни форуми преди 3-4 години е било възможно да вдигнеш сватба за около 6-7 хил.лв, а сега явно 10 хил. не ти мърдат!

# 44
  • Мнения: 14 336
audace ти направо ме преби с  цени, добре, че при нас нещата не стоят така, защото сигурно щях да се откажа.

Общи условия

Активация на акаунт