Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 32 **

  • 83 122
  • 949
  •   1
Отговори
# 840
  • Варна
  • Мнения: 931
Пф, аз се надявах на магически трик за приучване към вървене до мен. Защото наистина ми идва да я вържа вече, но ако е за дръжката на количката ще я обърне  Laughing

# 841
  • Мнения: 2 697
О, момичета, всеки си има позиция и си я защитава. Вие също си имате ваши, нали? А когато тече спор между двама, очевидно третият намесил си е "черна станция" отвсякъде. Свободната дискусия е нещо съвсем друго Peace Не се грижете за моите нерви, помислете си защо ви дразни това, че някой си защитава мнението по-емоционално, аз лично проблем с това нямам - напротив, много ме радват хора, които си държат на мнението, поне колкото аз Peace Бих използвала и по-силни думи, но не ми се иска да се държа просташко като други Mr. Green Подобни хора за мен лично са вдъхновяващи, защото имат достатъчно увереност да кажат тезите си и да ги защитават публично. А и да имат убедителни аргументи, вие имате ли такива? Въпросът е риторичен.

Иначе за справянето с двете деца на улицата - и аз използвах двойката на Phil&Teds и нямах грижи. Тя точно за това е и предназначена, така че беше лесно и приятно, а и, както съм споменавала, големият обожаваше да се вози. Е, тежичко беше, но пък безопасността е на първо място. Още си спомням какъв ужас беше, когато се налагаше да се мъкнем по консултации с една раздрънкана лятна количка за бебето и малкия за ръка. А баткото се спъваше още до мен. Редовно по пешеходните пътеки дърпах с все сила баткото, на който веднъж в бързането му паднаха панталонките Crazy, толкова съм му ги вързала явно. Тази сцена и досега ми е пред очите - чудех се да се смея ли или да плача. Но това минава и заминава - децата растат. Сега обаче ми е трудно по-скоро това, че сме без количка. И двамата понякога ме дърпат в различни посоки и е от забавно по-забавно Crazy Но и това ще мине, и като мине ще съм особено наперена мама на двама младежи, която най-после ще върви спокойно, а няма да търчи нон-стоп Wink

Лека нощ Simple Smile

# 842
  • Мнения: 200
Първият абзац беше толкова тихичко потайно обиден към всички, че изобщо не прочетох втория....

Успех, мами!

Аз ще намина пак през по-възпитани времена.

# 843
  • Мнения: 61
Аз немога,да се оплача честно казано.Както е писала  една друга мама-чак ми е странно,когато разни непознати започват,да оплакват,колко ми е тежко  Grinning Но не е защото съм някакваСуперМама,а просто не съм перфекционист - гледам,да са нахранени,облечени с чисти дрехи и здрави.Всичко останало е,ако ми остане време  Laughing Много често мм се прибира от работа и се хваща,да приготвя вечеря,защото не съм успяла,да наготвя.Разхвърляното вече  не ни прави впечатление и на двамата  Embarassed
А имам и късмет с добре спящи деца (каката спи непробудно,малката става 2-3пъти,за да си търси шишето и ведната се унася отново).Та в никакъв случей не бих казала,че съжелявам за малката разлика- даже напротив.Имали сме трудни периоди,но минаха и заминаха.Сега се наслаждавам на това как се търсят постоянно,как си играят и как си говорят на някакъв неразбираем за мен език  Simple Smile

# 844
  • Мнения: 246
.

Последна редакция: ср, 25 яну 2017, 11:55 от Ava_

# 845
  • Мнения: 2 328
Прекаляваш и продължаваш да мелеш едно и също.

# 846
  • Варна
  • Мнения: 931
Да сменим малко темата преди да сме се изпокарали Wink
Та да питам, има ли някой с по- големи дечицата, които са тръгнали на градина в една група? За уилище знам, че може едното да е на 6, а другото на 7, но нямам идея как стоят нещата с градините (главно частните ме интересуват).

# 847
  • София
  • Мнения: 25
Здравейте, отдавна следя темата, но чак сега се престраших да пиша. Децата ми са с година и 5 месеца разлика, момчета. Големият този месец направи 3 години, малкият е на 1г и 7 месеца.
Да отговоря на въпроса на Емили. Този септември и двамата тръгнаха на ясла. За щастие групите са смесени и за двата набора и се паднаха в една група. Въпреки че много приятелки ми казваха, че ще е най-добре да са в отделни групи, за да можели да бъдат самостоятелни, смятам че това беше най-хубавото нещо за тях, да са в една група. Още от първия ден и двамата влязоха с усмивка в градината и до сега не сме имали драми. Смятам, че точно това, че са заедно им помогна да се адаптират веднага. Даже има сутрини когато дават зор на врата да тръгваме Simple Smile.

# 848
  • Мнения: 2 697
Момичета, това тук е дискусионен форум, ако сте забравили - нормално е някои мнения да не ви харесват, да не четете дадени теми или да не пишете по други. Всеки има право на мнение, обаче когато някой изрази такова на специалист, е обидно да поставяте под въпрос неговия професионализъм, още повече че грам не разбирате от специалността му. И още повече предвид това, че този някой за разлика от вас е дал достатъчно указваща личността му инфо, а не се крие единствено зад ник. В този случай е много тънка границата между форумските закачки и клеветите, така че аз определено се замислям да повикам модератор да поразчисти темата.

Едит: всички мнения с квалификации, обиди и саркастични подмятания са докладвани на модератор.

А моите мнения ще ги редактирам докато е време, защото е видно, че не се вписват в махленския уклон на темата, зададен от някои потребителки.Peace

Е, не успях да ги редактирам - какво да се прави, поне съм сигурна, че са обосновани и обиди в тях няма.

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 18:06 от Шехина

# 849
  • Мнения: 36
Шехина, съжалявам, но мисля, че ти сама си вкара автогол. По принцип те харесвах и с удоволствие четох мненията ти, но последните ти публикации тук бяха наистина доста неуместни.
Точно така това е дискусионен форум и точно заради това всеки има право да изкаже мнение без значение обосновано или не, професионално или не, дали ти харесва или не.
Дамите искаха да спрат спора и смениха темата, но ти продължаваш. Става наистина досадно.
А относно репутацията ти- пази си я ти, никой не е длъжен да ти я пази

# 850
  • Мнения: 1 034
И на мен ми стана досадно. Ненужно се задълбава и излично се напряга ситуацията, като напълно се измести темата.
Бих се включила с удоволствие, когато добрият тон се върне.

# 851
  • Мнения: 932
Шехина, темата би ми била по-приятна за четене, ако ти не пишеш в нея.

# 852
  • Мнения: 481
Моите са в различни групи,во в еднасграда. Често, когано малката де разстрои викат голямата за да я успокоява. Малката копира във всичко сестра си, голяма е смешка. Каката танцува и ми показва последните неща, които е научила. Малкото седи зад нея и само вика- иж,иж, мамо(виж,виж, мамо) и се опитва да направи същото.
Обаче имам един проблем, който все още седи. Когато искам да се занимавам с голямата - рисуване, писане и тн. Малката все се бута при нас и пречи. Редим пъзел примерно - минава и го разваля. Всички настолни игри ни разваля...въобще държи се като терминатор. В началото мислех, че го прави, защото сме я игнорирали, но всеки опит да я включа в играта завършва катастрофално. Вие как се справяте?

# 853
  • Мнения: 1 034
И при нас малката пречи. Не можем да я включим, понеже е малка и не разбира какво правим. Например тя играе с конструктора като разглобява и разхвърля частите. Баткото пък иска да строи, а тя идва и чупи. Нормално е той да се ядосва.

# 854
  • Мнения: 744
При нас е същото. Най-малката хем копира големите, хем с нея не става да се играят на такива по-дълги игри, в които се застояват децата на едно място. Кака й по се застоява от нея. Даже и книжките като разглеждаме с дребната, не издържаше до скоро да й чета всичкия текст, можеше само картинките да коментираме и сочим. Кака й  пък обича да й чета приказки. Налага се тези занимания да са индивидуални - докато дребното спи или се е заиграло с баткото или само.

Общи условия

Активация на акаунт