Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 32 **

  • 83 025
  • 949
  •   1
Отговори
# 870
  • Варна
  • Мнения: 927
Явно има нещо във въздуха тези дни Simple Smile

# 871
  • Мнения: 488
jalina, няма ли възможност да наемеш жена, която да ти помага почасово?

# 872
  • Мнения: 106
Явно има нещо във въздуха тези дни Simple Smile
И аз същото щях да пиша. Може да иде и пролетната умора. Факт е обаче, че е кривичко тези дни. А си мислех, че когато малкото мине 2-годишна възраст, физически става по-леко Simple Smile

# 873
  • Мнения: 743
Всяка възраст си има своите трудности. И аз миналата седмица имах период на мрачно настроение и тежка умора. Мисля, че малко поотмина. Умората си я имам постоянно, де. Но поне мрачното настроение отминава. Моето най-малкото проявява характер напоследък. Прословутият бебешки пубертет - с тръшкането, рева и "няма"-то, "не"-то и "щото така"-то. ММ много мрънка напоследък, че го разиграва. Оставям ги сами вкъщи като излизам да водя по-големите и да ги прибирам от ЦДГ и училище. Обаче аз съм "перде" и хич не я отразявам като почне с номерата. Нали не ми е за първи път да минавам през такъв период. chef

# 874
  • Варна
  • Мнения: 927
Аз от този бебешки пубертет ще вляза в ранна критическа  Joy

# 875
  • Мнения: 16
Здравейте,мами!Много искам да имам породени деца,но някои неща не са ми ясни и все още не мога да се реша на това.Кажете,моля ви как се справяте с цялата домакинска работа,гледането на бебе с всички изисквания-стерилизация,гладене и т.н.,с воденето и взимането на голямото дете на ясла и извеждате ли бебето всеки ден на вън(примерно следобед),защото ако трябва да излизам толкова много си мисля,че няма да се справя с другите задължения(таткото не е много активен в домакинстването).Истински се възхищавам на всички,като вас!

# 876
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте,мами!Много искам да имам породени деца,но някои неща не са ми ясни и все още не мога да се реша на това.Кажете,моля ви как се справяте с цялата домакинска работа,гледането на бебе с всички изисквания-стерилизация,гладене и т.н.,с воденето и взимането на голямото дете на ясла и извеждате ли бебето всеки ден на вън(примерно следобед),защото ако трябва да излизам толкова много си мисля,че няма да се справя с другите задължения(таткото не е много активен в домакинстването).Истински се възхищавам на всички,като вас!
Няма да се справяш с другите си задължения, просто трябва да се примириш и да си избереш приоритети.

# 877
  • Мнения: 488
Здравейте,мами!Много искам да имам породени деца,но някои неща не са ми ясни и все още не мога да се реша на това.Кажете,моля ви как се справяте с цялата домакинска работа,гледането на бебе с всички изисквания-стерилизация,гладене и т.н.,с воденето и взимането на голямото дете на ясла и извеждате ли бебето всеки ден на вън(примерно следобед),защото ако трябва да излизам толкова много си мисля,че няма да се справя с другите задължения(таткото не е много активен в домакинстването).Истински се възхищавам на всички,като вас!
Няма да се справяш с другите си задължения, просто трябва да се примириш и да си избереш приоритети.

Много правилно казано.  Simple Smile

Втора зима извеждам малкото ми дете болно, за да взема по-голямото от градина/училище. Под болно не разбирай само сополи. Имала е пневмония, бронхити, бронхиолити, Т. Валяло е дъжд, сняг, духало е вятър. Неприятно е, но няма как. Сигурно на всеки с малко второ дете му се е налагало.

# 878
  • Мнения: 16
Благодаря ви за откровените отговори!

# 879
  • Мнения: 779
Кърмиш, не насилваш бебето да пие вода (повечето не искаш) и стерилизацията отпада като задължение


Какво толкова му гладите на това бебе, особено първите 6 месеца? Докато не пропълзи с какво толкова ще си цапа дрехите,че да имаш да переш купища бодита. Аз например с второто съм гладила само на момента - вадя от шкафа, изглаждам буквално за 1 минута и е готово
 
извеждате ли бебето всеки ден на вън(примерно следобед)

Не само бебето - и двете ги извеждаш, през лятото и 2 пъти на ден. Яслите през лятото са на сборни групи, ако ти си вкъщи защо да даваш голямото да се тормози с непознати учителки и деца. ЦЯло лято ще сте си тримата по цял ден, вероятно и през зимата поради боледуване.

как се справяте с цялата домакинска работа....защото ако трябва да излизам толкова много си мисля,че няма да се справя с другите задължения(таткото не е много активен в домакинстването)

Ставаш сутрин в 7, оправяш двете деца за градина, завеждаш голямото и се връщаш с малкото. Закусвате, ти сготвяш, то евентуално поспива малко.Към 11-11.30 излизате за 1 час. Прибирате се, обядвате (детска кухня, бурканчета от магазина или ако си сготвила заедно с вашето ядене и си му отделила преди да сложиш подправки - както ти е по-удобно). Приспиваш малкото. Докато спи поразчистваш къщата или спиш с него. Ставате, закусвате, към 4-5 часа взимате голямото от градина. През лятото оставате на площадката докато се прибере таткото, през зимата - играете вкъщи. До тук бебето е разходено 3-4 пъти - 2 пъти да вземете и заведете баткото от градина и 1-2 пъти според сезона е целенасочено изведено. При целенасоченото извеждане ако е малко за площадки си свършила и някаква друга работа- напазарувала си, отишла си до банката, пощата и т.н.
Прибира се таткото, вечеряте, довършваш домакинската работа - малко гладене пред телевизора, прибиране на дрехи, чинии ако нямаш миялна.Към 8-9 приспиваш децата и си лягаш с тях.

Ето ти примерен ден в които всичко е свършено, сготвено е и децата са изведени. От всички изброени неща нито едно не представлява трудност за майки с породени деца. Истинската трудност е да си съхраниш нервите, защото малките деца имат качеството да ти се качват на главата и доста да ядосват родителите си (при породените умножено по две), да получиш достатъчно сън (т.е точно толкова колкото да оцелееш психически и физически) и да опазиш децата не здрави (защото вероятно първите години ще бъдат постоянно със сополи и голямото ще заразява малкото), но да не се разболяват наистина сериозно, да са непрекъснато на антибиотици и да влизате в болници. Останалото са бели кахъри и ако сега ти се вижда сложно да се оправяш с домакинството почакай да се върнеш на пълен работен ден 8 часа + 1 час обедна почивка + 1 час пътуване до офиса и обратно = 10 часа извън къщи и все пак да направиш така че детето да не е заведено първо в градината и взето последно (т.е учителките да не подмятат зад гърба ти, че толкова време стои това дете в градината, че ако може и те да го изкъпят ще е най-добре) и все пак да си сготвила и изчистила за всеки ден.

# 880
  • Мнения: 2 328
Ще кажа само две думи -  Организиране и Улесняване.Това е моят начин.Нямам помощ от никой,дори и таткото е често командировки.

# 881
  • Мнения: 488

sunlight_eli е описала много хубав режим. Обаче , ако трябва една седмица да правя това и ще съм съсипана  Laughing . Аз примерно гладя само дрехите на мъжа ми за работа и моите за излизане. На децата дрехите се гладят само , ако са за официален случай. Не виждам смисъл да изгладя детска дреха, която същия ден ще бъде лекясана и ще отиде отново в пералнята. Даже по-скоро ММ си глади сам дрехите  Laughing Малкото сега порасна - 2г2м. Предните две години основният ми приоритет беше да се наспя, след това да има ядене вкъщи и чисти дрехи за децата. Сега вече имам и други приоритети, но децата пораснаха и не са вечно залепени за мен, така че остава време и други неща да се свършат.

# 882
  • Мнения: 779

sunlight_eli е описала много хубав режим. Обаче , ако трябва една седмица да правя това и ще съм съсипана  Laughing . .

А как си го правила? На мен лично това ми беше един от възможните режими - през зимата, когато и двамата са здрави и голямото ходеше на ясла. Лятото си бяхме 3-та вкъщи така че отпадаше ходенето и взимането на градина, но за сметка на това сутрин прекарвахме поне 2-2.30 часа навън- от 10,30 до 12,30 като аз между закуската и 10,30 бях сготвила. После втори път следобед след 4,30-5 до 7-8 вечерта. Третият вариант съответно е когато са болни вкъщи и тогава си е според случая. Никога няма да забравя как се разболяхме и тримата - първо големия, после едновременно аз и малката. Толкова ми беше лошо, че не успях да стана изобщо от леглото. Големият се беше пооправил горе долу и му пуснах сутринта телевизора да кротува, сложих наблизо вода и нещо за ядене, придърпах лекарствата и почти припаднах на дивана, гушнала малката, която беше в същото състояние. По обяд като се разбра че положението е зле и не мога да се надигна се обадих на мъжа ми и го помолих да си дойде 1 час по-рано и за другия ден да предупреди, че ще отсъства. Добре че и голямото не се беше възстановило съвсем та и то откара цяла ден на дивана вперил поглед в телевизора, а не беснееше из къщата както обикновено. Обаче и това минава- справили сме се.
Иначе за домакинската работа е според периодите на бебетата. С първото гладих всички накуп докато пропълзя. После понеже много се лепеше за мен и ютията му беше интересна спрях да гладя в негово присъствие, защото ме беше страх, че може да дръпне ютията и да го изгори - докато спи- колкото успея, толкова. Като се роди и малката започнах да гладя само на момента- вадя, гладя набързо буквално за 1-2 минути, прибирам веднага ютията на безопасно място. Сега вече гладя само сутрин преди работа/градина - каквото ще се облича за деня. Отново ми отнема не повече от 10 минути.
Обаче аз и приоритетите съм си подредила по друг начин - на първо място ми е извеждането на децата и да има сготвено. Никога не лишавам децата от разходка за да изчистя. Вкъщи може и да е разхвърляно, но децата всеки ден са били навън да играят поне за 2 часа.

# 883
  • Мнения: 1 034
И на мен домакинската работа не ми е била проблем. Точно както беше казано основният проблем е, че много ме ядосват понякога и вече не помня от кога не съм спала цяла нощ (не се и очертава).
Не дъм гладила - всичко в сушилнята. Стерилизирането е няколко месеца и в крайна сметка само слагаш всичко в стерилизатора. Не е голям зор.
Бебето първо беше на купени пюрета, после на кухня. Баткото винаги е бил на ясла, понеже навън е много палав и ми е мъка да съм с двамата. Гледам каквото ще да става, но ММ да го закара. Вземаме го с малката - когато е лошо времето отиваме с колата, когато е хубаво така или иначе излизаме на разходка.
Понеже така или иначе са ме събудили най-късно в 7, тази сутрин имах време да направя баница за закуска, мусака за обяд и до 10 часа всички бяхме нахранени, облечени, аз гримирана, с направена коса и пила кафе. Така че бяхме на разходка, после се прибрахме и имахме обяд. Когато е лошо времето и не става за разходка мога когато ми е кеф да готвя и да чистя. Всичко мога да правя и с двете деца. При мен няма такива -Вземи ми децата, че да пусна прахосмукачка.
Сега чакам по-добри времена, когато повече ще ме слушат и аз няма да викам толкова.

# 884
  • Мнения: 488
Ами ще напиша някои от твоите неща, които не съм правила. Първо ММ води Н1, Н2 на градина (уточнявам, че сме с 3 деца - вече са на 6, 3, 2). Това си е наказия сутрин да будя и оправям всички деца, когато някое от тях няма да излиза. Гладя минимално. Разбирай само моите дрехи, защото ММ си глади неговите. До миналото лято (т.е. докато Н3 беше на около 1г.5м-6м) съм готвила от дъжд на вятър, защото не ми оставаше време.  Дотолкова , че нямах време да пусна един хляб в хлебопекарната, а ходех да купувам от магазина. Н2 и Н3 от 5м до 8м караха на пюрета. После взимах частна кухня. Много често вечер не съм успявала до оправя кухнята след вечеря, защото съм се тропясвала с децата. Н3 беше залепена за мен. Проходи късно (1г4м) и трябваше много да я нося. Толкова бях изперкала, че Н3 я отбих (на 8м и половина), защото забравях да я накърмя, та така ... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт