Ето есента дойде, а Февруарчето расте, расте!!!

  • 40 827
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 201
Здравейте мами ,снощи ходих на 2 рата  фетална морфология и сме много щастливи ,че всичко е наред с бебенцето ни .Има си всичко ,беше много активно ,направо не се спираше,потвърдиха пола  на 100% е момченце.Много неща  измериха ,около 30 мин беше прегледа ,много съм доволна всичко ми обясниха  Peace.
За движенията на бебето и моето на ехографа  все много мърда ,а аз не го усещам толкова активно.Повече вечер го усещам,като си легна.А на мен пък много ми изтръпва десния крак,особено вечер като си легна.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 858
Но, при пренасяне и при раждането, като правят запис на тонове само по корем лежиш и е доста неприятно, особено като те 'вържат' за по-дълго.

По корем ли?   newsm78  За първи път чувам, аз преносих 15 дни, всеки ден ходих на запис на тонове по 30 мин и винаги са ме връзвали по гръб, преди раждането също ми направиха запис - пак по гръб.

Честито на всички минали прегледи и получили добри новини  Hug

За спането и аз все настрани лягам, но се будя по гръб Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 6 258
Уффф, по гръб естествено! Crazy  Laughing  Joy
Ха-ха, представих си родилка, сложена по корем за запис на тоновете. rotfImbo

Последна редакция: ср, 15 окт 2014, 14:26 от Аня♥♥♥

# 48
  • Мнения: 37
И аз да се похваля най-накрая, бях на ФМ при Марков днес и първото нещо, което каза, няма нищо между краката, мома ще имате:) От колко време го чакам този момент, че все се криеше това бебче.
Та моето предчувствие за момче се оказа грешно, хаха
На моя мъж му отне 30 сек да реагира, хаха
и после в колата вика нищо розово няма да купуваш!
иначе най-важното беше да видим, че всичко е наред и че си има всичко (без пишок де Laughing
аз си питах за околоплодни води, скъсяване на шийка и разни други неща, за които съм чела и научила от вас също.
Много добро впечатление ми направи доктора.
И сега съм много щастлива, хихи
Не мога да се концентрирам на работа....

# 49
  • Варна
  • Мнения: 858
Уффф, по гръб естествено! Crazy  Laughing  Joy
Ха-ха, представих си родилка, сложена по корем за запис на тоновете. rotfImbo

Чакай че направо ме хвърли в дъъълбоооки размисли - как е възможно и къде издевателстват така върху горките бременни в 9-ти месец жени  Joy  Какво ли не ми мина през главата, опитах се да си го представя, ама .....ми не ми се получи  hahaha

# 50
  • Мнения: 618
 Joy по корем  Joy

Майките с опит да кажат. Вярно ли е, че мъжка рожба се гледа по трудно от девойките  newsm78 и защо

# 51
  • Варна
  • Мнения: 858
Joy по корем  Joy

Майките с опит да кажат. Вярно ли е, че мъжка рожба се гледа по трудно от девойките  newsm78 и защо

Миии може би защото са по-палави и по-кекави....ама незнам, някой ден ако имам момче, ще разбера Simple Smile  Според мен си е до дете и родители  Peace

# 52
  • Мнения: 975
 rotfImbo  И аз си представих картинката ...
kraskras: Аз не съм "с опит"- в смисъл първо раждане ще ми бъде, но около мен всички пък казват, че момчетата се гледат по-лесно от момичетата. Предполагам обаче, че колкото хора толкова мнения, поради факта, че всяко дете и майка са различни и също възприятието на трудностите може би е различно при отделните хора....Но и аз съм любопитна какво ще кажат мамите с опит.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 258
Ох, аз още се хиля с глас, като си представя картинката. Laughing

За гледането, моите наблюдения са, че момичетата като бебета са по-неспокойни, ревливи, трудно заспиват. Имаме приятелско семейство с 3 момичета и 4-тото е момче, тя като го роди само му се възхищаваше какъв кротан е, аз и се чудех, за мен това си е нормално бебе. Simple Smile Когато роди момичетата бяха в чужбина и сме ги виждали рядко. Бебе момиче имах година, около зъбоникненето беше голямо пищене, почти нон-стоп. Сега имам приятелка с малко момиченце, още бебе и тя е по-неспокойна, буди се нощем.
При момчетата трудното идва към 2-рата годинка, просто имат повече енергия за изразходване, повече готвене си трябва. Wink
Но все пак си е и до дете и до темперамента в семейството.

# 54
  • Plovdiv, Purvenes
  • Мнения: 49
Здравейте момичета!
Записвам се и аз в новата и много хубава ни темичка, нека само добри и весели новини пълним в нея! Благодаря за момичета които се грижат за темата   bouquet И ако може да помоля за един  stork-girl
Да споделя и аз за гледане на момчета. Мисля си че все пак е до дете и родители естествено и все ми се струва че момичета някак си по спокойни, по самостоятелни, по бързо се развиват. А момчета по дълго привързани към майките си, по късно стават самостоятелни, по чувствителни някак си. По не аз съм останала с такива впечатления, аз имам момче и още няколко моите приятелки също, едната има момче и момиче и е коренна разлика. Моето синче беше страшен звяр като бебе, всичко сме пренесли много тежко, първо колики с много рев и постоянно гушкане, после зъби, в количка все ревеше, не щеше да стои там. Но след като проходи стана по лесно. Та сега се надявам момиченце то ми да е малко по кротко. И после ще споделям момче или момиче се гледа по лесно  Grinning
.

# 55
  • Мнения: 91
Честито на узналите пола и с добри резултати от прегледи  bouquet
Аня разсмя ме  Joy
Тигролина извинявай за въпроса - просто си мислих ,че по разположение на бебето или нещо такова  Wink
дали момченце или момиченце е по - трудно за гледане .Ами до децата си е май ,но ще споделя за сина ми и племеннцата –тя е 5 месеца по голяма от него.Той ревлив , тежки колики , трудно заспива , зъбки по -трудно изкара , със захранването беше трудно -плюеше всичко Тя кротко бебе - където я оставиш ,там я намираш , зъбки неразбрахме кога излязоха , Това продължи докъм 2 г - оттогава до сега коренен обрат .Той стана самостоятелен , кротък - само дето е все още привързан към мен  Embarassed  А тя милата мрънка за щяло и нещяло , все нещо не и харесва - дрехите , телефона , очилата , храната . Laughing   
Сега пак момченце очаквам пък ще видим дали е вярно ,че момченцата са по -трудни бебета. Wink

# 56
  • Мнения: 28
Да ни е честита новата тема на всички.Повече добри и по-малко лоши новини да има в нея. Simple SmileАз имам проблем с изтръпването на краката нощем,с ръцете нямам проблем.Но при всеки е различно,различни оганизми сме.Чакам си реда за преглед с надежда този път да науча пола най-накрая.
 #2gunfire

# 57
  • Мнения: 366
Честита нова темичка! Нека да бъде изпълнена само с хубави емоции и новини  Hug
За раждането аз мисля  за сега да раждам в нашата болница. Евентуално, ако АГ-то прецени, че има някакъв проблем тогава ще ида в друга. Решила съм също да раждам нормално, но в крайна сметка каквото дойде Simple Smile
За усещането на бебето Аз сега съм в 23 г. с. и понякога усещам бебчо много активен, но има и дни, в които ми се струва, че не го усещам хич. Гледам обаче да не се филмирам за това, че не го усещам   Wink При мен "филмът" идва, когато ме заболи корема. Разбира се, че и това е нормално, но на мен ми идва да се обадя на АГ-то. За щастие ми се случва много рядко Simple Smile

# 58
  • Мнения: 17
Здравей те и от мен! Моят термин е в началото на Март, но се включвам при вас, защото най-вероятно ще раждам през Февруари. Моите бебчета са две момченца. Моля препоръчайте ми болница и доктор при когото да родя, от Варна! И при мен има изтръпване на ръцете през нощта,относно спането по гръб- матката натежава и притиска кръвоносни съдове, които минават зад нея, спира притока на кръв към сърцето, това води до спадане на кръвното налягане и ти прилошава, но при всеки е различно, аз го усетих, много е гадно. Искам и да попитам да ли на някой му се втърдва корема? Пия магнезиев диспорал за това, но си продължава. Имам и боли от време на време, доктора каза, че е нормално, но аз се шашкам много.

# 59
  • Мнения: 618
Много полезна инициатива полезна за майките с малки деца

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=804953.0;topicrefid=6

Общи условия

Активация на акаунт