Ето есента дойде, а Февруарчето расте, расте!!!

  • 40 834
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 158
аз съм в 31г.с и съм +9 кг. Simple Smile Аз да ви призная очаквах да качвам по много повче, когато разбрах , че съм бременна, затова не съм шокирана чак толкова- имам едно симпатично стегнато, добре оформено коремче.  Наистина килограмите не са толкова голям проблем, важното е бебетата да се развиват нормално и да се родят здрави, пък след това ще му мислим с воля всичко се постига. Simple Smile

# 691
  • Мнения: 28
А з качих най-много в 1-те месеци ,и сега съм +12-13 в 30 г . с.

# 692
  • София
  • Мнения: 6 259
Аз съм +9кг, според кантара на доктора, 10 според моя. Не са малко, но се надявам да се вместя в нормата 12-15кг. Вярно е, че най-важното е да сме здрави, но сме и млади, аз с години си ходех с едни излишни 20кг и знам колко е гадно.

За багажа, в Тина Киркова пред приемния кабинет има снимка, вчера дори си го снимах, мога да го постна. Аз съм готова със списъка си, след нова година ще го стягам, като всичко ще ми е разделено на 3, най-нужното за раждането, в друга чанта това, което ще ми донесе мъжо след раждането и багажа за изписването. И мъжете да не ви забравят ботушите като ви носят дрехите за изписването, че историята знае и такива случаи. Mr. Green

Мен няколко нощи ме мъчи безсъние от киселините явно, лягам полуседнала. Whistling

# 693
  • Мнения: 136
И моят термин е на 28.02 Simple Smile

28 седмица -3 кг.

# 694
  • Мнения: 366
Вчера ми пристигна кошарката за бебо. Очаквам да дойде и кошчето за колата, но друго не съм купувала. Мисля като вляза в 9 м. да си купя най-важните неща, пък другото може и да почака.
Аз съм вече  почти +11 кг. в почти 31 г.с. Вчера бях на ЖК и АГ ми каза, че бебо все още е седалищно. Притеснявам ме факта, че вече няколко пъти като ходя на ЖК е все в една и съща поза и явно може и да не се обърне. АГ-то ми каза, да коленча 15-20 мин. на ден пък дано да помогнем да се обърне иначе и аз ще съм секцио, а хич не ми се иска.
Мами, знаете ли някакъв метод за обръщане на бебето. Другата седмица ще ходя на ФМ и ще видя дали ще се е завъртяло и дали всичко е наред.

# 695
  • Мнения: 999
За обръщането съм чувала, че помага стоенето на колене и длани, т.е. корема виси надолу. Има и някакви упражнения из нета...Но аз бих питала АГ за съвет.

Момичета, някой да е имал обрив по корема? Аз си забелязах леко зачервяване и обрив около пъпа, горе долу с размера на дланта ми. Не сърби, не са изпъкнали пъпчици, просто като зачервяване. Цял ден бях с едни дънки за бременни и помислих, че е от тях, но вече няколко часа не ми е минал, а ги махнах.

Утре съм на ЖК и ще питам, но малко се притесних  Tired Никъде другаде нямам  newsm78

# 696
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Моя бебешок е напречно, не мога да спя нито на ляво нито на дясно спокойно - от едната страна му е главата от другата дупето и се сърди, като го натисна ooooh!

# 697
  • София
  • Мнения: 163
JT, сигурно е от дънките. Аз също си взех едни за бременни и след прането, пак оставят боя - и по дрехите ми, и по мен. За щастие обриви нямам. Може и при теб проблемът да е от тях.

# 698
  • Мнения: 366
JT Аг-то точно за това упражнение ми каза да го правя 15-20 мин. на ден, но честно казано не знам дали ще има ефект.

# 699
  • Мнения: 130
Аз моето бебче вече 2 пъти го обръщам по следния начин:лягам по гръб,ММ ми хваща краката за глезените и ги вдига нагоре и стоя така,докато измалея,може да се сложи по-висока възглавница под дупето.На мен ми помага този метод,дано и при вас се получи.
http://www.fitwell.bg/%D0%99%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B … _l.a_i.82512.html  -нещо като позата от снимката,но не толкова високо краката,че за нас е невъзможно  #Crazy

# 700
  • Мнения: 618
Това с магиите за обръщане ми е малко странно....

На последния преглед нашия човек беше с главата надолу тъкмо се зарадвах а лекаря каза, че още десет пъти може да се обърне така че има достатъчно време бебетата да заемат правилна позиция.

# 701
  • Мнения: 130
Да,бебетата се въртят непрекъснато.Не знам при другите момичета как е,но на мен ми е адски некомфортно като се намести седалищно-почва да ми тежи корема,да ходя като патка и ми се пишка през 2 мин.,дори ритниците ми идват малко болезнени.

# 702
  • Мнения: 25
Здравейте, мили мами!    bouquet
Бих искала да поканя мамите, които бременеят извън България в Бременни майки в чужбина.
Лека и спокойна бременност !   Hug

# 703
  • Мнения: 87
Аз също не си меря килограмите. Първоначално само видях колко са защото  отидох на преглед ме питат и си записват. Но от последното ходене не съм се теглила. Не ме интересува. Важното е да се чувстваме добре с малкия и да няма други праблеми.
Бебчо е надолу с главата в момента, а седмица и половина преди това беше настани. Предполагам че до края ще се върти още. Много се сърди когато легна настрани. Явно му е некомфортно и веднага почва да блъска.

# 704
  • Мнения: 427

Днес ме боли от двете страни на горната част на  корема,  под ребрата. Освен това го усещам и от ляво и от дясно да ме рита и се чудя дали не е застанало напречно бебето и нещо да ме натиска настрани...

Аня, ако не се лъжа, ти спомена, че бебчето ти е в  такава позиция засега. Имаш ли подобни оплаквания?

Общи условия

Активация на акаунт