Професия ИТ специалист

  • 175 412
  • 1 380
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 375
Здравейте, според вас какви са шансовете да наемат човек на позиция Junior QA Manual testing, който няма опит в ит фирма, със завършени курсове SQL и QA и познания относно Ajile и Scrum? Готова съм да започна и стаж, но към момента не виждам някой да търси стажанти, става дума за Варна. Изобщо възможно ли е без опит и подобно образование да те наемат?

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 19:14 от PureFlower

# 691
  • София
  • Мнения: 817
Здравейте, според вас какви са шансовете да наемат човек на позиция Junior QA Manual testing, който няма опит в ит фирма, със завършени курсове SQL и QA и познания относно Ajile и Scrum? Готова съм да започна и стаж, но към момента не виждам някой да търси стажанти, става дума за Варна. Изобщо възможно ли е без опит и подобно образование да те наемат?

Здравей, да възможно е да те наемат.
НО
Никакви особени претенции за пари; никакви претенции за естество на работата;
Висока мотивация и желание да се научиш. Видимо желание за развитие в посока автоматизация на тестването.

Имай предвид, че пробивът ти ще бъде много труден. Направи си хубаво си ви, agile го напиши правилно в сиви-то.
Каква ти е професията? Ориентирай се да кандидатстваш в компании, които разработват софтуер за тази сфера, така ще можеш да претендираш за знания за домейна и ще имаш някакво предимство.

Успех Simple Smile

# 692
  • Мнения: 375
Здравейте, според вас какви са шансовете да наемат човек на позиция Junior QA Manual testing, който няма опит в ит фирма, със завършени курсове SQL и QA и познания относно Ajile и Scrum? Готова съм да започна и стаж, но към момента не виждам някой да търси стажанти, става дума за Варна. Изобщо възможно ли е без опит и подобно образование да те наемат?

Здравей, да възможно е да те наемат.
НО
Никакви особени претенции за пари; никакви претенции за естество на работата;
Висока мотивация и желание да се научиш. Видимо желание за развитие в посока автоматизация на тестването.

Имай предвид, че пробивът ти ще бъде много труден. Направи си хубаво си ви, agile го напиши правилно в сиви-то.
Каква ти е професията? Ориентирай се да кандидатстваш в компании, които разработват софтуер за тази сфера, така ще можеш да претендираш за знания за домейна и ще имаш някакво предимство.

Успех Simple Smile
Здравей, благодаря много за споделеното мнение. В момента работя в банка, имам опит с банков софтуер и финансови модули.

# 693
  • София
  • Мнения: 817
Прекрасно! Банков и застрахователен софтуер се прави доста, така че успех Simple Smile

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
В центъра на ДЗИ във Варна може да пробвате както и в myposs - щом имате опит с банки може да помогне.

# 695
  • Мнения: 7 987
Здравейте!
Завършила съм ТУ София (машинен инж.). Работя различно от специалността и мисля да се ориентирам към QA. Имам знания и опит в сферата на осигуряване на качество, но в производството.
Какво бихте ме посъветвали - курсове, обучения, в коя академия евентуално да изкарам курсове?
Благодаря предварително!

Това в производството няма нищо общо с QA в IT сферата.
Може да прочетеш в темата назад. Сигурно са обсъждани академии.

# 696
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
Има фирми, в които познанията по електротехника да желано качество за qa. Мои познати с машиностроене и уредостроене от ТУ се реализираха доста добре в сегашния Вистеон, Луксофт, Бош и други. Едва ли са единствените, а някога Вистеон имаха и нещо като аказемия, в която си обучаваха кадри.

# 697
  • София
  • Мнения: 817
Има фирми, в които познанията по електротехника да желано качество за qa. Мои познати с машиностроене и уредостроене от ТУ се реализираха доста добре в сегашния Вистеон, Луксофт, Бош и други. Едва ли са единствените, а някога Вистеон имаха и нещо като аказемия, в която си обучаваха кадри.

По принцип си права, но Машиностроенето е механика и доста далече от елетроника и елетротехника.
За механичен отдел е супер, но там по принцип няма кой знае какво търсене в изброените от теб компании.

# 698
  • Мнения: 17
Здравейте, дали се е приявил някой од вас за СкейлФокус академията? (ScaleFocus Academy)

# 699
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте, дали се е приявил някой од вас за СкейлФокус академията? (ScaleFocus Academy)

Аз имам колеги, които са карали там, доволни са. Мисля, че на най-добрите предлагат работа или ги пускат към мрежата си от партньори, ако някой си търси хора.

# 700
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
Има фирми, в които познанията по електротехника да желано качество за qa. Мои познати с машиностроене и уредостроене от ТУ се реализираха доста добре в сегашния Вистеон, Луксофт, Бош и други. Едва ли са единствените, а някога Вистеон имаха и нещо като аказемия, в която си обучаваха кадри.

По принцип си права, но Машиностроенето е механика и доста далече от елетроника и елетротехника.
За механичен отдел е супер, но там по принцип няма кой знае какво търсене в изброените от теб компании.

Грешиш, поне за някои неща. Машиностроенето не е механика, много повече неща се учат, особено електроника и електротехника да искаш. Ако не беше така, сигурно нямаше да ги допуснат до интервю, но нямам познат с тази специалност, който да е кандидатствал в софтуерна фирма и да не е бил извикан. И именно заради това хората си намериха работа във въпросните фирми. Интервютата там са включвали и доволно много въпроси за електротехника и схеми, та дори и чиста физика. Някога, за junior и regular позиции. В други фирми - други неща са питали, но пак са се представяли достатъчно добре, за да започнат.

# 701
  • Мнения: 136
Здравейте, дали се е приявил някой од вас за СкейлФокус академията? (ScaleFocus Academy)
Аз ще се пробвам тази година, да видим.

# 702
  • Мнения: 66
Здравейте, дали се е приявил някой од вас за СкейлФокус академията? (ScaleFocus Academy)
Аз ще се пробвам тази година, да видим.
Преди време имах колега, който е ментор там и беше добър като специалист и комуникационни умения.

# 703
  • Мнения: 136
Здравейте, дали се е приявил някой од вас за СкейлФокус академията? (ScaleFocus Academy)
Аз ще се пробвам тази година, да видим.
Преди време имах колега, който е ментор там и беше добър като специалист и комуникационни умения.
Днес е техническия изпит, стискайте палци! Simple Smile

# 704
  • Мнения: 17
Здравейте, дали се е приявил някой од вас за СкейлФокус академията? (ScaleFocus Academy)
Аз ще се пробвам тази година, да видим.
Преди време имах колега, който е ментор там и беше добър като специалист и комуникационни умения.
Днес е техническия изпит, стискайте палци! Simple Smile

Как минахте на изпита?

Общи условия

Активация на акаунт