КГБ = Клуб на Готините Баби - 150.

  • 68 469
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 894
Добро утро момичета! Hug
Хайде да прибавя и кафе за разсънване,за такива като мен,снощи броях ,броях и тази сутрин се успах

Боряна ,морето е красиво през есента а тези красиви лебеди ги е снимала Доби,още малко и ще ни научиш всички Laughing
Янче дано Анжи вече е добре че при нас са пак мъгли  и е голяма влага,изобщо не е за навън.
Хайде аз тръгвам към тръстиката.
На всички късметлийска седмица!
bouquet

# 691
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 299
 Добро утро и от мен!
  Борянче, браво за кафето!  \ Или май прилича на чайче  newsm78 \ Аз го изпих по-рано, но не стигнах до тук, че дойде комшийката за поредната инжекция. Пък и бях заредила тенджерата с кус-кус, та чак сега сколасах hahaha

Танче, наистина сте хубавки! Ама то наше грозно нЕма!
Аз да видя днес от къде ще я захващам. Още не съм си вземала дърва, че имам сухи от миналата година. Мисля днес да ги наслагам в чували, иначе суровите ще ги затиснат. Та до обяд май това ще правя!
А на вас УСПЕШНА НОВА СЕДМИЦА!  

ПП Иве, писали сме заедно. Анжелка вече не кашля, но ще си довършим курса с инжекциите - утре сутринта, преди контролния преглед, е последната. И при нас са мъгли. Вчера не излизахме и тя се сърди, но.... ще видим днес как ще излезем, че дори хляб нямам.

# 692
  • София
  • Мнения: 2 672
Добрутро и успешна седмица на всички вас, любими ми!

С кафето и с чая се зареждам и се спрятам да хващам улиците на София.  Laughing Додето не е заваляло, пък и да вали, нали си имам чадър.  Heart Eyes

Тану, цветята са луковици и коренчета, коренища и т.н. От бялото цвете мога да снимам листата, ама дали ще върши работа? Ще се сетиш ли какво е? Аз, пишман градинарката не мога да се сетя. АМи сега ще ти го покажа:


Жабче, ти си имала оправдателна причина да не се явиш в изповедалнята. На главнокомандващия трябва да се отделя специално внимание!  Heart Eyes

Танита, ти спирка нямаш! Ходи, ходи, докато е хубаво времето.  Heart Eyes

Доби, радвам се, че се обади и снимките ти са разкошни!  Heart Eyes

Борянче, Доби също е от Варна, но отдавна не е идвала на нашите срещи. Но, вярвам, че на следващата Национална ще я видим, пък може и по-рано!  Heart Eyes

Грети,  Hug Надявам се, да се пооправяте вкъщи!

Мери, къде изчезна?  Hug

Флото още не се е появила на отчет. Обаче, аз знам, че нашата бъдеща снаха днес е рожденичка.  Heart Eyes

Честит рожден ден, КАТИ! Расти здраво, все така красиво и умно дете! Пожелавам ти да сбъднеш всички мечти, които отсега нататък ще те спохождат! Специални поздрави от Влади!





Хубав празник на цялото задружно семейство!



# 693
  • София
  • Мнения: 1 529
Честит рожден на красивата Катерина. Да озарява с усмивката си всички у дома. Весели игри.
 Alles Gute zum Geburtstag


 за мама Елица:
 За Фло:

# 694
  • Мнения: 18 571
Честито на Катеот ,да расте и стане като баба чаровница.Баба Фло си получи маргаритките,сега ще опитам да подаря кукла на Катето

# 695
  • Мнения: 894
Честит Рожден Ден На Кати!
Да расте здрава ,обичана и безгрижна!
Нека детството и е прекрасно ,изпълнено с игри и веселия!Хубав празник на цялото семейство!
За Кати

За баба

# 696
  • Мнения: 18 571
Хубаво е да си баба,маса подаръци получаваш за РД на внуците... Hug

# 697
  • София
  • Мнения: 8 387
Привет от слънчева и топла Виена, мили дружки!
Много мило ме изненадахте с поздравите за Кати, с подаръците и цветята.Моите маргарити!!! Благодаря ви МАРИНА, ШПУНЦИ, БОРЯНКА, ИВЛИН.
Първо да ви почерпя, а после ще разказвам и ще коментирам. С какво да ви почерпя, ако не с един от най-популярните десерти на виенската кухня - Торта Сахер.

 Ето малко предистория: През 1832 Министъра на Външните работи на Австрия поръчал на своя готвач да изработи специален десерт за негови високопоставени гости. За зла беда баш майстора се разболял и със задачата се заел 16 годишният тогава стажант готвач Франц Сахер. Тортата се харесала, но после дълго време рецептата била в забвение. След много години синът на Франц-Едуард Сахер изменил малко рецептата и от 1876 ( а ние още сме били под турско робство), може да се каже, че тази торта е емблематична за Австрия.

Пътувах нормално, зетко ме посрещна. Децата бяха заспали, но за това пък с Елица си поговорихме доста. Тази сутрин започна много весело. Двете кукли се изненадаха, като ме видяха-прегръдки, целувки, радостни викове. Е много е хубаво! Дай Боже всекиму Simple Smile
МАРИНКА, подаръците връчих. Кати много се зарадва на книжките. Гривната е сложена, пръстена също. Връщане назад няма married. Конрад я пита: От кого е този пръстен, а тя му отговаря: От моя приятел Влади. Таткото се почесва по главата. а аз му казвам: Това е положението-работата е сериозна. Елиа, бълдъзата, също се издокара с гривничка и двете ги заведохме с Кони в детската градина. И моля ви се, не може да се оставя количката където и да е, по коридорите или във фоайето, а с асансьор се сваля в приземен етаж, където е паркинга за колички. Ще ме уморят тия австрийци с техните порядки hahaha
Прибрахме се, пихме кафенце, получих поредните инструкции и указания и те заминаха. На вън е приказка. Сега ще се облека и излизам на разходка. До 13.30 съм свободна. После отивам да си взема внучките от градината, малко следобеден сън и от 17.00 сме на " фенерено " парти. На детска площадка ще се съберат деца, родитрели и БАБИ Simple Smile и ще има някакъв купон. После ще разказвам. Обичам ви!!!
БОРЯНЧЕ, вярно е. А още по-хубаво и повече подаръци когато внучетата са две Wink  ylinfant  ylinfant
Този компютър лъже. Сега забелязах, че времето е по Бг, ние сме час назад. Simple Smile-11.38

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 12:40 от Flo 51

# 698
  • Мнения: 894

Фло  Hugприятни дни с хубавите   си внуци и деца
newsm63
И още интересни щрихи за торта Сехер,ами така си обогатяваме кръгозора
В наши дни  във Виена от торта "Сахер"се произвежда 300 000 бр. годишно, като една трета се сервират във виенския хотел "Сахер", една трета се продават в хотелския магазин, а една трета се изнася в цял свят – дори в Казахстан и Нова Зеландия.
 Единствено приготвената в хотел „Сахер“ торта има правото да се нарича „Оригинална торта Сахер“. Тя може да се купи в хотел „Сахер“ във Виена и Залцбург, в кафене „Сахер“ в Инсбрук и Грац, а така също и в специалния магазин „Сахер“ в Боцен.
 В магазините на виенското летище също можете да купите този сладкиш, превърнал се в един от символите на австрийската столица.
Доста интересни факти за тази вкусотия!
За Коледа може и да се пробва
http://tedytitova.blogspot.com/2013/12/blog-post_13.html

# 699
  • Мнения: 2 099
Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 7 нови отговора.

Малиии!Що четене ме чака - кеф!

# 700
  • София
  • Мнения: 8 387
Ето ме пак при вас. Поразвях се из квартала, поразгледах магазините, изпих едно кафе в любимата ми сладкарница Щрйок и прибрах децата.
Катерина е много впечатлена от подаръците-" Баба, куклите са с руси коси, като мен Simple Smile), а още повече се впечатли от поздрава на немски. Пита ме: Тази баба знае ли немски? Сигурно е живяла във Виена Simple Smile
 ШПУНЦ, признай кога си живяла във Виена?
ТАНУ, през пролетта обявих, че имам едно красиво цвете и заваляха предположения. Мисля, че ЯЖКА изпрати цял албум с китки, но моето цвете го нямаше. И други предположения имаше, но не и не. Ако искаш, да ти пратя. Останаха няколко коренчета и понеже ми дожаля да ги изхвърля, ги посадих, но не пречи да ги извадя и да ги получиш. Само дай нишан и готово.
ДОБИ, прекрасни снимки си ни изпратила от морето. И лебедите разбират къде е хубаво Simple Smile Много бих се радвала да ни изненадаш на някоя среща.  bouquet
ТАНИТА, при тебе няма скука Simple Smile
ЯНЕ, не бързайте с разходките. Нека добре да й мине и тогава. Кажи, че едни баби така са казали Simple Smile Малеее, ще ни намрази детето.
ГРЕТИ, че сме хубави-хубави сме, но по-важното е, че сме много. Хайде се присъедини и ти Hug
ЖАБКЕ, кога мислиш да доскачаш по нашите земи ukliam1
ИВЛИН, нали си колега, слОжи ми рамо в разясненията. Danke schoen Simple Smile
БОРЯНЧЕ, поуспокои ли се миличка от емоциите? Мен още ме държат. Като дойдеш и на една национална среща съвсем ще опознаеш момичетата. Има време.
Това писмо съм го записала от преди два часа hahaha Прибрах децата, сложих Елиа да спи и ето ти изненада. Сватята пристига с торта, букет и подаръци. Спретнахме си женско парти smile3510. След час отиваме на " фенерено " парти. Хайде сега малко на приказки със сваата ( по нашенски )Дали не е завъдила нови пеперуди? hahaha
Очаквайте и по-късно включване  love001
ПП ЗДРАВЧЕ, така значи: Кеф, че ще има много за четене. А ти що не пишеш, та и ние да има какво да четем Joy. Моля за извинение, но с дюлите се изложих Embarassed. Вчера ММ разряза няколко и нито една читава нямаше. А са брани от дървото. Вътре-кафяви. Хвърли ги. Язък за носенето. Свързах се с твоята приятелка, навярно утре ще се срещнем.

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 16:55 от Flo 51

# 701
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Добър ден , момичета!  bouquet
Снощи видях снимките , прекрасни сте!  Hug
Обаче не можах да се обадя , замотах се из нас ,
да сложа малко в ред къщата , та за днес да ми остане
само да забърша прах и да измия пода.  Laughing
Сутринта станах дооправих къщата , метнах един душ и
на кафенце , та до преди малко.  Crazy
Фло , живи и здрави на 21.12 ще летим за БГ и на 02.01.15г.
обратно. Че и тук да посрещнем реясите(6.1), може да имам нещо под
елхата.  Mr. Green
Лека вечер на всички!   bouquet


Фло да ви е жива и здрава и щастлива
рожденничката! Весели и безгрижни игри! Хубав празник!

# 702
  • Мнения: 495
Фло, честит рожден ден на Кати! newsm51
Да ви е жива и здрава!
Да расте умница и хубавица, като баба си!
Много късмет и успехи!
Весел празник!
Наздраве! cheers



     newsm59 bdbaloni  love001 Flowers Four Leaf Clover Two Hearts newsm10


                         


Днес излязох рано-рано в 9 часа, ходих в клуба, в сряда ще имаме 30 души гости от Балчик и ние 20-30 души, то вече сватби правят с по-малко хора, та се подготвяме -  поръчахме хапка-пийка, напазарихме дребни сладки, обмислихме това-онова......
След обяд отидох до един-два магазина за килими и пътеки, търся си килим за спалнята.
Нали изхвърлихме леглото-спалня, купих си "Приста" и се отвори място, пътеките които постилах около спалнята, вече не ми вършат работа. Не можах да си харесам нищо, ако ми допада "десена", размера не отговаря, или пък обратното. Утре ще пообиколя още някой и друг магазин и тогава дано съм си купила! Laughing

Сериала ми започна! Joy


Лека вечер! newsm10

# 703
  • Мнения: 2 001
Привет !
Честит рожден ден на Кати ! Да  е здрава  и усмихната !!! Hug Hug

Фло - радвай се на дечицата!  
Поразвявай се ,докато  си там и имаш свободно време!
Пий едно кафе и заради мене.Може и с тортичка Grinning

И аз ви видях! Радвах ви се,че сте толкова много и ,че сте си изкарали много добре.
От прочетеното и видяното се вълнувам,а какво ли ще е и аз с вас на живо? Hug
Дай боже и аз някой път до вас.
И независимо от това ,че обичам котки ,някоя все ми минава пътя newsm78 newsm78

Днес ми е почивния ден след двата "почивни".
Поизморихме се,но и доста работа отхвърлихме.
То поговорката за сговорната дружина не случайно е измислена Grinning
Най-важното е ,че зелето вече е в бидоните.Чакаме го с нетърпение да стане и да подхващаме сърмичките Grinning
Цяла седмица при нас мъгла ,мъгла- ще заминем Лондон. Ама  лицата ни като станат едни гладкиии ,без бръчкиии Grinning
Ето и сега слушам някаква прогноза за утре  - в равнините и низините - мъгла.
Както казват комшиите " аман".

Ставам  да призовавам ММ за вечеря,че цял ден днес ми е гладно.
До после Hug

# 704
  • София
  • Мнения: 4 178
Честит рожден ден на Кати !

Да е здрава и щастлива !

 newsm59  bigdance2  party023

Общи условия

Активация на акаунт