Боледуване на децата ни - тема 18

  • 29 933
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Благодаря за темата и полезната информация   bouquet

Да са здрави всички дечица и по-малко да се налага да пишем тук  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 4 123
Здравейтеееее,

Ние от днес сме на АБ.
2 седмици влачим сополи и кашлица, които не можем да оправим с никакви лекарства (капки, сиропи, промивки и т.н.).
Днес с бойна стъпка отведох малката директно при педката и веднага ни прие. Остана изумена, как лекаря в Исул след като и е пуснал ПКК и утайката и е 40 не и е пуснал снимка и АБ. Още тогава си е била за него.
Днес пуснах секрет от носа, макар че с педката говорихме да е от гърлото ама аз с "тъпия" си ум казах от носа.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out И ходихме на снимка. Там като я видяха казаха, че е много малка, но аз настоях и обясних защо трябва да и се направи. Да ама сигурно 10 мин. се борихме с д-ра да я укротим за малко за да я снима.
В крайна сметка излезе, че има секрет и задължително АБ, но хубавото е че е в начална фаза сме хванали тея секрети.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Офф направо не ми се пише......главата ми гърми  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Благодаря за новата тема и на Хъшпъпи за информацията !  Hug

Октавия, дъщеря ми я прилъгвам все някакси да пие гадните лекарства, но точно Клацида е най-гадното нещо, което съм й давала. Реве, казва че и лепне, въпреки че пие след това вода и сок.
Алекс, бързо оздравяване!   bouquet

# 33
  • Мнения: 2 802
Нещо на което попаднах във ФБ профила ми  Hug

http://purvite7.bg/?p=13866


Алекс, доста неприятно се развиха нещата при вас. Дано се оправи по-бързо детенцето, че и то се измъчи  Praynig

# 34
  • Мнения: 21 282
Алекс,бързо оздравяване на малката  Hug

Фейт ,и аз го следя този сайт,сега ще прочета статията,аз чакам превод на пари и отивам да взимам инхалатора.

# 35
  • София
  • Мнения: 235
Мерси ! Дано поне се оправи след като вече сме на АБ че и яслата забрави вече, а тъкмо го хвалеха че много лесно свиква. И ние вече почти 10 дни си влачим сополи и какво ли не. Бързо оздравяване на всички! Simple Smile И ние сме се засилили да взимаме инхалатор, че педи отдавна ми мрънка за него.

# 36
  • Мнения: 270
здравейте момичета,аз си ви чета редовно Sad,защото често си боледуваме,и много ми е мъчно ,че имам много често боледуващи дечица.Та така ходим на градинка и сме на 3 годинки,в момента се влачим от 2 седмици с едни сополи ,които ту ги има ту ги няма,,,абе нитоо болно нито здраво детето,изпихме два сиропа изорекс,бронховаксом пи 10 дена ехинацея,,,емииии файда никаква.От вчера вечерта почна много да се сополиви и да кашля от гърлото докато спи,явно и се стича назад и много я дразни.В момента е на сироп с мащерка и живовляк,финистил и коларгол.Довечера съм при ЛЛ нооо ,хич нещо и нямам доверие все АБ изписва ,а нещо все не съм убедена ,че има нужда.Ни кръвни пуска,ни секрети,абее кво да ви кажа.За смяна на ЛЛ няма как да стане,причините са много и е дълго за разправяне Tired.Дайте идея някаква иска ми се да избягам от АБ-то newsm78,антибиотичните капки удачни ли са за нашия случай в момента?Приемам съвети всякакви..

# 37
  • София
  • Мнения: 2 296
Този Клацид, като е толкова гаден, защо мъчите децата и насила го давате?! Два пъти са ми го изписвали и двата пъти го давам в 30-40 мл компот. Изобщо не го усеща. Не правя никакви опити да го давам директно, защото моята повръща от панадол, от Зинат, от каквото се сетите. Антибиотикът е изключително важно да се пие по предписано количество, а не колкото влезе в устата  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 4 123
Благодаря Ви момичета.
Уфф надявам се най накрая да се оправим и да спре малко с тея болести, че се измъчихме и двете.

А междувременно забравих да питам: Мога ли да започна да давам Имунокол коластра сега? Или трябва да изчакам да си изпием АБ-то и чак тогава?

# 39
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Здравейте!
Записвам се и аз да ви следя, че имам и материал за отчитане  Cry.
oktavia_be, и тук се засякохме, за съжаление.
След 2 седмици на ясла, вече втора седмица борим кашлица, сополи, температура. Днес му е 6-ти ден АБ-Панцеф. Него поне го пие без проблем. Утре ще му е последния прием на АБ, но още си кашля стабилно.
Силно се замислям и другата седмица да си остане вкъщи, но след това колко ще изкара в яслата  ooooh! .

Успех на всички в борбата с вирусите и по-малко болни дечица  Hug

# 40
  • Мнения: 21 282
Вилиандър ,според мен задръж детето повече време вкъщи  Peace

При нас скоро става месец и не съжалявам  Peace

# 41
  • Мнения: 1 103
С тетрадките вкъщи,вече изобщо не се притеснявам,че изпуска материала,е не че аз обяснявам като госпожите,но пак е по-добре,колкото искам,толкова ще я държа вкъщи!Ние проблем с прием на лекарства нямаме,освен с разни сиропи с билки,тях ги отказва!

# 42
  • Мнения: 21 282
С тетрадките вкъщи,вече изобщо не се притеснявам,че изпуска материала,е не че аз обяснявам като госпожите,но пак е по-добре,колкото искам,толкова ще я държа вкъщи!
+ 1  Peace ще взема и аз да питам при следващ път в къщи дали ще ни дадат и на нас учебните тетрадки,иначе сега всяка седмица й принтирах задачки от крокотак

# 43
  • София
  • Мнения: 235
И аз все мислех да походи до като не съм още на работа, но ... все пак по важното е да са здрави, пък после има да ходи ще не ще....В работата много ми се радват като знаят, че нямам баби под ръка и съм с ясленче. Чудят се къде да ме сложат, че да се отваря по малко работа като излизам в болнични. Но пък и заплатата дето ми я дават не стига за бавачка, така че техен си проблем.
viliandar , Simple Smile Вървим по едни и същи стъпки за съжаление няма измъкване от боледуването в яслата до колкото съм чувала. А пък и сезона в който тръгват е просто супер.
Още се чудя за АБ дали не можеше да минем без него с някакви по силни локални препарати за гърло, смучещи и т.н. Защото сега като се замисля аз съм го "презаразила" защото от два дни по рано и на мен гърлото ми пламна, но аз се мажа със сода и де що има гадории дето знам, че помагат. Не мога да си позволя да боледувам, все това си повтарям.

# 44
  • Мнения: 1 103
Лисе питай,дано ти ги дадат,нашите ги дадоха,но си ни знаят,че не ходим по месец като сме болни,та затова,аз съм и взела и едни подобни на тези в ДГ,даже мислех същите като на градината да купувам,но госпожата каза,че няма смисъл тези в ДГ да стоят неизползвани!С едно уточнение,ДГ и по-точно групата ни е срещу входа,та,ако има нещо,сверявам,а и те ме търсят и така,кореспондецията е железна!

Общи условия

Активация на акаунт