2880 лв. накуп за майки-студентки - 16

  • 63 025
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 64
Запис Simple Smile Аз подадох документи за "Мениджмънт на човешките ресурси" във ВУАРР - Пловдив, ако още някоя мама е същата специалност, да свирка Simple Smile Момичета, я ме светнете какви права и облекчения мога да ползвам по време на следването като майка с малко дете, моля Simple Smile

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Здравейте, момичета  Simple Smile Току що видях, че са излезнали класиранията - приета съм в ПУ - магистратура  Wink

# 32
  • Мнения: 155
Подадох документи вчера - гледаха ми уверението за факултетен номер, не ми казаха нищо за посещения /то го няма в закона/, приема ми банковата сметка, защото си дадох бележка от банката, че е моя.. и също така попълних съгласие, че ще чакам около месец за решението, защото се изпраща запитване до уни-то..

# 33
  • Мнения: 1 131
Записвам се да следя темата  Peace

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 366
Вчера и аз официално се записах в Тракийския. Та дори в понеделник имало и някакъв задължителен тест  #Crazy Как да ходя на тест, като идея си нямам за какво иде реч, остава за следващия тур  Whistling
Подадох и документи в социалните. Една служителка се запече, че не нося л.к. на мъжо, та се наложи да въртя около 120 км. И аз попълних такава декларация, че е възможно да се забави изплащане на помощта заради запитването до ВУЗ-а. Проблем за банковата сметка не са ми правили. Сега чакам. Пък как ще ходя на лекции като няма мераклии да гледат беба не знам  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 559
Здравейте мами, аз записах в УНИБИТ, терминът е декември, но най-вероятно началото ще е или края на ноември. Какво представлява това запитване, което правят социалните в университета? И облекчен режим, дали има всеки университет и към кого и кога трябва да се обърна, за да заявя такъв?Може ли да го направя докато съм бременна? Благодаря!  bouquet

# 36
  • Мнения: 33
здравейте,има ли записали се в лту софия? аз се записах и адаптивния семестър започна на 29.09...не съм ходила. родих на 15.10 и сега чакам акта за раждане. въпроса ми е ако някой знае нещо или е ходил тези дни...минали ли са изпитите за адаптивния семестър?така като не съм ходила имат ли право да ме отчислят...
благодаря ви

# 37
  • Мнения: 22
Аз подадох документи на 29.09.Ходих преди седмица да питам какво се случва, ама цялата работа ми се стори странна. Един господин (обикалящ из коридора) ми каза, че за инспекторката било по-лесно да ми се обади по телефона, отколкото да ме търси на адрес. Като им пойсках тел. номер ми казаха, че нямат, заради ремонти. Можело да се забавят нещата, да съм си проверявала сметката, ако всичко било наред, нямало от какво да се притеснявам и да ходя да проверявам.  А като питах в коя стая да отида да питам лично, ми каза, че нямало нужда. (Пита ме въпросния господин за адрес и каза, че за този адрес нямало информация).Омотаха ме нещо. Нямам входящ номер. Мина почти месец, да се тревожа ли, че нямам отговор? Нямам отказ в пощата, нито превод в сметката...  Как да разбера до къде са я докарали?  Благодаря предварително!

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 366
Здравейте,
gospojica_kapriz бъди по-настоятелна, как така няма да имат информация  newsm78
Да попитам мамите, които взимат и стипендии от Вуза, ако се прекъсне или пък не се посещават лекции и упражнения, възстановяват ли се сумите от стипендии?

# 39
  • Мнения: 183
Някой да е запознат кога се подават документи за стипендии, магистри, ГГФ, СУ?

# 40
# 41
  • Мнения: 10
Привет   bouquet
Бременна съм и мисля да запиша във ВУАРР. Взех това решение като изчетох доста по темата назад. Всичко показва, че бих могла да получа помоща живот и здраве, но все пак си мисля че може и да съм пропуснала нещо.
Та държавен служител съм имам завършени две магистратури, записвам в гореспоменатия университет трета, редовна форма на обучение. На тридесет и отгоре години съм,  чакам второ дете и не съм получавала помоща.
Моля някой който отдавна следи темата да ми каже, ако вижда евентуален проблем.

# 42
  • Мнения: 22
Chara, аз проблем не виждам. Няма ограничение в години, нито за първо или второ дете се взема помощта. А от момичетата тук знам, че са вземали помощта за първо дете, и са подали документи за второ.  Трябва към момента на подаване на молбата в социалните, да си редовна студентка. Поне засега това искат. Гласят промени евентуално, но нямаме правителство, затова дерзайте всички, които отговаряте на условията! Успех!

# 43
  • Мнения: 83
След цял ден обикаляне по институции, харчене на пари за ненужни документи и разхождане заради некомпетентни лели...ПОДАДОХ заветните документи в социалното. Сега щели да пращат писмо до университета и до родния ми град, тъй като съм си сменила личната карта месец след раждането на детето. И тъй като знам, че кореспондират със сакат, сляп и глух пощенски гълъб....се надявам да ме удостоят с парици...по Коледа.

# 44
  • Мнения: 288
Записвам се да следя!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт