Бебето се клати

  • 12 750
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, моето бебенце е на шест месеца.При нас всичко е наред, но днес една баба ми каза нещо, което силно ме узадачи.Моето бебе сега започва да седи и когато седне започва да се клати напред назад много силно.Прави го дори когато седи в краката ми.От доста време прави така, но аз все си мислех, че по този начин изразява радостта си, защото се смее и радва докато го прави.Днес една жена се намери да ми каже, че това нее било нормално, и едва ли не дебилните хора правили така.Миля ви за някакви думи на успокоение, защото съм човек който като му кажат нещо лошо започва да се страхува.Аз все си мисля, че той е малък и тъй като още не ходи, просто така се радва.

# 1
  • Мнения: 388
 ooooh! И ти се връзваш на всяка щуротия, която ти кажат ли?! Нямам думи просто! Защо не я сложи на място тази баба? По-голяма глупост не бях чувала.

# 2
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Абе май-май жената е дебилната в случая. Тя деца нямала ли е? Моето се клати на 4 крака, сам се люля в кошарата, търкаля се, прави мостове... А да видим, ако някоя ми каже че не е нормално и ще я наредя...

# 3
  • Мнения: 8 523
Абе май-май жената е дебилната в случая.
И аз това щях да напиша.Може ли такава тъпотия,нямам думи просто

# 4
  • Мнения: 599
Изобщо не слушай подобни нелепи изказвания. Дебилно? Защото се клати?  Stop Айде нема нужда. Те, бабите много ги разбират нещата. Нищо необичайно не прави детенцето. Успокой се, нищо му няма. Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Ох, ще ме умори бабата. Ама ти знаеш ли какво ще стане, ако вземеш да слушаш разни баби. Тепърва ще има съвети. Не се впечатлявай толкова от чужди изказвания.  Peace

# 6
  • Мнения: 306
Бебето е малко, съвсем нормално си е да се клати. Ако старата вещица се клати, когато е сама и си знае, че е дебилна, това е съвсем друг въпрос. Как може да съществуват такива идиотки и то на възраст, не ми е ясно... злобни стари гадини.

# 7
  • Мнения: 25 600
Ако нещо във връзка с бебето те притеснява, попитай педиатъра му.
Мненията на бабите и другите компетенции ги пропускай край ушите си. Ако прекалено нахалстват - режи на място.
Въпросната баба можеш много мило и със съчувствен тон да попиташ тя самата много ли се е клатила като бебе, или само малко?

# 8
  • Мнения: 4 500
Ако нещо във връзка с бебето те притеснява, попитай педиатъра му.
Абсолютно! На моя приятелка бебчето се клатеше нон-стоп от 5 месеца до година и половина. Нормално е за бебетата  Peace После мина на период скачане нон-стоп, а сега е кипра пред огледалото  Heart Eyes

# 9
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не слушай случайни баби по градинките, имаш си педиатър, който да обръща внимание на такива неща.

Моят син се роди едър и дълъг, съответно когато проходи (на около годинка), изглеждаше поне двегодишен. И с една такава вещица в парка малко преди прохождането (докато се опитваше да ходи, държейки се за ръцете ми), проведохме следния абсурден разговор:
 - Това дете е голямо, а още не може да ходи. Сигурно е болно?
 - Ами всъщност той не е голям, няма и годинка още.
 - Ууу, толкова малко, а такова голямо изглежда. Сигурно е болно?  Tired

# 10
  • Мнения: 4 208
Бъди по-настоятелна при педиатъра. Да обърне специално внимание точно в такъв момент на клатене. Може да е безобидно, може да е сигнал за нещо. Аз бих настоявала и за направление за невролог.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 261
стереотипните движения са сигнал за проблем във възрастта след 3 години. и дори тогава не са самостоятелен признак за нещо, трябва да има и други симптоми.

# 12
  • Мнения: 4 208
На възраст доста под 3 год. и с едни клатещи движения на племенника ми му поставиха диагноза "детска тикова тревиста невроза". Да, ама за тъкмо започнах да чувам петлите (разбирай, завършен първи курс в медицинския колеж) и насметох здраво сестра ми. Оказа се, че детето има епилептично огнище в мозъка и това клатене са всъщност припадъците (petit mal).
Последва терапия и през пубертета огнището изчезна.
Не искам никого да вкарвам във филми. При детето на авторката сигурно не става дума за такова нещо. Само казвам, че би било добре да се обърне внимание от педиатър, а най-добре и от невролог.

# 13
  • Мнения: 306
Бъди по-настоятелна при педиатъра. Да обърне специално внимание точно в такъв момент на клатене. Може да е безобидно, може да е сигнал за нещо. Аз бих настоявала и за направление за невролог.

Каква невроза на 6 месечно бебе, какви невролози ....

Голяма разлика има между дете под 3 години, и 6 месечно такова. Огромна даже!

# 14
  • Мнения: 4 500
Ошашкахте момичето!

Общи условия

Активация на акаунт