Ароматен дом, или ароматизирани свещи и спрейове

  • 85 665
  • 450
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Току що взех тази от физически магазин, цялата кола ми ароматизира ще видим как ще е като е запалена.

# 181
  • Мнения: 8 880
Имам страх да не забравя запалена свещ и затова рядко паля, най-вече сега - около Коледа. Съответно не познавам марки, нито качеството им. Обаче скоро в един магазин буквално ми се изпречиха ароматни свещи на Глейд, явно някакви нови аромати. И така се сдобих с Glade Nutcracker - прекрасен коледен аромат на лешник и сладост.

# 182
  • Мнения: 763
И аз от Глейд съм много доволна. Имам и други , но те са ми фаворит, като за бюджетен вариант.

# 183
  • Мнения: X
Имам страх да не забравя запалена свещ и затова рядко паля, най-вече сега - около Коледа. Съответно не познавам марки, нито качеството им. Обаче скоро в един магазин буквално ми се изпречиха ароматни свещи на Глейд, явно някакви нови аромати. И така се сдобих с Glade Nutcracker - прекрасен коледен аромат на лешник и сладост.

Имам спрея страхотен аромат.

# 184
  • Мнения: 2 224
Ооооо къде? Аз в Лили гледах някакви на Глейд, ама нещо не ме грабнаха. А ванилия мога да си взема на всякаква марка, даже и сега имам 2 ванилии вкъщи....

# 185
  • Мнения: 10 174
А кои ванилии са силни? Така се пристрастих към този аромат в последно време. Взех ванилови пръчици от индийските, че всички свещи ми идват слаби.

# 186
  • Мнения: 5 265
Вече няколко пъти взимам Soft, много нежен аромат
https://englishhome.bg/products/product/129545
Osmantus малко ми сладни
https://englishhome.bg/products/product/129549

# 187
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз реших да разнообразя традиционните методи за ароматизиране и се сдобих с дифузери с ултразвук, светещи - с 5 цвята.
Работят със студена пара и не загряват маслата, за отрицателно време ароматизират цялото помещение. Това е най-ефективния метод за ароматизиране, който въм виждала. Интензитетът на аромата зависи от количеството масло и така може да се регулира.
В дневната редуваме канела с портокал и всякакви масла от иглолистни, съвсем в коледен дух, в спалнята нещо за релакс - кедър и иланг иланг са ми любими, а дъщеря ми харесва мента и ароматите на иглолистните за нейната стая.

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 00:32 от nati_nat

# 188
  • Мнения: 10 174
nati_nat, може ли линк или снимка на дифузера, който ползваш?

# 189
  • Мнения: 17
Ползвам само етерични масла.  Сега имам около 35 и си правя  различни арома-композиции.   Откакто ги "открих" преди 4 години,  съм забравил за всякакви  изкуствени аромати, свещи, спрейове. За дезодоранти и парфюми от магазин също.
 За стаите ги ползвам в аромалампа и в  дифузьор от стъкло и дървени  клечици.  Също и по няколко капки в спрей-помпичката с вода, когато бърша прах.

# 190
  • Мнения: 10 174
И аз ползвам много етерични масла, но като реша, че не ми се дават 34 лв. за 5 мл. екстракт от ванилия, взимам по някоя свещ или пръчици. Smiley

# 191
  • Мнения: 17
И аз ползвам много етерични масла, но като реша, че не ми се дават 34 лв. за 5 мл. екстракт от ванилия, взимам по някоя свещ или пръчици. Smiley

Разбира се,  ванилия, сандал, роза и още няколко са по-скъпи,  аз също не бих ги ползвал за ароматизация на въздуха.
Съжалявам, че  по-горе се изказах неточно. Между етеричните имам и 3-4 ароматизирани масла.

# 192
  • София
  • Мнения: 4 176
Във вода ли ги разтваряте етеричните масла?

# 193
  • Мнения: 17
За ароматизация на въздуха ги  прибавям към вода в аромалампата.

# 194
  • София
  • Мнения: 4 176
За ароматизация на въздуха ги  прибавям към вода в аромалампата.

Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт