Консервиране на маслинова паста

  • 4 268
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 500
Здравейте, момичета  Heart EyesПак съм аз с въпрос  Mr. Green
След като се справих бомбастично с дюлевото сладко, сега ми дойде на ума да направя в малки бурканчета маслинова паста. Не че е колко знае колко скъпа в магазина, но ще зная какво има вътре и най-важното - няма да има нишесте и два камари Е-та  Sick
Та....зная рецепта, имам бурканчета, имам и смелост вече, но искам да ви питам два въпроса
1 - Трябва ли задължително да ги стерилизирам или мога да постъпя като сладката - обръщам нодолу с капачката, но пък маслиновата паст не е гореща  newsm78
2 - Ако има нужда от стерилизация, то колко време е нужно?
Да поясня - в рецептата има само маслини, чесън, магданоз, сол, лимон и зехтин.
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
По-добре приготви по-малко количество и до 2 месеца може да я съхраняваш в хладилник.

# 2
  • Мнения: 4 500
И няма да се развали 2 месеца в хладилник?

# 3
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
http://gotvach.bg/n5-34581-%D0%94%D0%B0_%D1%81%D0%B8_%D0%BF%D1%8 … D1%81%D1%82%D0%B0
Маслиновата паста може да се съхранява в бурканчета в хладилник в продължение на 2 месеца.
поне тук така  е написано, а и няма основание да не е така. Маслините не се развалят в хладилника, когато имат необходимата марината.

# 4
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
явно го приема за реклама и не става, но ето публикувам всичко като текст.
Маслиновата паста е много вкусно и изискано предястие, с което могат да се намажат препечени филийки или да послужи като плънка за яйца или различни видове зеленчуци. Лесно можете да си приготвите маслинова паста в домашни условия.

Маслиновата паста може да се съхранява в бурканчета в хладилник в продължение на 2 месеца.

Необходими продукти: 200 грама черни маслини без костилки. Ако не са почистени, ще трябва да отстраните костилките сами.
Зехтин и маслини

Освен това: 2 скилидки чесън, 1 китка магданоз, 4 супени лъжици зехтин, сол и черен пипер на вкус.

Маслините, скилидките чесън и магданозът се нарязват на ситно. Добавя се зехтинът и всичко се смила на пюре с блендер, пасатор или се намачква. Добавят се черен пипер и сол.

По-различен вкус има маслиновата паста от зелени масли и каперси.

Необходими продукти: 300 грама зелени маслини без костилки, 2 супени лъжици каперси, 2 супени лъжици нарязан на ситно кромид лук, 2 супени лъжици лимонов сок, сол на вкус.
Паста от маслини

Каперсите и маслините се накисват в студена вода в отделни купички, за да се премахне прекалено соленият им вкус. След 15 минути се отцеждат, а каперсите дори се изстискват. Маслините, каперсите, лукът и лимоновият сок се смесват и се пасират до меко пюре. Подправя се със сол.

Маслиновата паста с розмарин притежава много деликатен и изискан вкус.

Необходими продукти: 300 грама черни маслини без костилки, 100 милилитра зехтин, 1 връзка зелен лук, 2 по-големи скилидки чесън, 2 супени лъжици подправки – розмарин и босилек, сол и черен пипер на вкус.

Нарязаните маслини се смесват с нарязания зелен лук и нарязаните на ситно скилидки чесън. Към тях се добавя зехтинът. Добавят се розмаринът, босилекът, солта и черният пипер. Оставя се да почине 30 минути. Пасира се до състояние на пюре и се сервира.

При желание в маслиновата паста, която приготвяте в дома си, можете да добавите 1-2 аншоа, за да придобие пастата по-интересен вкус. Рибките обогатяват вкуса на маслиновата паста и я правят още по-подходяща за плънки на предястия.

# 5
# 6
  • Мнения: 9 109
маслиновата паста се прави за 5 мин. Защо не си правиш по бурканче-две и като изядете пак?  Аз си правя такива пастети/мазила в почивните дни и за седмица-две си ги хапваме.
Е, ако имаш маслинова горичка и трябва да оползотвориш маслините  е друг въпрос.  Peace

# 7
  • Мнения: 4 500
Пепчооо, нямам маслинова горичка  Mr. Green Не знам дали ще ме разбереш, но ми доставя удоволствие като ги видя нещата, които правя, вече приготвени за зимнина. Луда работа, но ми е приятно  Crazy

# 8
  • Мнения: 9 109
а, то и аз съм фен на тема зимнина  Mr. Green но някои неща не ми харесват така, като са престояли - например пестото, тапенада също.  Сирене дори имам мариновано в бурканчета в хладилника  Laughing Затова за пестото (от зелении) само пасирам подправките  със съвсем малко зехтин и замразявам, а когато ми потрябва - вадя по лъжица-две, добавя още зехтин и става все едно сега съм го правила.
Та затова в неделите приготвям такива  Peace и им се радваме после по седмица-две.

# 9
  • Мнения: 4 500
Сирене дори имам мариновано в бурканчета в хладилника 
Моля, моля, моля кажи ми как го правиш и колко време после е годно да се консумира  Praynig

# 10
  • Мнения: 9 109
http://pep-4o.blogspot.com/2010/01/blog-post_23.html ето
ако успее да се задържи и до месец кара, стига да не го излови някой в хладилника. То е в мазнина, не поема въздух, нищо му няма. Ако е със зехтин в хладилника стяга, но като постои на стайна Т* се отпуска зехтина и вадя. В същия - залагам няколко пъти сиренца, преди да иде зехтина на салатка

# 11
  • Мнения: 10 505
Пепи, а ако е със свежи подправки не се ли съсипва зехтина, хем ми се иска, хем не ми стиска да сложа зелении, май със сухи ще направя като за пръв път Simple Smile

# 12
  • Мнения: 9 109
потъмняват листата на босилека. на магданоза - не. На зехтина - нищо му няма, но и повече от месец не съм задържала сирене. Сложи си сухи подправки, да не те притеснява  Peace Те са много по-ароматни дори.

# 13
  • Мнения: 10 505
Благодаря ти  bouquet, още в събота ще заредя в едно бурканче.

Последна редакция: чт, 30 окт 2014, 14:22 от blackcat6

# 14
  • Мнения: 9 109
ок, вторник да от четеш далли ти харесва  Wink

Общи условия

Активация на акаунт