Прощавали ли сте изневяра?

  • 57 023
  • 824
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487


Момиче БЯГАЙ докато си млада, в бг и стените помагат в къщи си си. Ще те използва и после ще те изгони както стори моя(изнесох се с дрехите си на гърба), настрои децата абе не ми се пише, че някой може да ме познае. Но съвета ми е БЯГАЙ, ако ще да ядеш само хляб и сол, гледай за детенце да има пък другото както дойде.


Ще и финасираш ли бягството  Mr. Green




Много са яки такива съвети  Mr. Green хляб и сол яж да  ooooh!
 

Да яла съм сол и хляб, но от изчакване си загубих децата и повярвай ми няма надежда, такива екземпляри са невероятно подли и действат безкомпромистно.

п.п.ако те интересува моита история мога да ти я разкажа но определенно не тук, просто не задруго а за да видиш, кое е по добре за детето

# 16
  • Мнения: 203
Естреа, докато четях темата ми стана много тъжно за теб. Не мога да ти кажа нито събирай си багажа и изчезвай,нито стой си при него ,защото само ти познаваш човека до себе си и знаеш дали би се повторило или не  ! Не съм преживяла подобно нещо,и не знам как бих реагирала във такава ситуация.  90% от жените , които не са им изневерявали ,ще те посъветват да го напуснеш,но когато се случва на самия теб нещата са много  по различни.
Той как реагира когато му каза ,че знаеш? Разкайва ли се? А, преди да разбереш за изневярата, какви бяха отношенията по между ви?

# 17
  • Мнения: 12 473
Ох, много тъжно ми стана..
Първоначалната реакция, когато прочетох заглавието на темата беше - да, прощавала съм. И мога да простя.
Но след като изчетох останалото ..ако съм в твоята ситуация ..не, не бих.

Каквито и съвети и опити да споделим - всичко е много индивидуално и опира до твоят личен праг на търпимост.
И до това, колко ще се оставиш да бъдеш зависима от страха, ограниченията и тн.

Прегръщам те силно и ти пожелавам смелост и мъдрост. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 4 304
Aз не знам дали бих простила изневяра. Но моят бивш, още преди физически да е изневерил имаше доблестта да ми каже в очите (пак казвам, дори не бяха спали заедно) и това ме накара да запазя уважение към него. Не мога и да си помисля мъжът до мен да ми изневери и да го науча от друг (камо-ли от жената, с която е бил). Миличка, това е подигравка! Мълчейки, тъпчеш собтвеното си достойнство, уважението се печели, то не пада от небето. Освен всичко казваш, че си имала и други проблеми  него, но да кажем, винаги има конфликти. Не знам, ти си знаеш как се чувстваш, но ние с бившия и една лоша дума не ме и казали и въпреки това предпочетохме да се разделим, за да не живее дъщеря ни в неистинско семейтво. Т.е. децата са много сензитивни и усещат всичко - така ще израстне с представата, че униженията и липсата на близост (нямам предвид физичека, а емоционална) е нормално. И един ден, когато стане мома или мъж за женене, в първия случай, може да попадне на насилник (пак казвам, не е задължително да е само физически) и да смята, че това поведение е нормално, да търпи и страда. Не малко са историите (включително и тук), които са с този сценарий. А във втория случай мъжът (понеже не рабрах какво ти е детето) да копира поведението на баща си. Ти си избираш. Зная колко е трудно да си самотна майка, но се справяш, факт, че аз имам жилище, но все си мисля, че може да отиде някъде - приятели, роднини. Поне, докато заработиш и и си стъпиш на краката. А както каза и предната потребителка, има и по-лоши сценарии - да настрои детето срещу теб. За мен го зарежи тоя, явно още е недорасъл. Пък и понякога е нужен здрав шамар, за да се случат хубави неща. Така де, може и да му дойде акълът в главата

# 19
  • Мнения: 8 889
На теб изневярата ти е най-малкият проблем  Peace
Иначе, да, нищо не се е случило кой знае какво, тъпо е че си разбрала.

Лично аз не съм прощавала, защото никога не съм разбирала, да съм изневерявала. На мен са ми прощавали

# 20
  • Мнения: 5 259
Стресът, че ще става баща? Ще речеш, че говорим за стрес от раково заболяване. Какъв истински дом може да се случи с толкова хлабав мъж?

Странно, че точно теб те изненадва подобно нещо. Да, хората, когато им предстои да станат родители, да им се промени живота в някаква неизвестна посока (защото едно е да познаваш семейства с деца и да си виждал какво е, друго е да ти се случи лично), да носят отговорност, каквато до сега не са носели, изпитват страх. Дали ще се справят, дали животът им ще бъде пак същия и т.н.
Тук ясно, че всички сме супергерои, но такива състояния се случват и на жените понякога.
За съжаление много хубави семейства са се разпаднали заради такива нереалистични очаквания и представи.

А конкретно в историята на авторката, изневярата е най-малкият проблем. Те имат проблеми във взаимоотношенията си, които са много по-сериозни и дълбоки и щяха да си ги имат с или без изневярата.

# 21
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не съм прощавала и няма да простя. По принцип съм човек, който не умее да прощава и с годините изглежда тази ми особеност никак не се смекчава, напротив.
Мога да взема решение да приема нещо си поради една или друга причина, което не означава, че ще го оставя назад, мога и да не го правя, всичко зависи доколко се е объркала страната стояща отсреща и какво искам аз. Конкретно отношението ми към изневярата е в самата крайност.
Но ако си способен да простиш, че си бил изхвърлен от домът ти, взели са ти детето, безкрупулно си бил унижен, ражда се второ и пр, то какво значение има тук една изневяра...

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 14:59 от Vermilion`

# 22
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ох, много станаха такива теми напоследък Sad

Копирам си мнението от една подобна:

Давала съм някога втори шанс, но толкова ми беше опротивял човекът, че го оставих малко след това. За мен е трудно да простя предтелство. С даването на втори шанс обикновено във връзката се настаняват и постоянното съмнение, недоверие, мнителност.

Не знам как се продължава напред след такова нещо. Писала съм го и в една друга тема - ако кръшнеш веднъж, много вероятно е да не си с правилния човек, шом те влече нещо чуждо. Ако кръшкаш системно - ти не си "правилен" човек за връзка. Общо взето, когато поставяш нуждите на оная си работа, пред чувствата и достойнството на половинката си, си е проява на най-висша форма на егоизъм. Как една жена може да намери сигурност и уют с кръшкач? Не е ли много вероятно някой ден просто да бъде заменена с лека ръка, щом с лека ръка я лъжат и си го слагат с други?

# 23
  • Мнения: 128
На мен ми се е случвало, .......простих в пълния смисъл на думата, родих дете .......не го забравих ,но никога повече не отворих дума за това и накрая, след 4 години ме изостави заради друга. Та към авторката, цяло чудо е нещата да потръгнат. Успех  bouquet

# 24
  • Мнения: 203
Аз сега ти прочетох и другите публикации newsm78 , на твое място дори и да не се е стигнало до изневяра, отдавна да съм си събрала багажа  и да съм си тръгнала,самото отношение на този човек към теб е унизително!
Този не е никакъв мъж,зависим е от родителите си,безотговорен , а за мен лично и неспособен да се грижи за семейството си.
Нямаш ли родители при който да отидеш макари временно?
Не знам какво друго мога да ти кажа освен Успех !!!

# 25
  • Мнения: 3 031
Прощавала съм, прощавали са ми. Пак бих простила сигурно. Но за мен една изневяра никога не е била равна на край на връзката Peace
Диляна_Ди е права, ти имаш други проблеми.

# 26
  • Мнения: 390
Не мисля, че бих простила. Когато става дума за една сериозна връзка, не може да има изневери. Ако Той някога поиска друга, значи няма какво повече да правя с него. А и все си мисля, че тези неща не са единични, те си се повтарят рано или късно. Но при теб е по-сложно, защото имаш дете. Всеки случай това дете няма да е щастливо, ако живее в нещастно семейство.

# 27
  • Мнения: 1 788
Нещата никога не са само черни или бели.
Една изневяра за мъж не винаги е равна на драма, незачитане на жената до него, липса на привличане или подобни мисли, които се въртят в главата на една изневеряваща жена, например.
Отделно от това някои неща просто се случват понякога.
На всеки.
Просто трябва да има премерен риск.
Ако уважаваш човекът до себе си, дори и да се случи да изневериш по една или друга причина, то поне да го направиш така, че да не го нараниш, да не го застрашиш по никакъв начин.
Иначе хората се събират и разделят, с деца или без деца, в това няма нищо страшно, лошо, странно или нетипично.
С годините човек се научава не само да познава себе си, но и да не отрича категорично нищо.
Защото застраховки срещу житейските ситуации няма.
Твоят проблем далеч не е изневярата...

Последна редакция: вт, 28 окт 2014, 06:41 от VerdammtesMädchen

# 28
  • Мнения: 1 416
Аз сега ти прочетох и другите публикации newsm78 , на твое място дори и да не се е стигнало до изневяра, отдавна да съм си събрала багажа  и да съм си тръгнала,самото отношение на този човек към теб е унизително!
Този не е никакъв мъж,зависим е от родителите си,безотговорен , а за мен лично и неспособен да се грижи за семейството си.
Нямаш ли родители при който да отидеш макари временно?
Не знам какво друго мога да ти кажа освен Успех !!!
На същото мнение съм. Този човек отдавна е доказал десетки хиляди пъти, че не става за мъж. Първо си се изтормозила почти 2 години с живеенето в онзи ужас при родителите му, а той за всичкото това време вместо да си даде зор и да прави всичко възможно само и само да бъдете самостоятелни и в прилични условия, той се е чудел в кой крачол да си го премести. Че и изплющял някаква парцалеса!
Още по-грозно и недопустимо е, че при скандал са те гонели и той е бил на тяхна страна, заплашвал те е, че детето остава при тях и подобни гнусни постъпки. Вместо като мъж да застане зад теб, зад семейството ви и да те защитава с цената на всичко...
Ако имаш възможност да отидеш при майка ти и да си потърсиш работа, за да имаш поне някаква финансова независимост, може би ще е най-добре.
Другия вариант е да се изнесеш като поотрасне детето и като вече имаш някаква финансова стабилност, но всеки е наясно, че нещата не стават току така и никак не е лесно за сама жена да плаща квартира и да издържа себе си и дете...

"Използвай го", ама не виждам в случая какво да му използваш.

Последна редакция: вт, 28 окт 2014, 02:35 от AQUА

# 29
  • Мнения: 9 991
Да, не и от сърце!

Общи условия

Активация на акаунт