Прощавали ли сте изневяра?

  • 57 061
  • 824
  •   2
Отговори
# 810
  • Мнения: 1 384
Ами аз не съм казала никъде, че са добри.  Crazy
Иначе да, именно-не се подхожда с идеята-ау, аз сега отивам да наранявам. Не се мисли въобще. Отиваш, правиш го, разминава ти се. И никакви мисли за наранени няма. Това идва чааак когато те хванат.

# 811
  • Мнения: X
Е не са всички така. Голяма част от хората се надяват да не се разбере. Затова и не помислят, че нараняват.
Това значи, че нещо с вътрешните им ценности сериозно куца.
В случая, в който аз съм прощавала, човекът беше видимо притеснен и извън кожата си, че се е случила изневярата. Интересно е как всички мъже обичат да го играят неволни жертви. "Тя ми скочи, тя ме изнасили, не можах да се съпротивлявам." или "Духа ми половин час, нямаше как да не я възнаградя за положения труд." И ужасно, ужасно съжаляват, след което не пречи да съжалят отново и отново.
Та връщайки си отново на моят случай, в който простих, реших, че щом човекът си признава сам, без дори най-бегло подозрение от моя страна, значи заслужава да му се доверя. А той просто се е притеснил другата персона да не го издаде и ме е изпитал докъде може да стигне и какво бих му позволила.

Но човек, който смята, че не прави нищо нередно, стига да не го хванат, за мен е сбъркан и не желая да си имам работа с подобни твари. Дори не мога да повярвам, че има такива хора. Все малко го е страх и се притеснява, според мен, нали всъщност това е част от тръпката?

Последна редакция: нд, 15 фев 2015, 18:00 от Анонимен

# 812
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Ще го кажа така-без да навлизам в подробности.Около 10-15 години от живота си попадах и имах връзка с мъже, които ми изневеряваха и така в дълги години връзки, когато вече за трети път ми се случи.Просто отидох на терапия, за да разбера какво се случва.Мисля, че за всеки това е нещо много лично. Прошка има тогава, когато разбереш, че нещата не са само черни и бели и много лесно можеш да бъдеш както от едната, така и от другата страна.Трудно е много, но си струва, най-вече за да запазваш любовта и доверието  към себе си и към мъжете въобще, защото с омраза и желание за отмъщение животът става ад.А някои жени остават с мъжете си не от любов, а само за да може цял живот да му натяква, че е сгрешил и я е излъгал-за мен това е мазохизъм.
Ха така! Те ти изневеряват, ти ходиш на терапия. Сигурно ти си виновна, че това се случва. И докато ти ходиш на терапия, какво пречи през това време да се огледат за нещо чуждо...А сега сериозно, след терапията, разбирам, че си простила, но остана ли с последния изневеряващ?
Най-лесно е да търсиш виновни, труден е пътят на собственото осъзнаване и дълъг.Не, разделихме се, но не заради това, при това без лоши чувства.

# 813
  • Мнения: 1 384
Е не са всички така. Голяма част от хората се надяват да не се разбере. Затова и не помислят, че нараняват.
Това значи, че нещо с вътрешните им ценности сериозно куца.

Ами виж сега. Много неща могат да им куцат. На много хора много неща им куцат. Едни остават във връзка, други въобще не стигат до създаване на връзка, трети изневеряват във връзка, и при почти всички ситуации на някой нещо му куца. Дали ще са ценности или друго нещо. Пък има и един вариант да им съвпадат куцанията на ценностите на някои и да си живеят в мир и при изневяра.
Като цяло, ценностите на хората са различни. Няма как да се каже на кой точно какво му куца, освен ако няма единна някаква система за квалификация на ценности. Живеем в малко по-различни времена, да кажем, ако навремето църквата е налагала тези квалификации и обществото съответно, то днес далеч не е точно така. Какви са ни ценностите-на всички-днес е трудно да се каже. Да не излезне, че мнозинството всъщност е с куцащи ценности, та от там и щом е мнозинство, се приема вече като нормалното.

# 814
  • Мнения: X
Ако и двамата във връзката, приемат нещо за нормално, тогава няма да говорим за прощаване.
Но много често се случва точно тези, които изневеряват, да бият първи отбой, когато хванат в крачка благоверния.

# 815
  • Мнения: 1 384
Всякакви истории има.

# 816
  • Мнения: 46 572
Това не съм го написала никъде, смучеш си от пръстите.
Прощавала ли си изневяра последно, ли не? Grinning

Не съм. Не намерих смисъл.
Аз също съм изневерявала (в предишна си връзка), затова ти казвам, че когато човек го прави абсолютно съзнава какво върши - мами, наранява. Но просто не ми пукаше за тази връзка, иначе никой не е толкова луд, че да рискува. На следващия ден я приключих.

# 817
  • Мнения: 1 384
Глупости. Това си ти. Аз също съм изневерявала на младини и въобще не съм се и сещала даже, че бих могла да нараня някой, нали няма да се разбере? А ми пукаше за връзката. Дори не си мислех, че рискувам. Мислех съвсем различни неща. Не приключих на следващия ден, продължи доста. Да кажем, че избирах в онзи момент кой да е, но това не стана за една нощ.

# 818
  • Мнения: 46 572
Ами аз си мислех, че говорим за големи мъже, не за малки момченца, които още не разбират какво правят.
Щом искаш, вярвай, че мъж със семейство и деца не е наясно какво прави...

# 819
  • Мнения: 1 384
А ти защо мислиш, че иде реч за малки момченца? Аз бях млада, "момченцата" не бяха. Под млада разбирай около 30-те. Grinning Вече имах и дете по онова време.

# 820
  • Мнения: 4 418
... никой не е толкова луд, че да рискува.

Голям риск - голяма печалба.
Малък - малка.

Или печалби не ни трябват?  Mr. Green

# 821
  • Мнения: 1 384
Всъщност истината е, че масово хората рискуват. По един или друг начин. Peace

# 822
  • SF
  • Мнения: 21 411
Ами аз си мислех, че говорим за големи мъже, не за малки момченца, които още не разбират какво правят.
Щом искаш, вярвай, че мъж със семейство и деца не е наясно какво прави...

Наясно са какво правят, но така го правят, че "да не се разбере, за да няма наранени".

Аз лично съм го чувала това от мъж, който си има любовница. Знае, че е нередно, защото жена му ще страда. Но ще страда само, ако разбере. Изцяло е концентриран в това жена му да не разбере. А не да не изневерява. Наясно е, че това не са хубави неща, но пък му е толкова хубаво, че... само дано жена му да не разбере, защото ще страда... Ей такива каши!

Последна редакция: нд, 15 фев 2015, 20:29 от Esmee

# 823
  • Мнения: 46 572
А ти защо мислиш, че иде реч за малки момченца? Аз бях млада, "момченцата" не бяха. Под млада разбирай около 30-те. Grinning Вече имах и дете по онова време.

Защото човек на по-голяма възраст, който е градил семейство и има деца, съзнава ясно какво прави и че не е игра.

Голям риск - голяма печалба.
Малък - малка.

Или печалби не ни трябват?  Mr. Green

Ами то печалба няма в този случай, само риск...

Esmee, просто това хубаво е над семейството и всичко друго. То е по-важно. Точно това е при всички изневеряващи. Затова не разбирам как след това тази връзка може да продължи. След като ясно е показано, че друго е над нея.

# 824
  • SF
  • Мнения: 21 411
Не се сърди, човече, точно това е, което те заблуждава - никой не показва ЯСНО, че друго стои над връзката и се надява, и си мисли, че никога няма да стане ясно.

За мен, знаейки, че ми изневеряват, тази връзка не може да продължи.
Не знам какво би било, ако бях от малък град, устроила се покрай веъзката си на по-предпочитано място, живеейки добре покрай него. Може би такава връзка би продължила, но със сигурност под друга форма. За съжаление, обаче, нещата никога не биха били отново същите. Привидно за пред разни хора - да. Но истината би била друга.

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 00:50 от Esmee

Общи условия

Активация на акаунт