Перилни препарати и омекотители - 26

  • 57 022
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 207
Веднага за Гес!
Това е супермаркет Делез.
Даш, 14,65 е, обаче 44 пранета. Wink
http://shop.delhaize.be/Non-alimentaire/Entretien/Lessives/Poudr … 14031800161480000
Благодаря!
Не намерих продукт, който да струва 15 евро за 20 пранета. Персил концентрирани гелове - 28 пранета за 9.15, стандартен гел - 36 пранета за 11.49 и т.н. Цени без промоция. Че те белгийските цени за стандарта им са доста ниски.

# 691
  • Мнения: 206
Guess , няма как  да стане . Срещу  фирмената   политика  ни  е. Това  е  между мен и клиента. Работата ми  е да   организирам и превозвам  товарите,   а не  да разнасям клиентите като махленска клюкарка.   В  случая  всичко  трябва да лежи  върху  съвестта  на производителя. Поне  докато   контрола  е  такъв  в бг.

# 692
  • София
  • Мнения: 38 444
Напротив, аз купувам препарати само на промоции.
За този Даш специално промоцията не е намалена цена, а ти дават някакви точки и то, ако купиш 2!

А Делез даже се води малко по-скъп супермаркет.

# 693
  • Мнения: 206
http://shop.delhaize.be/Non-food/Onderhoud/Waspoeder/Vloeibaar-w … 14062500169670000
Че какво  му  е  промото на   Даш /  тъмносин/  20 +  5 пранета  на  8.99  евро?  Shocked

# 694
  • Мнения: 5 207
Абе дават ти 500 точки, ако купиш 2 броя. Май. Френският не ми е много силен. Ако беше намален, би трябвало да има зачертана стара цена, а тук няма.

# 695
  • Мнения: 206
Аха   и аз така   разбрах, че отворих   Холандската  версия.  Не  е   грешката  май  в  моя  телевизор  Wink

# 696
  • Варна
  • Мнения: 484
Веднага за Гес!
Това е супермаркет Делез.
Даш, 14,65 е, обаче 44 пранета. Wink
http://shop.delhaize.be/Non-alimentaire/Entretien/Lessives/Poudr … 14031800161480000
Благодаря!
Не намерих продукт, който да струва 15 евро за 20 пранета. Персил концентрирани гелове - 28 пранета за 9.15, стандартен гел - 36 пранета за 11.49 и т.н. Цени без промоция. Че те белгийските цени за стандарта им са доста ниски.

Кой пък говори за цени според стандарта им newsm78 Вече цените по стандарта ли почнахме да ги коментираме в темата Wink Явно са мн толерантни с "нашия стандарт" Mr. Green

# 697
  • София
  • Мнения: 38 444
Явно някои хора са в темата за спорта и заяждането.

# 698
  • Мнения: 5 207
ca_sky, мажи колкото си искаш. Не ми пречиш.

За нашия стандарт не се тревожи, нали твоят е белгийски. То бива чуждопоклонничество, но такова пък нещо чак е нереално.
Но светът вече е малък и бедните българи, могат да кусат от европейското благо и от време на време да ходят изпрани, а не целите петносани от боклуците, с които перат тук. Ама от време на време, щото много скъпо.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 484
ca_sky, мажи колкото си искаш. Не ми пречиш.

За нашия стандарт не се тревожи, нали твоят е белгийски. То бива чуждопоклонничество, но такова пък нещо чак е нереално.
Но светът вече е малък и бедните българи, могат да кусат от европейското благо и от време на време да ходят изпрани, а не целите петносани от боклуците, с които перат тук. Ама от време на време, щото много скъпо.
Joy Joy Joy Поне ме забавляваш Joy Joy Joy

L'Agent в темата съм, защото изказвам мнение Simple Smile Това, че на някой не му харесва, мен изобщо не ме интересува Grinning Нито ме интересува кой в какво вярва Wink Хора всякакви Wink Някой вярват в Аллах, други в Христос, трети в Буда. Някой вярват в БГ качеството, други не Grinning Това, че някой ди мисли, че ползва неща като тия от нормална европа негова си работа Grinning Важно е хората да са доволни, нали Grinning

# 700
  • Мнения: 5 207
Ти мен още повече. Готин финт е да забравиш какво си писал само преди няколко часа и да минеш на религиозна тема.
Освен това, ако не си забелязала, ние сме на едно мнение - че разлика има. Аз споря за цената, която ти посочи. А защо посочи тази нереална цена? За да се самоизтъкнеш колко ти е висок стандарта на живот и как переш с прахове за 40 лева, а българите с прахове за 10 или по друга причина?
Чакай да се похваля и аз - в момента пера с немски Персил, но струва едва 14 евро за 44 пранета. Не мога да те стигна и срещу теб да тичам.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 7 700
Малко реализъм от време навреме не е излишен. Факт е,че качеството на всички марки за източна Европа е друго. За това никой не спори,но не съм съгласна,че ни третират като второ качество хора и то на цени по-високи отколкото в белите държави. Ариел,Персил,Корал за 16,18,20 пранета в Германия са между 3 и 4 евро,ако са на промоция и по-малко.

 Преди време го писах...Ще ми се да доживея момента в който ще мога да си купувам всичко  тук без да гледам производител и по половин час да се зверя в съставки и кодове.

 До тогава обаче ще продължавам да инвестирам в немската икономика поне за перилни препарати и козметика.

 

# 702
  • Варна
  • Мнения: 484
Виж сега, не че ти дължа обяснение ама съм доста далеч от хората, които се изтъкват, камо ли със стандарт на живот...демек пари Wink На мнение съм, че стандарта или парите са нещо преходно - днес ги имаш, утре не. Днес переш за 40лв, утре за 2...не е срамно нито едното, нито другото! Така че пера за 30лв там и за 12 тук, както дойде, разбираш ли Wink Ако хвана промоция за 20лв там купувам по 3 Mr. Green

По останалата част - казвам само, че разлика има и нещата са по-скъпи ТАМ Wink И много ще се радвам ако в най-скоро бъдеще стандарта в БГ стане като там и качеството на нещата също Wink

# 703
  • Мнения: 5 900
Леле какъв спор. Много ми е интересно как си носите дрехите и какви петна си правите,че не се изпират? Laughing Това в рамките на шегата.
Преди месеци ви се включих от Дания. Гес може да си спомня,че я питах за някакво Омо,на което изрично пишеше за бяло. И и пращах някакви кодове. Е,хората перат с някакъв техен прах/вече му забравих името/ без абсолютно никакъв аромат,с Ариел и с Омо.Интересно,че няма Персил.Т.е. предимно това видях и в магазините в които ходих и в дъщеря  ми. Е,прах си дрехи с каквото там прецених. Перяха се и детски дрешки. Разлика не видях. А пък чак да ахкам-бре как пере, а виж нашите...Случваше се да остане неизпрано петънце по детска дреха.В състава на препарат произведен за Дания и България може да има разлика/там е и доста компактизиран/,но е важен резултатът. Въпросът е да сме доволни от него. Гледах го това Омо за бяло,гледах го и се отказах да помъкна 5 кг. ,макар,че участвайки във форума се вманиячих на тема препарати.

# 704
  • Мнения: 25
Хора, не разбирам защо се запънахте да се дърлите.
Ясно е, че в БГ-то не само праховете, храните, пиенето и почти всичко останало също са ментета. Това никой няма да го отрече.
Тук говорихме, кое е по-добре и по-изгодно: да переш с българско менте тип Савекс или МайФорест, или с вносно менте Ариел или Персил. По мойте, а и не само мои наблюдения като чета в темата, почти никой не харесва Савекс например, главно заради лошото пране и оставането на петна, с което и аз се съгласявам. Реално, ако нямам достъп до нормален прах, аз лично бих избрала Персил, защото колкото и да е правен за нашия пазар пак пере по-добре от Савекс, а на цена като е на промоция е на близко ниво. Е това е истината, просто нашите производители са ненадминати по ментета, които колкото и реклама да им правят пак си остават ментета.

Общи условия

Активация на акаунт