Перилни препарати и омекотители - 26

  • 57 209
  • 727
  •   1
Отговори
# 450
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 472
Докато се "карате", аз само да се похваля, че вече си имам Miele у дома fiuuuuuu   ...
Сега й свърши профилактиката и я слагам да пере, че е страшно...
Ще ми трябва поне седмица да наваксам с прането...

Иначе на мен Persil Color,официален внос не ми пере петна,
ако не ги третирам предварително...

# 451
  • Мнения: 21 332
Честито   bouquet

# 452
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Честито!

Мога да поспоря и за ОМО, който ми е един от най-любимите прахове, както познаващите ме знаят. Да, пере, но мазнина не ми е махал самостоятелно.


Отдъхнах си!! Не е в мен повредата  Laughing

А мазни петна си произвеждам и на дънките (някой беше писал, че само на домашните дрехи)-хапваме някъде навън, поръчвам си салата и ей ти почти задължително петно.. ми капя си се  Wink.
Пък и на домашните дрехи пак си ме дразнят петната, особено пък мазните.

# 453
  • Мнения: 5 209
Докато се "карате", аз само да се похваля, че вече си имам Miele у дома fiuuuuuu   ...
Сега й свърши профилактиката и я слагам да пере, че е страшно...
Ще ми трябва поне седмица да наваксам с прането...
Новичка или втора ръка. Я я покажи да ѝ се порадваме на хубавата германка.

# 454
  • София
  • Мнения: 944
Докато се "карате", аз само да се похваля, че вече си имам Miele у дома fiuuuuuu   ...


Завид, завид  Joy.

Със здраве да я ползваш! И аз съм се наканила, па да видим кога Simple Smile.

# 455
  • Мнения: 5 209
Да пиша, че току-що видях каталога. От утре в Пикадили прах и гел Персил 20 пранета ще е на цена 7,59 лв.

# 456
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 472
Гес, съвсем нова от магазина, с 10 години пълна гаранция...
Най-обикновен модел без много екстри...
Но то и така е достатъчно скъпа за моя стандарт...
Въпреки това, си я позволих,
защото татко ми разчасти Уърпул-а
и като видя какви боклуци са новите перални,
ми даде половината от парите да си купя Миле-то...  Mr. Green
Ето това:
http://shop.mcm.bg/index.php/peralni/wda-210-wps-classic-10-years.html

# 457
  • Мнения: 1 135

Съвсем скоршен пример за издънка на Персил Колор експерт прах официален: черна памучна блуза, намазана със зехтин, не съм я забелязала, изпрана, изсушена и една сутрин полускандал от ММ, че "не го пера"  ooooh!  Outta Joint
И това съвсем не е първият случай на този прах да не се справя с елементарно мазно петно.
Изобщо не е перфектен Naughty

Нито мога да гледам сантиметър по сантиметър всяка дреха преди пране, нито пък ще си направя вкъщи щанд за пръскала за всеки отделен вид петно.  Peace


По принцип прахообразните препарати се справят малко по-трудно с петна от мазнини. Това е и единственият показател, по който течните ги превъзхождат. Добре е да се преглеждат дрехите за мазни петна защото с времето (и особено след гладене) се фиксират трайно.
Препоръчвам предварително третиране с препарат за миене на съдове.

# 458
  • София
  • Мнения: 2 296
А "пере перфектно", "пере отлично" за мен означава, че се справя с повечето петна и общите замърсявания и придава хубав, искрящ вид на дрехите (бели или цветни). С всички петна никой не се справя, вярвай ми.
А, значи все пак разбиранията ни са сходни  Laughing Само дето при мен "повечето петна" са мазни, понеже ядем много салати, а аз чета или гледам ТВ почти винаги и си капя "балконите", щото не внимавам  Embarassed И, да, кошмарно ме мързи да преглеждам дрехите преди пране  Rolling Eyes
Иначе съм наясно, че няма препарат, дето пере всичко. Ама поне повечето замърсявания, ако може.

TAED, последното мазно петно беше фиксирано и с изглаждане - всъщност тогава го видяхме. Но нищо мазно не може да се опре на обезмаслител Мелио - изпра го на 30 градуса след това, без никаква забележка.

Бътърфлай, честито! Да си я ползваш със здраве дълги години!
Веднага да споделиш намираш ли разлика в изпирането  Grinning

# 459
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 764
Момичета,
Моля, за малко помощ. Купих си 2 чифта дънки и се оказва, че ми боядисват бельото. Опитах със Спот и пране с ОМО на дълга програма, ама не се получи - стои си синичко по тях и това си е. С какво друго да опитам - сапун за петна или нещо друго newsm78.

# 460
  • Мнения: 1 135
Обезмаслителя със сигурност ще свърши работа, но е силно алкален и би могъл да повреди локално някои тъкани. Препаратите за миене на съдове (качествените такива) съдържат голямо количество нейонни ПАВ, които емулгират мазнините ефективно и са безопасни за тъканите. Ензимните препарати с повече липаза също са подходящи.

ПП: И аз ям салати, но понеже нямам "балкони", петната са обикновено по панталоните  Mr. Green.

Момичета,
Моля, за малко помощ. Купих си 2 чифта дънки и се оказва, че ми боядисват бельото. Опитах със Спот и пране с ОМО на дълга програма, ама не се получи - стои си синичко по тях и това си е. С какво друго да опитам - сапун за петна или нещо друго newsm78.

Белина. Аз не бих си прал бельото и панталоните заедно.

# 461
  • Мнения: 5 160
Аз не бих си прал бельото и панталоните заедно.

Ама тя ги носи заедно Simple Smile Освен да махне едното Wink

По темата - нямам опит с оцветяващи дънки, дано и да нямам.

# 462
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 764
Бельото е оцветено при носене, а не при пране Laughing. Белина едва ли ще стане, защото материята е ликра и дантела Embarassed.

# 463
  • Мнения: 1 135
Бельото е оцветено при носене, а не при пране Laughing. Белина едва ли ще стане, защото материята е ликра и дантела Embarassed.

Ще стане защото индигото се избелва много добре в хипохлорит. Не знам обаче дали няма да увреди тъканите. Пробвай с продължително накисване в кислороден избелител. 

# 464
  • Мнения: 21 332
Аз не можах да снимам петното,че ММ излезе с фотоапарата  Crazy

Но да ви кажа точно на мухъл си ми прилича  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт