Перилни препарати и омекотители - 26

  • 57 039
  • 727
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 207
Да, гелът е с надпис, но праха е изостанала партида. Само в Метро видях и на праха с този надпис, но още не са му пуснали промоция. Ще изчакам още малко. За сега имам прах за цветно. Ако не го пуснат в Метро или ако в Пикадили не си взема, ще вземам на редовна цена. Наистина искам да го ползвам, преди години съм ползвала Персил течен и съм била доволна, но сега като чета им форума започвам да се насомвам към прахообразните. Simple Smile
Ако държиш да е точно от последния вид Персил, в Лидл има за бяло и за цветно със свежест от Силан, произведен август 2014. Мисля, че беше 10.49 лв. Така изглежда:
Скрит текст:

Формулата на новия и стария не е променена, единствената разлика е, че новият е по-компактизиран - вече дозата е 115 мл/75 г, а на стария беше 120 мл/80 г. А, има и друга разлика, в новия вече не присъства ензимът пектат лиаза, въпреки че в сайта още го пише.

# 496
  • Мнения: 147
Да, гелът е с надпис, но праха е изостанала партида. Само в Метро видях и на праха с този надпис, но още не са му пуснали промоция. Ще изчакам още малко. За сега имам прах за цветно. Ако не го пуснат в Метро или ако в Пикадили не си взема, ще вземам на редовна цена. Наистина искам да го ползвам, преди години съм ползвала Персил течен и съм била доволна, но сега като чета им форума започвам да се насомвам към прахообразните. Simple Smile
Ако държиш да е точно от последния вид Персил, в Лидл има за бяло и за цветно със свежест от Силан, произведен август 2014. Мисля, че беше 10.49 лв. Така изглежда:
Скрит текст:

Формулата на новия и стария не е променена, единствената разлика е, че новият е по-компактизиран - вече дозата е 115 мл/75 г, а на стария беше 120 мл/80 г. А, има и друга разлика, в новия вече не присъства ензимът пектат лиаза, въпреки че в сайта още го пише.

Точно от този вид исках да пробвам за цветно и със Силан. Това, че е по-компактен също ме привлече. А за ензима, който липсва, какво ще кажеш, за по-добро изпиране на някои петна ли е. Коя партида е по-добра - старата с ензима или новата. Може ли мнение. Simple Smile

# 497
  • Мнения: 5 207
Пектат лиаза спомага за премахването на петна от някои плодове, както и сладка, конфитюри и т.н.

Коя партида е по-добра, питаш. Абе честно да ти кажа, не намирам никаква разлика. Laughing

# 498
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Аз го ползвам този със Силан...
Много хубаво ухае и... дотам...
Ще се връщам на алтернативния внос...
Прекалено много станаха фейловете с този Персил...
Току-що свърших с простирането на бяло за 40 градуса... с Персил Сенситив...
Сложих допълнително активен кислород за ниски температури,
напръсках петната с Fleckenspray, разтърках с четка и пак не са изпрани...
Еми... дадох му шанс, ама...

# 499
  • София
  • Мнения: 3 841
Но нищо мазно не може да се опре на обезмаслител Мелио - изпра го на 30 градуса след това, без никаква забележка.

Да, само дето съсипва цветовете, на мен ми избели безвъзвратно дънкова пола... Sad Иначе мазното изчезна де...
Помня го този случай. Кафява ли беше полата, или и някой друг беше пострадал от Мелиото?
Знаех, че има опасност, но бях отчаяна. Напръсах и веднага пуснах пералнята. Нямаше никакви поражения, хем върху черно.

Да, точно кафява беше...

# 500
  • София
  • Мнения: 3 841
Някой се беше оплакал, че забравена салфетка в дрехите му направила цялото пране в бели точици... Е, и на мен ми се случи същото. И то на черна пералня... Пощурях... Не ги плакнах наново, а реших да ги оставя да изсъхнат, да ги изтупам после хубаво и да мина с лепяща ролка...
Доста си поиграх, но ги махнах. Добре, че не бяха много дрехите...

# 501
  • Варна
  • Мнения: 939
РРР много съжалявам, много неприятно се е получило и при теб  Hug А всъщност с допълнително изплакване не се ли пооправиха нещата?
Аз скоро се разминах на косъм с такова поражение - мъжо извади половин кърпичка от сушилнята. Побърка ме да мърмори какво ли се е случило с другата част, че тъкмо беше изчистил филтъра - е излезе си другото парче от малкия филтър. Как е станала тази работа нямам обяснение - кърпичката беше останала здрава, само разкъсана на две части. Както си беше изсъхнала от сушилнята можеше даже отново да се ползва  Mr. Green А аз през цялото време си мислех - добре, че не се е разкъсала на милион частички в пералнята, че тогава щях да я вапцам, а той ....... ooooh!
Аз да питам - за Темата, коментирана по назад, че е на промоция. За колко пранета е и на каква цена. За цветно ме интересува.
А Бингото от Кауфланд предполагам е за 20 пранета, или греша?

# 502
  • София
  • Мнения: 3 841
РРР много съжалявам, много неприятно се е получило и при теб  Hug А всъщност с допълнително изплакване не се ли пооправиха нещата?
Аз скоро се разминах на косъм с такова поражение - мъжо извади половин кърпичка от сушилнята. Побърка ме да мърмори какво ли се е случило с другата част, че тъкмо беше изчистил филтъра - е излезе си другото парче от малкия филтър. Как е станала тази работа нямам обяснение - кърпичката беше останала здрава, само разкъсана на две части. Както си беше изсъхнала от сушилнята можеше даже отново да се ползва  Mr. Green А аз през цялото време си мислех - добре, че не се е разкъсала на милион частички в пералнята, че тогава щях да я вапцам, а той ....... ooooh!

Умишлено не пуснах допълнително изплакване, за да не се разкъса още повече салфетката. Но в интерес на истината така и не я намерих. Допускам, че може да е и парченце тоалетна хартия, с която някой си е бърсал носа и я е пъхнал в джоба... После пусках други перални, нямаше поражения. Гадното беше ,че се уцели точно в тъмната пералня и черните панталони и блузи бяха като точкувани...

# 503
  • Мнения: 1 928
...
Такива жълто-кафяви точици и аз имам на някои дрехи...
Със сигурност не е от пералня и перилен препарат...
Появаваха ми се по различно време, в различни перални...
Предвид, че пера уж с най-добрите прахове, никога не са се махали...
Перманентни са! Не мисля, че са от насекоми... но от какво точно,
отдавна спрях да се чудя и и не им обръщам внимание...  Hug

Благодаря, то и аз не им обръщам особено внимание, но нали бях набедила праховете по-принцип, не конкретна марка, за виновници и реших да питам все пак. А виждам, че точно от прахообразни формули сте по-доволни и взех да се замислям.

И само още нещо да питам, че станах досадна  Embarassed Пера обикновено нормално замърсени дрехи, без лекета. Единствено яките на тениските на мъжа ми и сина ми са по-замърсени. С какво да ги третирам за да не увеличавам дозата прах. А последния път завиших и нея и пак не се изпраха. Пера с Персил Експерт колор течен за цветно официален внос, а в момента съм с Персил  Колор Гел холадски. И си мисля и друго- ако Персилът беше прахообразен дали щеше да се справи  newsm78

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 16:44 от Живанк@

# 504
  • Мнения: 68 643
Темата в Пикадили е за 20 пранета и за цветно-цената на етикета беше 5.99 лв...незнам каква е редовната цена и дали е промоция това Rolling Eyes

За Персил колор колд зим - в Лидъл са такива, сега погледнах моите три пакета, взети от там преди около месец за 21 лв-такива са... Тя и Гес е писала де... Peace

# 505
  • Мнения: 1 135

Точно защото всички първокласни препарати би трябвало мазнината да я нямат за нищо  Sunglasses


Не е толкова лесно.  Избелващата система е ефективна срещу много цветни петна, но не и срещу мазни такива. От друга страна, мазните петна се виждат върху всякакви цветове. Проблемът е, че нейонните ПАВ, които са ефективни срещу мазни петна са течни при стайна температура и не могат да се влагат в прахообразни препарати в концентрации по-големи от 3-5 %. Липазите пък са скъпи и не дотам ефективни при по-къси перални цикли. Най-сигурно е ако петното се третира с р-р на нейонни ПАВ веднага след образуването му. На практика, като се покапеш със салата, третираш с топла вода и 3-4 капки препарат за миене на съдове или течен перилен препарат, разтъркваш и изплакваш. След това вече переш когато и дойде времето.

ПП: Видях, че си питала за перманентен маркер. Не всички са разтворими в етанол (спирт), но повечето са.

# 506
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Имам драснато от черен перманентен маркер(Шнайдер, ако е от значение) на бледожълта покривка за хранене от 3 години. Пробвала съм и със спирт и със Спот - няма махане. С годините леко избледня но си стои на покривката. Пера я с белите дрехи на 60 градуса с ОМО, преди това с Ариел и Персил. Понеже е в средата, а аз постилам каре върху покривката - не се вижда.

# 507
  • Мнения: 1 416
Препаратът за вълна в отделението на чекмеджето за праха ли се слага или в чашка и вътре в барабана?
Слагам в чекмеджето, но ми се струва, но се чудя дали е правилно така.

# 508
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Всички течни в барабана слагам,или разтварям в бутилка с топла вода и наливам горе при праха докато пералнята пълни с вода/това когато реша ,че не искам да слушам шума на дрънчащата по люка чашка/.

# 509
  • Варна
  • Мнения: 939
Тета благодаря за инфото за Темата   bouquet, но май не е кой знае каква промоция на тази цена  Wink
AQUА само в барабана слагам течните аз, когато въобще ползвам такива, че нещо не ми харесва аромата на немския Ариел, който имам.
Иначе снощи по спешност изпрах с него без проблем огромно петно от кафе на панталона на ММ. Доста ми се сви сърцето като го видях, че много светъл е цвета и не знаех дали ще излезе - ноооо няма и следа от него.
Друго ми направи впечатление като се загледах в етикета на панталона - беше задраскано означението за пране, а не го пера за първи път. Много странно ми стана - какво би следвало да означава това?

Общи условия

Активация на акаунт