Перилни препарати и омекотители - 26

  • 57 093
  • 727
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 38 554
Далече си от истината.
Едно време си направих бели петънца по дрехите, но тогава оставих да се киснат тъмни дрехи с прах за бяло.
Съвременните прахове се отпират добре.
А цветните топченца са за съвсем друго - назад обясняваха.

Старата ми пералня ми правеше кафеви точки.

Може и някакво насекомо да ги е полазило. Или нещо друго да е.

# 481
  • София
  • Мнения: 942
Перманентен маркер на чаршаф с какво да третирам?

Спирт.

# 482
  • Europe
  • Мнения: 548
Гес, съвсем нова от магазина, с 10 години пълна гаранция...
Най-обикновен модел без много екстри...
Но то и така е достатъчно скъпа за моя стандарт...
Въпреки това, си я позволих,
защото татко ми разчасти Уърпул-а
и като видя какви боклуци са новите перални,
ми даде половината от парите да си купя Миле-то...  Mr. Green
Ето това:
http://shop.mcm.bg/index.php/peralni/wda-210-wps-classic-10-years.html


Честито Butterfly_Lovehunter,

ще останеш много, много доволна. Всъщност ще забравиш, че имаш пералня, то нали това е и целта в крайна сметка. Само в началото ще ти бъде по-сложно докато си пренастройш навиците от старата към новата, докато свикнеш с програмите, но ще видиш каква разлика има ....
Пожелавам ти безпроблемно, многогодишно ползване, а то няма как да не е така.  Peace

# 483
  • Мнения: 5 207
Някъде май бях прочела, че в тези топченца се съдържат избелители и понеже прахът не се изплаква добре( отново мое умозаключение  Mr. Green ) остава по дрехите и ги съсипва. Затова и минах на течен препарат от това лято. Правилно ли обвинявам цветните топченца в праховете или причината е съвсем друга за това пожълтяване на точки ?
Зависи от производителя и праха, но обикновено цветните перли не съдържат избелители.

# 484
  • Europe
  • Мнения: 548
Бельото е оцветено при носене, а не при пране Laughing. Белина едва ли ще стане, защото материята е ликра и дантела Embarassed.

Да при това положение е сигурно, че от хлорната белина, че ще пожълтеят, защото не са 100% памук.

# 485
  • Мнения: 1 930
Такива точки ми се появиха и върху дрехи, които пера само на ръка, така че не е от пералнята.
Основно Савекс ползвах тогава.И аз си мислех да не е от някакви мушици, но на светли блузи няма как да не ги забележа, а много внимателно оглеждам преди да прибера за по-дълго. Ще пробвам да снимам и да покажа.

дано да се види
http://jujka77.snimka.bg/daily/123.842787.34391643

http://jujka77.snimka.bg/daily/123.842787.34391646

http://jujka77.snimka.bg/daily/123.842787.34391652

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 11:08 от Живанк@

# 486
  • Мнения: 147
Да пиша, че току-що видях каталога. От утре в Пикадили прах и гел Персил 20 пранета ще е на цена 7,59 лв.

Супер, много хубава оферта. Брошурата е до 26.11. А да попитам дали е от последните партиди /имам предвди тази, на която е посочено Cold zyme/, защото преди две седмици някъде имаше промоция на праха в Елитис на цена около 8,60 лв., насочих се към него, но партидата беше от м. 07 и нямаше въпросния надпис. Затова се отказах, сега дано да се сдобия с прах Wink Тези дни ще мина. Simple Smile

# 487
  • Мнения: 5 207
Такива точки ми се появиха и върху дрехи, които пера само на ръка, така че не е от пералнята.
Основно Савекс ползвах тогава.И аз си мислех да не е от някакви мушици, но на светли блузи няма как да не ги забележа, а много внимателно оглеждам преди да прибера за по-дълго. Ще пробвам да снимам и да покажа.

дано да се види
http://jujka77.snimka.bg/daily/123.842787.34391643

http://jujka77.snimka.bg/daily/123.842787.34391646

http://jujka77.snimka.bg/daily/123.842787.34391652
Готин маникюр!
Не е избелено това. Върху синьото каре точката е тъмна. Цветните гранули в праховете не би трябвало да оставят петна, особено с такъв цвят. Не мога да се сетя какво може да е това. Пролетта едни ситни паячета ми бяха осрали цялото пране и беше на точно такива петънца. Или ако простираш, някой съсед да пуска нещо...

Супер, много хубава оферта. Брошурата е до 26.11. А да попитам дали е от последните партиди /имам предвди тази, на която е посочено Cold zyme/, защото преди две седмици някъде имаше промоция на праха в Елитис на цена около 8,60 лв., насочих се към него, но партидата беше от м. 07 и нямаше въпросния надпис. Затова се отказах, сега дано да се сдобия с прах Wink Тези дни ще мина. Simple Smile
Поне в Бургас само гелът е от новия вариант. Праховете са си от старите. Магазинът обаче не е много посещаван, така че другаде може да е различно.

# 488
  • София
  • Мнения: 3 850
Но нищо мазно не може да се опре на обезмаслител Мелио - изпра го на 30 градуса след това, без никаква забележка.

Да, само дето съсипва цветовете, на мен ми избели безвъзвратно дънкова пола... Sad Иначе мазното изчезна де...

# 489
  • Мнения: 1 930
Благодаря Guess, значи да не обвинявам праховете. Вероятно наистина ще е от мушички или паячета, нещо дрвбничко. Но с какво да ги изпера. Пробвах Вениш, Спот на Перилис, сапун. Цветовете избеляват от търкане, а на едно място и тъканта изтъня, защото аз  съм упорита . Ама петната по-упорити Mr. Green

# 490
  • Мнения: 1 111
Виждам, че се обсъждат петната. Аз използвам за цветните дрехи Sano Oxygen спрей и за белите Sano Kal спрей. И двата препарата вадят всякакви петна- мазнини, храна, смаска, масло, химикал, кафе, шоколад, петна от дезодоранти против изпотяване, жълти петна от седене на дрехата дълго в гардероба и т.н. Петното се напръсква, оставя се 10 минути и се пере. Супер удобство без на киснеш, търкаш и тем подобни.

# 491
  • София
  • Мнения: 2 296
Но нищо мазно не може да се опре на обезмаслител Мелио - изпра го на 30 градуса след това, без никаква забележка.

Да, само дето съсипва цветовете, на мен ми избели безвъзвратно дънкова пола... Sad Иначе мазното изчезна де...
Помня го този случай. Кафява ли беше полата, или и някой друг беше пострадал от Мелиото?
Знаех, че има опасност, но бях отчаяна. Напръсах и веднага пуснах пералнята. Нямаше никакви поражения, хем върху черно.

Наистина ли спирт маха перманентен маркер?
Имам едно петно на покривката - след 10 пранета с Омо почти не се забелязва, но си е там.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 12:41 от Ev_e

# 492
  • Мнения: 21 282
От преди малко :

# 493
  • Мнения: 147
Супер, много хубава оферта. Брошурата е до 26.11. А да попитам дали е от последните партиди /имам предвди тази, на която е посочено Cold zyme/, защото преди две седмици някъде имаше промоция на праха в Елитис на цена около 8,60 лв., насочих се към него, но партидата беше от м. 07 и нямаше въпросния надпис. Затова се отказах, сега дано да се сдобия с прах Wink Тези дни ще мина. Simple Smile
Поне в Бургас само гелът е от новия вариант. Праховете са си от старите. Магазинът обаче не е много посещаван, така че другаде може да е различно.

Да, гелът е с надпис, но праха е изостанала партида. Само в Метро видях и на праха с този надпис, но още не са му пуснали промоция. Ще изчакам още малко. За сега имам прах за цветно. Ако не го пуснат в Метро или ако в Пикадили не си взема, ще вземам на редовна цена. Наистина искам да го ползвам, преди години съм ползвала Персил течен и съм била доволна, но сега като чета им форума започвам да се насомвам към прахообразните. Simple Smile

# 494
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 451
Такива точки ми се появиха и върху дрехи, които пера само на ръка, така че не е от пералнята.
Основно Савекс ползвах тогава.И аз си мислех да не е от някакви мушици, но на светли блузи няма как да не ги забележа, а много внимателно оглеждам преди да прибера за по-дълго. Ще пробвам да снимам и да покажа.

Такива жълто-кафяви точици и аз имам на някои дрехи...
Със сигурност не е от пералня и перилен препарат...
Появаваха ми се по различно време, в различни перални...
Предвид, че пера уж с най-добрите прахове, никога не са се махали...
Перманентни са! Не мисля, че са от насекоми... но от какво точно,
отдавна спрях да се чудя и и не им обръщам внимание...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт