Перилни препарати и омекотители - 26

  • 57 143
  • 727
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 2 296
Обезмаслителя със сигурност ще свърши работа, но е силно алкален и би могъл да повреди локално някои тъкани. Препаратите за миене на съдове (качествените такива) съдържат голямо количество нейонни ПАВ, които емулгират мазнините ефективно и са безопасни за тъканите. Ензимните препарати с повече липаза също са подходящи.
Благодаря - това е важно. Знам, че обезмаслителят може да е агресивен, но положението беше на кантар - или аз, или петното  Mr. Green и трябваха отчаяни мерки

# 466
  • Мнения: 6 395
Едно време един сукман така ми боядиса бельото....ей полудях. Но го изпрах на дълга програма с допълнително плакнене и въпросният СПОТ  на Перилис- изпра се. А дънките ги кисни във вода и оцет....и няма да пускат

# 467
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 729
Бельото е оцветено при носене, а не при пране Laughing. Белина едва ли ще стане, защото материята е ликра и дантела Embarassed.

Ще стане защото индигото се избелва много добре в хипохлорит. Не знам обаче дали няма да увреди тъканите. Пробвай с продължително накисване в кислороден избелител. 
Благодаря ТАЕD.

# 468
  • Русе
  • Мнения: 7 076
Аз не можах да снимам петното,че ММ излезе с фотоапарата  Crazy
Но да ви кажа точно на мухъл си ми прилича  newsm78

Ако е мухъл ще мирише.

# 469
  • Мнения: 5 209
Гес, съвсем нова от магазина, с 10 години пълна гаранция...
Най-обикновен модел без много екстри...
Но то и така е достатъчно скъпа за моя стандарт...
Въпреки това, си я позволих,
защото татко ми разчасти Уърпул-а
и като видя какви боклуци са новите перални,
ми даде половината от парите да си купя Миле-то...  Mr. Green
Ето това:
http://shop.mcm.bg/index.php/peralni/wda-210-wps-classic-10-years.html

Машината е едно малко, 100-килограмово бижу. Перфектен избор си направила.

# 470
  • Мнения: 767
Честито за хубавата придобивка Crazy
аз да се оплача от ОМО,пуснах хавлии , кърпи и др., на 70 градуса,вече час и половина само плакна,то не спря да излиза по малко пяна,харесвам го омото попринцип,но товА ми идва в повече  #Cussing out

# 471
  • Мнения: 7 779
Машината е едно малко, 100-килограмово бижу. Перфектен избор си направила.
тежи си на мястото , нали ?  Laughing  честно казано и аз се кефя на тази придобивка.

# 472
  • Мнения: 1 111
Да се присъединя и аз към вас. Започвам първо с това, че не пера с нищо което се продава по веригите магазини или общо като цяло в България. Не използвам и турски. Само гръцки перилни препарати и омекотители. Предимно универсални (за бяло и цветно) и да не са течни. Любими са ми Skip, Dixan,Essex, Lenor (за тези, които не знаят има перилен препарат Lenor). Без омекотител не пера. Слагам много, за да мирише силно. Като марки използвам Ленор (син, новият зелен, които го няма още в BG,тъмно лилавият, сребърният, белият с памука), тъмно синьо Коколино, Soupline син и зелен, белият омекотител на Sano и Вернел омекотител на кристали тъмно лилав.

# 473
  • Мнения: 2 073
По въпроса с мазните петна - миналия ден при готвене ми пръсна олио на памучна блуза.
Ариел течен го изпра без третиране. Изненадах се, въпреки че според мен такива препарати от висок клас ако не могат да се справят с такова "ежедневно" петно, какво да говорим  Naughty

# 474
  • Русе
  • Мнения: 7 076
По въпроса с мазните петна - миналия ден при готвене ми пръсна олио на памучна блуза.
Ариел течен го изпра без третиране. Изненадах се, въпреки че според мен такива препарати от висок клас ако не могат да се справят с такова "ежедневно" петно, какво да говорим  Naughty
Аа, те се справят само с лютеница, кафе, сок, кал.  Laughing Такива са рекламите за праховете. Аз реклама на прах, който пере петно от олио май не съм виждала Rolling Eyes

# 475
  • София
  • Мнения: 2 296
По въпроса с мазните петна - миналия ден при готвене ми пръсна олио на памучна блуза.
Ариел течен го изпра без третиране. Изненадах се, въпреки че според мен такива препарати от висок клас ако не могат да се справят с такова "ежедневно" петно, какво да говорим  Naughty
Аа, те се справят само с лютеница, кафе, сок, кал.  Laughing Такива са рекламите за праховете. Аз реклама на прах, който пере петно от олио май не съм виждала Rolling Eyes
Точно защото всички първокласни препарати би трябвало мазнината да я нямат за нищо  Sunglasses
Тук много пъти съм се оплаквала от петна от домати, цитруси, които с нищо не успях да изпера от раз (ясно е, че проблемът е в мен - всички останали кротко си ги пръскат, търкат и киснат, а аз се дърпам), но наистина - с олио и зехтин не съм имала проблеми в последните години. Може причината да е в това, че перях само с гел Омо, той наистина ги изпира.

# 476
  • София
  • Мнения: 38 795
Аз също не пръскам!
Имам един ензимен препарат на Хайтман, ама е заврян на дъното на шкафа.
Разполагам със всякакъв вид детски петна и ако праха не ги изпере, не го купувам втори път.

# 477
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета,
Моля, за малко помощ. Купих си 2 чифта дънки и се оказва, че ми боядисват бельото. Опитах със Спот и пране с ОМО на дълга програма, ама не се получи - стои си синичко по тях и това си е. С какво друго да опитам - сапун за петна или нещо друго newsm78.
Накисни дънките в смес от оцет/ама да е истински,не производен такъв/ и гореща вода:2:1 за няколко часа.После изпери на ръка.
Оцета 'фиксира'цвета на боята и я запечатва.
Няколко пъти такава гимнастика и ще спре да пуска.

Успешно се справих така с едни индигови дънки на ММ  Peace

# 478
  • София
  • Мнения: 38 795
Перманентен маркер на чаршаф с какво да третирам?

# 479
  • Мнения: 1 931
Аз да ви питам нещо. Блузи, памучни летни изпирам и прибирам. Това става миналата година. В началото на това лято като ги извадих имаше по тях жълти точици на места, малки и по-големи, които не се изпраха с нищо. Аз набедих праховете за пране и по-точно тези цветни топченца в тях. Реших, че това по дрехите всъщност не са петна, а направо обецветено. Някъде май бях прочела, че в тези топченца се съдържат избелители и понеже прахът не се изплаква добре( отново мое умозаключение  Mr. Green ) остава по дрехите и ги съсипва. Затова и минах на течен препарат от това лято. Правилно ли обвинявам цветните топченца в праховете или причината е съвсем друга за това пожълтяване на точки ?

Общи условия

Активация на акаунт