Домашни любимци - декоративни зайчета 6

  • 36 895
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • sofia
  • Мнения: 1 944
Кали,и Д като имаше проблем със зъбките така ядеше сено само стръкче по стръкче като му даваме ние,хубава новина че яде,имайте търпение,сигурно все пак е изтощен,колко му е организъмчето....стискаме палци всички...пиши като можеш  Hug

# 46
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Ами то няма какво да пиша, защото той ще се прибере от работа в 22.00...  Mr. Green
Оххх, как ми вдъхвате кураж само... Сега спи при нас във спалнята. Клетката е качена на два стола до нашата спалня... а така ми се иска да го взема при нас в леглото и да го гушкам, гушкам...  Blush

# 47
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Много лоши отзиви чувам за тази ОВК във Варна, макар че лекарите, на които ние попаднахме тези дни, бяха мили и отзивчиви.
Не ви трябват мили и отзивчиви, а грамотни лекари. Питай в котешката тема за вашата клиника, в нея има много варненки. Аз отдавна не влизам там, иначе щях да знам отзиви и да ти спестя питането.
Не знам какво да мисля защо не става. Като го сложите да пиша как се държи? Самостоятелен ли е или го придържате? Дали не го боли коремчето и да не иска да става заради това? Поразреши го внимателно и лекичко с четката тук-там, може пък да му стане приятно. Да му предложите заешки бонбонки, те са меки и зайчетата ги обожават. Вярно, не са храна, ама може да тури нещо в стомахчето. Акита има ли?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Не го придържаме в тоалетната, но той си се подпира на стените й...
Акитата му са идеални. Може би една идея по-твърди трябва да са, но имайки предвид, че се храни само с магданоз и тази "глюкоза", може би е нормално...  newsm78
Ние му правим масажи редовно. ММ каза, че през два часа го масажира, когато може да кръшне от работа...

# 49
  • sofia
  • Мнения: 1 944
Щом има акита според мен е супер ,значи всичко си работи правилно....
чувала съм че стомахчето трябва да е нито много меко нито трърдо,ма то това лекар си казва....
очичките как са,пакфпо памет имаше нещо ако са зачервени (бялото),може би има проблем със здравето.
Така ми се иска да помогнем,да знаеш,че всички се молим да оздравее и никакви лоши мисли от теб,само хубови неща,всичкоэусещат.Хайде вече утре на крака (лапки).

Питайте лекаря за малко бананче,ще му даде енергия от въглехидратите....поне така мисля
сега се сетих ние на Д като не искаше да яде заради зъбите,доктора ни каза да и даваме Деган,за възбуждане на апетита...не помня колко обаче беше като доза...бая трудна работа беше със спринцовка а и то горчиии,но питайте лекар де,аз само пиша каквото се сетих,незная дали беше от дегана ,2 дена не яде и след втория прием на дегана венага пояде....

Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 22:50 от vallleria

# 50
  • Мнения: 51
Здравейте, искам да попитам през колко време се прави вътрешното обезпаразитяване на зайчето?
И някой от вас гледа ли си зайче съвместно с друго животно? Ние от 2 месеца гледаме заека с куче - в началото много се притеснявахме да ги срещнем, за да не се стресне заека и за да не му направи  нещо кучето (голямо е и не обича котки, та мислехме че може да прояви агресия към заека). Решихме да ги запознаем след около 2 седмици затваряне на врати, дебнене на кучето и пускане на заека само в една стая да се разхожда. Сега кучето приема зайо като малкото си кученце може би.... върви след него, ближе си го, заека също ходи при кучето и го души и му се гушка Simple Smile Абе сладка картинка са Simple Smile
Питането ми е, дали трябва да взема някакви специални мерки за заека, след като живее с куче - някакви допълнителни хапчета, защити и т.н. Като вззех заека реших да не го ваксинирам, направих му само вътрешно обезпаразитяване, но сега май ще се наложи и ваксина, как мислите? Посъветвайте ме, моля

# 51
  • Мнения: 151
Какво става тук...  Cry Милия Аньо!  Confused
Изчетох всичко, което се е случило и щом има напредък значи най-вероятно се възстановява! Кали, знам какво преживяваш, на моя Тропчо като му правиха операция едва спях и ходих на работа.. такова крехко същество!
Щом имате акита това е повече от добре, значи всичко си работи нормално, може би все още обаче няма сили заради всичко, което се е случило. Според мен с всеки ден ще се подобрява  Peace Важното е постоянно да го изкушавате с гранулки и сено да си има до него. Спомням си след 3-4 дена неядене, Тропчо като си изяде първата гранулка какъв камък ми падна от сърцето. Силно вярвам, че и Аньо ще се съвземе  Praynig Praynig Praynig
За ОВК, аз водих там моя зайко, там го оперираха и даже нощува в клиниката. Хич не бях доволна от отношението и пълния шаш при тях, но поне имат апаратура и специалисти. След всичко, което му се случи, зайко се възстанови и си е добре, така че мисля, че можеш да им вярваш.  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 3 833
Ако чак толкова се притесняваш ваксинирай го Wink Аз също си гледам заека съвместно с куче и не съм го ваксинирала. Само като взехме кучето ги обезпаразитихме двамата заедно Wink

# 53
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Аньо днес е сам в къщи...  Tired
Снощи започна да яде сам и с ММ решихме, че ще го оставим днес в къщи. То и нямаше как де...
ММ цял ден чел из Интернет и стигнахме до извода, че зайко има зверски газове. Затова не яде и не може да стане от болка...  Sad Лечението било с Еспумизан за бебета. Като му дадем Еспумизан и живва. Започва да се оглежда и да търси храна и водичка. Яде сено, изяде няколко гранулки, пие си водичка от поилката... съвсем сам...  Blush
Обаче всичко трябва да му е буквално под носа, на едно протягане на главата разстояние. Не може и не може да стане...  Tired
ММ каза, че като се прибере към 15.00 - 16.00 часа, ако е все така, ще го води на друг лекар.

# 54
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Щом доктора дава еспумизан значи има колики и Аньо требе да пръцка Grinning Но кое ги причинява? Нещо от храната може би. Спрете прясното зелено.
От предположенията на ММ на Кали правя извода - Аньо МОЖЕ да скача, но силните болки от коликите го спират. Аз съм имала колики, много боли.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Магданоза го спряхме още вчера. ММ прочел из НЕТ-а и навсякъде пишело "никакво зелено". Знаех си аз... Защо така този доктор казал вчера и онзи ден...  newsm78
Яде само сено и сухички гранулки...

Зайчетата не могат да пръцкат. Там е проблема. Да се оригват също не могат... Затова газовете са много опасни за тях. Образувала се газова торбичка в червата им и това ги убива. Единственото решение било Еспумизан, но пък не можем да му даваме Еспумизан до безкрай, та ще видим днес как е и пак на чичо Доктор.

# 56
  • Мнения: 858
Само сухи храни, никога пресни - за зайчетата - казах Ви за мащерката - много е добра за такива случаи и среб. вода.

# 57
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Не могат и да повръщат.

Само сено, само гранули, само сухо. Защо не се обадиш във Вяра, Надежда и Любов и да ги питаш за еспумизана? Имат и страница във Фейса. Описваш случая, казваш какво е дал вашия доктор, казваш, че си от Варна и не можеш да доведеш зайчето, но си адски уплашена.

хадзапи, от пресните може да се дават съвсем по мъничко банан и ябълка и то не всеки ден. Peace За зеленилките съм абсолютно съгласна с теб. С пресен магданоз си утрепах първото прасенце - препоръча ми го продавача от зоомагазина.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 833
Кой ти каза, че не могат да пръцкат?  newsm78 Много хубаво могат да си пръцкат. Могат и също да повръщат, но това се наблюдава изключително рядко, защото е симптом на редки заболявания при зайците Wink

# 59
  • Мнения: 858
Само суха храна, каквото и прясно да се дава, колкото и да е малко, може да направи голям проблем, натрупва се и в един момент става белята, предупредили са ни хора, отглеждащи с години мини зайчета и то редки породи - никакво сухо никога. Банан и ябълка също само сухи. Но... готовите банани чипсове, които слагат и в готовите храни на зайчетата - които храни са пълна пародия на качество - за мен - там всякаквите уж сушени плодове са пълни със захар - защото със захар се сушат всякаквите видове плодове, които ги има по търговските мрежи - само в червената боровинка и стафидите не слагат захар - бананите са пържени и пак със захар, при това за всякаквите готови храни се използва многократно некачествено вредно палмово масло, което не се усвоява от организма.

Обясняваха ми как не можело да се сушат иначе банани, ако не били пържени, ама при мен си стана - сушат си се чудесно, но по-дълго време.

Готовите гранули, съкращават драстично живота на зайчетата, нарочно се правят, за да се влагат изостаналите некачествени сено, люцерна и тем подобни. Най-добре си е истинската люцерна и сено. Слагат в готовите храни и изостанали калпави пуканки, от непродадени, които пуканки също - освен, че царевицата в Б-я е вече само ГМО, семената са такива, ами тези пуканки са и с гадна мазнина пукани, пък им и слагат оцветители, за да станат жълти. Срещала съм и гранясал боб, и други червеи, даже и молци и вече не купувам никаква готова "заешка" храна.

Общи условия

Активация на акаунт