Домашни любимци - декоративни зайчета 6

  • 36 912
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 69
Хора Sad искам да кажа какво стана в сряда вечерта към 22:30 , след 2-3 часа игри , без да сме гризали нищо което не трябва и  с много радост и вече свикнало с мен ходещо в краката ми ... ХЕПИ почина Sad
Гледам филм , и по едно време се чува все едно копае .. ставам да погледна ,че ми стана интересно какво копа толкова а то си подпряло главичката на тоалета и с крачета рита в стената на клетката . Все едно гърчове ... веднага го взех леко и го сложих в кошче пълно със сено да му е меко и в клиниката . Слагат го на една метална дезинфекцирана маса ... и то продължава ... след 2-3 минути спря и не мръдна повече Sad
Според лекаря е имал порок нещо сърдечно било Sad Много ми стана кофти майка му стара Sad а беше такава душичка игрива и жизнена преливаща от енергия ...

Отивам аз и казвам какво е станало от където го взех и веднага ми предложиха без пари да ме обезвъзмездят със същото зайче но черно . Черна козина ,черни очички  и черна муцунка , няма едно петънце по тялото в друг цвят , дори леко синее толкова е черничко .
Взех си го аз и го отнесох в нас , след щателно обезпаразитяване на клетката с един спрей спеиално направен за клетки , почистено и с чисто нови играчки , тераска и чисто нова същата къщичка зайчето скочи и се пльосна в тоалета от където не мръдна поне 3 часа . Вкарвам бавно ръка с храната а то се отдръпва застава на страни и ме гледа . Махам се аз и то не мърда и така 3-4 часа ... Днес ставам то щъка насам натам но не пие и не яде и е изакало 6-7 барабонки макс Sad Хепи от първата минута превзе всичко скачаше по терасата все едно цял живот това бе правил ... а това само души терасата и не се е качило и веднъж . Не яде пелетите на падован изобщо а са го хранили с няква ЕДРА смеска суха храна мяза на храна за котки направо толкова големи парчотии ... продълговати и кръгли  и всякакви цветове .... Сложих смесено от тази гадна храна + падованската и сега не яде хич , ходи броди , души скача в купата изправя се на задни крачета и се оглежда и хои по ъглите и гледа през решетката все едно се чуди как да си тръгне но не яде от купата , само сено малко е яло ... и не бутва храната нито падованската която искам да се научи да яде нито ая с която е хранено , смених я 2 пъти вече , да е свежа и да мирише на прясно от кутията и пак само души изяжда едно .. незнам от кое точно изяде едно и се дръпна пак .
Направо незнам Sad ..... Weary

Не искам да го притеснявам , явно е ,че не е като Хепи и е доста стреснато от смяната или и аз незнам от какво ... а Хепи направо налетя изяде много храна изака се на всякъде и скочи с един отскок на терасата това в първите 15 минути ... Sad
Както и да е , явно е ,че ще е много трудно с това зайче и ще си има цялото време на света което му е нужно за да стане като Хепи , спокойно и да се чувства цар на тая клетка и извън нея ... НО .. така както не яде ... нито смеската нито Падованската ...  то направо все едно не ака ... 7 барабонки на кръст за 14 часа .... иначе като вкарам ръка с храна идва , подушва ме , май ме облиза снощи дори и се дръпва пак в ъгъла и тва е ... И през ум не ми минава това не свикнало с мен животно ако трябва да се вдига и храни през уста ... то после никога няма да е " моето" .... По добре ако остане такова да им го върна ... Sad Офф баси малоумната работа стана Sad Както съм мъж ми е доста тъпо и криво ,че така стана с малката " катеричка" ... тя беше се родила за да живее при мен и си личеше от първата минута ...Така да ми докривее .. всеки ми е черен сега ..а само седмица беше мой Sad

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 07:39 от Bawsx

# 736
  • Мнения: 124
Мъж, жена какво значение има. И аз съм келеш на 23 години, но ми стана доста гадно като си отиде първия заек, които между другото си отиде по същия начин, цял ден бе пуснат, после гледахме мач, че и 2мата бяхме фенове на Ман. Юнайтед  Laughing и вечерта трябваше да излизаме с приятелката ми и го прибрах жизнен, игрив, без никакви проблеми. Дадох му порцията гранули и сено и като се прибрах към 3 сутринта беше вече късно  Confused Но това е живота, става ти гадно , но искаш не искаш трябва да го приемеш и да продължиш напред както казва Пулев  Laughing Новия заек го остави да се напасне хубаво, постепенно ще започне да яде и да играе. Сегашния пират дето имам и аз така като теб по 1 време исках да го върне, защото не е като предния ми заек. Хапеше ме докато ме близеше и то до кръв някой път, не играеше с мен и т.н. и т.н. но всичко се напасна с времето просто имай търпение.

# 737
  • Мнения: X
Bawsx, много съжалявам.  Cry Hug
Да е живо и здраво черничкото пожелавам от сърце.

# 738
  • Мнения: 69
Bawsx, много съжалявам.  Cry Hug
Да е живо и здраво черничкото пожелавам от сърце.

Дано да е , но то за 15 часа не е яло .. и не яде .. иначе ходи души .. не стои само в ъгъла вече .. дори като си пъхна ръката с храна идва подушва и се отдръпва ..
Въпроса е ,че втора купа стои пълна без да я докосва иначе скача в нея оглежда се изправен и излиза .. все едно няма храна под краката му ... ако прави така още ден два ... ще умре от глад ... ако се наложи да се храни със спринцовка .. директно го връщам ... то не дава да го пипнеш по челото камоли докато не е свикнало да се налага да го вдигам и храня със спринцовка .. после в присъствието на хора цял живот ще се крие а не искам чак такъв зайо Sad
Сега ако беше само свикването да седи по ъглите и да привиква с мен ако ще и месеци ама да си яде и ака и пие ... а то ходи .. скача дори в момента ...ама не яде . А не е болно , прегледано е обезпаразитено , чисти уши , очи , нос , жизнено отворени очички има не е умрелок ... но отказва  храна а като го взимах ядеше и то доста лакомо ...
От както е в нас .. нито моята нито старата си храна близва Sad
Както и да е аз не искам да го връщам и това ако се случи ще е не защото е страхливо или защото му трябва повече време ... а зашото не искам да ми умре от глад нито да съм аз човека който ще го стресне и храни през устата и после цял живот да ме свързва с вдигане и стрес .. ако е мой заек от година и се знаем , приятно неприятно ще си го нахраня ако е болен и той после ще прости ... ама страхлив заек , НОВ .... няма как да стане тая работа . Дано прояде сам .
И да ... и Хепи много не даваше да се докосва първите дни и леко се отдръпваше ,но когато не си до клетката ако ще да ходиш около нея прав и да си вършиш нещо , той дивееше скачаше ядеше и акаше като самосвал  от първите минутки ...

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
много съжалявам за Хепи Tired Sad


моят съвет към теб е да не го пускаш новото зайче само да щъка из апартамента,достатъчно голяма е клетката за да си играе и само вътре,нищо няма да му стане,в зоомагазините да не би да ги пускат извън нея...ако е под 3мес.до 6-7мес.му давай само храна за бебета

# 740
  • Мнения: X
много съжалявам за Хепи Tired Sad


моят съвет към теб е да не го пускаш новото зайче само да щъка из апартамента,достатъчно голяма е клетката за да си играе и само вътре,нищо няма да му стане,в зоомагазините да не би да ги пускат извън нея...ако е под 3мес.до 6-7мес.му давай само храна за бебета
Да, а също може да му сложиш нещо да се крие, или напр. да покриеш клетката да му е по-уютно и спокойно, за да се адаптира.

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Не трябва да се продават толкова малки зайчета,до 3мес.трябва да си сучат от майката #Cussing out

# 742
  • Мнения: X
Сали я взехме на 40 дни... Сукала до последния ден, но ядеше и зърно.
Мисля си, човек дори и голямо зайче да намери, това не значи, че е сукало до 3 месеца, а че просто никой не го е купил дотогава...  Confused

# 743
  • Мнения: 151
Ужасно съжалявам за Хепи  Confused   Cry Какво толкова ги правят тия зайчета по магазините не знам, но е просто ужасно...  Tired 
Остави го да се адаптира зайчето, дано да се оправи, очаквам новини  Praynig
И моят съвет е да не го оставяш толкова да щъка, защото е много малко още, може от всичко да му стане нещо... И аз така се научих като си изпатих, зайо беше глътнал неща, които не трябва и така се уплаших тогава, добре че ми е герой малък! Оттогава го пускам за най-много 30 мин. навън, освен ако нямам много свободно време да бягам след него.

Между другото зайо спря вече да пикае, където му скимне. Благодаря ви за коментарите преди няколко странички - старах се да го обградя с внимание повече, явно съм му липсвала и се е мъчил да ме маркира по някакъв начин, горкия.

# 744
  • Мнения: X
Много интересна е напоследък темата, аз все чета от телефона и нямам възможност да се включа в дискусиите.
Добре дошли на новите зайчета  Hug

# 745
  • Мнения: 69
Благодаря за съветите . Ами оставил съм го животинката със сменено сено , нова купа с храна и сменена вода изворна . Има укрития за него , застава или под тераската и не може да се види от горе погледнато , или влиза в дървената къщичка ако иска да се крие де .. Има място за игра , има място за криене ( даже 2 ) и има и къде да се катери ако иска .. само е , на тишина ... ако като се прибера към 15:30 още не е пипнало нито една пелетка от храната  .. незнам  как да реагирам просто..
Че е плахо , плахо е да .. не е смело като Хепито .. обаче след като бръмчи из клетката и дори идва да ми подуши ръката като държа храна ... едва ли е чак така стресирано за да не яде 24 часа ... които ще станат в 15:00 ако не е яло до тогава .. В същото време не е болно няма признаци и вета каза че е абсолютно здрав .. а като го взимах тъкмо се дохраваше и мляскаше с апетит ... не е било свито нито стоящо страхливо в някой ъгъл ... и сега вече не седи толкова по ъглите но отказв всякаква храна май само сено яде и то колко е ял не мога да разбера след като е пуснал едва 10 барабонки ... Ще го видим сега в 15:00 ... newsm78
Но не го намирам за шрекалено стресирано , в край на сметка се движи оглежда , надига се на крака и зяпа през решетките по ъглите , разхожда се с някой друг подскок ... и нито трепери ... единствено ми прави впечатление ,че като съм в кухнята и върша нещо и звуците които правя и издавам докато наливам вода или мия или квото и да е не го притесняват и го чувам как ходи ...НО в секундата в която осъзнае че съм в стаята на 3-4 метра  и отива  и застива ... ако се приближа с нещо за ядене идва помирисва и се отдръпва Simple Smile Тоест този заек може винаги да си ме чака да ме няма а като ме има винаги да стои застинал ...незнам просто ...
И не говоря като ме има да съм се надвесил и да гледам в клетката ... говоря както си ходи души и броди , разбере ли че съм в стаята изобщо независимо колко далеч от клетката и почва да не се движи и да стои . Незнам защо , сигурно мисли че ако не издава шум , е по незабелязан и извън опасност ли или и аз незнам .. поведение на гърмян отстрелван и гонен заек в гората .. баси предпазливия ако може да има такива мисли чак хахах направо незнам .. така или иначе  доверието се печели .. но ако не ядем .. няма как и ще се наложи да си ходи .Да дадеш шанс и да спечелиш дверие с търпение е 1 ... но да го гледам аз как 2-3 дена няма да яде и да го чакам бавно да си умре .. няма да стане тая .

# 746

Общи условия

Активация на акаунт