Изхвърляте ли си разделно боклука?

  • 9 490
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 34
За извън София не зная. Но в София не се изсипват в 1 камион. Другото което е, тези които живеят в къщи и имат двор могат пре спокойно да си сложат компостер. С него ще намалеят значително отпадъците. И дори да не виждат смисъл, или нямат къде да изхвърлят разделно събрания отпадък, това да си сложат компостер е добра крачка в правилната посока.

# 31
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
В Бургас съм сигурна,че не е така...ако някой друг от този град е виждал подобна схема,сигурна съм че е било халюцинаци.Звучи добре,но една птичка пролет не прави.

Моят коментар беше за В. Търново  Peace Надявам се да се работи наистина в правилната посока, защото наистина иначе не виждам идеята на разделните контейнери.  Peace

По повод лекарствата скоро имаше дискусия по темата, в крайна сметка - подлежим на глоба, ако изхвърлим лекарство като битов отпадък, но няма и определно специализрано място за изхвърляне - параграф 22  Peace

Предават се в някоя аптека, аз съм го правила. Те са длъжни да ги вземат. Наредбата е от няколко години, в момента не мога да се сетя как се казваше.

Тъкмо това беше идеята на репортажа, че по принцип и аптеките не могат да ги приемат, но не съм обърнала внимание на конкретната причина.  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 28 631
Скрит текст:
В Бургас съм сигурна,че не е така...ако някой друг от този град е виждал подобна схема,сигурна съм че е било халюцинаци.Звучи добре,но една птичка пролет не прави.

Моят коментар беше за В. Търново  Peace Надявам се да се работи наистина в правилната посока, защото наистина иначе не виждам идеята на разделните контейнери.  Peace

По повод лекарствата скоро имаше дискусия по темата, в крайна сметка - подлежим на глоба, ако изхвърлим лекарство като битов отпадък, но няма и определно специализрано място за изхвърляне - параграф 22  Peace

Предават се в някоя аптека, аз съм го правила. Те са длъжни да ги вземат. Наредбата е от няколко години, в момента не мога да се сетя как се казваше.

Тъкмо това беше идеята на репортажа, че по принцип и аптеките не могат да ги приемат, но не съм обърнала внимание на конкретната причина.  Peace



Странно. А те къде изхвърлят техните лекарства?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 34
това за лекарствата не го знаех. Ето и днес научих нещо. Peace

# 34
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
В Бургас съм сигурна,че не е така...ако някой друг от този град е виждал подобна схема,сигурна съм че е било халюцинаци.Звучи добре,но една птичка пролет не прави.

Моят коментар беше за В. Търново  Peace Надявам се да се работи наистина в правилната посока, защото наистина иначе не виждам идеята на разделните контейнери.  Peace

По повод лекарствата скоро имаше дискусия по темата, в крайна сметка - подлежим на глоба, ако изхвърлим лекарство като битов отпадък, но няма и определно специализрано място за изхвърляне - параграф 22  Peace
Предават се в някоя аптека, аз съм го правила. Те са длъжни да ги вземат. Наредбата е от няколко години, в момента не мога да се сетя как се казваше.
Май вече не са длъжни.

# 35
  • Мнения: 3 031
Абе то има доста българи и не дотам българи, които още не са се научили да си хвърлят боклука в кофите, а вие искате да разделят. На бай Ганьо докато не му бръкнеш в джоба, нищо не става.

# 36
  • Мнения: 34
Абе то има доста българи и не дотам българи, които още не са се научили да си хвърлят боклука в кофите, а вие искате да разделят. На бай Ганьо докато не му бръкнеш в джоба, нищо не става.

Така е. Германия, Швеция и Австрия са лидери в рециклирането именно заради бъркането в джоба на данъкоплатеца дръзнал да наруши правилата по изхвърляне на отпадъците.

# 37
  • София
  • Мнения: 28 631
Скрит текст:
В Бургас съм сигурна,че не е така...ако някой друг от този град е виждал подобна схема,сигурна съм че е било халюцинаци.Звучи добре,но една птичка пролет не прави.

Моят коментар беше за В. Търново  Peace Надявам се да се работи наистина в правилната посока, защото наистина иначе не виждам идеята на разделните контейнери.  Peace

По повод лекарствата скоро имаше дискусия по темата, в крайна сметка - подлежим на глоба, ако изхвърлим лекарство като битов отпадък, но няма и определно специализрано място за изхвърляне - параграф 22  Peace
Предават се в някоя аптека, аз съм го правила. Те са длъжни да ги вземат. Наредбата е от няколко години, в момента не мога да се сетя как се казваше.
Май вече не са длъжни.

Явно в аптеката са ми ги приели от добра воля.  Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 3 291
Изхвърлях разделно от години, дори и да знаех, че камиончето е едно. Кеф ми беше.

Сега вече минават различни камиончета, но съвсем наскоро смениха контейнерите с някакви нови с малки дупки. Как пък сутрин като бързам ще почна да вадя боклуче след боклуче, за да го натикам в малката дупка. Та едно средностатистическо семейство генерира доста пластмасов и хартиен боклук, а те ми сложили по едно процепче, колкото да мине смачкано шише от вода.

Много им се ядосах. Пак сортирам боклука, защото съм свикнала, но торбата с разделния я слагам до контейнера за общия и ромите я отнасят.

# 39
  • Мнения: 2 927
     Не. Няма смисъл - липсват контейнери (изцяло, не само покрай дома ми) и машини за разделно събиране на отпадъците. Сметището също е общо.
    Изключение правя за батерии, тях ги изхвърлям в предназначените за целта места в търговските вериги или в офисите на мобилните оператори.   

# 40
  • Мнения: 15 379
Аз пък се радвам на новите контейнери с малките процепи, просто защото не може да се изхвърля всичко в тях и се ползват по предназначение.
Вярно, че е малко по-трудно набутването на боклука, но...

Истина е, ние изхвърляме доста пластмасов боклук, хартиен, за 2-3 дни събирам една голяма торба. Стъклото е най-малко, но пак има.

# 41
  • Мнения: 34
Изхвърлях разделно от години, дори и да знаех, че камиончето е едно. Кеф ми беше.

Сега вече минават различни камиончета, но съвсем наскоро смениха контейнерите с някакви нови с малки дупки. Как пък сутрин като бързам ще почна да вадя боклуче след боклуче, за да го натикам в малката дупка. Та едно средностатистическо семейство генерира доста пластмасов и хартиен боклук, а те ми сложили по едно процепче, колкото да мине смачкано шише от вода.

Много им се ядосах. Пак сортирам боклука, защото съм свикнала, но торбата с разделния я слагам до контейнера за общия и ромите я отнасят.

Да малки са отворите, но това се прави с цел. Едната е да не могат лесно роми, бездомници да ровят в кофата и да вадят това което вече е вътре. Четох в едно интервю, че боклукът попаднал в цветните контейнери вече е суровина и е собственост на фирмата собственик на контейнера. Другото е заради стъклените отпадъци, да не изхвърля плоско стъкло, затова са кръгли и малки отворите. За другите контейнери, мисля че е за да не се изхвърлят строително отпадъци примерно.

# 42
  • Мнения: 1 196
Не виждам смисъл от разделното събиране, докато циганите масово се възползват от това ... Все пак трябва тези пари от отпадъците да отиват в държавата , а не при циганите....

# 43
  • Мнения: 8 889
Не, не изхвърлям вече разделно. Преди, да, но вече не. Всички кофи в района са или запалени и стопени, за да им се извади съдържанието или на километър по булеварда нагоре-надолу. Е, съжалявам, нямам цял ден на разположение, за да ходя километър до жълтата кофа, после още толкова до зелената и т.н.
Мисля, че щом общината има желание да насърчава гражданите да събират разделно, то е редно да им осигури и условия.

# 44
  • Мнения: 34
Лошо е това че няма в близост цветни контейнери. Още по-лошо е , че по този начин са отказали домакинство което е събирало разделно. То не стига че сме малко...... Днес пратих допитване до електронното деловодство на столична община как мога да използвам компостер, при положение че сме в апартамент. Ще пиша какъв е отговора, че това е наболял въпрос при мен.

Общи условия

Активация на акаунт