Чаша топла вода сутрин

  • 41 727
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 711
Бисквитка, на мен консултант по здравословно хранене ми препоръчваше да пия топла вода сутрин за по-лесно ходене до тоалетна.

По въпроса дали се отслабва от нея или не - сутрин на гладно вода, не само една чаша, спомага за засилването на метаболизма. Аз лично сутрин имам огромна нужда от това и няма как да го забравя.

По въпроса за топла или студена. Според взеизвестния Дюкан като пием студена вода, едва ли не от хладилника, горим повече калории за затоплянето й, след което тя бива усвоена така от организма.
На мен това не ми понася.

Според консултантката ми, така се товарело сърцето и трябвало изобщо да се пие вода поне стайна температура.

Аз не следвам вече ничий препоръки, просто пия топла или на стайна температура, защото не се чувствам добре иначе. Но да се пие поне по 1.5 литра на ден е хубаво. Аз лично газирано, натурални сокове и прочие съм изключила отдавна от менюто си. Залагам само на вода и билкови чайове.

Вселена, благодаря за споделеното  bouquet
Аз пия достатъчно вода през деня - около 2 л., а понякога и повече, но понеже темата е за сутрешното пиене на топла вода, затова попитах дали има значение температурата- вече разбрах Simple Smile

# 46
  • Мнения: 341
Не знам при вас как е, но от тези 2л вода + течна храна съм вечно дежурна в тоалетната. Знам, че така се отмиват шлаките,но нали все пак трябва и да работим. Правя го само в почивните дни,за да съм по-спокойна.

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря ти, Stasi_  bouquet

# 48
# 49
  • Мнения: 8 918

Ами да ама клизмата какво е?

Сериозно ли не разбираш разликата между двете?
Ти тази чаша вода откъде я приемаш - през устата или? И разлика между чаша вода и количество вода за манипулацията, която коментираш има.

# 50
  • Мнения: 250

Ами да ама клизмата какво е?

Сериозно ли не разбираш разликата между двете?
Ти тази чаша вода откъде я приемаш - през устата или? И разлика между чаша вода и количество вода за манипулацията, която коментираш има.

Ха-ха  Joy Абе, не, бе Simple Smile Имам предвид че явно точно като почистване на тръби става.

# 51
  • Мнения: 1 448
Имахме практика пролетта вкъщи да пием топла вода с лимон, сутрин - не се отслабва  Mr. Green
Сега позабравихме тази практика, но като се сетя сутрин пия по една чашка вода с лимон  Laughing

# 52
  • Мнения: 13
Пия топла вода от около година,чух го от приятели и честно казано и аз започнах с цел отслабване и съм много доволна,убедих всичките си приятели да го правят.Действа много благоприятно върху червата,и ако се съчетае със малко гимнастика и здравословно хранене,може да се получи доста благоприятен ефект върху тялото ви.Премахва тлъстините в коремната област и ханша.На мене ми стана неизменна част от ежедневието,не мисля да се отказвам  Heart Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 1 902
Аз също съм опитвала,ма ...доста ми е неприятна Mr. Green,вие с каква температура я пиете?

# 54
  • Мнения: 341
С времето се свиква, а за вкус може да се добавят няколко капки лимон. През лятото слагах стъклени шишета с вода на слънце и само такава вода пих,но не отслабнах. Водата е топла k@li, но не гореща,защото така по-лесно се усвоява от организма.

# 55
  • Мнения: 180
Момичета, как я пиете тази топла вода? Загрявате ли я в микровълнова? как я стопляте?

# 56
  • Мнения: 180
Мили дами, здравейте! Да споделя моят опит Simple Smile

Сутрин изпивам 2-3 чаши топла вода.
Следва еликсир от: сок от лимон + топла вода + мед + пчелен прашец.
След около половин час следва сок от: моркови+червено цвекло + тиква.
Веднъж в месеца си правя прочистване на червата със Сена. Пия я вечер и на сутринта не остава нищо от чревното съдържание. За 10 месеца такова прочистване излязоха много шлаки.

За съжаление за отслабване не мога да Ви предложа нищо, защото съм от късметлийките. Но мога да Ви кажа как се пие водата: тя се пие САМО НА ГЛАДНО (след месо 3-4 часа, а след по-лека храна - 2 часа). И, разбира се, преди храна 1/2час преди хранене се спира да се пие.
Може ли да споделиш малко повече какво представлява този метод за прочистване със сена? Simple Smile

# 57
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Момичета, как я пиете тази топла вода? Загрявате ли я в микровълнова? как я стопляте?

В чайник или ел. кана. Вода, минала през микровълнова, не пия.

# 58
  • София
  • Мнения: 970
И аз пия сутрин чаша вода със сока от половин лимон. В началото я загрявах, но в последствие къде от мързел  Embarassed, къде от бързане спрях и я пия със стайна температура. Не намирам особена разлика, единствено ако е ледена не ми е добре на стомаха. Процедурата я правя от половин година и не съм отслабнала, но се чувствам добре и ще продължа.

# 59
  • Мнения: 2 127
Добре де, би ли могло, някой да ми обясни как точно пиенето на топла вода, без промяна на количеството и качеството на храната, ще спомогне за отслабването? Разбира се, че няма да отслабвате, ако не промените хранителните и двигателните си навици.
Това, въпреки, може би, по-острият ми изказ, не е казано с ни най-малко лоши чувства Peace

Общи условия

Активация на акаунт