Survivor Камбоджа - Сезон 5, Тема 8 (31.10-6.11)

  • 37 325
  • 1 015
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 5 624
 Нали казва някой да си каже нещата както са.. ем да го видим той дали ще го направи.  Mr. Green

# 976
  • София
  • Мнения: 27 356
Цитат
Спомням си например как победи Мартинов. А ти?

И аз си спомням много добре. Върни си ти сезона. Изгониха го при първа възможност от племето и продуцентите прецениха, че е твърде интересен персонаж за да го махнат просто ей така и го пратиха на острова на мъртвеца, където той живя сам до края на играта. Знаеше, че при първия загубен имунитет в общото племе е аут от играта и си стоеше на острова като кукувица до финала. Ако за теб стоенето през цялата втора фаза на играта на острова е голяма игра. Нали човек трябва да комуникира с другите участници и умело да ги манипулира така, че да стигне до финала и накрая да победи без да е засегнал другите. Спас без малко да го бие на финала.

Този остров беше заложен предварително, нямак да знаят кой кога ще отпадне. Ти да не мислиш, че чак след като изгониха Ники са решили да измислят този остров?  Laughing Така не се прави формат, всичко е заложено предварително, много време преди още самите участници да са отишли там за началото на сезона.
И още нещо, когато Янита го победи и го прати обратно в племето щяха да го изгонят, но ги победи и спечели имунитет, още ми е кеф колко тъпо и злобно гледаха всичките тогава. И не само това, но спечели и следващата игра и се върна обратно на собствения си остров.

# 977
  • София
  • Мнения: 27 356
Искам да попитам тези които се подиграват на Агонцев, дали щяха да са толкова спокойни за любимците им (най-вече Ваня) ако нямаше никакви спойлери и не се знаеше абсолютно нищо. Да, сега ви е много смешно, но иначе щяхте да треперите яко до самия край на гласуването. Докато сега е лесно да се присмивате, като знаете, че няма да е Ваня или Занев, Дамяна пък имала огърлица след като явно се е видяло в поредния МАЛОУМЕН монтаж на ИДИОТИТЕ от Би Ти Ви. Т.е. остават Надя, Крум или Емо. Предполагам ще е Емо заради личната вендета на Митко и Финдо.
Антон си играе много умело играта. Играе по начина по който някои от гледащите АС харесват, ама той няма срещу себе си едни глупави наивитети като тези с който Ваня се справи. И то се справи след голям късмет, заради собствената им тъпотия когато изпуснаха златен шанс да изпратят Йори в Гаруда. Ама не, Марчо ми гласува за Крум, а Надя за Деси. После пък една случайна победа на доктора за първото гласуване с четири огърлици и всичко се обърна. Също така и тъпотията на Диана и т.н. Така че усташа има нечовешки късмет този сезон.

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 00:35 от Diavolo

# 978
  • Мнения: 148
По време на епизода не знам дали някой е забелязал, но Занев и Антон (май??) споменаха, че остават 3 седмици до края на играта.

По прости сметки 3 седмици са 21 дни.

Те ни предават по 3 дни на седмица т.е. предаването ще свърши след 7 седмици или иначе казано - покрай празниците.

Даже предполагам, че финалът ще е 26-27 Декември. Зависи в кой от двата почивни дни решат да го направят.
Тази седмица ни дадоха само 3 дни заради извънредния съвет, иначе ни дават по 4. Финалът по мои сметки ще е в седмицата преди Коледа.

Може и да си прав. Не знам защо все си мисля, че по три ни показват. Сигурно защото така са наредени нещата и ми се втълпява - игра за награда; игра на острова + игра за 4 гласа; игра за два гласа + съвет. Simple Smile

Но да,  винаги е покрай празниците. Поне така беше предишните сезони, но не си спомням дали преди Коледа или след.

# 979
  • Мнения: 131
Да и освен това Ники победи Силвия, ако не беше издържал си отиваше.

Става интересно сега , дали това неочаквано нещо и предателство, за което говори Ива, няма да бъде да сложи огърлица на на някой от Гаруда и така да бъде изгонен и след това да бъде приета в лагера на нагите.

Другият вариант е да сложи на Ваня, Доктора, Дамяна, Надя.

Ваня да реши да гони Надя и Занев да се ядоса и да се върне при Гаруда.

И да пробват да изгонят Ваня....Тогава ще имат  6 гласа срещу Ваня (Ива, Агонцев, Финдо , Митко , Занев, Надя) срещи  4 (Ваня, Доктора, Дамяна, Крум ) и даже някой от Нагире да е спечелил двойният глас пак не стига....Това е варианта да изгонят Ваня...

Да кажем, че Занев си остане с Ваня тогава Гарудите ще имат 5 гласа срещу 5 и ще решава двойният глас.

Интересно ще бъде, нямам търпение да дойде Събота да видим анонсите за другата седмица.

# 980
  • София
  • Мнения: 27 356
и едно голямо браво на Ива!
отвя ги буквално. Истинска фурия. Айде сега няколко дена спокойствие за моите хора.
напред Гаруда!  Laughing Twisted Evil bowuu

# 981
  • София
  • Мнения: 27 356
realmama,

Ива няма да предаде Гаруда. Не и след цялата помия която се изля върху главата и предния сезон. А и ако гледаш внимателно предаването се вижда как тук е друг човек. Нищо общо с предната Ива. 100% ще номинира четирима от Нага. Не съм сигурен дали ще сложи огърлицата на Занев обаче и за това от Гаруда може да и се сърдят, но тя си знае най-добре. Ако мисли за участие на финал, то за нея ще е перфектно Светльо да е там, защото ще го победи със сигурност.

От изключително значение е кой ще спечели правото на два гласа. Ако е някой от Гаруда и ако Занев мине на тяхна страна, Ваня си заминава. Но явно едно от двете неща няма да стане. Ей това е лошото при нас. Че много неща се знаят предварително и ти се убива целия кеф от гледането.  Close

# 982
  • Мнения: 1 432
Искам да попитам тези които се подиграват на Агонцев, дали щяха да са толкова спокойни за любимците им (най-вече Ваня) ако нямаше никакви спойлери и не се знаеше абсолютно нищо. Да, сега ви е много смешно, но иначе щяхте да треперите яко до самия край на гласуването. Докато сега е лесно да се присмивате, като знаете, че няма да е Ваня или Занев, Дамяна пък имала огърлица след като явно се е видяло в поредния МАЛОУМЕН монтаж на ИДИОТИТЕ от Би Ти Ви. Т.е. остават Надя, Крум или Емо. Предполагам ще е Емо заради личната вендета на Митко или Финдо.
Антон си играе много умело играта. Играе по начина по който някои от гледащите АС харесват, ама той няма срещу себе си едни глупави наивитети като тези с който Ваня се справи. И то се справи след голям късмет, заради собствената им тъпотия когато изпуснаха златен шанс да изпратят Йори в Гаруда. Ама не, Марчо ми гласува за Крум, а Надя за Деси. После пък една случайна победа на доктора за първото гласуване с четири огърлици и всичко се обърна. Също така и тъпотията на Диана и т.н. Така че усташа има нечовешки късмет този сезон.
А ако Ваня се справи с много трудности за да стигне до финала ще започнеш ли да го уважаваш като играч щом за теб всичко до тук е било на късмет което въобще не е вярно. В понеделник той няма да има никакъв имунитет. Един умен играч, каквито уж са ветераните ще направят всичко възможно за да отстранят кукловода на другата коалиция. Гоненето на всеки друг ще е просто безмислено. Да видим какво ще направи Агонцев, ако въобще нещо зависи от него.

# 983
  • Мнения: 131
Ако Дамяна е взела огърлицата интересно кой ще изгонят.
Тогава ще бъдат номинирани : Ваня, Емо, Крум и Надя .
Да кажем, че Ваня ще иска да се гласува срещу Надя
срещу Надя: Ваня, Емо , Крум , Дамяна , Дамяна =5
Гарудовците гласуват  заедно 4+1(занев) и става  5:5 и Надя трябва да се осети и да гласува за Ваня .
Обаче най-вероятно Ваня ще се сети за този сценарий и може да изгонат Доктора иначе заминава той.
Доктора няма се осети и няма гласува за Ваня и така си заминава.
Интересно ще е много.

# 984
  • Мнения: 644
Няма лесни неща в Сървайвър.

Гаруда са 4 гласа - Ива, Агонцев, Митко и Финдо. Те ще гласуват за един и същ - най-вероятно Ваня, ако Занев ги ядоса може и за него, но по-вероятно за Ваня. Сега им се е паднал шанса да го изгонят.

Нага са 6 гласа - Занев (причислявам го към Нага), Ваня, Дамяна, Надя, Крум и Емо.

Има и допълнителния глас от играта в следващия епизод.

Там има два варианта:
1) Допълнителния глас и имунитет отива в Гаруда, тогава те стават с 5, но пак не могат самостоятелно да решат кой да отпадне.
2) Допълнителния глас и иминутет отива в Нага и те решават кой да изгонят от останалите петима. Като най-слабия от петимата със сигурност няма да е номиниран от Ива.

Ива със сигурност номинира четирима от Нага, няма особено значение кои точно. Сега Нага могат да си раздробят гласовете и всеки да гласува "по съвест" и така да оставят Гаруда да им решат съдбата или Нага могат да изберат един от своите.

Добавяме сега мнението на Йори, която им е важна като се върне при целта да се гонят от Гаруда от тук нататък. Тя казва Дамяна. Занев казва, че не иска да гласува за Ваня или Надя. Ваня не иска да гласува за Крум и Емо, защото са негови хора от самото начало. И кой остава по метода на изключването? Харесвам изключително много Дамяна, така както харесвам и Барни, но обстоятелствата са такива точно като при Барни - тя е единственото решение за изгонване от Нага в случая. Шансът й е да спечели имунитет, при което Нага ще изгонят или Емо или Крум. Ако бяха спечелили играта щеше да е друго, но Крум не успя.

В момента всичко общо взето е в ръцете на Дамяна. Тя ако знае, че е на прицел може да си "предаде" племето и да подкрепи Гаруда в това да изгонят Ваня. Като тук условността е че Гаруда трябва да са спечелили двойния глас. Това й носи спасение за този съвет и толкова. После е на прицел и от своите и от чуждите.

Няма лесни решения в Сървайвър. И ето че тези, които подкрепяме Ваня сега трябва да оплюем това с четирите гласа, защото не е в полза на него и неговите хора. Но нали всички искахме игрите да имат по-голямо значение и да е по-интересно и да има интрига.

П.П.: Внимателно гледах анонса за следващия епизод и не видях къде сте видели Дамяна с огърлица?

# 985
  • София
  • Мнения: 27 356
Тина,
Агонцев има до себе си много силни личности, силни в Сървайвър имам предвид. Хора с его и самочувствие, вече минали по този път. Много по-трудно е да бъдат манипулирани ако ме разбираш... А и всеки от тях е тръгнал за този сезон с някаква вътрешна амбиция за реванш и за това при тях драмите бяха и са толкова големи. Така че на Антон му е много по-трудно отколкото на Ваня. Пак ти казвам зависи много от играта за два гласа и от разговора със Занев.
Ако е вярно това, че Дамяна е видяна с огърлица, ето ти още един идеален момент за изгонването на Ваня. Но нали Дамяна се познава с Жени и са приятелки, е как тогава ще го предаде??? Това какво е питам аз? За мен недопустимо за един Сървайвър! Откъдето следва, че всичките и закани към Ваня са били фалш и хвърляне на прах в очите на наивниците. Може да има нещо срещу Йори, но не и срещу Ваня. Ваня оцелява и той не знае как, минава между капките на няколко пъти. Сега Дамяна ако е гледала това предаване какво ли си е казвала? На два пъти му спасявам кожата, а той колко лесно се решава да ме изгони (защото тя беше нарочена за гонене от Йори/Ваня).

# 986
  • Мнения: 292
Искам да попитам тези които се подиграват на Агонцев, дали щяха да са толкова спокойни за любимците им (най-вече Ваня) ако нямаше никакви спойлери и не се знаеше абсолютно нищо. Да, сега ви е много смешно, но иначе щяхте да треперите яко до самия край на гласуването. Докато сега е лесно да се присмивате, като знаете, че няма да е Ваня или Занев, Дамяна пък имала огърлица след като явно се е видяло в поредния МАЛОУМЕН монтаж на ИДИОТИТЕ от Би Ти Ви. Т.е. остават Надя, Крум или Емо. Предполагам ще е Емо заради личната вендета на Митко и Финдо.
Антон си играе много умело играта. Играе по начина по който някои от гледащите АС харесват, ама той няма срещу себе си едни глупави наивитети като тези с който Ваня се справи. И то се справи след голям късмет, заради собствената им тъпотия когато изпуснаха златен шанс да изпратят Йори в Гаруда. Ама не, Марчо ми гласува за Крум, а Надя за Деси. После пък една случайна победа на доктора за първото гласуване с четири огърлици и всичко се обърна. Също така и тъпотията на Диана и т.н. Така че усташа има нечовешки късмет този сезон.
Агонцев  на  почти всяко показване говори как ще закара неговите хора на финал, което определено дразни.  Взеха една игра благодарение на Ива и той горкия намести всичко до финалните трима, толкова си е повярвал колко е голям. Спомни си от миналото предаване думите на Дамяна, че Агонцев буквално денонощно я е преследвал за да я навие на кого да сложи огърлиците. Като говорим за късмет преди няколко седмици бяха пуснали  интервю с Ваня или Евгения. Съпругата на хърватина е била канена, но е нямало как да участва и явно на нейно място са взели Агонцева. Агонцев е с два гласа напред преди всеки съвет, сега да го видим като е сам. Нали жена му била пречила да си покаже старата игра? Сега ще си проличи колко е голям ако успее да върне Занев  към Гаруда + Надя. Тази Евгения яко ви бърка отзад, тя не играе ако не си забелязал, а Ваня и ако в понеделник Дамяна не вземе огърлица хвърчи.

# 987
  • Мнения: 1 432
Тина,
Агонцев има до себе си много силни личности, силни в Сървайвър имам предвид. Хора с его и самочувствие, вече минали по този път. Много по-трудно е да бъдат манипулирани ако ме разбираш... А и всеки от тях е тръгнал за този сезон с някаква вътрешна амбиция за реванш и за това при тях драмите бяха и са толкова големи. Така че на Антон му е много по-трудно отколкото на Ваня. Пак ти казвам зависи много от играта за два гласа и от разговора със Занев.
Ако е вярно това, че Дамяна е видяна с огърлица, ето ти още един идеален момент за изгонването на Ваня. Но нали Дамяна се познава с Жени и са приятелки, е как тогава ще го предаде??? Това какво е питам аз? За мен недопустимо за един Сървайвър! Откъдето следва, че всичките и закани към Ваня са били фалш и хвърляне на прах в очите на наивниците. Може да има нещо срещу Йори, но не и срещу Ваня. Ваня оцелява и той не знае как, минава между капките на няколко пъти. Сега Дамяна ако е гледала това предаване какво ли си е казвала? На два пъти му спасявам кожата, а той колко лесно се решава да ме изгони (защото тя беше нарочена за гонене от Йори/Ваня).
И какво значение има,че Жени и Дамяна се познавали? Надя също се познава със Занев, а доколкото чух и с Финдо. Силвия Д. като казва,че Барни й се бил клел в детето си,че ще играе с нея какво стана? Мерлина се познаваше с абсолютно всички ветерани. Митко и Силвия Р. нали уж бяха много близки,а точно той пусна гласа си за нея когато стана нарушението. Това,че се познават отвън въобще не означава,че ще им донесе някакви дивиденти в играта.
Но хайде да приемем,че Дамяна е с Ваня. Даже тя да вземе двата гласа какво пречи на четворката от Гаруда да привлечат на своя страна Заньо в комплект с Надето. Това са 6 гласа и могат да изгонят Ваня. Въпроса е дали са толкова добри играчи за да го направят?

# 988
  • София
  • Мнения: 27 356
tonegawa,

Антон е голям играч и никой не може да го отрече това. А и е харизматична личност. Може да е всякакъв, но винаги ще се помни, най-вече като лидера на култовия Барбадос. Заедно с Таяк - най-силните племена в нашата история.
А тези неща за които говориш явно няма да станат, защото от няколко източника изтече информация, че Ваня е на финал. Така че на мен изобщо не ми е интересно от много време насам, но ей така си гледам да видя как се е стигнало до там. Да, адски много зависи от това Занев да мина на тяхна страна. Така ще станат петима и ако някой от тях спечели двата гласа Ваня си заминава. Ако Занев мине на страната на Антон, то и Надя може да мине към тях, но ти не я ли слушаш какво говови в интервютата. Че само използвала Занев, аз така разбирам нещата от това което споделя пред камерите. Явно има много силна сплав в Нага. А Надя и Дамяна незнайно как и защо забравиха за клетвите и сълзите си. Това за мен е шокиращо и може да има някакво друго обяснение за което не знаем и никога няма да узнаем.

# 989
  • Мнения: 644
Но хайде да приемем,че Дамяна е с Ваня. Даже тя да вземе двата гласа какво пречи на четворката от Гаруда да привлечат на своя страна Заньо в комплект с Надето.
Занев ясно каза, че няма как да повярва на Агонцев отново. Така че това е изключена опция за мен. Може да го изкарвате всякакъв тук, но егото му няма да му го позволи.

Общи условия

Активация на акаунт