Учениците и техният обяд

  • 27 782
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 260
В първи клас госпожата на занималнята ги водеше в стола да обядват всички.Кой с кутия,кой с купони,столовата голяма-удобно беше.Във втори клас стаята им беше с маси и столове-пак беше удобно.Тази година са в една стаичка,много малка,с чинове.Тази госпожа/трета поред/изобщо не се интересува кой ял,кой не..........всеки се оправя сам.
Удобно ли е да Ви пиша на лични, за по-подробна информация в кое училище е това, за да не правим антиреклама все пак Simple Smile

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И при нас всички се хранят в стола. Който е с кутия си я носи там, ако иска може да ползва прибори от стола.

# 107
  • Мнения: 4 293
 Не знам дали ще съм полезна - при нас всички се хранят в столовата, лафки и други подобни в училище няма, децата не могат да напускат училище. За хранене са 2 опции или храна от вкъщи или в стола, но не разрешават истински пари, всяко дете има карта( като дебитна) която се пази в училище и родителя слага пари по тази сметка. Моят син преди време много искаше да се храни в стола, разреших но след 2 седмици сам се отказа. Аз също съм за опитване на различни неща, много често купуваме разни храни ( десерти най-вече) които е видял от съученици, но се оказва че не са вкусни.

 А какво против карфиола за хрупкане?

# 108
  • Мнения: 1
Искам да споделя моя личен опит с въпросните кутийки за храна , приготвена от мен лично. Купувах какви ли не кутийки - евтини , скъпи. Най накрая моя приятелка от България ми сподели за кутийките Lap Top lunches. Не се поколебах и купих веднага три - от толкова имам нужда. Купих си ги от Англия, едната струваше 19.48 паунда, това е цена без доставката. Тук в Англия обяда на един ученик стига до 6-7 паунда. Ясно е че за една седмица всяка кутийка се изплати. Вече месец и половина ги използваме - слагала  съм много пъти супа. Всеки път в началото се притеснявах че момчетата ми ще ми се сърдят че се е разляло нещо в раниците им. За моя най голяма радост - твърдението че от кутийките не се излива нищо е абсолютно вярно. Количеството е предостатъчно за две големи момчета -13 и 15 г. и за съпруга ми.
 Моите деца са малко по големи вече, все още ученици. Минахме през какво ли не относно храненето в училище - от гладуване по цял ден от първи до четвърти клас, през тичане и чакане на опашка до близкото магазинче за пици, мекици и т.н. в "безкрайните"20 минути голямо междучасие. Това беше докато бяхме в България. Давах им по пет лева всеки ден. До седми клас тези пари стигаха. В осми клас големия ми син се нуждаеше от повече пари - за да се храни с хот дог, мекици, пици. Пиша сравнението с България защото и да си бяхме там пак щях да им купя тези кутии. От сумите за които написах е ясно че най много за две седмици всяка кутийка ще се изплати.
Като оставим настрана колко струва самата кутийка - за мен е изключително важно какво точно се слага в стомаха., на което съм научила вече и децата си.

# 109
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Дъщеря ми също си носи храна от къщи за училище. Втори клас е и има закуска в 9.30ч, която не е задължителна и обяд в 12.30ч. Началното училище( 1-5клас) не се допуска до лафката, така че ако някое дете иска нещо от там за закуска, родителите предварително го поръчват и се доставя на учителката в съответния час. Има и кетъринг, който се носи на обяд. За децата, които са на домашна храна има хладилници, където всеки сам сутрин си слага таперите, а на обяд яденето се топли във фурни (микровълновите печки са забранени) и се сервира по масите от госпожата, която отговаря за кухнята. До кухненското помещение има рафтове, на които се оставят чантите за храна и шишетата с водата. В класните стаи е забранено внасянето на храна и вода и консумирането им.
Използвам съдове от неръждаема стомана и за основното и за салатата, а за закуската пластмасова кутия, в която слагам в хартия яденето.
Искам да поясня, че всичко е организирано толкова добре и е изпълнимо като процес, защото дъщеря ми ходи в частно училище, в което има по една паралелка от съответния клас, т.е. 100 деца в началното училище. Започват сутрин в 8.30 и са до 15-16ч зависи от деня, така че храненето не може да се избегне.

# 110
  • Мнения: 4 293
Тeopr, чудесна организация, къде е това?

# 111
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Тeopr, чудесна организация, къде е това?

Солун, а училището е Ecole française Mission laïque française de Thessalonique, до колкото занм имат училище във Варна.

# 112
  • Мнения: 4 293
  Благодаря, далеч съм и от Солун и от Варна, просто ми беше любопитно, къде е тази чудесна организация.

# 113
  • Мнения: 14
Моето за сега се храни в стола на училището и отделно си носи плод или ядки.Не винаги е доволен от менюто,но е цял ден и няма начин да носим закуска,обяд и слетобедна.

# 114
  • Мнения: 74
здравейте мами следя темата.Моето момиче е в първи клас и на целодневно обучение правя и сандвичи за закуска ,а за обят ходят на уцилищният стол да обядват давам и само 1 лв. за да си купи купон учителките и ,казват да не давам повече от 1лв че си купуват боклуци.Наистина е права,но пак съм притеснена це я пускам с 1лв. Rolling Eyes

# 115
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да не оставиш на 10 годишно дете пари  Rolling Eyes
Както и да е. Щерката си е решила проблема кардинално-не си носи храна от вкъщи, купува си навън. Около нейното училище има и бърза закуска, и от тези, така модерни напоследък фреш барове с хелти сандвичи. И си ги редува. Честно казано, отдавна съм се предала да я дебна какво яде. Голям човек е, не е бебе вече, така че си решава сама. Сина ми обича да си хапва домашна храна. Но и той на обяд вече си е вкъщи, сутрин си закусва вкъщи, и обикновено си носи плод между двете хранения да има кво да яде. Но, понякога си купува солети в училище.

# 116
  • Мнения: 4 293
Да не оставиш на 10 годишно дете пари  Rolling Eyes
кой е на 10?

# 117
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Да не оставиш на 10 годишно дете пари  Rolling Eyes
кой е на 10?
Детето на авторката на темата.

# 118
  • Мнения: 4 293
 и аз не давам на моя, но той  така или иначе не може да си купи нищо, не могат да излизат извън училище, а вътре няма лафка, само столова. Дори и да можеше честно казано казано , нямаше да ми е приятно детето ми да се размотава по барчета.

# 119
  • Мнения: 8 163
И моите фръцли (като сина на Соу) не получават кеш за училище. Принципът е същия: столската храна се заплаща или с карта, или само с уникалния номер на ученика.

Закуската също е училищна, но за разлика от обяда е безплатна.

В училището няма лафка, няма машини за снак или газирани напитки.

Давам по един сутрешен здравословен снак (сурови плодове или зеленчуци, кълнове, кефир и пр.) и по една бутилка филтрирана вода.

От занималнята също дават по някакъв плод за следобеден снак.

Общи условия

Активация на акаунт