Учениците и техният обяд

  • 27 733
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Моите деца обядват вкъщи, след като са се прибрали, преоблекли и измили.
И пари имат за училище.
Защо в анкетата ти няма такъв отговор? Нали не си мислиш, че всички ученици са по цял ден навън?
Отличният вариант би бил това и според мен. Но и моите двете от Лозенец до НДК пътуват по 20 минути, държат ги в занималнята до 3 до 4 часа и двете не искат да ядат в стола. Всеки ден сандвичи- направо им омръзна.

# 16
  • Мнения: 3
Моите деца обядват вкъщи, след като са се прибрали, преоблекли и измили.
И пари имат за училище.
Защо в анкетата ти няма такъв отговор? Нали не си мислиш, че всички ученици са по цял ден навън?
Здравейте, Лиляна. Добавих и Вашия отговор. Просто не знаех, че има и такива късметлии Simple Smile Моят пътува към 40 минути само в едната посока до училище и там е целодневно. А относно това, че са длъжни да им осигурят храна -ами не, в нашето училище не им осигуряват.. . В лафката има ябълки и плодове, което е отлично. 6 майки са се обединили и правят поръчк аза седмица  напред от бизка пицария - обедно меню за децата и им го носят в училище, но моят няма толкова време да седне с останалите - все игри са му в главата. Simple Smile А от тези сандвичи ми омръзна на мен, камо ли на него. А мога да предложа поне 20 варианта Simple Smile
Много искам да си носи балансиран обяд. Да може да има и зеленчуци, и основно. Кутията, която предлага Lory Mikovaa изглежда много удобна за разнообразен обяд. Ще чакам отзиви от нея.

# 17
  • Мнения: 7 837
http://www.lunchbox.bg/category/11/produkti.html Чакам я в понеделник и смятам още във вторник малката да си ходи с нея на училище. Дано да е лека, наистина качествена и да си я ползва newsm78

Аз съм в Щатите и моите деца, в първите години в училище, ползваха ежедневно точно същата laptop lunch кутия. Единственият проблем е, че понякога контейнерите могат да се загубят, а не виждам опция в сайта да може да се поръча само комплект контейнери (официалният сайт ги предлага). Добре е кутията да се носи и в отделна чанта, за да не се случи да се отвори или да не е затворена добре и да направи поразия в раницата.
 

# 18
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Сериозно ли 50 лв. струва една пластмасова кутия?

# 19
  • Мнения: 7 837
Комплектът кутия+чанта в Щатите е под $40, не знам цена от 50 лв. само за кутия, доколко отговаря на българските стандарти.  Разбира се, пълно е в по-евтини варианти, все пак зависи, какво търсиш - качество или цена.

За големият ми син, след 2 г. ползване на пластмасовата (след това аз я ползвах 1 г. и брат му още 1 г. и в момента стои като резверва, защото все още е годна за ползване), купих по-скъпа, от неръждаема стомана, която вече си изплати цената, предвид ежедневното ползване и е в същият вид, в който беше когато я купувах.

# 20
  • Мнения: 1
Моят син има този сет - http://www.lunchbox.bg/product/14/kutia-za-hrana-l600-nachalo.html[/img]
повече от 4 години. Купихме му я при екскурзия в Калифорния и си я носи в училище до днес. Вече е на 15 г. и сам си я зарежда, та майка му не се занимава. Тя е готвеща жена де.
Аз лично мисля, че 50 лв. за комплект кутии, които да изкарат над 4 години (не зная колко ще издържи още) не е скъпо. Напротив. А и доколкото съм наясно - не е пластмаса. А някакъв материал, който може да се ползва и в микровълновата, в хладилника и не трови храната.
Лично аз препоръчвам, ако готвите и искате детето да си носи храна от дома

# 21
  • София
  • Мнения: 6 173
Лично аз препоръчвам, ако готвите и искате детето да си носи храна от дома

Аз искам, но не смея. В училище нито има хладилник, където да се съхранява, нито има къде да се затопли готвена храна.

# 22
  • Мнения: 2 124
Много деца от класа ни си носят готвена храна, за мен обаче не е вариант, точно защото първо храната се приготвя от предната вечер, а после престоява половин ден преди да стане време за обяд. Да не говорим, че винаги има възможност нещо да се разлее и омаже. Дори да са просто кюфтета, като се спарят половин ден в една кутия, вече изобщо не стават за ядене.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Две са опцийте при нас.Или си носи в кутия/сандвич,пица..../,или си купува от стола най-често пица.Питала съм я защо не смени с нещо друго,но в сандвичите слагали топено сирене,горчица,кетчуп........все неща които не яде.

# 24
  • Мнения: 2
Това с готвената храна всъщност не е никак лоша идея. Една приятелка в щатите ми беше говорила колко е популярно там. Като искаш детето ти да яде хубава храна му приготвяш и майките там са луднали по това.
Въпросът е кога ще мине тази вълна и насам и малко повече ще започнем да се грижим за здравето на децата си. Реално погледното почти нищо не коства като усилие, а и вероятно пести пари домашната храна за сметка на купената. 

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Пращам плод,който най-често се яде по пътя за в къщи/нямала време/.У дома задължително се яде друг вид плод и за вечеря салатата е също задължителна.Но с тези пици направооооо .Аз съм ги виждала-хляб поръсен с малко царевица и кашкавал,но вкусът си е само на хляб.Пращам морков,краставичка........не ги била видяла. ooooh!Иначе търси дали съм сложила и нещо сладичко.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Към отговорността можете да добавите и целодневното заточване на дете извън дома, особено малките ученици.

# 27
  • Мнения: 1
http://www.lunchbox.bg/category/11/produkti.html Чакам я в понеделник и смятам още във вторник малката да си ходи с нея на училище. Дано да е лека, наистина качествена и да си я ползва newsm78

Аз съм в Щатите и моите деца, в първите години в училище, ползваха ежедневно точно същата laptop lunch кутия. Единственият проблем е, че понякога контейнерите могат да се загубят, а не виждам опция в сайта да може да се поръча само комплект контейнери (официалният сайт ги предлага). Добре е кутията да се носи и в отделна чанта, за да не се случи да се отвори или да не е затворена добре и да направи поразия в раницата.

Да, Кейси и аз прочетох, че е американски продукт и патент. Там вече минаха през свръхдебелите деца и в момента се опитват да контролират тази тендеция именно с образователни кампании и балансирано хранене. Дано и нашите деца не стигнат до тази ситуация.
 

# 28
  • Мнения: 1 727
Тази година се храни у дома. Нещо дребно сладко за училище аз самата и взимам, каквото си избере. Отделно си има джобни в нея, но за идеята. Плодовете и зеленчуците си ги яде вкъщи.

# 29
  • Мнения: 2
Плодовете и зеленчуците си ги яде вкъщи.

Ние пък водим голяма борба с тези зеленчуци Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт