Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 32!

  • 73 499
  • 815
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 200
Момичета бебчо се роди нормално.Тежи 1 кг.точно за сега ми казаха че е добре.Ще го еидя след час.При раждането дори изплака не очаквам.Цяла нощ мъжа ми беше до мен в родилна зала.Наложи ми се да ми направят "ревизия"с пълна упойка защото плацентата не се бе отлепила.Въщност снощи започнаха да текат води и така два три часа после ме прегледаха доста бяха намалели.През цялото време следяха тонове за да не го изпуснат.И така до сутринта а имах и преди да ме свслят 5 см разкритие,свалиха ми серклажа и веднага започна да става повече.Моля се на бог и благодарв ви за цялата подкрепа и на семейството ми излъчвайки толкова много положителна енергия да помогнат моето бебче да се справи със всичко което му предстой.Прегръщам ви горещо и ви пожелавам на всички да се справите отлично с вашите бебоци. Момичета може да съм малко разхвърляна като мисли за което се извинявам!!!!

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 343
КиВи,книгите мноооого помагат за забравяне на проблемите  Grinning.Аз си купувам само леки,неангажиращи романи,които да не ми натоварват съзнанието допълнително.Освен това в Хермес постоянно имат намаления и ми излиза по - евтинко и доставката им е безплатна ако поръчката е за над 50 лв.Чудничко!Сега имам 5 новички книжлета,които ще разнообразяват дните  ми.Освен това почнах да следя някои ТУРСКИ сериали    Crazy.Какво да се прави,трябва да минава времето.А вие,момичета,как разнообразявате вашите леглодни?

# 752
  • Мнения: 162
Киви на мен вечер ми е по топло,на какво ли се дължи това?
Алиса  от сърце се надявам и мисле е всичко ще бъде наред Heart Eyes
 Аз разнообразявам с сериали например тоя  руския кухня,двама бащи и двама синове и такива леки и весели и бг мама  Crazy

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 12:00 от loathe

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Момичета бебчо се роди нормално.Тежи 1 кг.точно за сега ми казаха че е добре.Ще го еидя след час.При раждането дори изплака не очаквам.Цяла нощ мъжа ми беше до мен в родилна зала.Наложи ми се да ми направят "ревизия"с пълна упойка защото плацентата не се бе отлепила.Въщност снощи започнаха да текат води и така два три часа после ме прегледаха доста бяха намалели.През цялото време следяха тонове за да не го изпуснат.И така до сутринта а имах и преди да ме свслят 5 см разкритие,свалиха ми серклажа и веднага започна да става повече.Моля се на бог и благодарв ви за цялата подкрепа и на семейството ми излъчвайки толкова много положителна енергия да помогнат моето бебче да се справи със всичко което му предстой.Прегръщам ви горещо и ви пожелавам на всички да се справите отлично с вашите бебоци. Момичета може да съм малко разхвърляна като мисли за което се извинявам!!!!
[/quote
Алиса,изпращам ти много прегръдки и положителна енергия  Heart Eyes!А ти я предавай на бебчо!!!Говори му,че трябва да се бори!Само положителни мисли и всичко ще бъде наред!Горе главата,момиче,сега трябва да си двойно по-силна! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 754
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Боже, Алиса, моля се от цялото си сърце за малкия ангел...  Praynig
Ще се справи, трябва. След толкова много любов и положителни мисли...

Аз пък много се задъхвам и вече взех да се чудя дали е нормално. Айде като ходя навън, на преглед или изследвания, ясно - горещо е. Ама и в къщи на климатика е така. Едно нарязване на салата и се задъхвам, сякаш съм копала. А когато се къпя направо...  Tired
Вече се чудя нормално ли е чак пък толкова?

# 755
  • Мнения: 766
Алискаа, честито малко геройче!! Ох, душичка мъничка- добре ми се виждат килцата и все пак си  влезнала в 7 м. Ще е добре, ще си постои в кувиоз, но ще е добре.Днес има много добра техника за подпомагане на мъниците.Как се развълнувах...Голям герой си и  звучиш добре от поста.Силни прегръдки и много, много положителни мисли от мен.
Давай му кърма,ако разрешат- много е важно.Като стане 1,800 кг и сте си вкъщи.Ще изплаче я- голям е.Мойта мишка 600гр и тя мяукаше... Аз съм голям оптимист  Hug Hug

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 12:56 от КиВи

# 756
  • София
  • Мнения: 1 844
Алиса, честито малко слънчице  bouquet От сърце ти желая да порасне голямо и здраво детенце. Дано бързо и успешно да преодолява всички проблеми на недоносеността. На теб желая бързо възстановяване и колкото се може по-скоро да си прибереш детенцето в къщи  Hug Кураж и само напред!

Между другото наскоро даваха по TV, че в Неонатологията в "Майчин дом" – София вече има високоспециализиран апарат за азотен оксид, с който ще могат да се спасяват недоносени деца с екстремно ниско тегло и голяма степен на недоносеност, на малка гестационна възраст, които не успяват да дишат сами.

# 757
  • Мнения: 1 407
Алиса, моля се бебчо да преодолее всички трудности. Ще го транспортират ли в друга болница? Знам, че в момента си доста объркана, но е много важно да започнеш да изцеждаш кърма - в следващите 2-3 месеца това е единственото нещо, което можеш да направиш за бебето си, защото ще бъде в болница. Казвам го като прясна майка на недоносено. Добре е да си купиш електрическа помпа (на Авент или на Медела, до края на месеца Авент е с намаление), защото с ръчната ще се измъчиш. Необходими са 6-7 изцеждания на ден, за да поддържаш лактацията. Разпитай лекарите в неонатологията, какъв е реда за носене на кърма.

# 758
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Алиса,вярвам че бебчо ще се справи!!!

# 759
  • Варна
  • Мнения: 1 366
А мъжете седмаци какви големи и здрави юнаци стават  Laughing

# 760
  • Мнения: 141
Alisa, честито ти бебенце!!! Още повече ще се молим за теб и него  Praynig  Да порасте голям, силен мъж! Явно инжекциите за дробчетата са си свършили работата и е изплакал! Дано бързо да се възстановиш и да имаш вярата, че всичко ще бъде наред! Кураж!! С теб сме!!!  Hug

# 761
  • Мнения: 766
Алиса, как изкара нощта момчето? Някак първите два дни определят как ще тръгнат  нещата, надявам се, че сте добре  Hug
Знам,че няма да можеш да пишеш често, но ако имаш желание и време драсвай по някой ред..
Аз бях на преглед снощи по хладното- да избегна жегите.Шийката  се е скъсила и е на долна граница - 2.5 см.Пак си е така отворена в горния край, но затворената част е толкова.Ще се следя на две седмици и към 28-29, ако се скъсява още , ще лягам в болница до края.Ще съм по-спокойна така.Важното е да нямам контракции...

# 762
  • Мнения: 141
КиВи, моята шийка от 28-ма седмица е 2,5 см, с лежане 1 седмица в МД и после вкъщи от днес започвам 40-та седмица, така че спокойно!!!  Peace

# 763
  • Пловдив
  • Мнения: 343
КиВи,2.5 см. звучи добре .Продължавай да лежиш и всичко ще е ОК.Аз толкова неща прочетох за тия шийки,че  Crazy...Според някои лекари до 28 седмица трябвало размера да е около 4  см.,според други дължината варирала между 3 и 5 см. newsm78,според трети - вече не помня.Ама така или иначе,ще си лежим и броим дни,седмици,месеци   Grinning.

# 764
  • София
  • Мнения: 69
Алиса, моля се всичко да е наред! Направо ми се свива сърцето като чета какво преживяваш, но с божията помощ и тази на лекарите вярвам, че момчето ще се справи.
Аз днес също съм на преглед (в най-голямата жега!) и ми е притеснено... Вече ни книги ми се четат, нито филми ми се гледат, а все съм си мислела че това свободно време ще го оползотворявам по някакъв начин ...

Общи условия

Активация на акаунт