Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 32!

  • 73 435
  • 815
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 199
Alisa, миличка, Браво на момъка, че е проплакал. От сега нататък ще се молим да расте и наддава грамчета. Няма да усетиш кога ще е станал мамин шишко и ще си  гукате вкъщи заедно  Hug
 Аз съм изпаднала  в депресия, моят мъж не ме разбира. Караме се, била съм въобразявала, че положението е зле ( почти без шийка съм, без серклаж и с двурога матка), докторът ме лъжел. Нищо нямало да ми стане ако правим секс, ходя на море или пътувам с кола. Аз имах други представи за бременността си и мъжката подкрепа. Понеделника целия го прекарах в рев и вместо да съм щастлива, че бебето започна да ме ритка, то ми е черно!  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry незная вече какво да правя!
Силно се надявам това напрежение да е от натовареният му режим, липсата на секс и моите тресящи ме хормони.
 Пожелавам ви спокойни дни и дано скоро се разхлади!

# 766
  • София
  • Мнения: 69
Alisa, миличка, Браво на момъка, че е проплакал. От сега нататък ще се молим да расте и наддава грамчета. Няма да усетиш кога ще е станал мамин шишко и ще си  гукате вкъщи заедно  Hug
 Аз съм изпаднала  в депресия, моят мъж не ме разбира. Караме се, била съм въобразявала, че положението е зле ( почти без шийка съм, без серклаж и с двурога матка), докторът ме лъжел. Нищо нямало да ми стане ако правим секс, ходя на море или пътувам с кола. Аз имах други представи за бременността си и мъжката подкрепа. Понеделника целия го прекарах в рев и вместо да съм щастлива, че бебето започна да ме ритка, то ми е черно!  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry незная вече какво да правя!
Силно се надявам това напрежение да е от натовареният му режим, липсата на секс и моите тресящи ме хормони.
 Пожелавам ви спокойни дни и дано скоро се разхлади!

Ама че мъже!... Не се ядосвай, мисли само за себе си и за бебока - каквото смяташ,че е редно това ще правиш. По мои наблюдения мъжете са винаги по-оптимистично настроени (което в много случаи помага), но в нашето положение е по-добре да се презастраховаме.
Erminia, ти ли беше питала преди време за колагена? Аз съм със серклаж и от началото на бременността пия колаген - препоръча ми го лекар от МД София за шийката, моята лекарка каза че не вреди и щом искам да си го пия... Ако не друго поне ще забави стареенето Simple Smile

# 767
  • Мнения: 37
Алиса стискам палци всичко да е наред!
Ерминиа, Ясмина може ли да споделите коя седмица сте и колко Ви е шийката, знам че при всеки е различно, но все пак и аз съм със серклаж и си полежавам.
Лек ден на Всички Simple Smile

# 768
  • Мнения: 8
Uspeh Alisa! Vsichkk shte e nared! Tum syshti edna poznata rodi bebce 1 kg, i segs  eche e 3 kg j eabsoliutni zdravo i jivo! Uspeh na te  i na malkiq junak! Mnogo polojitelnj emocii Simple Smile

# 769
  • Мнения: 199
Alisa, миличка, Браво на момъка, че е проплакал. От сега нататък ще се молим да расте и наддава грамчета. Няма да усетиш кога ще е станал мамин шишко и ще си  гукате вкъщи заедно  Hug
 Аз съм изпаднала  в депресия, моят мъж не ме разбира. Караме се, била съм въобразявала, че положението е зле ( почти без шийка съм, без серклаж и с двурога матка), докторът ме лъжел. Нищо нямало да ми стане ако правим секс, ходя на море или пътувам с кола. Аз имах други представи за бременността си и мъжката подкрепа. Понеделника целия го прекарах в рев и вместо да съм щастлива, че бебето започна да ме ритка, то ми е черно!  Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry незная вече какво да правя!
Силно се надявам това напрежение да е от натовареният му режим, липсата на секс и моите тресящи ме хормони.
 Пожелавам ви спокойни дни и дано скоро се разхлади!

Ама че мъже!... Не се ядосвай, мисли само за себе си и за бебока - каквото смяташ,че е редно това ще правиш. По мои наблюдения мъжете са винаги по-оптимистично настроени (което в много случаи помага), но в нашето положение е по-добре да се презастраховаме.
Erminia, ти ли беше питала преди време за колагена? Аз съм със серклаж и от началото на бременността пия колаген - препоръча ми го лекар от МД София за шийката, моята лекарка каза че не вреди и щом искам да си го пия... Ако не друго поне ще забави стареенето Simple Smile

Да, аз питах за колагена,  но така не се ориентирах какъв да пия. В понеделник съм на преглед - ще я видим тази шийка.Ти какъв колаген вземаш?

# 770
  • Мнения: 199
Алиса стискам палци всичко да е наред!
Ерминиа, Ясмина може ли да споделите коя седмица сте и колко Ви е шийката, знам че при всеки е различно, но все пак и аз съм със серклаж и си полежавам.
Лек ден на Всички Simple Smile
Днес подкарах 22-ра г.с. Последно на 11 юли шийката ми беше 2.8, без серклаж съм. Според следящият ме в ЖК лекар съм без шийка. Отидох при втора само казах, че съм с конизация и с коремен ехограф я измери толкова. след месец плътно лежане, утрогестан, магнерот. Може пък последните три да са помогнали.

# 771
  • София
  • Мнения: 69
Аз съм в 19 гс и серклаж в 16 гс. Имам предходен аборт в 20 гс поради пролабирал мехур и заради това лекарите решиха, че сега трябва серклаж. На този етап шийката и ок (4см), но така беше и миналия път и въпреки това имаше пролапс (минималното скъсяване беше около 3 см, но не мисля че са мерили много точно в МД, беше с коремен ехограф)
Тогава др Дуковски каза да пия Колаген комплекс на Витаголд, но сега вече пия едни по-скъпи на Neocell.Започнах с колагена още преди да забременея - поне знам че не вреди.
За лежането знам, че някои го препоръчват пред серклажа - със сигурност дава резултати.

# 772
  • Мнения: 766
Ясмина, успех този път!
Аз съм от тези , които  предпочетоха този път лежането , пред серклажа.Но лежа буквално от самото начало- сега съм 25 гс.Няма гаранция за нищо със или без серклаж.
Дано крайния резулта е добър!!!

# 773
  • Мнения: 126
Момичета, на ехографа на посредния преглед ми казаха че имам леки контракции, 25 г.с съм- изписаха Магнерот забравих само да попитам
не трябва ли да лежа или по-малко движение..на вас какво ви препоръчват?

# 774
  • Мнения: 200
Здравейте момичета преместиха бебчо в университетска болница днес изглеждаше по-добре.Дадоха ми да го погаля.Най важното нещо за задържане е да нямате контракций и запек.При мен последата нощ на гинепрал ,изокор,4 дози папаверин ,2 дози бусколозин ,4 хапчета нош па болки контракцийте неможаха да се овладевт.Другото нещо което се беше случило имах кървене след един преглед със спекулум и след това вагинален за да видят мехура същия ден. Даже ми казаха през деня че имам само разкритие а не е полабирал мехура.И вечерта нещата станаха неконтролируеми.Но в крайна сметка имах инфекция защото бебчо е с много високи левкоцити.Аз мисля че се дължи на разкритието защото цели 11 дни имах разкритие и всичко от вън замърсява мехура .Силно се надявам че това което се случи е за добро може би така ще дам шанс на моето съкровище да отцелее защото ако беше останал в мене можеше да се инфектира необратимо.И след всичко случило се и аз като КиВи съм с малко противоречиви чувства към серклажа.Пазете се много и ви пожелавам отново от все сърце всчко да е наред със вас.

# 775
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Момичета, на ехографа на посредния преглед ми казаха че имам леки контракции, 25 г.с съм- изписаха Магнерот забравих само да попитам
не трябва ли да лежа или по-малко движение..на вас какво ви препоръчват?
Вчера четох,че подготвителните контракции започват от 6 г.с.,но  се усещат в 5  месец.Те са безболезнени и при ставане или смяна на позицията спират,докато истинските са болезнени и се усилват при ставане.Прецени твоите какви са..И все пак не е лошо да се консултираш със специалист.

Алиска,радвам се че малкия юнак е по-добре Heart Eyes.Какъв голям момък ще стане само,ще има да тичаш след него   Grinning.
А ти как си?
Момичета,как върви лежането?Аз съм си сложила един календар до мен и отбелязвам дните  Crazy.На 6.08 съм на измерване на шийката,дано не е мръднала.Всеки ден и заповядвам да се удължава  Praynig.

# 776
  • Мнения: 128
Здравейте,момичета.В събота получих леко кафеникаво зацапване и много се шашнах(в 7 г.с. съм).Веднага отидох на преглед и чухме пулса,но лекарката ми каза,че имам миомен възел 3 см. и наѝ-вероятно е от това.Изписа ми утрогестан и ношпа.Прибрах се вкъщи хем леко успокоена,че бебето е добре,хем леко притеснена с този възел.След 2-3 часа получих доста обилен кръвоизлив.Обадих се пак на лекарката и каза веднага да отивам в болницата.Биха ми Прегнил и останах вечерта в болницата.На сутринта ме прегледаха и казаха,че бебето е добре и ме изписаха с уславието само да лежа.Изписаха ми също нош па и папаверин по 3 ампули и още 2 прегнил.От тогава със страх ходя до тоалетната .Извинявам се за дългия и подробен разказ,но искам да попитам някоя от вас имала ли е такъв миомен възел по време на бременността,и вземала ли наведнъж толкова много лекарства.

# 777
  • Мнения: 766
Алиса, ще ти е трудничко няколко месеца отначало- да вземе да наддава, да му направят разните изследвания.И маята маймунка имаше  високи левкоцити- пускаха й антибиотик и противогъбични, а микробиологията преди да родя беше чиста.Направо го ненавиждам тоя серклаж.
Но това са дреболии..Как е с дишането мъника? Ти как си?
Иначе моето лежане го бива  Peace
Не бях излизала много дни и онзи ден излезнах за преглед- еми нищо не съм изпуснала навън- клюкарките си дремят пред блока, децата тичат по градинката, заведенията празни по жегата...хич не ми трябва да ходя навън ...
Ванини, това не са много лекарства, споко.Имаш няколко обезболяващи и прегнила.Нямала съм миомен възел и не мога да дам мнение, но ти пожелавам успех и наистина лежи и колкото се може го давай по-спокойно, че много се отразява ...Дано се включи някоя мама да те успокои Peace

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 10:49 от КиВи

# 778
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте момичета,

Редовно ви следях темата през последните 5 месеца, но не съм се включвала понеже не бях от най-активно лежащите.

На кратко в 14 г.с ми направиха серклаж заради скъсена шийка на 27 мм (беше и леко превантивна мярка от страна на моя док) , понеже съм с конизация и още с установяването на бременността ми каза, че трябва да се следи шийката и ако се наложи да се направи серклаж. След серклажа, полежах близо 1.5 месеца и ми казаха, че мога да се върна към нормалното си ежедневие. След него се появиха контракции, но за мое учудване спряха към 7 мес когато ми спряха и магнезия Simple Smile Гледах да не съм много активна, но и не съм стояла само на легло, до момента в който не влязох в 9 мес и се оказа, че шийката се е отворила и мехура с бебка беше опрял в серклажния конец. Казаха ми че ако искам да си дочакам датата за секцио, трябва да полежавам повече за да няма триене между двете и конеца да не спука мехура.
И така до 22 юли когато се роди моята дъщеричка в 38 г.с. + 4 дни.  Heart Eyes
При следваща бременност вероятно пак ще се наложи серклаж и не бих се замисляла. Всички МБ ми бяха чисти и не е имало проблем с конеца.  Изследваха и конеца и бебка след разждането, за да видят дали няма някакви бактерии, но всичко беше чисто. Знам че има майки които са против серклажа, но всичко е много индивидуално според случая, според седмицата в която сме и други фактори, които оказват влияние. Най-важното е да имате доверие на следящия ви лекар и той отговорно да се заеме да следи състоянието ви. След 27 седмица имах 2 положителни теста за фетален фибронектин (изчислява риска за преждевременно раждане), които след адекватно лечение станаха отрицателни. В тази връзка за проследяване на рискова бременност препоръчвам д-р Сигридов - за мен няма друг такъв лекар в България. Безкрайно съм му благодарна, защото без него нямаше да се доближа толкова много до термина ми, който беше 1ви август (утре Simple Smile )
 Пожелавам успех на всички лежащи мами и стискам палци всички да си гушнете вашите бебчета, най-рано  след началото на 9 месец. След като се родят си даваме сметка, че всяка жертва за тях си е струвала, че дори е била и малка  Hug Въпреки, че не съм лежала толкова дълго, колкото повечето от вас, искам да ви вдъхна малко кураж и че всеки ден в лежане е спечелен ден за вашето бебче.     bouquet

# 779
  • Варна
  • Мнения: 7 147
...и вземала ли наведнъж толкова много лекарства.

За миомния възел и аз не мога да помогна, но искам да ти кажа, че твоите лекарства са просто нищожно малко. Ако ти напиша аз какво пия от началото още и ще пия поне до 16-та седмица, ще се хванеш за главата.
Спокойствие  и лежане му е майката... Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт