Мрачно е навън и капе, МАЙско бебе мама хапе

  • 23 718
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 150
Ужас, 4 дни не мога да прочета 2 страници. doh Още съм с двамата и по цял ден ми намират с какво да ме занимават. Crazy

Иначе сме добре, разхождаме се по 2 часа навън всеки ден. Тази седмица захранването е в застой, защото в четвъртък ще я водя на ваксина и нали уж не трябва да се въвеждат нови храни преди ваксинация.

Преди време в Дневник имаше статия за детските градини в скандинавските страни - там беше описано точно както казва Джени, спят навън, най-малките бебета в колички, другите на земята. Прибират ги вътре само ако температурата падне под -20. Crazy Тогава ми се видя малко прекалено, но може би това е начинът да свикнат децата от малки на местния климат и да не боледуват. Имаше снимани даже дечурлига от по-големите групи /а може и 1-ви, 2-ри клас да бяха/ как играят по бански навън в снега и се поливат с вода. Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 048
Здравейте,

Сега, понеже пиша през таблет, отварям два прозореца и ви почвам наред  hahaha
Мишка честити именици, макар и на патерици да идва моят поздрав   bouquet
Абе, това вашето доки много ви пришпорва  newsm78 ако дадеш попара, въвеждаш глутен, сирене и масло наведнъж   Shocked пък и то си има препоръчителна възраст - за глутена 7-9 м и за маслото, сиренето 9-10м newsm78 Ще ти споделя аз как ще процедираме по съвет на нашето доки - в края на ноември въвеждам овесена каша ( най- лекия старт за въвеждане на глутена), на 02.12 сме с ваксина ( през цялото време на закуска давам овесена каша, защото веднъж започне ли се с глутена, трябва да присъства в менюто ежедневно). След което въвеждам за седмица маслото и едва след това сиренето в попара ( междувременно ще й давам да гризка от готовите сухарчета, още не съм избрала на коя фирма, и с тези сухарчета ще правя попарата сутрин)   newsm78 нещо такова се оформя като режим за декември месец или това е на Дари 9 м

Вит Д не приема от края на юли. Всеки път питам при оглед на фонтанелата, за сега обаче все още сме без прием. За това виждам слънце вън и след като хапне, трябва да излезем да се попече Simple Smile

За храненето -разиграва ме Simple Smile понякога си цочка първо, после яде пюре. Друг път е обратно Simple Smile а аз трябва да се нагаждам според шефа хаха. За момента продължава да яде около 60-80 гр пюре на обяд, към 14:30 я кърмя, 16:30 й давам 1/2 плодово пюре, 17:00 кърмя и в 19:30 яде 1 с.л с връх каша елда разтворена в 50 мл вода. Следва 20:30 къпане, малко по късно подема млечния бар и ако имам късмет 23 заспива. Нощем се буди поне два пъти за кърмене и явно добре ме е поусмукала, защото днес се метнах  и видях, че съм минус 4 кг от кг след родилното Wink ей, най-накрая разбуташ малко тоя кантар
Genin Simple Smile какво да кажа Simple Smile малко културен шок за нас, но явно хората там са си свикнали по друг начин Simple Smile
Pankace гушкате се и цункайте се на воля, пък после малко кремче и вс е ОК Wink Hug

За лудориите- имаше един период на мрънкане, който слава богу отмина. Оставям я да си играе, обсадена с играчки, седнала в кошарката. Че вече направи първото падане от леглото ни и не желая да се повтаря този неприятен момент ...
Иначе се опитва да се задържи на крачета, като разбира се я придържаме, без да отпускаме цялата тежест (по съвет на ортопеда това да ние упражнението от 8м) Вече стабилно си седи седнала, и от седяща поза минава на четири крака, но още не още да се сети как да си премести ръцете, та малко с дупене и лазене се придвижва... Основен стимул - да докопа телефона или таблета хаха
Вчера котката доброволно се остави на бебето да я погали. Дари пък завърши гаденето със стискане на козина в юмрук, та после последва отбиване на снопче козинка. Котката не каза и гък, горката, много търпелива спрямо нея.
За килограмите - ами все така пазим линия Wink на долната граница в таблицата е Дари по килограми, но на височина минава в следващата графа Simple Smile като цяло доки не ни е правила забележки, защото тя следи и общото състояние все пак, не е само въпрос на цифри...
Tartaleta отказала съм се от идеята за режим...изнервям се аз, а покрай мен и детето. Следя в момента каква е тенденцията и се нагаждам според нея Simple Smile все пак бебоците командват парада хихи
Поздравявам ви за нощната пауза, ние временно само си мечтаем за нея, но здраве да е, не е нещо, на което вече да не сме свикнали Simple Smile то дори и да ми се падне възможността за сън, аз пак се будя по 2-3 път профилактично хаха
Тъй...да не се ослушвам аз, а да пусна една прахосмукачка Peace

Последна редакция: вт, 11 ное 2014, 12:42 от monicat

# 62
  • Мнения: 1 558
Добър вечер!

Откакто ни удариха ваксината в петък спи много неспокойно. Заспива към 22:30, след час се събужда, приспиваме се до към 00:00, после се събужда към 1:00, приспиваме се до към 01:30 и после си спи до сутринта. Надявам се бързо да мине този период, че баща и не може да отпочине изобщо.

Аз днес се видях в приключение, ето ви линк, ако ви се чете http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=808927.0;topicrefid=19 .

monicat, аз също не съм съгласна с толкова ранно въвеждане на глутен и млечни и затова ще действам както мисля за добре. Сега ще въведа още няколко зеленчука, кисел, който да редувам с кашата следобяд, решила съм да го приготвям с царевично нишесте, още няколко плода, заешко и риба. За риба съм решила да я захраня с пъстърва, струва ли ви се добър вариант. Ще седна да почета за въвеждането на жълтъка. Това, което ми прави впечатление е, че на едно съседско бебе на 6 месеца им каза да въвеждат жълтъка, а при нас го прескача и ни прехвърли на глутен и млечни. Котките по някаква причина са готови да изтърпят всякакъв терор от деца, само като се сетя сестра ми какво причиняваше на нашата, а тя нито веднъж не я надра.

После ще дописвам, че малката плаче.

# 63
  • Мнения: 1 048
За рибата днес четох - от това, което беше изброено си избрах хек и пъстърва ( пангасиус също беше в списъка). Мисля, че идеята беше да не са мазни риби и като цяло до 1 год не се дават мазни меса...
Жълтъкът също не е мн спешен. Док каза този месец да тестваме, но понеже глутен ут ми е приоритет ( да се вместим в 7-9), за това може да остане за декември по някое време - това при нас де Peace
На изследванията за хемоглобин беше с 124, за това го даваме яваш яваш с жълтъка и месото...
Важното е да не се дава белтък - той е след 1 год, защото е силен алерген.

Котката е идеално средство - ако има рев, показвам котката и й минава за секунди хаха

# 64
  • Мнения: 96
Здравейте! И аз да се оплача, ние също имаме такива ситни пъпчици по лицето и се лющят, но от както се е родила гледам да не се впечатлявам кой знае колко, защото нали знаете, като си набиеш едно нещо в главата ще вземе да стане. Отдавам го на това че отдавна когато я къпя (през 4 дни вече) не и омазвам лицето, а може би трябва. Ние си имаме 2 зъбчета вече (беще на 4 месеца и никой не разбра кога са избили) без ревове, без температури, само сън 2 дни по цял ден и ги открих Grinning Аз малката я слагам от 3 месечна на 45 градуса в количката, но тя се роди голяма(4,390) и много жилава (на 3 дни стоеше права във ваничката, здраво стъпила) и сега се слагаме седнали, подпира се на ръчички, задържа се 5, 10 секунди и пада. И тя се набира да става, беше на 4 месеца..  Искам да ви попитам някоя от вас дали си е водила бебето в часна клиника да му направят пълни изследвания(разбрах че гледали всеки орган и така нататък), за тях знам че се плащат но незнам колко и до каква възраст могат да се направят. А за хапването аз устисках и и наложих режим от самото начало.. на 3 часа. сама си махна храненето в 12 още на 2 седмици (неможех да я събудя) а през нощта се е събуждала, но давах вода, люшках в количката, случвало се е от 2 до 4:30 , но докато не дойдеше часът не давах.. може някой да не смята че е правилно, но аз така съм решила и сега сме много добре тя си знае часът и почва да мрънка като остане 30 мин. до храненето. Кашичките и пюретата като започвахме давах по колкото пише, но и тя е лакома и после започнах да давам доста повече, докато започне да плюе или да не ми обръща внимание. Казва мама, баба, тата, лели, айде, много говори Grinning Съжалявам за многото писане, но не бях чела от няколко дни и да напиша всичко се поовлякох  Grinning Хайде изчезвам аз, да варя пюрета на малката. Вчера беше именичка и не успяхме, но днес ще ходим да и пробиват ушичките.  ето една почерпка от мен..  party023 малка, но от сърце, пък и незнам как се поставят снимки  Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 529
Полинка, голяма мадама  Shocked Направо ти съчувствам,представям си как си я раждала.
Ние също бяхме много жилави. На броени дни си държеше главата и се усмихваше. Изправя се до седнало положение от 3месечен. Обаче нещо сега сме назад с материала - не говори освен бугу, дегъ, абау и подобните. По едно време се привлачваше като гъсеница, но и това в момента не прави. Та мисля, че при нас е на тласъци. Изведнъж промогва 100 неща, а после цял месец нищо.

Мишка, във филма са те вкарали...

Мони, ти програмата до годинка виждам си спретнала  Sunglasses Ами така де, да се знае какво меню да и готвиш за нова година  Laughing
И горката котка. Братовчедка ми имаха котка като и се роди детенце - е горкият котарак,хора, да не ви говоря. Това дете му видя сметката. То чеше гонене и скубане на козината, мустаците и дърпане за опашката. Обаче котаракът не смееше гък да каже - само бягаше далече от бебето  Twisted Evil

На нас днес ни взеха кръв от пръстчето, че все отлагах. Младежът изобщо не разбра какво се случи, даже раздаваше усмивки  Simple Smile С урината също нямах драма. Сутринта махнах памперса, измих на чешмата, сложих колектора, пуснах водата и с бебето в мен зачаках. За секунди напълни пликчето, прехвърлих в контейнера, който ми беше дала докторката и готово.

Приятна сутрин на всички

# 66
  • Мнения: 206
Polinka_95 дa кaжеш кaк е минaло дупченето че и ние нa 6 месецa ще ходим.
Зa режимa и Дaри си нaпрaви сaмa режим още от 2 месец тогaвa имaше 5 хрaнения сегa вече стaвa сутрин в 8:30 и сa 4 хрaнения. Педи кaзвa че трябвa дa сa 5 но aз мисля че детето си знaе нaй-добре.

# 67
  • Мнения: 96
tartaleta123 Ами много трудно.. аз съм и много слабичка.. и с тесен таз.. 24 часа най кратко казано.. А за това развитие на тласъци и тя е така.. на 13 дни си държеше главичката и правеше стъпки.. сега ни стъпки, ни пълзене.. Тя още неможе сама да се изправи да седне.. но и това ще стане.. на няма и месец каза много сладко изчистено агуууу и после чак на 5 месеца го чух пак така... каза баба, мама преди около месец, сега само тата и лели повтаря.. и ни отговаря .. като я питаме нещо казва Дааа..  Grinning естествено несъзнателно.. то ако е съзнателно незнам каква ще става..  Grinning
djufinka След малко тръгваме, като се нахраним. Ще пиша какво е станало. Ние от вчера сме на 4 хранения през 4 часа..понеже аз наскоро я отбих (има кърма, но малко и явно нехранителна) доки ми казваше 2 месеца подред на консултациите да купувам мляко ама аз не.. и детето е стояло гладно и ми качва по 150 грама само на месец.. от седмица някъде е само на млякото и каши , пюрета.. и явно вече се засити за всичкото гладуване и онази вечер не искаше да си изпие млякото.. вчера минаха 4 часа тя нищо.. нахраних я.. после пак 4 часа не е плакала.. и е много добре.. нито нервничи нито нищо.. ето сега от сутринта в 8 сега ще яде и пак не мрънка.. приказва си на нейния език..  Grinning И сме качили този път за 20 дни 250 грама.. явно е трябвало да почна по отрано с млякото, но аз исках да си я кърмя.. Simple Smile

# 68
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Здравейте и от нас  Simple Smile
Личната ми даде направленията преди 2 седмици, а аз още се боря със събирането на урина  ooooh! Тя не ни каза, но прочетох някъде, че трябвало урината да се занесе в лаборатория 1 час, след като е била взета. Не знам и дали трябва да е стерилна, което още усложнява положението.
Иначе ние да се похвалим - седим прави вече, хванати само с едната ръка за кошарата. Преди беше с двете, ама много бързо взе да се учи нещо. Имам чувството че ще правя прощъпулник по Коледа  Whistling Всички казват че много рано е взел да се изправя и че крачетата му още не са заякнали, ама какво да направя - бутна ли го и се къса от рев  Sad
Историята с изправянето иначе е много смешна - научи се да сяда доста стабилно и решихме да вдигнем решетката на леглото. Обаче в стремежа си да оближе напречната дъска, която държи решетките, той се изправи и...сега не мога да го сложа да седи, а за лежане абсурд  Close Преди няколко дена какво хванах въпросната дъска и направо ей такива ми станаха очите  Shocked
Дребния да вземе да си точи зъбите в нея и така яко я е прегризал, че направо ме е срам да сложа снимка  Embarassed
ММ се шегува, че трябва да изчакам сега една седмица, защото съм въвела нова храна  hahaha
Ох, то не е за смях ама... Тва проходи ли, ще ми вземе здравенцето!

# 69
  • Мнения: 96
Готови са ни ушичките.. Напръскаха я с лидокаин, лекарката нарисува точиците и като каза да я държа здраво ... като и хванах главичката да не мърда (тя изобщо не обича някой да не и позволява да си мръдне ръка,крак и т.н.) почна да нервничи.. проби едното ухо, тя ревна но за секунда, оставихме я 10 секунди да си поеме дъх от рева, проби и другото, поплака си малко, но като видя децата да се плацикат в басейна спря (в дом младост във Варна бяхме). сега е много хубава, и вече няма да я бъркат с момченце..(понеже не държа много на розовото) Сега си поплаква малко, но и се спи и май е затова Опитах се да кача снимка, незнам дали се е получило Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 15:18 от Polinka_95

# 70
  • Мнения: 206
еее полинка супер аз ще и го "причиня" на 6 месеца като подарък. Друго да те питам това "95" в името ти годината на раждане ли е?

# 71
  • Мнения: 96
хахаха Да, годината е .. Ох немога да разбера как се качват тези снимки тук.. Много искам да ви я покажа хем колко е хубава, хем колко е спокойна 5 мин след дупченето Simple Smile Най накрая се получи Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 15:21 от Polinka_95

# 72
  • Мнения: 741
Polinka_95- Честито, много е сладка!   bouquet от един кавалер.  Grinning
Ние само "Ам-ам и Айдее" повтаряме напоследък. Иначе от 2 месечен казва "Геги, Агуу и Гай". На мен ми вика "Геги", на баща си "Гяга". Laughing
Много е бъбрив иначе и крещи постоянно, толково силно и пронизващо. Чак вибрато вкарва, като делфин ли косатка ли и аз не знам. Като майка си певец ще става явно.  Heart Eyes
skandity- Взимаш от тези пликчета за урина, продават се в аптеките и  стерилен контейнер. Събуваш гащите, напояваш с вода, мляко, каквото дойде. Залепяш пликчето на мъжкото достойнството и чакаш. Като почне да пишка все нещо ще остане в пликчето, преливаш в контейнера и си готова. Аз 20 мл. успях да занеса, казаха,че стига.
monicat- Много организирана, както винаги. smile3501 Де и аз да бях така.

# 73
  • Мнения: 96
Puncake_86 Благодаря много. А за момиченцата как стоят нещата с тази урина.. Как се взима и вярно ли е че трябва до час след взимането да се занесе в лабораторията, и като при възрастните ли е.. За яденето.. Как да не я нахраня ,незнам как стоят нещата, помагайте.На нас ни каза доки че ще ни даде направление за нефролог мисля че така беше.. За бъбреците и изобщо за отделителната система.. За там също може ли да е яла.. Незнам.. Първо ми, а всички които познавам или бебоците са по малки  от Вики или като майка ми примерно преди 16 години последно се е занинавала с такива неща Simple Smile

# 74
  • Мнения: 741
Polinka_95- За момиченцата, аз бих сложила едно легенче под нея. Пак така- даваш вода, мляко и чакаш. Взимаш я в теб все едно ще я изпишкаш, като голямо бебе и така. Мъжка мама съм бе не знам, не ми се смейте.  Joy
Направлението ти би трябвало да е за гастроентеролог, не мисля, че трябва да не е яло детето. То няма как да стане това просто. Ние още не сме ходили, но скоро и от там ще минем. Иначе пиди го гледа на нещо си там, като видеозон и каза, че малко му бил разширен хранопровода. Щял да се оправи, като си нормализира лакомията. Той това и прави тия дни, яде по 160-170 мл., 5 пъти.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт