Мрачно е навън и капе, МАЙско бебе мама хапе

  • 23 767
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 96
Амии така ще направя.. Аз така или иначе смятах скоро да я уча на гърне.. Досега щях, но не съм намерила подходящо за нея.. Всичките са едни малки.. Тя ако залитне нестига че ще падне ами и ще разсипе всичко вътре и ще стане голяма какафония Grinning

# 76
  • Мнения: 1 558
Добър вечер!

Polinka_95, честити обечки на малката сладуранка Heart Eyes! За момиченцата пак има колектори за вземането на урина, сутринта миеш бебчето, слагаш колектора, даваш течности и чакаш, после прехвърляш в контейнерче и до 1 час носиш в лаборатория. Педи каза, че за изследването на кръвта и урината не е необходимо бебето да е гладно, така че си го храниш, каза че тези изследвания са ориентировъчни и се правят най-вече за да се види нивото на желязото.

Ние също пищим особено вечер, като мога да оприлича със свирка на рефер на футболен мач hahaha, направо оглушителни писъци, ММ се шегува, че е добре, че живеем в къща, че ако живеехме в апартамент някой ще си помисли, че колим бебето Joy. Седи, но по-стабилно върху краката ми, опитва се да се изправи сама, засега неуспешно. Когато пък и се спи, започва да си пее, може би защото аз и пея докато я приспивам.

monicat, значи правилно съм се ориентирала към пъстървата, за белтъка съм наясно Peace.

Да питам майчетата, чийто бебета навършиха 6 месеца, започнахте ли да слагате възглавничка?

Ще ви оставям засега, но ще наминавам да ви чета, че малката стана нощна птица, снощи пак си легнахме в 2 Tired.

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 17:50 от mishka88

# 77
  • Мнения: 96
Mishka88 Благодаря много.. предполагам че не са много скъпи и колектора и контейнерчетата.. то и да са по принцип няма накъде, ще трябва да се купят..

 А за възглавничката, Вики е почти на 6 месеца, но не съм и слагала и не смятам изобщо, аз до преди няколко години си спях без, а сега спя на мнооогооо тъничка, от тези с memory пяната.. Слагам и само такава около вратлето когато пътуваме и то на дълги разстояния, понеже като заспи и и клюмва главичката Grinning

 Айде оставям ви предполагам че за цяла вечер, че ей сега ще си дойде ММ и ще почне ядене, дрехи... Вики по малко грижи изисква в сравнение с него..  Grinning Лека и спокойна нощ ви пожелавам Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 558
Аз не съм купила още, но контейнерчето е 20 стотинки, не вярвам колектора да е много по-скъп.

Сетих се да споделя нещо с вас, че все забравям ooooh!. При нас в лабораторията предлагат следната услуга за възрастни, тежко болни и малки деца, обаждаш се предварително в лабораторията и заявяваш, че искаш да се вземе кръв в домашни условия, записваш си час, отиваш с направлението в уречения час, лаборантка си взема необходимите консумативи, закарваш я вкъщи, взема кръв, връщаш я обратно в лабораторията и след това отиваш да си вземеш резултати. Цялото това нещо е напълно безплатно, плащаш си само паричките за консумативите. Аз лично ще се възползвам от тази услуга, вместо да вися с бебето пред лабораторията. Не вярвам ние да сме открили топлата вода, така че може би и при вас се предлага подобна услуга.

# 79
  • Мнения: 155
Здравейте майски мами и ние сме родени на 21 май  Simple Smile та реших и аз да се ключа да ви следя  Simple Smile ако има и майки от Пловдив ще е супер  Grinning

# 80
  • София
  • Мнения: 529
Колекторът беше 50 стотинки. Честно казано, и с чашка щяххме да се справим толкова успешно. Трикът е течащата вода. Дори да не е напоено детето, от водата му се допишква и става много бързо работата.
Нас ни пуснаха първи да минем в лабораторията, но ако имаше такава услуга каквато мишката описва, щях да я ползвам.

Полинка, браво на малката. Герой голям и много хубава  Heart Eyes И изобщо не можеш да я сбъркаш с момче и без обеците. С това нежно носле и идписаните вежди....

Възглавничка нямаме и не мисля и да ползваме. Не знам да има полза от такава, но поправете ме ако греша.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте майски мами и ние сме родени на 21 май  Simple Smile та реших и аз да се ключа да ви следя  Simple Smile ако има и майки от Пловдив ще е супер  Grinning
Има,има.На 20-ти май сме родени и сме от Пловдив.

# 82
  • Мнения: 96
Диляна Лютова Добре дошла при нас Simple Smile И добро утро на всички майчета на майски бебета Simple Smile

Искам 1 да ви питам: Значи искам да си купим нова количка, и гледам в този китайски сайт http://www.aliexpress.com/ .. Та харесах си тази количка http://www.aliexpress.com/store/product/Mima-s-top-baby-stroller … _32213081188.html Явно е реплика, защото като гледам цените на тази марка Мима в бг надвишава 1000 лв.. Въпросът ми е възможно ли е според вас дори и реплика да е на такава цена.. това все пак са само 140 лв..

И 2 мога ли да кача тук своя снимка да ви покажа през бременността как бях или правилата го забраняват.. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 417
Здравейте майчета  Hug
Малко се позагубих но миналата седмица мм беше отпуска и се възползвах от това на макс  Mr. Green
Първо да ви почерпя по случай 6-тата месечинка на Матео   cook

Иначе дребсън вече си има стол за хранене и в него яде и много се забавлява. От няколко дена го слагам и да посяда че ми писна да го спирам - той постоянно прави коремни преси и все се набира да седне.  Blush И всеки момент го очаквам да проговори че такива монолози прави на бебешки и такова чекнене на езика пада че направо умирам от смях. Постоянно ни наблюдава в устните и се опитва да ни имитира ама още не му се получават нещата.  hahaha Той "мама" казва от няколко месеца като почне да реве и ме няма ама ми се иска да го каже и в нормално състояние. Heart Eyes
И днес по случай месечинката му и аз получих подарък - първият цикъл след 451 дена липса.  Joy
На скоро попаднах на мои бебешки снимки и приликата ни е поразителна. Той е един малък " mini me"  Mr. Green
И сега нещо което онзи ден ми се случи и адски ме възмути. Дойде време за обедното пюре и отваряйки шкафа се зачудих какво да му дам. Гледах, гледах и реших да е едно пюре на Ганчев чист пащърнак което бях купила още на първия пазар за пюрета понеже нямаше на Hipp такова. Разклатих го и отворих и какво да видя   Shocked На капачката в пюрето имаше  един дълъг и син конец.  #Crazy  #2gunfire : Rage Как може такова нещо? Ами ако не беше залепнал на капачката и беше вътре не ми се мисли ако му го беше изял и задавил с него!!!!! #Cussing out Аз по принцип съм против Ганчев заради многото вода и и захар която слагат нооооо това просто беше върхът. Та внимавайте ако случайно ползвате техни пюрета.  Naughty Аз лично никога няма да повторя.  Crossing Arms
Честита месечинка на всички пораснали бебоци макар и на патерица !  newsm67
skandity направо останах без думи за детските градини при вас. То за нас си е шок, ама за тях явно нещо нормално.  #Crazy
Polinka_95 Честити обички на малката сладуранка   bouquet За снимките  - няма ограничение- стига да искаш може да качиш. Количката - цената и е супер особено с това намаление, но дали е читава като реплика...това трябва да го провериш или поне някакви коментари потърси.  Thinking
mishka88 услугата дето я имате е супер особено в това болнаво време. Още бременна мразех да чакам пред лабораторията заради бацилите които  върлуват там, камо ли сега с бебе. #2gunfire А и той още е със запушен нос вече 2 седмици  ooooh! Да видим педи какво ще каже във вторник като отидем на ДК.
Диляна Лютова добре дошла при нас   bouquet
Аз отивам да посвърша някоя и друга домакинска дейност докато дребния спи. Лек ден от мен  Flutter
 

# 84
  • Мнения: 206
Диляна Лютова добре дошла  Hug Hug
zeldelina Честита половин годинка на Матео  newsm38
Полинка много е хубава с обичките като истинска мадама е  Grinning сега как е пипа ли си ушите. А за годината те питах защото мислех че тук аз сам най-малката 92 съм но не съм самичка
Аз вече не знам какво да го правя това дете краката му са постоянно в устата на ден сменяме чорапи по 5 пъти, давам и играчка нещо да се занимава след 3 мин и е писнала и пак е захапала краката. Отначало беше забавно но сега вече става досадно и 50 чифта чорапи да имаме пак няма да стигнат

# 85
  • Мнения: 96
zeldelina благодаря и честит мини рожден ден на малкия бонбон Simple Smile За пюретата незнам но на мен ми препоръчаха АМ на Ганчев.. Какво ще кажете?

djufinka Благодаря, не не ги пипа изобщо... ее пак аз съм на малката.. както винаги Grinning

Ето качвам снимка в 9 месец да ми се посмеете малко... Леля ми казваше, че съм приличала на картоф набит на 2 клечки Grinning

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 15:23 от Polinka_95

# 86
  • Мнения: 417
Polinka_95 ехаа страхотно коремче си имала  preggo
Колкото до АМ - аз додавам когато се налага NAN H.A  понеже с него започнаха в болницата и аз си го продължих. А и мм е с много алергии и за това сме на Н.А. варианта. Определено съм доволна от него, но за АМ на Ганчев...нямам никаква идея. Дори не знаех че и те имат мляко  newsm78 Но ако и то е като пюретата или памперсите им ( всеки път мм като купува му дават по една мостра)...едва ли ще е хубаво. Единственото хубаво на магазините им са цените на другите неща.  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 206
Ще се пробвам да ви запозная с Дария не знам дали ще ми се полъчи

# 88
  • Мнения: 96
zeldelina хахахахахаххахаха Може и така да е, нямам представа, нищо тяхно не съм ползвала и благодаря!

djufinka Ехаааа много е хубава.. и има много повече количка от Вики, и бисквитки си хапва, аз на Вики само веднъж съм и давала коричка хляб, и тя толкова бързо я излапа че чак и бърках из устата да видя да не се задави.. айхахахахха

# 89
  • Мнения: 155
за млякото ние сме на Frisolac 1  и до сега не сме имали проблеми  Simple Smile по скъпо е до колкото знам от това на Ганчев  Simple Smile а за пюретата мага да ви препоръчам на Ovko bebelan като цена са по евтини от  тези на HIPP  Simple Smile Педиатъра ни ги препоръча и информацията която намерих за тях е много добра  Simple Smile също така има и няколко разновидности на био пюрета  Simple Smile това е за сега от мен ако се сетя за нещо друго ще пиша  Peace

Общи условия

Активация на акаунт