Момче на 6 години със странно поведение

  • 2 199
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте,отдавна се каня да питам по този въпрос,но все отлагам мислейки,че всичко ще отмине.Става въпрос за сина ми,на 6 години,който на определени моменти прекалява с лигавенето.Звучи безобидно и инесериозно,но на моменти ме влудява.Постоянно когато си играе с нещо,си пее,говори някакви бръщолевици,или издава някакви звуци.Като звук с език все едно се пър...,повтаря някакви думи без смисъл,просто са му влезли в главата и се смее сам на тези неща.Или пък се смее без причина.Като го питам защо му е смешно и какво по точно,той отговаря,че просто му е смешно и не може да се спре.И това става много често когато съм изнервена иили бързам и като му кажа,че не е сега момента за това той продължава.
Лошото е,че и в детската се държи така,и учителките са ми казвали,че и там не спира с тези звуци и даже наскоро беше отделен от другите,защото не ги оставял да спят и сам в стаичката продължавал да се смее на нещо си.Колкото повече му се карам за това да спре,той сякаш нарочно прави нещата по-зле.Държи се крайно неадекватно и бебешко за 6 годишен.Не е съсредоточен,да не говорим,че от сега не иска да седне да чете или научи нещо.Предпочита само игрите на компютъра и не мога да го изкарам навън.Когато се събере с някое дете пак започва да се държи така и децата го избягват,все нещо блъска или чупи.
Трябва ли да се притеснявам и да го заведа на психолог,има ли нещо странно в това поведение?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Добре е да направите консултация с психолог, за да сте наясно дали става въпрос за поведение на противопоставяне и провокация или за емоционална незрялост. И двете неща са преодолими така, че няма нужда да се притеснявате. Важно е да се работи по посока на това детето да общува пълноценно с връстниците си, защото това тепърва ще му трябва. В тази връзка трябва да се разбере кое е това, което го затруднява да се сближава с тях и какви са причините да не е приет. Възможно е той да го усеща и неговият смях и "лигавене" да са начинът му да се справи с това, че остава изолиран. Виждате, че има много варианти за обяснение на това поведение и трябва да се намери точната причина. Хубава вечер!
Милена Ташкова / психотерапевт/

# 2
  • Мнения: 111
Благодаря!Ще следя нещата...

Общи условия

Активация на акаунт