Веганството - да споделим опит - тема 15

  • 38 211
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 296
Теменуга, благодаря! Аз четох в Уикито и ми се стори, че е някаква смес. Нали брецелите отгоре ги мажат с нещо, за да имат този златист цвят като на солетите и реших, че е това. Защото в рецептата трябва да сваря вода с натрон и да ги потопя за кратко там.

Аделинда, аз ползвам разни на Фрош, но често мия мивката само със сода. С оцет почиствам капака на тоалетната и един път седмично с препарат. За пода пак редувам само вода, вода с оцет или препарат.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 193
Аз да ви попитам как миете зеленчуците си (особенно, когато ще ги ядете сурови)? Киснете ли ги? Ако да - колко и с какво?  Hug

# 17
  • Мнения: 149
Кореноплоди мия с четка, а останалите с гъба за съдове.

# 18
  • Мнения: 19 296
Аз всичко мия само с вода. Кореноплодните ги беля с белачка.

# 19
  • Мнения: 1 708
kashmir, благодаря за темата   bouquet

Дояде ми се солената баничка от поста на Палечка ...

За препаратите - ползвам Фрош за пране, за течен сапун, за веро, препарата им с оцет и още един като паста. Този с оцета ми върши работа за варовика на батерията на мивката, но не се справи на едно място на пода в банята, където варовикът е наслоен и стар.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 402
adelinda, ползвам веро, препарат за стъкла и за кухня със сода на фрош; за фаянс и санитария + течен прах за пране ползвах на делез, но пикадили спряха да ги продават и сигурно пак ще си взимам на  фрош; сега течният ми препарат за пране и таблетките  за съдомиялна са на l'arbre vert, таблетки за съдомиялна ползвах на фриш актив, но не мога да ги намеря напоследък - повече ми харесват от френските

# 21
  • София
  • Мнения: 5 193
Аз бях чела някъде, че е хубаво да се киснат в сол и оцет май, ама не мога да си спомня  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 1 402
kashmir, кисненето на салата, лапад и подобни във вода  със сол спомага за извличането на нитратите, които евентуално се съдържат в тях; но ако киснеш домат ефект няма  да има

# 23
  • София
  • Мнения: 5 193
Аха, ясно  Hug

# 24
  • Мнения: 9 991
kashmir, кисненето на салата, лапад и подобни във вода  със сол спомага за извличането на нитратите, които евентуално се съдържат в тях; но ако киснеш домат ефект няма  да има

Или да падне калта просто. Спанаци и марули кисна задължително, после много хубаво се измиват от пръста, другите само с вода. Нямам скрупули и немити да го ям, от сакън да не погълна малко пръст, мия ги защото са  пръскани.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 193
Аз не се тревожа от пръст, а от разни зарази (токсоплазмоза, листерия и т.н.) Peace

# 26
  • Мнения: 9 991
Аз не се тревожа от пръст, а от разни зарази (токсоплазмоза, листерия и т.н.) Peace

Ии ти си коткарка май като мен, токсоплазмоза не може да не си карала. Сестра ми като забременя си прави изследвания и се оказа, че е имала но има организма имунитет вече и не е опасно за бебетата/има близнчета/.

Листерията май не ходи по вегани  Laughing:" Сред тях най-голяма опасност представляват непастьоризираните млечни продук­ти, меките сирена, месните по­луфабрикати, пушените меса и риба. ". Не съм наясно, това прочетох. Peace Организма би трябвало да си има предпазни механизми естествени, повече от нормална хигиена не мисля, че е нужна и не спазвам.

# 27
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Аз също често мия с оцет против варовика. Днес обаче си закупих една кърпа за миене на баня, която е от едната страна малко като шкуртка.
            Ако не съм сбъркала картинката изглежда така. Дано  да е ефективно!
За миене на листни зеленчуци използвам центрофуга.

Чувала съм, че плодовете се изкисват във вода със сода, ама аз никога не съм го правила, защото купувам плодове от пазара, от производители, на които се доверявам. Иначе беля доста дебело, а и гледам да ям плодове според сезона, поне да не са подложени на дълга консервация.

# 28
  • Мнения: 19 296
Листерията ходи и по вегани Simple Smile Има я в зелените салати, които са увяхнали и краищата им са тръгнали да се развалят. Но тя така или иначе е най-опасна за бременните. Така че тогава трябва да се внимава с всякакви сурови сирена, салати и т.н. Ако салатите са свежи и се измиват старателно, няма проблем. А останалите неща само през топлинна обработка или пастьоризирани.
Токсото също е най-опасна за бременни, но в началото се прави тест (поне в Германия го правят) дали човек има имунитет. Ако има изграден, също няма проблем.

# 29
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Тук на бременните им се забртанява да ядат сурови зелении! Отначало се чудех защо, но после ми обясниха!
За утре съм приготвила "руска" веге салата. На мястото на майонеза приготвих картофено пюре.
Един път в седмицата ми се налага да ям извън къщи Sad, съчувствам най-сърдечно на тези, които го правят всеки ден Hug

Общи условия

Активация на акаунт