BRADLEY COOPER и 30-годишните, които все ще покажат таланта си – дори и късно ;)

  • 40 835
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
пре-БАФТА нося Grinning

Скрит текст:








Скрит текст:




# 736
  • Мнения: 2 040
Ах, че са хубави двамата! Heart Eyes Heart Eyes Красотата им ме озари и съм толкова бяла и добра в момента, че даже роклята на Кийра ми харесва. Laughing

Най-прекрасната снимки от пре-бафтенското парти

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


От мен едно скоропоговорково предизвикателство  Laughing





Скрит текст:


very deep Blush








Продължавам с Hollywood Issue Cover на Vanity Fair.
What’s the Hardest Lesson You’ve Learned About Hollywood? - https://www.youtube.com/watch?v=C54K1_x1uo4#t=103

А пък Бенедикт е чел любовни писма заедно актрисата, която играе Моли в "Шерлок" - http://www.canongate.tv/discover/my-dear-bessie-foyles-launch/



# 737
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ах, че са хубави двамата! Heart Eyes Heart Eyes Красотата им ме озари и съм толкова бяла и добра в момента, че даже роклята на Кийра ми харесва. Laughing
Какво знаеш ти, тази и е най-читавата, откак тръгна сезона Joy Joy Joy
Том много добре изглежда в костюм. Не го харесвам хич в лице, но фигурата му е много елегантна.

Новини около филма на Стоун. Закарито явно ще мине през половината ни титуляри  Whistling

# 738
  • Мнения: 2 827
Може ли пък да не се снимат двамата  ooooh! И Том си е възвърнал нормалния вид, браво.

# 739
  • Мнения: 3 096
От мен едно скоропоговорково предизвикателство  Laughing


'драстиииии! Колко си шлядък! (Всеки път, щом го видя, отвътре ми иде едно "'драстиииии!")
А Бенедикт може ли да стане по-чаровен и благороден? Не може, мисля аз.
На Кийра ще и взема роклята този път.

# 740
  • Мнения: 2 827
Първи кадър на Том от High Rise



http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=43380

# 741
  • Мнения: 2 040
Може ли пък да не се снимат двамата  ooooh!
А кажи ми? Изобщо не мислят за нас. Crossing Arms
И аз му се  зарадвах на Том, че вече прилича на себе си. С неговия ръст и още малко килца да трупне, ще му е още по-добре.


Първи кадър на Том от High Rise


Ах, спри сърце!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Искам да съм в този асансьор и да се случи някаква авария, та да заседне между етажите поне за 5-6 часа.  Blush

# 742
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Не мога да не споделя тази изумителна моментка от Берлин Heart Eyes

Магнетичен!

# 743
  • Мнения: 2 040
Ах, тези британци! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

VF - Quizzing the Stars of the New British Invasion - http://www.tudou.com/programs/view/9_mqEwcDrp4/

Разкошно клипче!  Laughing Heart Eyes


























Ах, Матю! Heart Eyes


 Heart Eyes Heart Eyes

# 744
  • Мнения: 3 096
Снимката на Джеймс и Сали  Heart Eyes Сали ми е една от любимите актриси.
Хидълсчо как непоколебимо казва "ДЪ КУИН"  bowuu
А Матю се лигавчи  Laughing

# 745
  • Мнения: 2 040
На края на темата да ви покажа Клинт Истууд и Брадли на тазгодишните режисьорски награди.







Дойде ред да приключим темата за Брадли Купър. Ще започна обобщението с резултатите от анкетата.

Jack Bourdain - Kitchen Confidential (TV Series) (2005-2006) - 8 (19%)
Leon - The Midnight Meat Train (2008) - 0 (0%)
Gus - New York, I Love You (2008) - 1 (2%)
Ben - He's Just Not That Into You (2009) - 0 (0%)
Phil - The Hangover І+ІІ+ІІІ (2009-2011-2013) - 6 (14%)
Steve - All About Steve (2009) - 0 (0%)
Holden - Valentine's Day (2010) - 0 (0%)
Face - The A-Team (2010) - 2 (4%)
Eddie Morra - Limitless (2011) - 5 (11%)
Rory Jansen - The Words (2012) - 3 (7%)
Alex Dmitri - Hit and Run (2012) - 0 (0%)
Avery - The Place Beyond the Pines (2012) - 2 (4%)
Pat - Silver Linings Playbook (2012) - 10 (23%)
Richie DiMaso - American Hustle (2013) - 5 (11%)

На първо масто се оказа романтиката Silver Linings Playbook, почетното второ е заето от носталгичните ни спомени към кулинарния ситком "Kitchen Confidential" и на трето са сборните гласове за трите части на "The Hangover".
Според тези резултати се оказва, че повечето от гласувалите все още възприемат Брадли предимно като комедиен актьор, въпреки че в последните си няколко филма той старателно се опитва да избяга от това амплоа. Според много успешно. Особено с ролите от миналата година показва, че е много умел и в пресъздаването на драматични персонажи.
Не казвам съвсем да се откаже от комедиите, много добре  си ги играе, но е време зрителите да почнат да виждат и драматичния му талант.
Аз гласувах за ролята на Ричи от "Американска схема". Там беше смешен, заплашителен, страстен и жалък....Показ голям диапазон от емоции и успя перфектно да изиграе всичките.

Първо съм събрала няколко общи мнения за Брадли като актьор:

Anathema - Ако трябва да съм честна мисля, че Брадли има големи възможности, но попада под някакво тайпкастване (не знам как се обяснява това) и това му пречи за пълна изява. Дано да ми е грешно мнението.

Криста - Изчетох темата най-после и за първи път нищо не ме привлича като заглавие. Последните му филми съм гледала и ми е харесал. От ранните, отдавна се каня да гледам New York I love you, сега ще го направя най-сетне. Limitless съм гледала и забравила, може да го припомня.

joy_r - а Брадли за момента не мога да кажа нещо особено мило. Това е първата от поредицата теми, посветена на актьор, който ми е откровено неприятен. Признавам обаче, че в последните два филма, в които съм го гледала (The Place Beyond the Pines и American Hustle) ми хареса като актьорско присъствие.



Като цяло, освен моето възхищение от него и положителното мнение на Мяч, титулярът не е любимец на повечето от пишещите в темата. Предимно чувствата са в диапазона от "поносимо" до "не особено прикрита неприязън" (гледам към Джой  Grinning). Не знам доколко темата успя да привлече нови попълнения в редиците на феновете му, но поне доведе в темата нови пишещи, което само може да ме радва. Hug


Сега следва преглед на мнения за отделните филми.
Някои от тях са вадени от темата за препоръките:


Kitchen Confidential

Mrs.Turner / Samberg - аз , за мое учудване, съм гледала бая филми с Брадли, като разбира се, съм започнала с "Поверително от кухнята "  Joy Много си беше готин сериала, моя мъж още страда, че го спряха  Joy

Злата с метлата - Най-накрая нещо, което съм гледала и което обичам. Непретенциозен (да не използвам по-силни думи) сериал, но въпреки това ми беше много забавен и съжалявах, че има само един сезон. В него за първи път забелязах Брадли и много го харесах. Heart Eyes

mokka - Ах, "Поверително от кухнята" ми беше толкова любим! И аз като на Mrs.Turner половинката не мога да го прежаля. Тогава не знаех кой е, но много го харесах в тази роля.

tweetys  - Има ли смисъл да споменавам, че много ми хареса. Беше свеж и така и не разбрах защо има само един сезон newsm78. Като знам някои тъпотии по колко години се влачат.


The Midnight Meat Train

Злата с метлата - по принцип не гледам филми на ужасите защото съм бъзла, а като знам колко треперене изтреперих докато четях разказа на Клайв Баркър, си представях разни ужасни ужаси, а то се оказа тъп и на места гнусен филм. Чак ме е яд, че го гледах. Брадли не блести особено в него, посредствена роля в посредствен филм на ужасите.


New York, I Love You

Злата с метлата - Хубав филм, който отдавна не съм гледала и сега с удоволствие ще си припомня покрай темата. Историята на Брадли и Дреа де Матео много ми хареса, беше хем много секси, хем чак затрогваща с всичките притеснения и съмнения на двамата герои за това какво всъщност се е случило между тях двамата и истинско ли е то.

joy_r - Нюйоркският ми хареса. Беше магичен, красив с горчива нотка, и много истински. Пропит с любов към града и показващ го в цялата му пъстра космополитност. Най-много ми хареса епизодът със старците; харесах хотелския (личеше си намесата на непрежалимия Антъни Мингела); този на Робин Райт и Крис Купър; този на Итън Хоук и Маги Кю; този на Фатих Акин (красив и толкова тъжен). Усещането на финала беше за калейдоскоп от противоположности, но и за цялост и завършеност, подпомогнато от красивата инсталация на нахалната фотографка- хубав, хубав филм Heart Eyes.

Mrs.Turner / Samberg - пробвах да гледам New York, I love you, но просто не ми се получи ... едвам стигнах до половината  Laughing Голяма скука ми беше, абсолютно нищо интересно не намерих. Може би ми трябва друго настроение ...


He's Just Not That Into You

Mrs.Turner / Samberg - една от любимите ми романтични комедии. Много хубав, въпреки че героя на Брадли беше гадняр

Злата с метлата - Това вече е романтичен филм, който харесвам, защото не е от типичните ром-коми. В него има предоволно любов и съпътстващата я драма, но на зрителя са спестени доста от задължителните за жанра клишета.
Брадли беше изключително хубав в този филм, но пък героят му така ме ядосваше, че ми идваше да му плясна един зад врата. Много убедителен беше като долен кръшкач.

joy_r - много приятна типично американска романтична комедия

Geia - не съм особено очарована, въпреки сериозното стълпотворение на звезди.


The Hangover І+ІІ+ІІІ

mokka - Гледала съм и трите части, определено му отива и в комедии да играе.......на първия доста се смях, другите не успяха да ме очароват.

мячик - Аз също го намирам за забавен първия Запой. Бях приятно изненадана преди време.
Следващите вече не съм ги гледала, защото си правех труда да проверя предварително оценките за тях ... и те не бяха особено добри.

tweetys - По принцип не съм фен на точно тези "мъжки" филми, обаче си признавам, че много се забавлявах, а на моменти съм се смяла през сълзи. Продълженията не съм ги гледала, но са ми в списъка.

Злата с метлата - Забравих да кажа, че изгледах първия "Ергенски запой". Честно казано мислех, че ще е по-зле, та останах приятно изненадана. Нищо чудно втора и трета част да оправдаят очакванията ми.  Mr. Green
Самата история няма какво да я коментирам - колежански хумор отвсякъде. Но пък актьорите ми харесаха, всичките стояха добре и гроите им ми станаха симпатични, даже и героят на Брадли, който си падаше малко гадняр.
Няма да казвам, че Брадли го гледах с ей такива очи  newsm09, вие сами ще се сетите. Много беше хубав. Heart Eyes
Въпреки това продължавам да не разбирам популярността на поредицата. Радвам се, че покрай нея Брадли стана голяма звезда, но не мога да разбера на какво отгоре. "Запоят" е само едно микрониво отгоре над средната маса подобни филми.

Пак аз с мнения за следващите два филма - Изгледах и втората част на "Ергенския запой".  Tired
Ще си призная, че се засмях на едно-две места, но като цяло не ми хареса. Подозирам, че третата част ще е още по-зле, ще я преборя и нея обаче. Добре, че има много Брадли, та поне плакнах очо.

Първата част на "Запоя" беше под чертата, но все пак гледаем, втората беше зле, а тази е супер зле. Язък, че е толкова хубав в тия тъпи филми.

Mrs.Turner / Samberg - ей, забравих да спомена, че гледах "Hangover" ... беше по-добре, отколкото очаквах, но не достатъчно добре, че да го гледам без прекъсвания ... два дни Mr. Green иначе Брадли си беше готин, но нищо впечатляващо ...

Geia - ужасна простотия  Mr. Green Става ако нямаш какво друго да правиш, за разтушаване и утрепване на два часа. Втората и третата или не съм гледала, или не мисля да си ги причинявам. Т.е. за втората нямам никакъв спомен, за третата още не съм решила Grinning


All About Steve
Mrs.Turner / Samberg - въпреки малинките на мен филма ми хареса. Гледала съм много отдавна, така че не мога да кажа защо точно.

Geia - безумно идиотски филм, но за сметка на това страхотна комедия. Винаги съм харесвала Сандра Бълок като комедийна актриса. Филма е за гледане само за разтоварване Mr. Green

Злата с метлата - поредната тъпотия. Заслужено са си получили малинките Сандра и Брадли. Единствено ми хареса как се гъбаркат с новинарите, ама пък те наистина говорят по тоя малоумен начин. Даже от няколко години и по българските телевизии се опитват да прокарват такива "човешки истории" и ги коментират по същия начин, та им се ядосвам.


Valentine's Day

Злата с метлата - И този филм ми хареса, достатъчно валентински е без да е чак лигав. Брадли и Ерик Дейн баха тооолкова сладки гейчета. Heart Eyes

Geia - нямам никакъв спомен от него във филма  Embarassed но помня, че самия филм ми хареса много.


The A-Team

Mrs.Turner / Samberg - типичен екшън, ама от готините. Брадли е чуден по мускули

Geia - седеше изтеглен от доста време, така и не намирах време да го гледам. Тия два часа не знам защо си ги причиних, няма такава идиотия и простотия. Въпреки това доволно се похилих, не знам защо на Брадли му отива да играе идиоти  Mr. Green

Злата с метлата - Отдавна старателно избягвам безмислените екшъни и от гледането на "The A-Team" чак се втресох. Вярно, че Брадли е много хубав и  гол до кръста, и с перфектни плочки.....  Heart Eyes Ама пък чак толкова тъпота ми дойде в повече.


Limitless

Mrs.Turner / Samberg - нямам много спомени, но ставаше Sunglasses

Злата с метлата - Това е един от любимите ми филми с Брадли и най-добрата му роля от изброените досега. Филмът си е фантастика, но изпълнението на Брадли беше толкова добро, а реакциите на героя му толкова истински, че му вярвах през цялото време. Справи се прекрасно и с ролята на изпадналия неудачник и с тази на блестящия преуспял играч.

Geia - прекалено дълъг, интересна идея, но от един момент нататък просто се разбози. Не беше лош, просто не бих добавила в листата - а must see movie  Grinning


The Words

Mrs.Turner / Samberg - хич не ми хареса, беше ми скучен и безсмислен

Geia - хареса ми филма, невероятен Джеръми Айрънс, както и много добра роля на Брадли Купър. Филм, за стойността на думите, както и за начина, по който постъпваме в живота си спрямо другите хора.

Злата с метлата - The Words вече е хубав филм, много доволна останах. Хареса ми това заплитане на история в историята, досущ като матрьошки. Харесаха ми и актьорите, всичките. Гледах филма заради Брадли, но очите ми останаха в Бен Барнс и Джеръми Айрънс. Не, че Брадли се представи зле, много добре си играеше даже, успя да ми скъса сърцето на няколко пъти. Защо не участва в повече такива филми?


The Place Beyond the Pines

Злата с метлата - Чудесен филм! Брадли игра страхотно, неговият герой ми беше по-интересен от този на Раян. Имаше добри и лоши постъпки и въпреки че като цяло беше отрицателният герой във филма, симпатизирах повече на него. Някак по-реален ми беше.

joy_r - Много ми хареса The Place Beyond the Pines. В интерес на истината, не ми тръгна гладко този филм. В частта на Райън се попрозявах, мислейки, че гледам смесица между Blue Valentine и Drive; частта на Брадли ме заинтригува; а тази на момчетата ме помете. Като цяло- филм с добра история и добро изпълнение, макар и да не е нещо невиждано досега.
Много, много ми хареса Брадли Купър в този филм! Знаете, че го недолюбвам, но тази роля му залепна. Определено успя да ме накара в равна степен да мразя героя му и да му съчувствам.


Silver Linings Playbook

Злата с метлата - На първо четене не бях особено възхитена от филма, може би защото имах твърде високи очаквания. Добър е, но от всичко, което изчетох преди да го гледам очаквах нещо супер невероятно и невиждано досега. Ето колко е лошо да се настройваш предварително.  Grinning
На второ четене, след като бях направила преоценка на изискванията си, се оказа доста добър филм с прекрасно подбрани актьори и единствено една сцена с Дженифър остана малко да ми боде очите. Честно казано не бих й дала Оскар точно за тази роля.
Виж към Брадли нямам забележки. Беше чудесен от началото до края

Mrs.Turner / Samberg - обичам го тоя филм, прекрасно романтичен, без да е досаден. Тука преоткрих Брадли  Embarassed

mokka - Гласувах за ролята му в "Наръчника", тъй като още от самото начало много симпатизирах на героя му. Принципно не харесвам любовни истории и може би затова тази ми допадна толкова, няма нищо типично в нея. С Дженифър имат страхотна химия

joy_r - Такаа, на мен се пада честта да бъда първата (и може би и последната), която ще оплюе Silver Lining Playbook. Отсега предупреждавам да не четете мнението ми като цялостно впечатление от филма, понеже от двата часа времетраене аз издържах 55 минути, преди пулсиращото главоболие, причинено от непрекъснатото плямпане, да премина отвъд границите на поносимото. За този около час на екрана не се случи нищичко, но за сметка на това се изприказваха толкова приказки, колкото не чух в течение на последните десет гледани от мен филма. Представете си Уди Алън, само че с млади актьори, и може да добиете представa. Признавам, че тръгнах с  нагласата да не харесам този филм. Но тръгнах и с нагласата за комедия, или поне нещо забавно- е, ами не беше такова. Истерично, може би. Но забавно- в никакъв случай. Поне за мен. Не разбирам такъв тип филми. Вероятно защото не разбирам техните герои. Подобен тип хора и взаимоотношения са ми чужди, вероятно съм прекалено здравомислеща, слава Богу.
Остава ми горещо да се моля филмът да не се вреди за Оскар, и актьорите и те. Не мога да не кажа, че Брадли Купър беше несравнимо по-добър, отколкото някога съм го виждала, но не е Дей-Луис, не е даже близо. А Дженифър Лоурънс заслужава всяка награда за ... истерично крещене, пресилени муцки и чупене на посуда.

И пак Джой - Но да си кажа де- събрах смелост и превъртях до финала. Там поне танцът ме накара да се изхиля, къде на Дженините сланинки, къде на Брадлиевите чупки, къде на акробатичния номер "задушаване чрез притискане на носа на жертвата към меките гънки на корема" Joy. Трябва да учат наемните убийци на него Mr. Green
И все пак- не ми хареса, и финалът не донесе някакво просветление, Н-И-Щ-О.

petia_mihailova - Гледала съм само "Наръчник на оптимистта" и много ми хареса

tweetys - През цялото време нещо като цяло не ми се връзваше тоя филм. Да, лек и приятен е, имаше добър потенциал, но края беше толкова форсиран и лигав типично по холивудски, че ми уби удоволствието от целия филм. А на моменти актьорите доста се пънеха да изкарат нещо от и без това бозавия сюжет. И тези номинации, че и оскар и глобус на Дженифър  newsm78. Като цяло смятам, че филма беше добър, но беше излишно напомпан като шедьовър.

Geia - Ако не беше Дженифърчето, сигурно щеше да е много хубав филма. Изключително истеричен ми беше, направо не вярвам, че устисках до края. Като цяло ролята на Брадли ми хареса, а и той се справи повече от чудесно с нея.

Криста - Майтапът настрана, на мен ми хареса Silver Linings Playbook, хареса ми и Брадли, хареса ми и Дженифър, в основата си филмът е любовна история, да, истерична, да, многословна, да нестандартна, но и истинска. Много от нас имат откачени периоди в живота си, много от нас си имат странности, много от нас реагират първосигнално и биполярно, без да го осъзнават или без да имат някакво психическо разстройство и да са лежали в клиника. В този смисъл на мен не ми беше никак трудно да разбера героите.


American Hustle

Mrs.Turner / Samberg - също много ми хареса и определено си затвърдих мнението, че Брадли може да играе и то качествено.

Злата с метлата - А това е най-най-любимият ми филм с Брадли, в който, според мен, прави най-добрата си роля. Ето това е пример за филм, който надмина очакванията ми. Всичко в него беше перфектно - историята, актьорите, атмосферата....  Heart Eyes

mokka - "Американска схема" беше егати схемата, но там всички ми харесаха доста. Дори Дженифър с малката ѝ роля (е тук не схванах защо изобщо я номинираха, но...) и Ренър, също малка роля. Ейми беше страхотна, Брадли също. Всъщност, колебаех се дали да не гласувам за него, защото по мое мнение беше много добър там.

Anathema - Заради честото му споменаване из темите обаче имах много високи очаквания. От всичко най-много ми хареса сцената, в която танцуваха в дискотеката с Ейми. Като цяло очаквах повече задълбочаване в образа, остана ми недоразвит. А и честно да ви кажа Крисчън Бейл просто изби рибата в този филм, това прави нещата много трудни за всички останали актьори.

joy_r - Изгледах и аз American Hustle. За разлика от повечето от вас на мен общо-взето ми хареса. Имаше огромни дупки в сценария, но компенсираше с автентична атмосфера, добри диалози, пълнокръвни и интересни герои и страхотни, наистина страхотни костюми. Много по-добър беше за мен от миналогодишното творение на О'Ръсел.
И понеже сме още на вълна награди, да се изкажа за номинираната централна четворка. На мен поне от всички най-много ми хареса Дженката. Героинята беше много подходяща за нея и тя си я изигра страхотно- с дрезгавия глас, празен поглед и евтини трикчета. Изглеждаше автентична дори като се тръшкаше- тук сигурно роля има и сценария, знаех поне за какво кряска, понеже в "Наръчникът" все ми идваше изневиделица и само ми докарваше сърцетуп Laughing. Браво и на дизайнерите и гримьорите- красива не беше, то и няма как, но изглеждаше доста сластна и добре стоеше като противоположност на изящната героиня на Ейми.
Казвайки Ейми- хареса ми и тя, но знаейки колко повече може, не успя да ми легне на сърце. Героинята и беше доста стереотипна според мен. Секси-сцените обаче ги изигра съвършено- направо да ти се прииска да бъдеш на мястото на Брадли в онази тоалетна.
Харесах и Брадли, Крисчън не особено. Общо взето този филм беше демонстрация, че обичайно вниманието привличат по-добре написаните герои, а не тези, зад които стоят по-добри актьори. И Бейл, и Адамс си изпълниха задачите страхотно, но Лоурънс и Купър просто имаха по-интересните герои.


Следват мнения за филми извън анкетата.

Wet Hot American Summer

Злата с метлата - Още по-зле ми стана след "Wet Hot American Summer". Най-вече заради новината за бъдещия му прикуъл. Понеже така и не го бях гледала този "култов" филм, посрещнах новината за продължението му с лекомислено безразличие. Защооооо? Кому е нужно продължение на тази дебилщина? Разбирам, че се опитва да пародира тъпите американски тийнейджърски комедии, това обаче не го прави много по-добър от тях в моите очи. Разбирам го и Брадли защо през 2000 година се е снимал в него (много хубави хавлиени чорапки  Mr. Green), но защо трябва да участва и във втората част? Защооооо?


The Last Cowboy

Злата с меглата - Докато за холмаркската рядка бозица "The Last Cowboy" - нищо. Абсолютно нищо! Толкова бозав и плосък филм не си спомням откога не съм гледала. В него Брадли е още по-млад и хубав, но дори и заради него не си го причинявайте.

мячик - За "каубоя" с Брадли напълно подкрепям - но пък аз не съм и очаквала нещо повече от Холмарк... Тотално по диагонал го превъртях миналата година тоя филм.


Failure to Launch

Злата с меглата - Една вече го засякох по телевизията и на пресекулки го изгледах до края.
Като за романтична комедия си е много добър филмът. Радвах се на Матю и Брадли.

I Want to Marry Ryan Banks

Злата с метлата - Аз пък изгледах един от старите филми на Брадли - I Want to Marry Ryan Banks.
Добре беше, стандартен ромком, със съвсем очакван и предвидим край. Става за гледане, Брадли и чудесно си пасваха и бяха много сладка двойка. Нея я харесвам още от времето на "Бъфи", а Брадли е чудно хубав. Heart Eyes


Older Than America

Злата с метлата - "Older Than America" ми беше скучен от началото, та до края. На индианците сигурно им е много важен този филм, щом са му давали някакви награди, но на мен ми беше тъп. Да не говорим, че 99% от актьорите декламираха като съвременните български актьорчета.
Не разбрах Брадли за какво беше необходим в този филм, освен да го краси де.  Grinning Не, че има опасност да го гледате, но ако някога се спънете в него, бягайте надалеко.


Guardians of the galaxy

Mrs.Turner / Samberg - един от най-яките филми, правени по комикси. Пюър плежър, както се казва. Брадли беше много добър като войс-овър  Wink

mokka - "Пазителите" - ех, тоя Рокет, бе! Mr. Green Няма такъв образ. Моите пристрастия към филмите по комикси, особено Марвелските, са очевидни, обаче този беше една идея по-забавен и щур от останалите. В киното се паднах до една скептична майка, която накрая вече примираше "Груууут!" Та въпреки че беше само озвучаване, въпросният енот си беше голяма работа и нищо нямаше да опазят без него. Чакам с нетърпение срещата между него и Тони Старк след стотина години.

Злата с метлата - Аз пък снощи гледах "Пазителите на галактиката". Много ми хареса, баш какъвто трябва да е един комиксов филм. Естествено любимците ми са Рокет и Груут.

Geia - фантастики и тем подобни филми не гледам, но трейлъра на този филм ме заплени. Не останах разочарована, въпреки идиотския сюжет и странните същества в него. Къде ще попаднете на Зоуи Салдана, оцветена в зелено, или пък Брадли Купър в ролята на ракун hahaha А саундтракът е страхотен - върна ме години назад. Heart Eyes


Serena

joy_r - тук нищо добро не мога да кажа. Специално отварях в имъдъбъ да проверя времетраенето, за да се уверя, че не съм гледала някакво зле монтирано резюме (едночасов трейлър да речем). Накъсано, неитригуващо, безумно- това за съжаление е първото холивудско чедо на любимата Биер. В добавка крайно неприятните ми актьори и нещата преминаха в "два дни гледах, колкото да се приспя". За Брадли обаче да подчертая, че не стоеше крайно зле на екран- просто рутинно. Лоурънс- да се беше заклала най-добре с тая брадва, дето я размяташе наравно с мъжагите. Щеше да ни спести около час досада.
(а началото така вълшебно ми напомни за "Легенди за страстта" и се настроих най-сетне, след години напразно чакане, да видя класическа американска романтична епика Tired)

И още две пак от Джой - Ходих в имъдъбъ-то специално да му погледна времетраенето, за да се уверя, че не са ни цакали с някое копие, в което половината сцени липсват. Толкова накъсано нещо не съм гледала от векове, а началото беше така прекрасно обещаващо, с повей от "Легенди за страстта".... много слабо от Биер, много  Tired

Сузане е толкова прецизен и толкова изпипващ филмите си режисьор, че просто не вярвам това да е нейно дело. Убедена съм, че Харви и сие са рязали и сглобявали така, че да им изпъкнат златните кокошки (особено прасомуцунестата) и затова се е получил този дизастър.
Брадли стоеше добре чисто визуално и игра както обичайно, та трябва да се признае, че в този филм най-малкият проблем беше той. Но определено няма да му помогне в пътя към изграждане на стабилно актьорско резюме.

mokka - Чудя се да коментирам ли "Серена"... Засега ще кажа само, че не ми хареса особено и абсолютно разбирам защо го отлагаха толкова и защо не си намериха свестен разпространител толкова време..........Ужасен монтаж... Аз в началото си мислех, че тези кратки сцени са някаква ретроспекция, докато стигнем до истинската история. Вече след 15-тата минута осъзнах, че съм в страхотна заблуда.

Злата с метлата - Вчера гледах "Серена". Подготвена и недоправения трейлър и някои от мненията в препоръчителната тема, очаквах да е абсолютна глупост. Даже си бях запазила една от номинациите в малинковата тема специално за него. Много се изненадах, че останах доволна. Съвсем не лош филм си беше, имаше си прилична фабула, доволно любов и драми, Брадли и Дженифър бяха на ниво, поддържащите актьори също. Особено Брадли много ми хареса и като игра, и като визия. Досущ беше като излязъл от романите на Джек Лондон. Цялата първа половина на филма ми приличаше на джеклондоновки роман - силният, мъжествен истински Мъж, който се бори с природата за да наложи Волята си, който си намери също толкова силна и истинска Жена и Великата им любов....
И после всичко тръгна по макбетовски във втората половина. От което останах много доволна.   Twisted Evil
Определено ми хареса и ако тази роля беше включена в анкетата, щеше да е един от фаворитите ми.


American Sniper

joy_rСолиден филм, който няма да запомня с нищо.
Харесвам Клинт Истууд като режисьор. Даже много го харесвам. Умее да прави типично американски филми, без да изпада в типично американските клишета. Това важи и в конкретния случай. Нещо обаче липсва- и това е умението му да насити историята с интензивна емоция, често на границата с мелодраматизма, но без да я прекрачва или поне не с твърде едра крачка. Тук емоция нямаше почти никаква и въпреки потресаващите на моменти картини истински разтърсващи бяха точно две сцени. Тях ще ги помня седмица-две, после от филма няма да ми остане наистина нищо.
За Брадли Купър се отнася същото- солидно изпълнение, което не се запомня. Затвърдих мнението си, че е кадърен, но не и забележителен актьор. Справя се с възложената му задача и дотам- не усещам вдъхновение и жар в него, просто отмятане на поредния ангажимент. Не се учудвам, че не е спряган в наградното наддаване с тази си роля, и се чудя дали с някой по-емоционален актьор филмът би се получил различно. Най-вероятно не- струва ми се, че Истууд е целял точно този краен резултат.
Все пак филмът си струва да се види, най-малкото защото не е типичната надъхана американска военна лента. Не е и сатира, нито знаме на пацифизма, а по-скоро полудокументален филм, сниман от холивудски ветеран с пестеливост, търпение и майсторство.

Злата с метлата - Гледах вчера "Американски снайпер". Хареса ми повече отколкото очаквах и почвам вече да разбирам високия бокс офис и хвалбите, които отнася из тези толкова грейт стейтс ъф Америка. Патриотизъм не на кило, а на тонове направо.
Нещата, които на мен ми харесаха - Брадли, Сиена и това, че беше доста обран откъм откровени драми и сантиментални лигавщини. Нямаше да мога да го понеса и това заедно с патриотизма.
Шапка му свалям на Клинт, че ни го е спестил. Играта на Брадли и Сиена (тя беше разкошна Heart Eyes) достатъчно подсказваше и за терзанията на Крис Кайл по време на служба, и за мъката и безсилието  му при загубата на приятел и колега, и трудностите с адаптирането му към цивилния живот, и за нейния непрестанен ужас от това да го загуби.
Мъка ми стана и за горките хорица, които живеят във военна зона.
Ако бяха почнали да се обясняват в непрестанни диалози, щях да ги наплювам като "Теорията".
Сега, дали Брадли заслужава Оскар за тази си роля не мога аз да преценя, не ми е и работа, но на мен ми хареса най-много от всички, в които съм го гледала досега. Ако я имаше в анкетата, щях  да гласувам за нея. Много добре му се получи да се прави на американския мъж-мечта - грамаден, силен и суров тексасец, патриот до мозъка на костите си и защитник на слабите. Гледах после и клипчета с Крис Кайл, ми много достоверен беше Брадли.
Като филм, не ми е най-любим от неговите. За момента там все още води "Американска схема", но като роля, тази я оценявам високо.

Криста - Снощи не успях да изгледам "Американски снайперист". Скууукаа. Зарязах го по някое време, да ме прощава Брадли.




Докато събирах мненията за финалното обобщение ми направи впечатление, че няма единодушни отзиви за нито един от филмите. Единствено за най-тъпите всички сме съгласни, че не стават за гледане, а пък фаворитът в класацията е събрал възможно най-полярните отзиви. Grinning
Покрай тази тема изгледах доста глупави филми, но пък видях и някои много хубави. Още веднъж си затвърдих мнението, че Брадли е даровит актьор и много се радвам на признанието, което получава в последно време.



Сега е ред на Джой да ни представи Килиън.

# 746
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Е, дойде време да се сбогуваме и с поредния опус от поредицата.
Но не и с неговия титуляр, разбира се.  Heart Eyes
Благодаря на Злата за чудесната тема и нейното обобщение.   bouquet
Макар че ние двечките с нея си лобираме за Брадли отдавна, май и ние не предполагахме, че когато завършваме темата нейният титуляр ще е вече с трета поредна номинация за Оскар.  Party

В края искам да отбележа, че въпреки не особено харесвания титуляр отново имаме рекорден брой прочитания - над 16 700 към момента. Което е с цели 15% повече от предишния рекорд.  Sunglasses Връщането ми назад в старите теми също показва, че те продължават да привличат интерес - не само броят влизания расте, но и на места гласовете в анкетите. Което няма как да не ме радва.
И тук имаше ново-присъединили се почитател(к)и - ако не на самия Брадли, то на поколението като цяло, за които също се надявам да останат при нас и в следващите теми, да се запознаят отблизо и със следващите ни титуляри.
Напомням ви за молбата си да ми изпращате своите предложения за бъдещи титуляри. При това класирани по ниво на предпочитания.


А сега ви каня в ПРОДЪЛЖЕНИЕТО на тази поредица, или ОПУС №11 - посветен на Килиън Мърфи и основният автор-консултант е joy_r.    Hug

Общи условия

Активация на акаунт