Рецептата за дълъг и щастлив брак

  • 23 450
  • 453
  •   1
Отговори
# 30
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Много ми харесаха изказванията на Как` Сийка и на Mamacita Bandida и съм съгласна с тях!  Peace
   Аз не мога да се похваля с дълъг брак, едва от година и половина сме женени, познаваме се от 3 години  Laughing
   Според мен точна рецепта няма! Много си зависи от манталитета на хората, от интересите им, от ценностната система, но за нашето семейство бих казала, че е важно следното :
 - общуването и споделянето - все пак трябва да сме приятели, не само любовници  Grinning
 - взаимната помощ и подкрепа в бита, в трудностите, в целия живот (разбираш кой държи на теб в трудни моменти, в доброто всеки може да е с теб);
 - общите цели, които имаме, разбиранията ни за начин на живот, на забавление и т.н.;
 - това да се приемаме като едно цяло - нашето семейство и да "работим" в негова полза, да бъдем сплотени, на нямаме тайни един от друг, да се допитваме един друг за важните решения, да се изгради взаимно доверие;
 - и не на последно място - сексуалните отношения - да сме на една честота, защото, ако там нещата куцат и човек не е удовлетворен от сексуалния си живот, рано или късно пътищата се разделят и всеки започва да тегли сам за себе си и тогава съжителството става съквартирантство, а не съвместен живот.  Peace
   Може би някой ще ме опровергае за разсъжденията ми, но това са си моите разбирания за успешно семейство  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 658
Оффффффф...

Ай да видя вашите рецепти, овкусяване и пресолване на манджата  Mr. Green... темата е с шеговит характер.  Laughing

# 32
  • Мнения: 6 365
Оффффффф...

Ай да видя вашите рецепти, овкусяване и пресолване на манджата  Mr. Green... темата е с шеговит характер.  Laughing

Шеговито-сериозен бих казала:)

Значи, за да сте си мили и драги, не трябва манджата да е безсолна, ама и да не се пресолява.

За тази цел жената следва да е едно зрънце фригидна и от време на време да я "боли глава" и да отказва. Иначе ще се изхабят хубавите момчета. Има си технологично време между сеансите и е по-добре по-рядко и качествено, отколкото всеки ден, ама да е слаба ракия. Грубата формула е- каквато е цифрата пред възрастта на човека, толкова дни минимум пауза.

Щастливите двойки могат да "включват" и "изключват" сексуалността си според обстоятелствата. Не трябва на автопилот да се казва нито "да", нито "не".

# 33
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Цитат
Има си технологично време между сеансите и е по-добре по-рядко и качествено, отколкото всеки ден, ама да е слаба ракия. Грубата формула е- каквато е цифрата пред възрастта на човека, толкова дни минимум пауза.
   

 Значи сме в нормата Wink

# 34
  • Мнения: 18 721
Инак, весело си живеем... добре че се запалих по риболова за да има мир!!!  Laughing


Сигурно и ММ така си е казвал, но за негово огромно съжаление се запалих и аз. Поне физиономията му последния път, когато ми откачаше плувката от...едно  дръво, това издаваше. Mr. Green

Аз съм все още с млад брак - 6,5 г., но пък имам примера на бабите и дядовците ми с по 59 г. и на родителите ми, които живот и здраве догодина ще чукнат 40г.

# 35
  • Мнения: 46 641
...Грубата формула е- каквато е цифрата пред възрастта на човека, толкова дни минимум пауза...

Обикновено сексът е м/у двама, и цифрата е твърде вероятно да е различна.
Какво се прави тогава  Laughing

# 36
  • Мнения: 2 658
...Грубата формула е- каквато е цифрата пред възрастта на човека, толкова дни минимум пауза...

Обикновено сексът е м/у двама, и цифрата е твърде вероятно да е различна.
Какво се прави тогава  Laughing

Средно аритметично.

# 37
  • Мнения: 19 319
Kak ли пък ще седя три дни на сухо, защото така трябвало. Нито съм в пенсионна възраст, нито съм кърмачка/родилка.

# 38
  • Мнения: 6 365
...Грубата формула е- каквато е цифрата пред възрастта на човека, толкова дни минимум пауза...

Обикновено сексът е м/у двама, и цифрата е твърде вероятно да е различна.
Какво се прави тогава  Laughing

Средно аритметично.

Правилото е за мъжете най-вече. Но има резон и да е за жени, и то не само за родилки/кърмачки.

# 39
  • Мнения: 19 319

Правилото е за мъжете най-вече. Но има резон и да е за жени, и то не само за родилки/кърмачки.

Вероятно теб те устройва, ако си леко фригидна, но все пак има жени и мъже, които са с по-изразена сексуалност. Един по-сексуален човек как точно ще се почувства по-добре, ако не прави достатъчно секс, според неговите нужди? Това не е нещо, на което може да му изключиш копчето.

Една двойка е добре да се състои от двама индивиди с приблизително близки нива на сексуалност, пък колко точно секс ще правят си зависи от двамата, няма рецепта - 3 пъти дневно или 3 пъти годишно. В противен случай единият няма да получава толкова, колкото му се иска, и безопасните за здравето (душевно и физическо) изходи са само два - мастурбация или любовник/-ца.  Не може вечно да трансформираш сексуалните си нужди в друго.

# 40
  • Мнения: 1 040
Обобщавам рецептата значи:
-Обща цел,смисъл/по Mamacita/,
-общи интереси /по Кака Сийка/,
-лично пространство, хоби/ по Sote-full/
-диалог / по Exquisite/
-компромиси /по бабата на Диляна Ди/
-и взаимно уважение / от мен/
 а ако има и Любов-ще стане като в лексиконите: супер сладкиш
+ здрав секс в семейството

# 41
  • Мнения: 46 641
Правилото е за мъжете най-вече. Но има резон и да е за жени, и то не само за родилки/кърмачки.

Значи едно правило за всичко живо.
Кога ще осъзнаеш, че хората са различни?

Една двойка е добре да се състои от двама индивиди с приблизително близки нива на сексуалност, пък колко точно секс ще правят си зависи от двамата, няма рецепта...

Именно.

# 42
  • Мнения: 19 319
Аз не говорех за брак, а просто за физиологична нужда, както храненето, която трябва да бъде удовлетворена, щом е налична, за да може човек да е здрав. За брак нямам опит, макар че със сигурност някои от връзките ми са били по-дълги, отколкото на други хора браковете.

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


Една двойка е добре да се състои от двама индивиди с приблизително близки нива на сексуалност, пък колко точно секс ще правят си зависи от двамата, няма рецепта...

Именно.
Така е , обаче тази сексуалност има периоди се променя , понякога за кратко , понякога за по дълго  Wink
Раждане , болест , финасови проблеми някои се сдухват от тези неща и др. подобни  Wink

В такива моменти е важен партньора до тебе  Grinning всъщност двустранно е  Hug

# 44
  • Мнения: 12 473
Изприщвам се, като чуя "диалог". Когато нещо се изговори с думи, то веднага зазвучава странно, може да звучи дори смехотворно, да стане обект на критика. Дори в политиката когато някой организира "диалог" с несъгласните, обикновено това е начин да се подтисне непопулярното мнение, но за пред хората е имало "диалог".

За мен рецептата изключва говорене. Ако се стиге до говорене, работата вече я пиши заминала. В добрия брак следва да има интерсубективност и хората да си четат мислите. Това се случва, ако спазват някои правила, с които ще са на една вълна. А правилата са: разумно чест секс, голяма обща цел.


Мамасита,
това е Твоята рецепта, а не моята..))
При мен - говоренето върши работа.
И то, сега - от 3-и опит го казвам..
Иначе -правилата са спазени.
Колкото до четенето на мислите - когато става дума за вкус и разбирания - без проблем, но като става дума за индивидуални реакции за дадена ситуация - държа да "изчистя" от къде тръгва проблема.Още повече, че мъжът ми не е българин и не винаги се разбираме идеално езиково.

Общи условия

Активация на акаунт