Рецептата за дълъг и щастлив брак

  • 23 454
  • 453
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 337

Така е , обаче тази сексуалност има периоди се променя , понякога за кратко , понякога за по дълго  Wink
Раждане , болест , финасови проблеми някои се сдухват от тези неща и др. подобни  Wink

В такива моменти е важен партньора до тебе  Grinning всъщност двустранно е  Hug

Променя се, да. И аз съм имала периоди с работа по 13-14 часа дневно, 6-7 дни седмично и с физическо натоварване, когато вечер съм заспивала, докато ям и въобще не ми е било до секс. Но се предполага, че поне в началото, в "доброто", двама души трябва да са със сходни сексуални нужди. Поначало хората, когато имат някакви такива проблеми, рефлектиращи им върху сексуалността, не започват нови връзки или пък да се женят. А пък, когато дойде "лошото", малко вероятно е сексът да се промени към по-добро. Не съм убедена всъщност, че ако подобни периоди на сдухване продължат много дълго, с тенденция за перманентност, че много хора могат да го издържат.

# 46
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Цитат
А пък, когато дойде "лошото", малко вероятно е сексът да се промени към по-добро. Не съм убедена всъщност, че ако подобни периоди на сдухване продължат много дълго, с тенденция за перманентност, че много хора могат да го издържат.
Точно! Ако тези периоди продължат години и единия партьор има желание за сексуална близост по 5 пъти седмично, а другия - по 2 пъти месечно, някак нещата няма как да са много оптимистични.
   Колкото и гадно да звучи много мъже изневеряват на жените си точно в такива периоди - бременност, кърмене, следродилна депресия и т.н.

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това са кретени , не мъже.







# 48
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Това са кретени , не мъже.








  И ти си права, но е факт!!! Добре, че моя мъж е от свестните и не ми изневери, когато аз не можех да правя секс (не че не ми се е искало) - в края на бременността и след раждането. Или поне с нищо не си е променил отношението към мен и аз не съм разбрала за изневяра. Въпреки, че никой не може да бъде сигурен и застрахован от нищо!  Wink

# 49
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Свирката не е ли сеХ  Whistling Laughing

Има начини двама да са интимни  Wink без да имат същинският сеХ  Rolling Eyes

Или не ?  newsm78

# 50
  • Мнения: 46 657
Абе за еднократно може би. Но за мнкогократно не мога да си представя да обичаш един човек, да ти пука за него и да го оставиш да ти доставя едностранно удовоствие, т.е. само да се дразни, и той самият да е удовлетворен.
Направо е садизъм Sick

Така е , обаче тази сексуалност има периоди се променя , понякога за кратко , понякога за по дълго  Wink
Раждане , болест , финасови проблеми някои се сдухват от тези неща и др. подобни  Wink

В такива моменти е важен партньора до тебе  Grinning всъщност двустранно е  Hug

Това е ясно. Но ако имат сравнитено еднакви нужди, тези периоди все някак ще ги минат. Имах предвид, че съм чела теми - мъжът ми не ще да правим секс. Като питат откога? Тя отговаря - по принцип си беше така. Е, от самото начало е било ясно, че се разминават, няма как после да се променят нещата.


# 51
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Абе за еднократно може би. Но за мнкогократно не мога да си представя да обичаш един човек, да ти пука за него и да го оставиш да ти доставя едностранно удовоствие,т.е. само да се дразни, и той самият да е удовлетворен.
Направо е садизъм Sick
А бе , Човече  Laughing Hug  Ееее значи

Говоря за взаимна интимност  Laughing  двупосочно  Wink



# 52
  • Мнения: 14 654
Първо е важно характерите да си пасват и да не се дразнят. За разлика от разпространеното мнение, че бракът се крепи на компромиси, аз смятам точно обратното - компромисите развалят отношенията и след време започват да горчат.
С компромиси може и да живееш дълго с някого, но няма да е особено приятно. Дълъг брак, изграден върху компромиси, ми звучи като едно от най-ужасните неща на света.
Рецепта не знам дали някой ще намери. То за вкусна мусака няма универсална рецепта, защото всеки настоява, че неговият бълвоч е най-добър, какво остава за успешен брак.

# 53
  • Мнения: 6 365
Аз не говорех за брак, а просто за физиологична нужда, както храненето, която трябва да бъде удовлетворена, щом е налична, за да може човек да е здрав. За брак нямам опит, макар че със сигурност някои от връзките ми са били по-дълги, отколкото на други хора браковете.

Само че сексът не е физиологична потребност като храненето. Сексът е екстра. И да, може и цял живот да трансформираш сексуалността си без вреда.

Хората са по-скоро еднакви. На 95% от хората ще им се отрази добре, ако понамалят секса. Особено ако е от оня незадълбочен и леко невротичен секс, дето е по-скоро навик и пристрастяване, а не истинска необходимост. Нещо като разликата между това да ядеш патица с портокал на един хубав обяд и да зобиш чипс на всеки два часа. Никой не ти казва, че "нямаш апетит" или си кулинарно фригиден, ако не ядеш непрекъснато, нали? Даже напротив, за майстори се смятат хора, които ядат разумно и качествено.

Иначе Кукумицинка ми е ясна, иска да мине за "пневматична" като госпожица Ленина, докато тънко (или не толкова тънко) се опитва да ме обиди на разплута лелка-кърмачка (самата дума има потенциала да звучи обидно, заради самите си фонеми).

# 54
  • Мнения: 21 786
 Записвам се да се поуча.

# 55
  • Мнения: 6 365
компромисите развалят отношенията и след време започват да горчат

Да. Имам примери за дълги бракове с компромиси най-вече от страна на мъжете. Някак не можеха да се впуснат много добре в кариера, жените изискваха прекалено много. Например жена-чистофайница, която юрка мъжа си. Или жена, която иска видим стандарт на живот, та затова изсмуква целия ресурс. Отвън семействата изглеждат добре, браковете оцеляват, но мъжете са като изцедени и се поболяват.

В първия си брак буквално "влизах в роля", за да са доволни всички.

# 56
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Тук прочетох, че на някои браковете са на толкова години, на колкото съм аз в момента. tooth Браво!
Моят опит е скромен - в подписа ми пише, откога съм се бракувала, а пък с виновника сме заедно от 10 години без малко. Зелени-зелени се взехме.
Имахме и трудни моменти обаче. И това, което мога да споделя, е, че за да се "получават" нещата, просто трябва да намирате смисъл да сте заедно. Да си поставяте цели - близки, далечни, непостижими дори, от гледна точка на днешния ден. И не бива да се срамувате или да криете чисто човешки емоции, мисли, собствени амбиции от страх, че те могат да навредят на връзката.
Не виждам брака като съзтезание между личности. По-скоро пристан, където да обичаш и да бъдеш обичан, защото си себе си.

# 57
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Свирката не е ли сеХ  Whistling Laughing

Има начини двама да са интимни  Wink без да имат същинският сеХ  Rolling Eyes

Или не ?  newsm78

  Мисля, че има начини Wink Поне за временно, ако се налага  Peace

# 58
  • Мнения: 46 657
Говоря за взаимна интимност  Laughing  двупосочно  Wink

А аз говоря за времето, в което на нея й е забранено, поради причини, които изброихте напред, т.е. няма как да е двупосочно.

# 59
  • Мнения: 1 196
sote-full
Казваш,че темата е провокирана от някои постове тук и не е изцяло твоя. Аз пък си мисля,че за да четеш такива постове и пуснеш такава тема си седи някакъв проблем зад това. Та ако кажеш какво точно те мъчи, можем да ти бъдем по-полезни..., защото за ,,рецепта,, е много общо понятие, но виж вече за даден казус по-точно може да се говори!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт