Рецептата за дълъг и щастлив брак

  • 23 455
  • 453
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135

Хм, за каква риба иде реч?

За тази в реката разбира се!!!  Mr. Green
Е, тези под леда също са интересни.  Laughing

Скрит текст:

Да не изместваме темата обаче...

# 16
  • Мнения: 25 907
добре че се запалих по риболова за да има мир!!!  Laughing


Тайната на щастливия брак е съпрузите да имат общи интереси. Например той обича да ходи за риба, а тя обича съпругът ѝ да е за риба...  Whistling

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Laughing Той Сотето даже риба не носи , завалията  Mr. Green
как ли му вярваt  Whistling



Как` Сийка Laughing

# 18
  • Мнения: 203
Ами скоро прочетох една притча която много ми хареса
Скрит текст:

В съседни домове живеели две различни семейства. Едните през цялото време се карали, а при другите винаги било тишина и взаимно разбирателство.
Веднъж, изгаряна от завист заради мира и хармонията у съседите, жената от първото семейство казала на съпруга си:
- Върви при комшиите и разбери, какво и как го правят, че у тях винаги всичко е добре...
Отишъл мъжът, скрил се зад храста до оградата на своите съседи и започнал да наблюдава от прозореца, какво се случва в дома им. И видял, че жената мие пода в коридора на къщата. Но нещо привлякло вниманието й и тя хвърлила парцала, зарязала работата си и се затичала към кухнята. През това време се прибрал съпругът. И когато отварял вратата, за да си влезе вкъщи, не забелязал кофата с вода на пода, закачил я и тя се съборила, а водата се разляла в антрето. Като чула шума, жената се върнала и виждайки какво се е случило, започнала да се извинява на съпруга си:
- Съжалявам, скъпи! Прости ми, аз съм виновна...
- Не, миличка, моя беше вината! Ти ми прости...
Разстроил се мъжът от чутото и видяното у своите съседи, навел глава и се върнал обратно вкъщи. А там жена му го чакала и още от вратата го запитала:
- Какво стана, видя ли нещо?
- Да... - унило отвърнал мъжът.
- И какво? – нетърпелива била жената да узнае, каква е тайната на семейното щастие.
- Всичко разбрах! – тъжно отвърнал мъжът. – У нас ВСИЧКИ СА ПРАВИ, а у тях ВСИЧКИ СА ВИНОВНИ...


Иначе за да има щастлив брак  , баба ми казваше че най-важното е да се правят компромиси, и съм склонна да и вярвам! Тя и дядо винаги ще останат идеала ми за семейство! Въпреки ,че са преживели толкова трудности и са имали куп проблеми , до последно  се обичаха много!

# 19
  • Мнения: 12 473
Все си мисля, е рецептата е диалога.. newsm78
Т.е - споделяне пред партньора на желания, нужди и защо се чувстваме еди-как си..
Когато има любов и диалогичност - винаги се стига до компромис или решение и тн..

# 20
  • Мнения: 6 365
Изприщвам се, като чуя "диалог". Когато нещо се изговори с думи, то веднага зазвучава странно, може да звучи дори смехотворно, да стане обект на критика. Дори в политиката когато някой организира "диалог" с несъгласните, обикновено това е начин да се подтисне непопулярното мнение, но за пред хората е имало "диалог".

За мен рецептата изключва говорене. Ако се стиге до говорене, работата вече я пиши заминала. В добрия брак следва да има интерсубективност и хората да си четат мислите. Това се случва, ако спазват някои правила, с които ще са на една вълна. А правилата са: разумно чест секс, голяма обща цел.

Ако целта на брака е просто комфорт, това е рецепта за бедствие. Особено за жената- ако се усети, че обслужва хора, които обаче нищо хубаво няма да напрвят, няма да я изведат напред. Защото на всички е ясно, че целта на брака е да се постигне успех в нещо. Съгласна съм да обслужвам, храня и забърсвам, ако накрая се окаже, че другият човек е постигнал нещо значимо благодарение на моята помощ. Обаче ако усетя, че се правя на супер домакиня, а моите усилия и креативност общо взето отиват в канала, ще се ядосам много. Така беше в първия ми брак, общо взето нямаше идея, от мен се очакваше да осигурявам комфорт, но не виждах какво в крайна сметка ще се случи.

Обратното също важи: ако мъжът се скъсва, а жената само дебелее и капризничи.

Сега ще видим дали ще е дълъг, но засега вторият ми брак е в пъти по-смислен. Може би това е тайната: не просто да е комфортно и дълго, а и да е смислено. Иначе е някакво глезотене.

А критерият ми за щастлив брак е като ги видя остарели, мъжът все още да е мъжествен, а жената да не се е влелчила прекомерно. Ако ще и сто години да са женени, ако той се е превърнал в мекотело, а тя във вещица, и да ми разправят колко са щастливи, няма да им повярвам. Виждала съм такива хора и на 70. Имам някои наблюдения какво правят и как живеят.

# 21
  • Мнения: 135

Laughing Той Сотето даже риба не носи , завалията  Mr. Green
как ли му вярваt  Whistling

Че защо е нужно да ми вярват Дес  Laughing.... че то като се замисля, точно прекалената вяра бута къщата.  tooth


Тайната на щастливия брак е съпрузите да имат общи интереси. Например той обича да ходи за риба, а тя обича съпругът ѝ да е за риба...  Whistling

Не искам да знам какво обича тя, но ме е страх да не разбере аз какво обичам извън рибният ресурс!!!  smile3537


Все си мисля, е рецептата е диалога.. newsm78
Т.е - споделяне пред партньора на желания, нужди и защо се чувстваме еди-как си..
Когато има любов и диалогичност - винаги се стига до компромис или решение и тн..

Мдааа, диалога... имаше такава тема за диалога във връзката, само че диалога върши работа ако има кой да те слуша... повярвай ми, не всичко диалога е разбираемо, но старанието да се правим на разбрали требе да е на лице.  Laughing
Компромисите също си имат поносими граници, инак доста солено ни излизат.  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 658
Скрит текст:
Изприщвам се, като чуя "диалог". Когато нещо се изговори с думи, то веднага зазвучава странно, може да звучи дори смехотворно, да стане обект на критика. Дори в политиката когато някой организира "диалог" с несъгласните, обикновено това е начин да се подтисне непопулярното мнение, но за пред хората е имало "диалог".

За мен рецептата изключва говорене. Ако се стиге до говорене, работата вече я пиши заминала. В добрия брак следва да има интерсубективност и хората да си четат мислите. Това се случва, ако спазват някои правила, с които ще са на една вълна. А правилата са: разумно чест секс, голяма обща цел.

Ако целта на брака е просто комфорт, това е рецепта за бедствие. Особено за жената- ако се усети, че обслужва хора, които обаче нищо хубаво няма да напрвят, няма да я изведат напред.
Защото на всички е ясно, че целта на брака е да се постигне успех в нещо. Съгласна съм да обслужвам, храня и забърсвам, ако накрая се окаже, че другият човек е постигнал нещо значимо благодарение на моята помощ.
Скрит текст:
Обаче ако усетя, че се правя на супер домакиня, а моите усилия и креативност общо взето отиват в канала, ще се ядосам много. Така беше в първия ми брак, общо взето нямаше идея, от мен се очакваше да осигурявам комфорт, но не виждах какво в крайна сметка ще се случи.

Обратното също важи: ако мъжът се скъсва, а жената само дебелее и капризничи.

Сега ще видим дали ще е дълъг, но засега вторият ми брак е в пъти по-смислен. Може би това е тайната: не просто да е комфортно и дълго, а и да е смислено. Иначе е някакво глезотене.

А критерият ми за щастлив брак е като ги видя остарели, мъжът все още да е мъжествен, а жената да не се е влелчила прекомерно. Ако ще и сто години да са женени, ако той се е превърнал в мекотело, а тя във вещица, и да ми разправят колко са щастливи, няма да им повярвам. Виждала съм такива хора и на 70. Имам някои наблюдения какво правят и как живеят.

Има неблагодарни човеци. След успеха подменят подкрепата с нещо по-свежо.

За да съм в шеговития тон на темата - The First Wives Club.

# 23
  • Мнения: 6 365
Нямах предвид само материален успех. Даже нямах това предвид.

# 24
  • Мнения: 2 658
Материалният успех пак е нещо. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 365
Зависи какви са хората. Аз например не бих се трудила неуморно, само за да може накрая семейството просто да има повече играчки. В крайна сметка в един момент човек трябва да релаксира и да каже- край, постигнах достатъчно добър лайфстайл, всичко останало вече по-скоро ще тежи, отколкото ще ми подобрява живота.

Всъщност може един мъж да има много хубави цели, но ако жената не може да го последва, ще е недоволна. Примерно простичка жена, която не може да разбере защо мъжът й гони академичен успех. Та на нея й тежи да го храни и гледа, защото за нея това няма да е успех, а загуба на време.

И обратно: интелигентна жена, която вижда как всичките й усилия се свеждат до махленски наслаждения.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 1 152
Обобщавам рецептата значи:
-Обща цел,смисъл/по Mamacita/,
-общи интереси /по Кака Сийка/,
-лично пространство, хоби/ по Sote-full/
-диалог / по Exquisite/
-компромиси /по бабата на Диляна Ди/
-и взаимно уважение / от мен/
 а ако има и Любов-ще стане като в лексиконите: супер сладкиш

# 27
  • Мнения: 3 726
Рецептата за дълъг и щастлив брак - да са приятели и без много очаквания ала булевардни любоФни драми.

# 28
  • Мнения: 25 907
-общи интереси /по Кака Сийка/,

Не точно, това беше просто виц.
Общата цел е тази, която най-много сближава хората според мен. Когато работят заедно, за да постигнат нещо. Няма значение дали в материален, или друг план.
Поне по моите наблюдения точно семействата, които преминават заедно през куп трудности и проблеми, са най-устойчивите и дълготрайните. Когато човекът до теб е приятел - ветеран и знаеш, че можеш да разчиташ на него в труден момент, защото вече го е доказал.
Мамините момченца и момиченца, които са се събрали заедно само за аху-иху и чийто единствен проблем е как и къде да си изхарчат парите, често се разделят при първата трудност, защото им нарушава комфорта.
Точно първият сблъсък със сериозен проблем е индикатор дали семейството ще го бъде, или няма. Дали някой няма да се опита да се спаси поединично, или ще действат двамата като екип, задружно, до преодоляване на проблема. Предателството е най-големият рушител на един брак. Нямам предвид само и единствено физическата изневяра, има много по-жестоки и страшни видове предателство.
Друг е въпросът, че и по-нататък има опасност от подводни камъни, които да пробият кораба, ама... То никой от нищо не е застрахован и няма гаранция, че няма на стари години да изтрещи и да стане за резил.

# 29
  • Мнения: X
Рецепта?
Няма такава.
Всяко семейство само си кове собствената "рецепта" за дълъг и щастлив брак.Ако може.
В нашия вече 26 годишен брак сме заложили на сходни разбирания за живота и децата, на любовта и обичта, на пълното и взаимно уважение, на секса, на толерантността един към друг.

Общи условия

Активация на акаунт