Да научим и италиански! - Тема 2

  • 105 201
  • 544
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 18 558
Наистина ли толкова няма? Аз бих си потърсила индивидуално в такъв случай. Или частен учител. Вярно, повече парички, но за мен е по-удачно и удобно-с твое темпо и във време, което ти е удобно. При мен и за а1 нямаше, двама човека бяхме, в последствие се отказа и останах сама, но вече заплатила като за група. Доволна съм така и занапред ще търся такъв вариант за следващи нива.

# 436
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Аз също търсех B1 за София. Пишете, ако откриете стартиращ курс.

# 437
  • Мнения: 61
marinadp, разбирам те... преди време преподавах в една школа и от опит знам, че за малко по-високите нива е трудно да се събере група Sad In bocca al lupo Flowers Four Leaf Clover

# 438
  • Мнения: 668
И за по-ниските е трудно. Аз търся за А1, но все не се събира група. Поне да имах с някой да учим заедно сами, но не :/

# 439
  • Мнения: 232
Blush Момичета, надявам се да не се изтрие пак писта ми. И аз искам да се присъединя

# 440
  • Мнения: 524
Аз като супер интроверт, уча самостоятелно без учител. Но това не ми пречи да се опитвам да практикувам езиците, които уча и да се излагам, естествено Grinning Пътят към съвършенството винаги минава през болка.

Мис Каролин, какви времена се учат в А1? Мислех, че само сегашно, бъдеще и минало перфектно. И успех на изпита Hands Plus1

Намерих един новинарски сайт с лесен италиански.
http://www.informazionefacile.it/

Би ли споделила, как се подготвяш самостоярелно. Учебници, помагала, приложения

# 441
  • Мнения: 18 558
Аз например имам този. Има и диск с диалозите.
Дъщеря ми го е нарисувала малко😆

# 442
  • Мнения: 668


С този се самообучавам. Има и 2 cd-та. Доволна съм.

# 443
  • София
  • Мнения: 1 247
Poli Hristova, ползвам memrise, duolingo, правя си сама флаш-карти с ANKI. Методът на Мишел Томас също е добър. Както и всеки самоучител за начинаещи. Като стигна В1 започвам да чета книги за начинаещи или в интернет. Изваждам си фрази и ги слагам в ΑΝΚΙ.

# 444
  • Мнения: 2 344
О, чак сега виждам, че имало такава тема.
Здравейте, не съм чела назад, сега ще го направя.
Обожавам италианския език и го уча с кеф от година и половина. Ходя на уроци. Вече взехме почти всички времена и доста напреднахме и си е трудничко. Минахме първия учебник, ето този

и учебната тетрадка към него.
В момента сме на преговор, като по мое желание ми дават задачи да пиша текстове, съчинения и особено много искам да правим устни упражнения с въпроси и разсъждения, където дори да знам, блокирам най-много.
Много, много искам да го говоря, но това си е за мен съвсем отделно умение и си иска практика.
Днес съм доволна, защото си купих първата книга на италиански и нямам търпение да я почна. Виждам, че отговаря на А1-А2 ниво, което съм минала.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 20:11 от unabella

# 445
  • София
  • Мнения: 6 182
Ау, от къде е това двуезично книжле? Искам и аз такова.

# 446
  • Мнения: 2 344
Във Варна открих само в книжарница Сиела.
Във фейса има две групи, които да ми лично на мен интересни.
Io parlo italiano e tu?  и Italiani in Bulgaria
Може да сте ги споменавали някъде горе.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 20:32 от unabella

# 447
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Unabella, разходи се из Лидл-а на Мир или Кауфланд Бриз и може да потренираш италианският си на живо. Всеки ден засичам италианци. Даже онзи ден обяснявах на един чичко за един продукт. Simple Smile
Иначе в тази група пускат много книги за четене на италиански, филми и други: https://vk.com/italiainitaliano

# 448
  • Мнения: 18 558
Много благодаря за линка за книгите. На мен ми се иска да започна с детски приказкина италиански-Пепеляшка примерно и тези класическите. На мен времената са ми много трудни. Аз и в английския така и не ги разбрах като хората. Но по-скоро ми е цел на първо време да мага да чета и разбирам четейки-вестиници,списания.
Какво мислите за он лайн курсовете? Напоследък се замислям,защото нямам време за обикновен курс,пли нас няма и не мога да пътувам,защото работя и съм с малко дете,съответно не мога и вечерни след 18 да организирам,а само уикендите. Ако знаете някой он лайн курс,сподете.

# 449
  • София
  • Мнения: 6 182
Тук по-напред в темата бяха споделили курсове на edX. На мен ми харесаха, но са през английски. Не са типичните онлайн курсове, в смисъл че няма как да те изръчка някой друг ако сам не седнеш да си минеш урока. Но пък нищо не губиш да ги пробваш защото са безплатни, само сертификат ако искаш се плаща.
Това е начинаеши, умерено напреднали и напреднали има и някакъв най-обобщяващ курс

Общи условия

Активация на акаунт