Ebay 94

  • 51 002
  • 751
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 237
Здравейте момичета и много се надявам да ми помогнете по следния случай.
Регистрирана съм в Ибей от 2012 година, като отскоро започнах и да продавам, първата си продажба реализирах месец Ноември 2014. Листингите ми са 30 или за 3000 паунда. Досега винаги са ми стигали, защото винаги листвам по 3-4 неща максимум в английския ибей. Днес обаче пробвах да листна артикул, но ми казва, че са ми изчерпани 10-те листинга, които имам в английския ибей. Да, ама имам продадени 4 артикула този месец, 1 активен и би трябвало да ми остават още 5 листвания в ибей ук. Но не ми позволява да листвам. Рейтинга ми 30, 100% положителен, като около 6-7 фийдбека са ми като продавач. Какво мога да направя в този случай? Нещо с брояча ли се е бъгнал? Пробвах да листна в .ком, взе ми 30 цента, листна ми обявата, но аз искам да продавам основно в Англия и Европа, а не отвъд океана. Не мога да ги схвана тези листвания и това е. Разбрах, че мога да вдигна листингите, но това отнася ли се за английския ибей, тъй като съм регистрирана в канадския? Благодаря предварително

# 526
  • Хасково
  • Мнения: 592
Здравейте момичета и много се надявам да ми помогнете по следния случай.
Регистрирана съм в Ибей от 2012 година, като отскоро започнах и да продавам, първата си продажба реализирах месец Ноември 2014. Листингите ми са 30 или за 3000 паунда. Досега винаги са ми стигали, защото винаги листвам по 3-4 неща максимум в английския ибей. Днес обаче пробвах да листна артикул, но ми казва, че са ми изчерпани 10-те листинга, които имам в английския ибей. Да, ама имам продадени 4 артикула този месец, 1 активен и би трябвало да ми остават още 5 листвания в ибей ук. Но не ми позволява да листвам. Рейтинга ми 30, 100% положителен, като около 6-7 фийдбека са ми като продавач. Какво мога да направя в този случай? Нещо с брояча ли се е бъгнал? Пробвах да листна в .ком, взе ми 30 цента, листна ми обявата, но аз искам да продавам основно в Англия и Европа, а не отвъд океана. Не мога да ги схвана тези листвания и това е. Разбрах, че мога да вдигна листингите, но това отнася ли се за английския ибей, тъй като съм регистрирана в канадския? Благодаря предварително
Здравей ! И при мен беше така и си смених типа на акаунта ,но сега нямам безплатни листинги Simple Smile

# 527
  • Мнения: 237
Здравей. Би ли ми обяснила как се сменя типа на акаунта? Благодаря

# 528
  • Мнения: 45
Mimka, защо не ги питаш в чата англичаните, с тях поне е улеснена комуникацията.
Според мен на този етап не ти трябва бизнес акаунт, за какъвто говори Ани. Продаваш прекалено малко, а и защо да си губиш безплатните листинги, не виждам смисъл.

Аз само не разбрах кои листинги са 30? Нали лимитът ти е 10 на месец? Ако лимитът ти е 10 на месец, да не би да си надхвърлила сумата от месечния лимит?

# 529
  • Мнения: 237
Немога да намеря чат, имат само телефон. 30 са ми всичките общо - 10 за .ка, 10 за ком и 10 за ук. Така поне го разбирам аз. Сумата не съм я надхвърлила. Дори и сега, като имам още 24 листинга, като листвам в .ком ми таксува листинга, така, че пак не са ми безплатни. Февруари месец имам намерението да продавам повече неща, та дори и да си плащам за листване не ми е проблем.

# 530
  • Мнения: 1 536
От малкото неща ,които съм продала,виждам ,че си удържат  такса от около 10 процента.Освен нея,начисляват и такса листинг?Колко е тази такса? newsm78

# 531
  • Мнения: 237
В ук.ко е 0,35 £, в .ком е 0,30$. Без допълнителните екстри като подзаглавие и тн, които като гледам се заплащат отделно.

# 532
  • Мнения: 45
Mimka, ето го чата: http://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/cusr?query=347, най-отдолу.
Според мен ти таксуват в .ком, защото регистрацията ти е в английския, ако правилно съм разбрала?
За английския ибей мога да ти дам съвет от време на време да натискаш Request higher selling allowances, за да искаш увеличение на безплатните листинги. През това време си продавай и, ако имаш добра история, в един момент ще започнат да ти увеличават сами лимитите, без да ги молиш  Laughing.
Също така като ти увеличат лимитите, според мен е изгодно да имаш т.нар. магазин, за 20 паунда на месец получаваш 100 безплатни листинга, а иначе са ти по 0.35, като си изчерпаш безплатните.

Реално ти имаш 10 безплатни листинга в момента, а не 30, защото профилът ти е един. Аз имам 2 профила, с единия продавам в английския, с другия в американския.

Не се сещам друго за сега.

# 533
  • Мнения: 237
Благодаря много, Врабчо. Успях да се свържа с тях по чата и човека ми обясни, че към момента имам право да продавам само на вътрешния пазар, като натрупам 10 фийдбека като продавач, тогава ще имам възможност да продавам и на международния. Ама какво означава вътрешен пазар, само в България ли или като си пускам обявите в английския ибей съответно вътрешния пазар е само в Англия? До този момент имам продажи само в Англия, но като си попълвам обявите ми позволява да добавя и международни доставки, където съответно си избирам, къде искам да пращам. И това съвсем ме обърка.

За магазина със сигурност ще се възползвам, тъй като имам намерение да продавам повече от 10 неща. Дори го попитах ако започна от сега да плащам за него дали ще ми отпаднат или сътветно ще ми се вдигнат лимитите, но доколкото разбрах дори и да имам 100 фрии листинга, като имам лимит от 30 ще мога да листвам само 30.

Не съм сигурна за регистрацията къде съм я правила, преди да започна да продавам пазарувах само и единствено от канадския ибей и заради това си мислех, че е там. Да, но днес като пробвах да листна и през него и от там ми иска 0,30, което ме навява на мисълта, че явно съм се регистрирала в ко.ук.

# 534
  • Мнения: 45
Ох, имала съм предвид да натискаш бутона рикуест..., за да искаш увеличение на лимитите, не на безплатните листинги. На този етап няма нужда да плащаш за магазин, тъй като не можеш да си усвоиш безплатните листинги. Ти в момента имаш 50, нали така?
Вътрешен пазар е ук, това е имал предвид.

# 535
  • Мнения: 237
Имам право на 30 артикула или 3000 паунда. Най- отдолу на страницата под промоционални оферти  пише, че имам 20 безплатни листинги, от които съм ползвала 2. И значи имам 20 безплатни и 10, за които да плащам. Така го разбирам май аз.

А вътрешния пазар- като пробвам да едитна поск анд пакидж полето в .ко.ук  и като задам, че не предлагам международни доставки, а само в Англия пак ми изписва това съобщение, че съм ги изчерпала. Сигурно аз някъде бъркам ама къде? newsm78

Може би ще е добре да кача скрийншот...

# 536
  • Мнения: 125
Здравейте, купих две рокли от английския ebay, които бяха листнати като нови и безупречни. Получих шокиращи боклуци - буквално съдрани от носене, с петна от пот и разпрани подгъви/хастари. Продавачката се прави на ударена и е супер изненадана, че ги "преценявам" така. Писна ми да се разправям, няма да се занимавам с връщане и ще преглътна парите (не са малко, но както и да е). Хвърлих парцалите в кофата, защото ми е неприятна дори мисълта да ги съхранявам някъде.  Въпросът ми е ако поставя негативна оценка, има ли вероятност англичанката да постави такава и на мен (въпреки че съм си платила буквално минута след търга), защото не ми се струва много адекватна и морална тая дама? Но много ми се иска да има някаква наказателна санкция, защото откровено заблуждава.  
Продавачката може да ти постави само положителна оценка.
Ако случайно ти напише отрицателен коментар, докладваш я на Ибей и те ще го премахнат.

Обаче аз не разбирам защо се отказваш да си търсиш правата. Нищо не ти пречи да отвориш кейс за стока, неотговаряща на описанието, да приложиш снимки на роклите и да си искаш  парите, без да връщаш тези боклуци.

# 537
  • Мнения: 6
Здравейте! Имам една молба, като предварително се извинявам, защото най-вероятно е говорено много пъти и т.н., но нямам много време да чета. Дали ще може някой да ми обясни на ЛС как се прави регистрация и т.н. Общо взето всичко, за какво трябва да гледам и прочие. Опитах се да разбера някои от нещата, които сте писали, но не ми се получи. Някой с много търпение ще бъде подходящ, защото ми тряба всичко от самото начало, казано като за дебил..  Embarassed Laughing Благодаря предварително на отзовалите се! Приятен ден!   bouquet

# 538
  • Мнения: 1 198
lalique,наистина,търси си правата!Снимай роклите и пусни оплакване от продавача до Ибей!
Мошеници колкото искаш!И щото всеки си мълчи,нищо не се случва...
Не че аз като пуснах оплаквания къде ли не нещо се случи,но поне трябва да се пробва  Peace
Успех!
Отрицателен коментар на купувач не можеш да напишеш!!! Но на продавача би трябвало да може - не съм купувала,и незнам как е ако си купувач Peace

Аз и още едни потърпевш от купуваш-мошеник писахме коментари - Положетилни,тъй като други не може.Написахме,че човека е лъжец-измамник,че ни е подвел и сме му пратили стоки без да си плати.
Е - изтриха и двата коментара от Ибей!!!! Ибей направо си протектира мошениците Mr. Green

# 539
  • Мнения: 288
Здравейте,

имам въпрос във връзка с ebay.com и се надявам да получа отговор.

След като се регистрирам, мога ли да оповестя обява само за продаване в България? И как става това с настройките, така че да се вижда и продава само в България?

Тъй като става въпрос за нов акаунт, не рискувам да продавам в чужбина преди да натрупам фийдбеци.

Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт