Тормоз в училище!

  • 18 609
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 365
Е тия неща мислиш ли, че се оправят с "говорещи" терапии? И правиш ли разлика между психиатър, невролог и психолог?

# 61
  • Мнения: 19 378
Ми ти представяш ли си Пена от Сусурлево да ходи на юнгиански анализ на сънищата?

Ох, как забравих и онлайн съновниците  Joy
Баба Пена от Сурсулево най-вероятно изобщо няма да изпадне в депресия или няма да регистрира, че е в такава, защото на дневен ред са ѝ доматите и градината, а не сънищата и несъзнаваното  Mr. Green
Говоря за хора на нашата възраст или 40-50 годишни с проблеми. Изобщо не правят разлика дори между психиатър и психотерапевт.

Наскоро дете на 7 на моя приятелка имало проблеми в училище. Психоложката казала, че има attention seeking behaviour и посъветвала майката да не му обръща толкова внимание bowuu

Мамасита, ти не беше ли учила в Колежа? Там ли беше тормозът  Shocked


И за да съм по темата: училищни неврози

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 18:40 от Пролетен дъждец

# 62
  • Мнения: 237
Е тия неща мислиш ли, че се оправят с "говорещи" терапии?
Абсолютно.

И правиш ли разлика между психиатър, невролог и психолог?
Да.

# 63
  • Мнения: 305
Аз не мисля, че говренето от сорта "тая година ти е последна с тях, ще смениш училището" ще помогне. А представи си, че в новия клас нещата са по-зле? Навсякъде има такива невъзпитани и груби деца. И за съжаление има и такива, които се засягат и са по-чувствителни (като мен  Cry ) Относно обидите си реших проблема, като ми кипна и взех, та ги насолих. Но заплахи и винаги да ме изкарват виновната - е това никога не спря  Rolling Eyes С ингориране няма да стане - особено ако са много хора и са я наобиколили, просто не става! Трябва да отвърне, а посегнат ли й - тогава се намесете! А учителите са за бой, как може да стоят и да гледат психически тормоз  #Cussing out Някои са толкова безумно бездействащи, че са за уволнение! Другото "кофти" нещо е, че сега училищата се борят за деца и са готови да задържат и най-голямото леке, само и само да взимат пари  ooooh! От там - още тормоз. А пък и да изпъдят тия деца кво? Нали ще отидат в друго училище и там ще късат нервите и ще обиждат други деца! Омагьосан кръг!
Моят съвет е следния, тъй като аз самата се научих (поне донякъде) да го решавам - Обидят ли я- да отвърне! Кажи й, че тя е над нивото им, но с игнориране няма да стане нищо. Като ги обиди, ще видят, че и тя има уста и знае как да я използва! Ще ги затапи хубаво два-три пъти пък ще млъкнат. 
Като наблюдател съм останала с впечатлението, че момичетата могат да бъдат много по-агресивни, подли, невъзпитани и злобни, отколкото момчетата  Whistling

# 64
  • Мнения: 45
TheHotChilli ако се запознаеш с моите съученици ще промениш мнението си за момчетата. И все пак как може някои да са същински ангели НАИСТИНА. Не само пред родителите си, но и пред каквито и да е хора. Доста идва и от възпитанието, колко родителите глезят детето, колко му обръщат внимание и КАКВО НАБЛЮДАВА ТО У ТЯХ. Забелязала съм, че моя съученичка е толкова агресивна като сестра си. Тоест бие се като нея, мисли за тези неща като нея. Тя разказва често случки за нея и просто съм останала с такова впечатление. Други пък гледат родителите си или разни батковци, които са им познати и често ги виждат. Ако от малко дете родителите го възпитават, не го глезят прекалено, говорят му тези неща - кое е правилно, кое не е, как да отвръща, как да се държи и дори речник му да е богат на разнообразни псувни просто заради ежедневнето.... псуване то няма да ги използва. Ставала съм свидетел колко възпитани могат да са някои хора стига да искат. От баща ми всички се страхуват. Не че е страшен или крещи на някого, просто им такова излъчване или не знам... Доста от съучениците ми пред някои родители говорят на господине/госпожо а иначе такива псувни изваждат. Честно казано не знам... не всеки родител може да разбере какво е детето му само като го гледа и си мисли, че го познава.

# 65
  • Мнения: 4 240
Здравейте! Аз съм момиче в 6-ти клас. Колкото и да познавате децата си, повярвайте ми не сте в училището и не знаете въобще нищо за тормоза. Има доста деца, които пред родителите си са много мили, същински ангели но в училище ги няма родителите. Да знаете какви псувни падат, всички се държат като боклуци. Моя клас е пример за един клас в днешно време. Във всеки клас вече има тормозените, надутите, кралици, побойници и какво ли не.. В моя клас имаме само 6 момчета от които 1 е много кротко, другите 5 са истински диваци. Изключвам наполовина две момчета, тъй като те имат по-мирен вид но заради обстановката и те се превръщат като останалите. С моя клас съм от 1 клас до сега, поне с повечето хоро. Аз самата съм била обиждана и удряна със шишета, просто защото на някой му е било скучно и е казал някаква простотия за мен. И какво? Никой нищо не е правил. Най-много дето като се разревах за 5 минути две-три момичета ми съчувстваха и госпожата ме попита защо плача, но не обърна внимание. Не всички родители са като вас, да помогнат на детето си , да му дават съвети и да го утешат. Моят баща като му кажа нещо за тормоз над мен веднага се ядосва, да спра да го занимавам с глупости. Психолога не знам дали е решение. Наистина един тийнейджър би се разстроил доста. Защо да ходи на психолог? Нима е сбъркан, не е наред? Защото не всички от класа му ходят на психолог, нали? Дори за вас да не е нужно да си сбъркан, за да ходиш на психолог то за учениците това е така. Винаги се разбира всичко и после да видите какво става. Има толкова много да ви кажа по тази тема, защото просто не сте запознати напълно. Предполагам все ще се намери тук някой от вас да е учител/ка, но училищните кавги и тайни нямат край. Винаги има за какво да се карат някои и от една взета химикалка или понеже някой залитнал и бутнал другия, се стига до бой. Има доста скрити неща от учителите, педагогиката и директорите. При нас се е стигало до психоложката само заради някакви видени побоища, но резултатът е нулев. Разговарят и всички "аз не съм виновен" и после се връщат и това е. Да не ви казвам и какво става ако някой без да иска те бутне или ти събори стола. Ее тогава се превръщаш в копеле мръсно,нещастно,к*рва,кучка,смотаняк и се впуска един разговор да ти *** майката .. да мреш дано... На такива клетви съм ставала свидетел не е истина. Няма клас без някой такъв агресивен, дето не може да си сдържа нервите. Аз вече свикнах, защото от първи клас две момчета такива обиди са ми пускали, че даже не съм ги и чувала.

Права си, аз също съм ученик пиша от акаунта на майка ми.   Mен са ме тормозили. Беше много гадно, спъване,блъскане,ритане, псувни от сорта на  мамати да ееа наври си го дето слънцето не свети ти и баща ти сте хомосексуалисти, а майка ти е лека жена.Kазано ми бе в очите Oтделно,че веднъж почти ме изкъпаха,днеска пак буквално ме обляха с вода,а един друг ми налетя на бой.Bсеки казва "не съм аз" пред директорите.
Hе смея да ги ударя, щото 10 човека казват преби го, ама никой нищо не казва, когато ми пилят 2 седмици по нервите  и хайде при директорката да се обяснявам защо съм ударил някого.Bчера гледам двама третокласници псуват трети,блъскат го по стълбите с цел да падне от 30-тото стъпало,като стъпалата са високи по 20 см. Kазах им сериозно- защо? Tе смотолевиха нещо и аз ги питах това ли е причината,а те се ометоха псувайки ме, въпреки че ми стигат до пъпа. Bероятно са ме взели за зубърче, защото нося очила. Eй богу, веднъж майка ми написа лист до директорките,те го прочетоха и бяха потресени какво става под носа им.
 Tогава съучениците ми спряха, беше миналата година през май. Cпряха, държеше им влага дълго време, но сега аз съм 7-ми клас  и един нов ученик се гаври с мен, когато му е скучно или има лоша оценка.Аз го подгоних, няколко пъти го ритнах. Той ревна и ме остави за деня.
                                        



Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 20:09 от ra2

# 66
  • Мнения: 45
ra2 аз да не ти разказвам за нашите първокласници. Айде и аз да се направя на кака, миналата година в 5-ти клас бях на олимпиада и те с  мен пред стаята. Бяха трима. Не знам кой кого биеше, отстрани изглеждаше супер смешно и просто им направих някаква забележка ли , не помням точно да не се бият защото няма причина и те спряха но почнаха мене да ме бутат и да ме наричат с обиди от сорта на "мърша, крава, ковра " и едното изтърси "абе леличко ша ти *** в пу***** на тебе".. направих се, че не обръщам внимание. А те милите учителки и майки - "оо колко сладки дечица, какви са сладури, малки, още невидели света, колко са хубави вчесани с тея изгладени изпрани дрешки". Направо като го чуя това ми идва да хвана говорещия за ръката и да го заведа в едно междучасие при първокласниците...

# 67
  • Мнения: 6 365
Наскоро дете на 7 на моя приятелка имало проблеми в училище. Психоложката казала, че има attention seeking behaviour и посъветвала майката да не му обръща толкова внимание bowuu

Мамасита, ти не беше ли учила в Колежа? Там ли беше тормозът  Shocked


И за да съм по темата: училищни неврози

В началното училище беше, след това в гимназията спря тотално, защото там бяхме подбрани деца.
Скрит текст:
Не съм учила в Американския колеж, а в Американския университет. Обаче и там имаше една-две дангалачки, които бяха като гимназистки с конфликти, спорове и даже бой...

И все пак тормозът го овладяха учителите в началното по много умен начин. Випускът беше смесица от футболистчета и умни деца. В четвърти клас направиха изпит и най-умните ни отсяха в специална паралелка. И там имаше тормоз, но вече по-малко, а и не ядяхме бой от по-силните и агресивни във "футболната" паралелка. Ние бяхме "математическа". Направиха вътрешен изпит за училището и ни отсяха. Това помогна и за нивото на учене, и то много.

# 68
  • Мнения: 1
   От позицията на 16-годишна "какичка" ще ви дам малко по-различна гледна точка. Забелязала съм, че ако т.нар. "жертва" на тормоза има цел, смелост и приятели и се види, че е поне малко подкрепена и преодолее страха си от насилниците, случаите на тормоз оредяват. Мен се опитаха да ме тормозят в 4-ти клас, когато ходех на подготовка за СМГ през уикендите, понеже бяха решили, че съм зубърче и лесна мишена, ама бързо спряха, когато видяха, че има 2 момчета, които се застъпват за мен, а също и че мога да им отвърна. Продължиха да си имат нещо против мен, но поне не действаха по въпроса - в крайна сметка мен ме приеха в СМГ, а те и досега си останаха на същото примитивно ниво да си пробват номерата на потенциални жертви.
   Подготовката за ново, по-добро училище наистина мотивира. От моя настоящ клас половината са били тормозени до 7-ми клас - когато попаднеш в среда на "свои", нещата коренно се променят. Искрено се надявам това да помогне и на дъщеря Ви. Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 ное 2014, 16:32 от 500Letters

# 69
  • Мнения: 21 771
 На една моя близка детето беше подложено на тормоз в училище. Не бой - обиди, неприятни прякори, присмех, замеряне с празни шишета вода, бутане на дрехите от закачалката на пода, препъване и т.н от групичка в класа. Останалата част от класа се смее.
 Тези подробности се разбраха от приятелката и, по точно от майката на приятелката. Детето не искаше да каже на родителите си защо е скофтено и не иска да ходи на училище, те си мислеха дълго време ,че няма проблеми в училище, защото е отличничка.  Никой от учителите, разбира се, не е забелязал нищо - те са над тия неща.
 Да се разнищи цялата тая история отнема от втори  до трети клас.

 Майката, съвременна жена, решава, че ще води детето на психолог. Бащата, който е повече с акъла си е против, но най-накрая вдига ръце. Не знам от коя школа беше тая женица, но започва с разгадаване какво у детето го прави подходящо за жертва, защо привлича насилници, почва да рови в семейството и т. н., вместо като всеки нормален човек, да заключи, че детето си е напълно наред, а простачетата, които се отнасят с него така  - те са за психолог и на тях в семейството нещо не им е наред.
   Така преливаха от пусто в празно още една година, като през това време отношенията между детето и майка му окончателно се развалиха, то си развали и успеха и го преместиха в друго училище, където засега няма проблеми.

  Авторката, в тая тема най-разумните неща според мен ги е казала Мамасита. Детето ти трябва да заякне физически, да се облича добре в училище и да използва психологическо айкидо - най-добрия начин за справяне с простаци за хора на всякаква възраст. И да е силно мотивирана д от идеята, че скоро ще се оттърве от тази пасмина.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 11:19 от Iris04

# 70
  • Мнения: 157
но започва с разгадаване какво у детето го прави подходящо за жертва, защо привлича насилници, почва да рови в семейството и т. н.,
Именно. Ще се рови, ще търси причините, ще анализира и ... какво от това, нещата са си факт. Най-вероятно след това ще се дадат разни съвети от сорта на: детето да започне да работи върху себе си, как да не се засяга толкова, как да не е толкова чувствително и пр. Еми това дете (ако се подходи по този начин) то ще се чувства едва ли не, че нещо не му е наред! А ако човек се позамисли ( в случая майката е най-подходящия човек) как да повиши самочувствието не детето, как да ангажира времето му и т.н. тези неща ще имат по-голям резултат за справяне с проблема! Съмнявам се психолога да предложи някакви конкретни идеи за справяне от сорта на: спортуване, танци, преместване в друго училище и... още една добра идея според мен (която за съжаление не зависи от нас) е подбор! Подбор след 4-ти клас, след 7-ми клас, след 10-ти клас, колкото повече толкова по-добре.

П.С. Никой да не ме разбира крайно. Аз съм "за" ходене на психолог, когато става дума за един възрастен осъзнат човек, който сам може да прецени, че това му е нужно! Дори самата аз бих отишла на такъв, ако реша, че ми е нужно.

# 71
  • Мнения: 21 771
   Като се замислиш е много интересно - защо кроткото дете, което никому зло не прави, а си гледа учението трябва да ходи при специалист да търси къде му е проблема, а агресивните тормозители никой не ги праща? Не би ли трябвало училищния - психолог и педагогическия съветник да привикват и да работят с хайманите, а не да се опитват да вдъхнат "самочувствие" на тормозения? Че той си е наред и самочувствието му си е нормално, нали не той мета чантите на хората през прозорците да се прави на важен.

# 72
  • Мнения: 7 837
Детето ти трябва да заякне физически, да се облича добре в училище и да използва психологическо айкидо - най-добрия начин за справяне с простаци за хора на всякаква възраст. И да е силно мотивирана д от идеята, че скоро ще се оттърве от тази пасмина.

И ако родителят не може да го постигне това сам, го броим за провален и е редно да се засрами. Особено с обличането добре в училище, каквото и да значи това...

Важното е, всяка средностатистическата лелка пред монитора, да изкаже мнение от позицията на много веща, за неща, които е чула или прочела, докато е чоплила семки. Точно на това прилича темата.

# 73
  • Мнения: 21 771
   Грубостта ти има ли някаква причина, или просто ти е присъща?
   

# 74
  • Мнения: 7 837
Приложи психологическо айкидо и ме подмини.

Общи условия

Активация на акаунт