Тормоз в училище!

  • 18 610
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21 771
 О кей.
Случайно попаднах току що на твой пост и в друга тема, та рекох да попитам.

# 76
  • Мнения: 6 365
Бря, да не повярваш, а в една друга тема коментираха, че тук съм "убила" темата...

Значи, вярно е, че детето трябва малко да си подобри битието и уменията. Дрехите и физиката наистина правят много, казвам го от опит.

Но има и още нещо. Родителите не трябва да прекаляват с това "закоравяване на сърцето". То е само инструмент. В крайна сметка тормозените често са именно такива чувствителни личности. Това качество не се приема добре в училище, но е много ценно, когато си възрастен. Затова детето трябва да има къде да изразява и присъщата си мекота. Аз например много мразя непрекъснато от мен да се изисква да съм твърда, отстояваща. А това в 21 век е много разпространено. Аплодира се, а чувствителността се подтиска, дори наричат такива хора "жертви", което е абсурд: жертва си, ако някой ти причини нещо. Но не може да си "виновна жертва", няма такова нещо като "човек-жертва", това просто е чувствителен човек, той има ценно качество, което може да се приложи в правилната ситуация.

Така че не вкоравявайте безкрайно сърцата на новото поколение.

Да, Кейси, родителят трябва да може да подкрепи и изгради донякъде детето, защото то самото няма ресурс. И ако не направи тези неща, да, може да се каже, че се е провалил. А някои от тези неща не са "екстри", а са задължителни. Нали не би държала малко дете гладно? Е, тийнът също има потребности, без които "гладува" по други начини. И трябва да си го "храниш" и отглеждаш, ако искаш да стане цялостен човек и някой ден да започне да се самоотглежда добре, с правилна основа, а не да се занимава години наред да се справя с пораженията, които мама и тате са нанесли.

Познавам доста такива "недохранени" характери, не е добро нещо. Определено родителите не са си свършили работата или са мислели, че това са някакви глезотии.

И като средностатистическа лелка:

Дрехите за училище трябва да са: по мярка; не най-евтините; да не са прекалено нестандартни и незабележими. Да излъчват една идея авторитет, не да са прекалено детски или несериозни.

# 77
  • Мнения: 755
  Като се замислиш е много интересно - защо кроткото дете, което никому зло не прави, а си гледа учението трябва да ходи при специалист да търси къде му е проблема, а агресивните тормозители никой не ги праща? Не би ли трябвало училищния - психолог и педагогическия съветник да привикват и да работят с хайманите, а не да се опитват да вдъхнат "самочувствие" на тормозения? Че той си е наред и самочувствието му си е нормално, нали не той мета чантите на хората през прозорците да се прави на важен.

Зачетох се, защото при нас случая е-кроткото си кротува, агресивното ходи при психолога, но там реве ежедневно и нарочва кроткото, че го отхвърля и не го приобщава.
Т.е. топката е подадена на кроткото и то от жертва към момента е нарочено за проблема. Детето е запознато наскоро с интригата, до сега е живяло в неведение, защото си тръгва от училище след часове, не ходи на занималня, след която агресивното ходи да реве при психолога.

# 78
  • Мнения: 39
Може ли да се включа с различна гледна точка? Завърших преди няколко години, смея да твърдя, че бях хипер активно дете с проблемен характер и поведение.  Laughing Може да се каже, че понякога аз бях насилника или организатора на да ги наречем шеги. Не бяха шеги, разбира се. Всяка монета си има две страни. Бях заслужила позициите си в класа чрез спорт (тренирах тогава карате и брейк  Laughing) и мисъл. Обаче станах в 7 клас и тогава тепърва навлизаха мобилните телефони, цигарите , кафетата, дрехите и т.н. Разбрах, че ако искам да си запазя позицията на лидер трябва да се "снабдя" с тези неща. Съответно децата, които не отговаряха на критериите на лидера биват "наказани" от стадото. Тук идва родителската намеса. Мое лично мнение е: Разпитайте дъщеря си , разговаряйте с нея и разберете кой е лидера. Момче или момиче. С какво той/тя се отличава от другите. Това е тактиката. В училището е ВОЙНА. Целта: Не е да измести лидера , а да докаже себе си пред него/нея. Да получи уважението от него или от приближените му. Няма вариант да няма. Да усети слабото звено и да атакува. Ако на детето Ви не му се отдава това , да разбере, че трябва да е стратег в този живот ще губи винаги. В новият клас няма да е по-различно, защото и там ще има групички. Готини, смотани и неутрални. Тук борбата е да станете неутрални, защото аз разбирам, че по-критериите на съучениците им, тя е в тип "смотана". С учене не става само. На такива аз им викам "заспи". И то направени от родителите си. Детето трябва да се отпусне. Всички гледат модерните филми и клипове. Една нова прическа, да кажем с ваш компромис 1-2 цветни кичура, да я запишете на спорт + ако имате познати/приятелки с нюх към модерното да помогнат на детето да се облече по-така (Не е необходимо да пръскате луди пари, още като бях тинейджърка пазарувах от вторите употреби, защото исках да съм в крачка с модните тенденции, а да не се лъжем, в България те идват с 1-2-3 години по-късно от другите по-развити държави). Има ли приятелки? Ако има... нека някоя "вечер" да пият кафе, където се събират и готините, да си поръчат нещо малко по-скъпо от другите. Братовчеди, деца на приятелки, ама момчета, които изглеждат добре? Нека да са с тях... нека малко да им развалят самочувствието на девойките в класа, а момчетата да се стреснат, че има някого зад тях. Дребни психо-атаки, но много полезни.   Никакъв психолог!!! Никаква родителска намеса в училище!!! Ще помагате задочно! Едно филмче за кураж и всичко ще се нареди с времето  Wink http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=14508&hit=1

# 79
  • Sandanski
  • Мнения: 171
Здравейте , преди 2 часа когато седях на фейсбук един съученик на дъщеря ми  и изпрати думичката " умри" направо останах стъписана  (меко казано) бързо се окупитих и го запитах защо .а той ми отговори че в Сряда следобед ще вида какво ще стане ......дъщеря ми спи в момента и немога да я попитам какво е станало ..А мен сън не ме лови.. Многоо ви моля вие как бихте постъпили искам да знам вашето мнение
Забравих да пиша че дъщеря ми е 3 клас..

Последна редакция: сб, 28 фев 2015, 23:58 от *Lea *

# 80
  • Мнения: 741
Първо я попитай, ако не ти хареса отговора, при директора, как така ще заплашва.  Shocked

# 81
  • Sandanski
  • Мнения: 171
Отговори ми че по принцип бил закачал всички деца.Последния ден от училището той се закачал с нея и я обиждал (с тези забранени думи които не говорим пред децата)я блъснал,тя естествено не му се оставила и тя го блъснала при което телефона му паднал.Това е което знам ,и сега се чуда как да и каже че той и се заканил newsm78 .А на момчето че е писал с мен а не с нея ???

# 82
  • София
  • Мнения: 1 070
Lea,
Моят син е също в трети клас, но никога не съм чула или видяла някой да заплашва с "умри" съучениците си било на живо, било в чат  Sick. Аз лично бих казала на детето си какво съм прочела и или ще говоря с родителите на момчето, или с класната им. Просто в сряда дъщеря ти трябва да знае какво е станало и какво ще направиш за да я защитиш от подобен тормоз.

# 83
  • Мнения: 157
Lea,
Моят син е също в трети клас, но никога не съм чула или видяла някой да заплашва с "умри" съучениците си било на живо, било в чат  Sick. Аз лично бих казала на детето си какво съм прочела и или ще говоря с родителите на момчето, или с класната им. Просто в сряда дъщеря ти трябва да знае какво е станало и какво ще направиш за да я защитиш от подобен тормоз.

Абсолютно мисля, че е наложителна намеса от страна на родител. Да се говори с родителите на момчето, класната...но да не се оставят нещата на самотек!

# 84
  • Мнения: 21 771
  И защо трети клас дете има профил във фейсбук и си пише със съученици? Много ясно, че ще си пишат простотии.

 И при директора да отидете, най вероятно и той това ще ви каже.

# 85
  • Мнения: 19 379
Ако не й го беше написал във фейса, най-вероятно щеше да го каже на съученичката си лично. Майката можеше и да не разбере в този случай. Тук не фейсбук е проблемът.

# 86
  • Sandanski
  • Мнения: 171
Първото което е тя НЯМА фейсбук профил,просто на моменти влиза от моя профил.И добре че беше той иначе нямаше да разбера.Още в Сряда съпругът ми говори с класният им ръководител,след което той казал на целия клас да излезне от стаята само момчето да остане ,поговорил с него а после извикал и дъщерями  .После събрал целият клас и говорил  с тях относно тази тема (кое е правилно и кое не).Но не е казал точно какво е станало.Дъщерями каза че момчето било готово да заплаче.
Иначе класният е казал че е хубаво това че следим Фейсб. и поне знаем какво правят децата и ако има нещо пак да се обадим..

# 87
  • Мнения: X
Първото което е тя НЯМА фейсбук профил,просто на моменти влиза от моя профил.
.....
Иначе класният е казал че е хубаво това че следим Фейсб. и поне знаем какво правят децата и ако има нещо пак да се обадим..
Нещо не разбрах. Детето няма профил във ФБ, но негов съученик му е написал " умри" в тази социална мрежа. Къде? На Вашата стена, във Вашите лични съобщения? Ако е така, откъде е знаел с кого точно си пише? И откъде сте сигурни, че гое написал точно той? Зад клавиатурата може да стои всеки.
Класният е казал, че е хубаво, че следите ФБ и знаете какво правят децата. Какво точно следите? Та нали става дума за собствения ви профил!

# 88
  • Sandanski
  • Мнения: 171
На моят профил, тя има няколко другарчета от класа и от време на време общува с тях, а с него на няколко пъти си разменяха картинки  и си пишеха ,но много рядко .И да на съобщения той ми писа ,когато го попитах кой,  той ми отговори Ти ...,след това попитах вашите знаят ли какво пишеш отвърна с "да "на което не вярвам.
И не мие ясно защо майкаму или бащаму биха написали това  newsm78
И какво като е моят профил бих могла да не й гледам разговорите и телефона,изобщо да не я проверявам нали?

Сигурно изобщо не трябваше да обръщам внимание....

# 89
  • Мнения: X
Сигурно изобщо не трябваше да обръщам внимание....
.....
И какво като е моят профил бих могла да не й гледам разговорите и телефона,изобщо да не я проверявам нали?
Май нещо не ме разбрахте. Говоря за точно обратното. След като има възрастово ограничение за регистрация на профили във ФБ, може би е трябвало да се замислите защо е така и да започнете оттам вместо да позволявате на осемгодишно дете да използва Вашия профил за чат.

Що се отнася до втората част...Как точно няма да й гледате разговорите? Ако видите, че имате лично съобщение (вероятно точно там се водят битките), няма да го прочетете, защото смятате, че може да е до дъщеря Ви?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт