Имам новина голяма- през АВГУСТ ставам мама!

  • 33 483
  • 714
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Dessyy90, и мен ме гледат с вагинален ехограф. Мисля, че с него по-рано може да се чуе сърчице, в сравнение с коремния. Може би като напредне бременността ще почнем с коремен да се гледаме само. Така или иначе, щом има мами, които си правят секс и това не е риск/проблем, значи и вагиналният ехограф не би трябвало да е рисков. Поне ако бременността протича нормално.

Аз мисля да се запиша на ЖК в МБАЛ Надежда. Така или иначе там си забременяхме и всички изследвания съм си правила там. Имам им доверие. Единствено ме притеснява, че трябва да пътувам до София, но веднъж на месец едва ли ще е проблем. Всъщност имам още едно притеснение - че в крайна сметка искам да си раждам в Пловдив, за да е по-удобно и ММ да ме посещава и на практика ще са ме следили на едно място, а ще раждам на друго ( Simple Smile Живот и Здраве!)... Все си мисля, че ако занеса една папка с необходимите изследвания и се запиша за раждане 1-2 месеца преди термина, трябва да е достатъчно.

За Пловдивските мами имам една полезна информация (дано не ме ban-нат за реклама) - утре ще има безплатно училище за родители в пловдвиския мол и смятам да ида да видя как е:
Mall Plovdiv ви кани на първото за годината Училище за родители. Вече в нов ден - сряда, между 10:00 ч. и 12:00 ч. на третия етаж до зоната за хранене. Темата ще бъде "Да износим здраво бебе! Могат ли храненето и двигателната активност да ни помогнат за това", а присъствието както винаги е безплатно. Очакваме ви!

Последна редакция: вт, 06 яну 2015, 12:46 от bambucha_85

# 691
  • Мнения: 284
Да,за секса съм съгласна,в смисъл знам че няма проблем да те гледат с вагинален,имах в предвид,че исках да чуя пулса,а не го чух,а видях само сърце(това което ми показа док),та с вагинален може ли да се чуе,или няма как  newsm78 newsm78

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Да,за секса съм съгласна,в смисъл знам че няма проблем да те гледат с вагинален,имах в предвид,че исках да чуя пулса,а не го чух,а видях само сърце(това което ми показа док),та с вагинален може ли да се чуе,или няма как  newsm78 newsm78

Ние последните два пъти го чухме с вагинален. Simple Smile Много е готино и странно, звукът е точно все едно преминава през някаква течност. И е доста силен! Аз първия път си помислих, че това е моят пулс, докато доктора не ми каза...

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Току що бях на преглед - имаме си сърчице и ембрион 1,10 см. Отговаря си на седмиците 7 г.с и 2 дни:)
Написаха ми и бележка, която мога да представя на работодателя Grinning

# 694
  • Мнения: 289
Здравейте!
Аз снощи успях да си заспя без проблем, а и днес си поспах най- добре, детето ме остави да си се наспя. Flutter

За БХС- първия път не съм правила. Лекарката ми каза, че е излишно, пък и бях на 19 г., когато забременях. Сега най- вероятно пак няма да правя. Чела съм много по въпроса, съветвала съм се с двама лекари.. и мнението ми е категорично. Но пък ФМ ще ги правя и трите задължително.

happysmile, хайде, стискаме палци  и ще чакаме после и добри новини да донесеш! Wink

Кафе с канела, много съжалявам! Sad Hug

janin4eto_87 , страхотни новини! Честито сърчице! Heart Eyes

Ох, вече нямам търпение и аз... Колкото по- малко дни остават до прегледа, толкова по- бавно минава времето. Tired

Абе, не знам за вас, ама моето излизане си стана истинско мъчение. Навън е лед, лед... истинска пързалка. Детето иска да тича, следователно аз трябва да тичам след него ooooh! Голям ужас ми е. Уж го свалям от количката само на места, където не е заледено, ама вчера, бутайки количката щях да падна няколко пъти ooooh! Днес вече излизах с помощник - баба му.. Иначе ме е страх. Абе, нещо ми става с тая бременност. Голяма параноя ме е налегнала. Stop

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Току що бях на преглед - имаме си сърчице и ембрион 1,10 см. Отговаря си на седмиците 7 г.с и 2 дни:)
Написаха ми и бележка, която мога да представя на работодателя Grinning

Честито сърчице! Много се радвам, че всичко е наред Simple Smile

# 696
  • Мнения: 368
janin4e честито сърчице  Heart лека бременност и щастлив финал. За кога ти определиха термин?

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
За термин не сме говорили. Казах кога ми е последната менструация и видяхме, че отговаря на срока. Което значи, че си остава 23 август.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 227
Жанинче, честито сърчице, все така до термин да бие под твоето. Hug
Късметче, искам и аз такава лентичка ама в розово,  Mr. Green от къде я взе?

Последна редакция: вт, 06 яну 2015, 18:25 от ANI BANI

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Благодаря ви, момичета! Вече ми е по-спокойно. Викат ме началото на февруари за БХС. Докторът каза, че 13 седмица е оптимален срок, за да се види добре нухалната гънка Simple Smile
Сега ми предстои да си взема карта за плуване - добре ми влияе на гаденето.
Питах моя лекар и за работодателя..издаде ми удостоверение, че съм бременна и каза, че и в 4 г.с да съм закона ме пази - няма малка и голяма бременност Peace Все пак ще изчакам да си взема болничен..

# 700
  • София
  • Мнения: 133
Благодаря ви, момичета! Вече ми е по-спокойно. Викат ме началото на февруари за БХС. Докторът каза, че 13 седмица е оптимален срок, за да се види добре нухалната гънка Simple Smile
Сега ми предстои да си взема карта за плуване - добре ми влияе на гаденето.
Питах моя лекар и за работодателя..издаде ми удостоверение, че съм бременна и каза, че и в 4 г.с да съм закона ме пази - няма малка и голяма бременност Peace Все пак ще изчакам да си взема болничен..

Janinche, за какво точно е тази бележка, аз за първи път чувам?

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Благодаря ви, момичета! Вече ми е по-спокойно. Викат ме началото на февруари за БХС. Докторът каза, че 13 седмица е оптимален срок, за да се види добре нухалната гънка Simple Smile
Сега ми предстои да си взема карта за плуване - добре ми влияе на гаденето.
Питах моя лекар и за работодателя..издаде ми удостоверение, че съм бременна и каза, че и в 4 г.с да съм закона ме пази - няма малка и голяма бременност Peace Все пак ще изчакам да си взема болничен..

Janinche, за какво точно е тази бележка, аз за първи път чувам?
Казах на лекаря, че обмислям да кажа във фирмата, но се притеснявам ако ми поискат някакво удостоверение и той веднага ми написа бележка, в която пише подробно какво се вижда на ехографа, коя подред бременност е, какво ми е общото състояние...Препоръча ми, след като им кажа устно, да ксерокопирам бележката и да им пратя копието Peace

# 702
  • Мнения: 368
Жанинче, честито сърчице, все така до термин да бие под твоето. Hug
Късметче, искам и аз такава лентичка ама в розово,  Mr. Green от къде я взе?
хехе цъкни на нея и ще отвориш сайта Simple Smile малко ще трябва да се поровиш, но съм сигурна, че ще го намериш  Peace

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Жанинче, честито сърчице, все така до термин да бие под твоето. Hug
Късметче, искам и аз такава лентичка ама в розово,  Mr. Green от къде я взе?
хехе цъкни на нея и ще отвориш сайта Simple Smile малко ще трябва да се поровиш, но съм сигурна, че ще го намериш  Peace

Simple Smile И аз си намерих линийка за бременността. Всичките ми харесаха, но реших да сложа някоя, която дава повече информация за развитието на плода. Много ме кефи!

# 704
  • Мнения: 284
Ох...сега още повече се шашнах,тогава на мен защо не ми пусна да го чуя,а само ми го показа  newsm78 newsm78 Странна работа

Общи условия

Активация на акаунт