Бургас - ясли, градини, занимални за малките ни съкровища - 7

  • 92 244
  • 564
  •   1
Отговори
# 450
  • Бургас
  • Мнения: 703
Дъщеря ми е първа група в Звънче,миналата година приема за градината беше през пролетта и есента. От яслата децата родени през първото полугодие на годината ги преместиха и сформираха група още месец май.
Така ,че питайте в детската градина директорките най-добре.

# 451
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Дъщеря ми е първа група в Звънче,миналата година приема за градината беше през пролетта и есента. От яслата децата родени през първото полугодие на годината ги преместиха и сформираха група още месец май.
Така ,че питайте в детската градина директорките най-добре.

Това са свободни съчинения на директорката, има си общинска заповед за стартиране през септември.

# 452
  • Бургас
  • Мнения: 703
Дъщеря ми е първа група в Звънче,миналата година приема за градината беше през пролетта и есента. От яслата децата родени през първото полугодие на годината ги преместиха и сформираха група още месец май.
Така ,че питайте в детската градина директорките най-добре.

Това са свободни съчинения на директорката, има си общинска заповед за стартиране през септември.
Може да е инициатива на директорката ,но е факт. Практикува се в градините, като изпишат децата от подготвителните групи сформират веднага нова.

# 453
  • Мнения: 817
Децата от подготвителните групи, обаче, си посещават градина до края на август. Новите деца се приемат най-рано от 1-ви септември. Изключенията от това правило са изключително редки.

# 454
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Има си такава практика в доста градини, от 1.06 децата навършили 3г се преместват в градинска група, а останалите от 1.09, това се прави с цел по-бърза  и по етапна адаптация на децата. А и така се освобождават места в яслата и може по етапно да се приемат и там деца.

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Децата от подготвителните групи, обаче, си посещават градина до края на август. Новите деца се приемат най-рано от 1-ви септември. Изключенията от това правило са изключително редки.

Потвърждвам.След завършване на подготвителната група синът ми си беше цяло лято на градина в сборни групи, до 31 август включително, както и доста други деца.Наистина недоумявам как, въпреки общинската наредба и заповед за прием с всичките и уточнения, все още има директори, които си действат по тяхна система.


anik79 Местенето от яслена в градинска група не съм го коментирала изобщо, а и не всички детски заведения са тип ОДЗ.

# 456
  • Мнения: 817
Има си такава практика в доста градини, от 1.06 децата навършили 3г се преместват в градинска група, а останалите от 1.09, това се прави с цел по-бърза  и по етапна адаптация на децата. А и така се освобождават места в яслата и може по етапно да се приемат и там деца.
Ако градината е тип ОДЗ, тоест с яслени и градински групи. Но доста от градиините са си само с градински групи-без яслени.

# 457
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Има си такава практика в доста градини, от 1.06 децата навършили 3г се преместват в градинска група, а останалите от 1.09, това се прави с цел по-бърза  и по етапна адаптация на децата. А и така се освобождават места в яслата и може по етапно да се приемат и там деца.
Ако градината е тип ОДЗ, тоест с яслени и градински групи. Но доста от градиините са си само с градински групи-без яслени.
Да, аз говоря точно за такива градини ОДЗ. Надявам се и тази година да има заповед на кмета за оставане на децата от 4те групи до 1.09.

# 458
  • Мнения: 5 128
Здравейте, тази година онлайн кандидатстването на 1 април /събота/ ли ще е започва или на 3 април /понеделник/?
И активна ли е вече формата, ако може някой да постне линка?

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 12:45 от ~Karina~

# 459
  • Мнения: 1 700
Не тъй като 1ви се пада събота!Кандидатстването ще започне на 3ти април понеделник в 8 сутринта и е до 20 ти април.Формата ще я активират на 3ти в сайта на общината.
http://www.dzburgas.org/

# 460
  • Бургас
  • Мнения: 2 079
А има ли някъде информация коя ДГ колко деца ще приема?

# 461
# 462
  • Мнения: 39
Здравейте! Моля за помощ по следния казус: Дъщеря ми е родена през май 2015 год. и след няколко дни навършва 1 годинка. Желанието ми е да я пусна на ясла като стане на 2, т.е. ще кандидатстваме догодина. Ако я приемат, има ли вариант да тръгне на ясла веднага след записването - т.е. май-юни месец, а не септември?   
Има ли други майки, чийто деца са родени през април-май и кога сте ги пуснали на ясла? Simple Smile

# 463
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Здравейте! Моля за помощ по следния казус: Дъщеря ми е родена през май 2015 год. и след няколко дни навършва 1 годинка. Желанието ми е да я пусна на ясла като стане на 2, т.е. ще кандидатстваме догодина. Ако я приемат, има ли вариант да тръгне на ясла веднага след записването - т.е. май-юни месец, а не септември?   
Има ли други майки, чийто деца са родени през април-май и кога сте ги пуснали на ясла? Simple Smile

Има заповед от Общината децата да се приемат септември, но има директори, които  правят компромис при възможност.Идете на място и говорете.

# 464
  • Бургас
  • Мнения: 7 385
Моята е родена април 2015, кандидатствах април 2016 и я пуснах февруари 2017. Ако имам места в яслата ще я вземат, иначе не

Общи условия

Активация на акаунт