Боледуване на децата ни – тема 19

  • 32 406
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Ох, Силви, доплака ми се. Гушки и за двете, силни момичета сте, ще се оправите, а ти драсвай по някой ред да знаем как я карате Hug А за градината наистина не го мисли отсега, това да е проблемът. Ще си намери приятелчета и извън градината.

# 61
  • Мнения: 1 383
Бяхме ние вчера на лекар. Според лекарката е само с лек спазъм, гърло чисто,но прозрачни задни секрети. Ако не и бях казала, че мисля, че е със спазъм сигурно след като го слуша щеше да каже любимото ми ,,Нищо му няма.,, Започнахме инхалации с Вентолин, промивки на носа, Цинабсин и Виброцил за капане. И азнякаква чинна даже в 12 грабвам спящото дете и почвам да правя инхалации само и само да сме точнина 8 часа. И като се започна едно кашляне след това. Нещо страшно беше. Поне 1 час и 30 минути не се спря. Спи и кашля. Отдавна не е бил така. Не знам дали от инхалацията не му стана нещо понеже преди да го инхалирам спеше нормално. Та ставах, забърквах мед , ракия и олио и му давах. С вода го налях също и се успокои. Днес си кашля повечето влажно и чат пат някое сухо изкашляне.

Аз утре се чудя дали да не му пусна една кръв на моя глава и да се види какво е и що е. Освен ПКК+ СУЕ + ЦРП какви още неща трябвада пусна, за да се разбере за АБ ли е детето или не ?

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 526
Силви, оправяйте се бързо! Прегръдки!

Кими, това е напълно достатъчно като изследвания.

# 63
  • Мнения: 1 383
А ДКК какво е ? Диференциално броене ли е ? Има ли смисъл и него да пускам ?

# 64
  • Мнения: X
Диференциална кръвна картина, трябва да я пуснеш

# 65
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 395
Лисе  bouquet за темата.

Силвиана, жалко за вас Sad Но, сега ще трябва да я спреш за много дълъг период от градина. То, е трябвало още след първото ви влизане в болница, но карай вече е минало..
Бързо възстановяване и много пазене през предстоящия земен сезон, по възможност повечко в къщи и разходки при хубаво време самички. Дано да имаш кой да ти я гледа. Хубавото е, че чак след 5г. е задължително да се ходи на градина.

Бързо оздравяване на всички ви желая Hug

Аз не мога да изляза от омагьосан кръг с гърлото вече сигурно 3 седмици, спира и почва след няколко дена. Да боли, да е червено... ooooh!

# 66
  • Мнения: 2 532
Дано оздравяват всичко болни дечица бързо Praynig
Нашият от вчера не е вдигал Т. И симптоми видими не са се появили до сега. Не сме го водили и на лекар още честно казано newsm78 Е, оставихме го вкъщи да си го наблюдаваме няколко дни. Даже бях планувала следобед да го водим към лекаря, ама се чудя сега.

# 67
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Силвиана,много те прегръщам майчице  Hug
Дано намерите правилния лекар и проблемът се разреши напълно вече  Praynig
Много гуш и за малката буболечка,най-големия герой е тя  Hug Hug Hug
Кураж,ще мине и това!

Хъш,к'во става с теб бе момиче  Rolling Eyes
Удари един загряващ чай с ром,натопли се,изпоти се и довечера да те гушкат силно и страстно  Heart Eyes Wink

Кими,бързо да минава и при вас всичките болежки  Peace

Мойто чедо и тази седмица ще пропусне ДГ,дано скарлатината  я отмине,горещо се моля.... Shocked
Здрава е за сега,ама ще я пазя още.
Проби в градината нъц... Tired
Аман...... Outta Joint
И да питам пак:давам Лимфомиозот сол,обаче бавен ефект нещо.... newsm78
Така ли е по принцип?Педиатърката каза,че трябва време и поне месец да ги пие,не е ли множко?

Уф,искам сняг и всички бацилоподобни да измрат.... #Cussing out

# 68
  • Мнения: 2 732
много бързо се изписват темите ,което не е никак хубаво

# 69
  • Мнения: 6 621
момичета, привет отново.
в 3 часа ще ходим да огледат ушетата. стискайте палци!
не знам дали се подобрява, продължава да държи температурата - 37.5-38.5, а уж ѝ вливат аб и ѝ давам нурофен на 6 часа.
пъпи, след първия ни престой в болница стоя у дома близо 3.5 месеца. и с деца излизаше, и на плуване ходеше често, нямаше проблеми и се престрашихме да я пуснем пак на градина. и сега това...
не знам къде бъркаме. от малка е всеки ден с часове навън, плува от няколкомесечна, ходим често в сандански, велинград и т.н., у дома се храни само с приготвена от нас храна, купуваме био продукти и домашно отгледани плодове, зеленчуци, месо, а, бе, като учебник сме направо. другите майки в квартала ме взимат на подбив, че в чантата ми все има плодове и никой не смее да си извади зрънчото като съм на площадката. не боледува често, но когато боледува е много тежко. ooooh!

# 70
  • София
  • Мнения: 235
Ох и аз да се оплача пак, нали ви писах за нещо което аз мислех че е херпес, личната каза нищо не било едва ли не от духането на носа и бърсането. Но вчера го намазах че вече все да става много червено и релефно преди да заспи с тридерм, занам че е силно но друго нямах, позавехнало беше сутринта но той го чопли и сега пак е зачервено, по лошото е че сега видях че ръчичките само към дланите са на ситни пъпчици червени. И явно е реакция от лекарство - има две възможни - вентолин или парацетамол. Един път му се бяха появили по тялото и мисля че беше пак от панадол понеже пак се беше случило да е с температура и да му давам три дни от него. Но и към вентолина не реагира като цяло много добре, по нервен е, не може са спи (трудно заспива и нощем само се върти) и потреперва неволно от време на време , това го забелязах и миналата година като го пи. Дано поне обрива не е от него че не знам каква алтернатива имаме освен АБ а вече пихме преди 2 седмици Sad

# 71
  • Мнения: 21 288
Силвиана , стискам палци !  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

Хъш , да оздравяваш   bouquet

# 72
  • shumen
  • Мнения: 18 165
Силвиана,стискаме палци.
Хъш,да оздравяваш и ти.
Октавия,може и от лекарствата да е този обрив при вас.
Цветна палитра,аз бих го завела на лекар за всеки случай,защото при нас единия път точно така само два-три пъти вдигна и после нямаше,а като го заведох при педи се оказа с червено гърло.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
sylviana, силно стиснати палци!
Най-тежи, когато след толкова старание детето пак боледува Sad

# 74
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 395
Много ви благодаря на всички Hug

Силви, разбирам те. И аз готвя и аз давам предимно домашна храна, е купувам по някой и друг боклук - но, много рядко. Всичко съм обяснила на сина ми за близалки и бонбони, как вътре има боички/все е дно да си изсипе водните бои в супата и да яде и какво ли не Crazy/ Детето не яде, отказва даже като му се предложи. Но, от време на време си хапва, я шоколадово нещо, може и вафла рядко, и нещо друго от лошите работи Mr. Green Плодове не ми яде много. Само ябълка и банан от време на време.
Забравих, Силиви винаги съм искала, като отида на площадка да срещна майка като теб. Ти си за пример! Вместо да извади Зрънчо от чантата да подаде ябълки или други нарязани плодове.

Дев, давай 1 месец щом така ти е казала лекарката Peace
И аз не го пуснах, още е в къщи. Друса се прави бели и какво ли не, щото си е добре човека, но му правя инхалации с Пулмикорт...
А, в градината ни кашлят и лелите и госпожите и домакинката. До един всички от деца до възрастни! ooooh!

Дев,
Скрит текст:
какво ли не пих. Ту редувм лекарства, ту винце Mr. Green Това е нещо страшно с гърлото....и кашлицата не е броя, защото за нея вече си имам лекове Laughing

Общи условия

Активация на акаунт