Боледуване на децата ни – тема 19

  • 32 458
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Така, излезе ни гърленият секрет, имало изолирана бактерия Whistling не мога да видя каква, защото не съм платила антибиограмата, ще идем довечера да я платим и евентуално ще разберем каква е гадта. Хем ми поолекна, че (евентуално!) се разбра причината за накашлянето, хем ме е яд, че сама трябваше да стигна до извода да пусна секрета, никой от всите доктори не го предложи! На всичко отгоре се притеснявам каква точно е гадината, надявам се да успеем да я уморим Tired Чак утре ще може да започне АБ, ама то пък толкова сме чакали, нали, един ден повече или по-малко... Уфффф...

# 76
  • Мнения: 21 332
Алерголога ни върна пак,ей аман вече ми писна,записах при Евтимова в Пловдив,то се е видяло,че няма да я бъде с тия тук в нашия град  #Cussing out

# 77
  • shumen
  • Мнения: 18 270
Месечко,ами така са нашите доктори.Май ние сами трябва да се сещаме и да си назначаваме изследвания.
На мен също ме дразнят по площадките с тези зрънчовци,но няма как.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Бързо оздравяване на всички дечица!

Аз се записвам с бистра, водниста хрема на дъщеря ми, на 18мес. В момента ѝ никнат кучешки зъби и сигурно има пряка връзка и с това, но вече ми писна от хъркане на носа и сополи ... като видя мократа ноздричка и ми се доревава, защото при нея, както и при брат ѝ докато беше малък, хремата винаги е задна. Съответно докато е със сополи сън няма - само се дави от секретите, които се събират в гърлото, стряска се, кашля, повръща сополи и реве. Не може да яде, не може да пие... И каквото и да правя, почти винаги не минаваме само с хрема, а и с Т и разни други "екстри"...
Винаги ми е било много странно как има майки, които изобщо не смятат хремата за болест, децата се влачат с месеци сополиви, но нямат усложнения, спят и изобщо няма голяма драма. А при моите деца едни сополи са истински ужас... Преди да натрупам опита, които имам със сина ми /на 9г/ си мислех, че аз нещо греша в лечението и затова все така става. Вече стигнах до извода обаче /един вид открих топлата вода преди няколко години  Laughing /, че за всичко е виновна гадната задна хрема... заради нея една хрема само, си е съвсем сериозно боледуване при нас...
Та, въпросът ми беше, при начална бистра и водниста хрема, без Т и други симптоми /или пък само с Т/ как действате?

# 79
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Та, въпросът ми беше, при начална бистра и водниста хрема, без Т и други симптоми /или пък само с Т/ как действате?
Мон,разбирам те ...... Confused
Моето дете също предимно с хремите прави проблем,особено ако се забавя и не реагирам бързо.
Почвам ударно инфлуцид,през 2 часа по таблетка;вит.С/има дъвчащи за вашата възраст,също и под формата на сироп/;много течности като чай с мед и лимон.
Ако няма Т хубаво натоплям в банята с леген с поносимо топла вода;пускам душа да се напълни преди това с пара банята.
После загряващ балсам/Пулмекс,Хустагил/на гърдичките,гърба и ходилата/без областта на сърцето/
И много промивки с ФР,също и инхалации с него.
И предимно това...като разчитам на вече по големия оргазнизъм да се справя сам.
Успех!
 Hug

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
~Dev~ , благодаря  Hug

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 591
Мон..., баткото на колко я израстна задната хрема?

# 82
  • Мнения: 2 732
Малката лисичка ,защо ви върнаха пак?

# 83
  • София
  • Мнения: 10 705
Мон и аз съм с бебето така, яко сополи и нищо друго, е и лиги но не ги броя. Давам цинабсин, инфлуцид, смуча с бейби вак и капах виброцил, но смених с тобрадекс.
Измъчи се горката.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мон..., баткото на колко я израстна задната хрема?

На около 7г спря да се стряска, да повръща нощем сополи и т.н. Сега /на 9г/ пак хърка назад понякога, но не е такъв ад какъвто беше седем години преди това и нощем само се духа, не се дави в секрети.

Мон и аз съм с бебето така, яко сополи и нищо друго, е и лиги но не ги броя. Давам цинабсин, инфлуцид, смуча с бейби вак и капах виброцил, но смених с тобрадекс.
Измъчи се горката.

Голямо мъчение е...
Аз давам горе-долу същото, плюс сиропче Вит Ц и Ксизал, защото според лекарката ще я облекчи /има блеееед ефект противоалергичното/. Правя ѝ и инхалации с физ.р-р. Обаче каквото и да правя все е зор, рев, истерии, неспане, неядене, непиене и т.н. ...

# 85
  • София
  • Мнения: 10 705
Да и противоалергично, аз давам зиртек, но днес пропуснах, че след истерията , а после банята и после новата истерия по повод смученето на сополи и слагането на капки взе, че зацока и заспа.. чудо!

# 86
  • Мнения: 21 332
Ел,даде ни час за 25-11,то тогава и направлението ще е изтекло вече.

Та запазих час в Пловдив преглед + тест.

# 87
  • shumen
  • Мнения: 18 270
Малката лисичка,това за кой град става въпрос?В Пловдив наистина има добри специалисти.
Аз също давам Витамин С,капки за нос,Коризалия или Цинабсин за хрема само докато го усетя,ама този път не го усетих и стигнахме до АБ.Днеска почти нямаше хрема,но вече твърдо реших,че ще си го оставя в нас и тази седмица и от Понеделник с нови сили на ясла.Да видим сега дали след стоенето в нас пак ще реве като съдран сутрин още със ставането.

# 88
  • Мнения: 139
Вижте едно полезно видео за хремата ,как да я лекуваме с Шуслерови соли Simple Smile

http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/shuslerovi-soli- … reshtu-hrema.html

# 89
  • Мнения: 1 103
Аз този път действах с Алиум Цепата+Вит С+Ериус,това за хремата,сега сме включили и Амбрекс+Инхалации иииии дано прескочим без АБ,че вече ми писна,кашля 5-6 пъти през деня,но си я усещам,че още не е добре!Всички болни да оздравяват и голямо ГУШ от нас! Hug

Общи условия

Активация на акаунт