Боледуване на децата ни – тема 19

  • 32 387
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 994
Силви, голямо "светило" ще да е бил този образ  ooooh! Не мога да го разбера това отношение -все едно са кралят-слънце, едва ли си мислят, че единствените доктори са те, инфантилно е  #Crazy И какво значение има къде си ходил - аз пък не си мълча, не виждам смисъл... Не, че се е налагало да обикаляме по много доктори, де, но пък като питат що да не кажеш  newsm78
Лиси, ако детето наистина е оздравяло и си ходи на ДГ, мисля, че много навътре го вземаш, прощавай  Laughing Друг въпрос е, ако е болно все още, но ако е здраво не виждам проблем  Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 21 282
Рали,не е болна в момента,обаче сега тръгваме за Хасково да ми кажат дали се е повлияла сливицата от лечението през изминалата седмица.Ако не е -ще се оперира.

Стискайте ми палци.
Точно за това не ходи на ДГ,защото не знам какво ще ми кажат...

Наделина , благодаря   bouquet

# 692
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Лиси,ако аз бях на твое място не бих пуснала Габи.
Другата седмица дъщеря ми е рожденичка;капарирах торта и детски кът и пратих покани.Сега се обаждам за да ми потвърдят дали всички дечица ще присътстват.
Ами 2 от тях били болни,едното от които лекува бронхит.
Е,отказаха ми родителите.Слава богу свястни хора са и разбират същноста на идеята ми.
Отмених партито тъй като само едно детенце реално ще присъства,а в такъв случай се губи ефекта от всичко.
Здраве да,пак ще ги събера.
Предочитам да не рискувам когато се касае за болести  Peace

# 693
  • Мнения: 5 994
Лиси, аз за Габи знам  Peace Имах предвид другата девойка, която "е имала бронхит"  Wink Успех с прегледа   bouquet

# 694
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 388
Яни, спирайте го Флудтека, щом е станала суха кашлицата Peace
За, да не направите и вие ларингитна... Tired
Вече давай някакъв билков сироп за успокояване/Хустагил или тези на ДР.Тайс/Последния път давах Бронхостоп на сина ми и се повлия добре от него.

# 695
  • Мнения: 2 196
Благодаря за отговора!
Само,че изглупях и му дадох сутринта Флудитека...сега поутихна,не е кашлял скоро,но вече утре ли да започна сиропа за кашлица?Имам Проспан под ръка само.Давала съм Мукоплант преди време,но не се повлия доколкото помня  newsm78

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
momo*, за кои лекари в Пловдив говориш?
Тия дни мисля да водя голямото да го погледнат по-обстойно. Преди съм го водила при Милинич и при Петров, но не ме спечелиха.

Liliq_Zlatna, мога да ти споделя нашият опит с класическите хомеопати в Пловдив.

# 697
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 388
Яни, нищо, вече не му го давай. Той явно е отхрачил и сега само се дере.
Проспан може да даваш, той действа успокоително.
Но, също би могла да свариш чай от мащерка суха. Много помага.
Дори да нямаш суха давай билкови чайове съдържащи мащерка, или маточина.Ако пък имате сушен цвят от черен бъз можеш да свариш чай. Също помага при кашлица.

# 698
  • Мнения: 18 572
Чай от дюли също много помага при кашлица.

# 699
  • Мнения: 2 196
Мерси много!
Явно след сън повече го дразни и затова тази сутрин бухаше така...Иначе обича чайове,ще му приготвя!А инхалациите само с физ.р-р ги продължавам,нали?Правя му сутрин и вечер към 19ч.
Благодаря   bouquet

# 700
  • Мнения: 710
Здравейте момичета,
Имам следния проблем малката вече трета седмица е с кашлица, която вместо да намалява се усилва. В началото бяхме на биопарокс- по две впръсквания в носа и гърлото. Миналата събота я заведох на дежурен лекар , която каза, че е с бронхит. Изписа Макситрол, Вентолин и Зинат, въпреки че и казах , че е чувствителна към почти всички антибиотици  освен към ампицилин и пеницилин. ЛЛ в петък ни каза , че нищо не чува на слушалки, няма хрема ( само леко запушен нос), няма червено гърло, само силна и дълбока кашлица особено, когато спи. Сега сме на Мукоплант "Лека нощ", физиологичен разтвор за нос и Биопарокс до неделя. В понеделник каза пак да отидем. Пред кабинета имаше поне още две деца с подобен проблем. Каза, че такъв бил вируса тази година. Давам и още сок от ряпа и мажа гърдите вечер с мед. Чудя се дали не става въпрос за задна хрема? На мен лично  кашлицата ми се струва вече ларингична, но не съм лекар и не мога да определя.

# 701
  • Мнения: 68 968
Муунлайт, нека педи огледа за зелени храчки отзад над гърлото...ако е задна хрема, там седи храчка и се вижда..
При задна хрема моето кашля различно-най-вече мокро, но чат пат и ларингитно го докарва..но аз вече различавам кога кашля от задния сопол и знам, че като мине сопола, изчезва и кашлицата..

Сега сме накрая вече, сопола позасъхна и позавехна, кашлицата е рядко, чакам пълното оздравяване..

# 702
  • shumen
  • Мнения: 18 134
Лисе,чакаме добри новини от прегледа днеска.За рд-и аз бих постъпила така,ако знам че детето е било болно скоро.
При нас остана само хремата,но от днеска сополите се сгъстиха и направо такова чудо изкарвам с помпата,че нямам думи.Хич не ми се иска да го пускам на ясла,че сигурно пак ще лепне нещо оттам,ама няма как да си стоя в нас и да го гледам.

# 703
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 388
Яни, щом кашля прави и по-често инхалации само с физ. разтвор.
Може да правиш по 3 пъти.Сутрин, преди сън и вечер пак Peace

moonlight_80 - правете и вие инхалации, ако имаш инхалатор Peace

# 704
  • Мнения: 6 611
момичета, аз нали не се отказвам, днес уговорих още едно светило да ни прегледа. по телефона ми се стори, че човекът си е чешит, но се надявам да си разбира от работата, пък кофти характера все ще го понесем. дано да не е като вчерашния герой, че ще стигна до ръкопашен бой  Confused
при нас положението е без промяна, но аз го отчитам като добра новина, защото лошият сценарий... ами лошият сценарий е ясен и щом не сме в него, аз все още се надявам детенцето ми да се подобри  Praynig
не виждам новини от лисето, дано малката е добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт