Съвременни романи от български автори

  • 72 176
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 462
                      Съвременни Романи от Български автори.
Ще се радвам да споделяме кой какво е прочел и от кой бг автор ?
Освен романи , може да споделяте и документални книги , очерци и т.н.
Би било добре и да се посочват и линкове ако са в електронен вариант.
 

Последна редакция: нд, 16 ное 2014, 09:22 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 10 513
Пу първа  Grinning с любимите ми:
1. "Възвишение" на Милен Русков.
2. "Трънски разкази" на Петър Делчев.

Електронен вариант мисля, че няма, но книгите (и авторите им) си заслужават всяка стотинка!

Чела съм и всичко на Станислава Чуринскиене:
1. "Хванаха ме да крада"
2. "Second Life"
3. "Инцидент"

Определено е различен автор и не на всеки би допаднала.

Георги Господинов - "Естествен роман" - не ми хареса. В електронен вариант я има в мейл букс. Обикновено си купувам бг авторите и не чета пиратски книги, но тая не си заслужава да се купи  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 868
Много ми харесва темата. Дори аз мислех да питам за съвременни автори, но не знаех как да формулирам съвременни автори. Моля ви като споменавате заглавие и автори, споменете и жанра.

От новите съм чела и ми хареса "Възвишение" на Русков. Опитах се да чета Господинов, но или не бях в настроение, или просто е претенциозен за мен.

Ще ми е интересно какво мислите за Зарев и неговите романи. Видях заглавие "Разруха." 

# 3
  • Мнения: 5 462
Аз  за пръв път прегледах един роман на Георги Марков .
Хареса ми и то много .
ето този роман
http://chitanka.info/text/2898-zadochni-reportazhi-za-bylgarija

Пробвах Людмила Филипова .. нооо не ми хареса , не ме грабна.

Наскоро прчетох трите тома на Мариана Първанова .
Но не е роман , но пък интересно и увлекателно четиво.
http://www.bci-moscow.ru/bg/events/2013/04/18/773.html

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 21:17 от Markrit

# 4
  • Мнения: 5 462
Видях , че скоро е излязла нова книга на Милена Фучеджиева .
Роман написан на базата на действителни събития. Peace
Доста интересна история .
"Сексът и комунизмът"
http://www.helikon.bg/books/118/-%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%8A% … 22.html#book_info

# 5
  • Мнения: 509
Пу първа  Grinning с любимите ми:
1. "Възвишение" на Милен Русков.
2. "Трънски разкази" на Петър Делчев.



Аз не съм първа, но и на мен са ми любими.  Peace
Обичам много разказите на Деян Енев. Харесвам и Стефан Цанев.

Скоро прочетох една книга  "Къде отиваш, пътнико? на Ивинела Самуилова. Разказва се за пътя Камино, аз имам афинитет към темата и съм прочела всичко, което е издавано. И на Шърли Маклейн, и на Пауло Коелю, и на Тихомир Димитров и още една, която не се сещам как се казваше, пак на български автор.Много ми хареса интерпретацията на авторката. С кеф си я прочетох.

Също скоро четох "Бялата ни спалня" на Радмила Младенова и ми хареса.

Мога да препоръчам  и две книги, които също ми харесаха, за който обича пътеписи. "На запад от рая" на Изабела Шопова и "На изток - в рая " на Изабела Шопова. Разказват се за Нова Зеландия и Австралия и са интересни. Научаваш много нови неща за различни светове.

В последно време доста чувам за Токораз Исто, но все още не съм го чела, за да дам мнение.

# 6
  • Мнения: 10
Сезон за лов на диви кучки от Роджър Доч  (български автор е това му е псевдонима Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 520
"Последна спирка Барселона", Валдана Мора/Владимир Стоичков
Горещо препоръчвам!
Книгата бързо влезе под кожата ми и стана една от любимите ми Hug

П.П. Валдана Мора е литературен псевдоним на автора Владимир Стоичков.

# 8
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Не търся самоцелно съвременни български автори, защото често очакванията ми многократно надвишават прочетеното. Един обаче не просто "влезе под кожата ми". Този човек буквално пише с моя глас. И макар разказите му да не ме докосват толкова силно, колкото романите, съм изчела почти всичко, излязло изпод ръцете му. Говоря за Калин Терзийски. Силно препоръчвам "Алкохол" - "Лудост" - "Любовта на 45-годишния мъж", при това точно в тази последователност.

# 9
  • Мнения: 3 491
Аз явно съм сбъркала с последователността. Започнах с "Любовта на 45-годишния мъж" и приключих с автора, поне на този етап Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 10 513
И аз така с К. Терзийски.
Ще потърся "Последна спирка Барселона".
Нещо за Р. Гизгинджиев да кажете?

# 11
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Фен съм на Людмила Филипова, но забелязвам,че с течение на времето романите и не ме грабват така, както в началото.
Тази година открих Иво Сиромахов с"Български работи", а не след дълго и с " Моя таен любовен живот" - невероятен стил....

# 12
  • Мнения: 1 474
Последно прочетох първия роман на поетесата Силвия Чолева "Зелено и златно". Аз по принцип обожавам стила й, затова и романът много ми хареса. Но нейните произведения се четат със сърцето... Затова и на много хора книгата би се сторила мудна, не е типичният масов роман.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 945
Първо да кажа, че се радвам, че се появи такава тема   bouquet

Засега от съвременните автори съм чела само Людмила Филипова - "Антихтонът на Данте", "Мастиленият лабиринт" и "Където се раждат ангелите" в тази последователност. Знам, че първа е Мастиленият лабиринт, но първо ми попадна другата и затова така. Антихтонът ми допадна, но Мастиленият лабиринт не чак толкова. Може би, ако първо бях прочела нея, нямаше да прочета другата. "Където се раждат ангелите" е малка и лесно се чете  Peace

Titina, на теб кои ти харесват?

# 14
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
аз имам и харесвам всичките и книги...само "Войната на буквите", нещо не ме грабна, даже бях на път да се откажа да я чета.

Общи условия

Активация на акаунт