Много се зашумя около Здравка Евтимова наскоро и съм дълбоко учудена, че чак сега я удостояват с толкова шум. Тази жена пише зверски добре! Аз съм плакала на нейни разкази. За мен тя е най-добрият ни съвременен автор, да ме прощават  актуалните на деня автори. Да ме прощава и доайенът на клозетната ни литература-Венета Райкова. Има много тоалетна хартия да изяде, докато стане истински творец на годината!
Здравка Евтимова нашумя, защото я откриха американците и я включиха в учебниците си по литература. А трябваше да ѝ дадат първо път тук. Но за съжаление и в литературният свят на милата ни родина трябва да имаш вуйчо Владика, както се казва иначе не вървиш. Не стига само талант. И ми е болно, че талантливи хора са изтикани встрани от подобия на автори с претенции До Бога без никакво покритие. А относно З. Евтимова по- скромен, по-земен и по-естествен творец не бях виждала до сега. За щастие имаше презентация в родния ми град и за мен беше голямо удоволствие да се докосна до тази изключително ерудирана жена.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 18:36 от Luna_80