Съвременни романи от български автори

  • 72 171
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Благодаря за препоръката, ще си я взема Simple Smile

От български автори последно четох "Хавра" на Захари Карабашлиев  - като че ли очаквах повече.
И "Клуб „Анонимна лакомия”" - не оправда очакванията ми. Леко четиво - за разтоварване става, но ми се искаше нещо близко до "Кралицата на краставиците" Simple Smile

# 136
  • Мнения: 6
"Писмо до сестра ми" на Мария Пеева и Люси Рикспуун. Не очаквах, но се оказа доста интересна.

# 137
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
В момента чета Откраднато на Искра Урумова. Самодиви, овчари... много интересно започна.

# 138
  • Мнения: 6 581
В момента чета Откраднато на Искра Урумова. Самодиви, овчари... много интересно започна.

Аз я прочетох. ОПределено няма да си купя втората и третата книга.

,,Бродница,, ми хареса .

# 139
  • на брега
  • Мнения: 1 089
Не е роман. Разказ на Здравка Евтимова "Кръв от къртица".
Дълбоко в човешката душа!
Позволявам си да пусна линк:
https://www.dnevnik.bg/kultura/2019/01/23/3379356_kruv_ot_kurtic … 0v1JqXHpcCTpdkNjU

# 140
  • Мнения: 5 885
Много се зашумя около Здравка Евтимова наскоро и съм дълбоко учудена, че чак сега я удостояват с толкова шум. Тази жена пише зверски добре! Аз съм плакала на нейни разкази. За мен тя е най-добрият ни съвременен автор, да ме прощават  актуалните на деня автори. Да ме прощава и доайенът на клозетната ни литература-Венета Райкова. Има много тоалетна хартия да изяде, докато стане истински творец на годината!

# 141
  • София
  • Мнения: 10 825
Имате ли мнение за детските книги-игри на Никола Райков "Голямото приключение на малкото таласъмче" и "Още по-голямото приключение на малкото таласъмче". Търся книжка, която да грабне интереса и да стимулира желанието за четене на най-малкият ми син - на 6 години.

# 142
  • Мнения: 24 114
Много са хвалени тези книжки, но моето дете харесваше да чете за Франклин

# 143
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
Имате ли мнение за детските книги-игри на Никола Райков "Голямото приключение на малкото таласъмче" и "Още по-голямото приключение на малкото таласъмче". Търся книжка, която да грабне интереса и да стимулира желанието за четене на най-малкият ми син - на 6 години.

първата можете да си изтеглите и прочетете цялата или част от нея и да прецените.
то е книга игра, детето избира по кой "път" да поеме и книгата е различна при всяко четене. на Горинич му беше много интересна.
купувала съм и двете, даже по няколко пъти, за детето и за подаръци, но за мен първата е много по-добра от втората.

препоръчвам Успенски - Надолу по вълебната река" е най-най-любимата. Simple Smile

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Здравейте, ще се включа и аз при вас. Наскоро прочетох книгите на Даян Шаер, да си призная много ме впечатлиха, бях приятно изненада. Пише много красиво. В момента за други български автори не се сещам, макар,че често си купувам книги на наши автори, но не всички ми правят толкова голямо впечатление.

# 145
  • Мнения: 551
Здравейте, можете ли да ми препоръчате книга, която да бъда позитивна или не знам как да го обесня но прекарах един час в книжарница в търсене на български автори и всички започнаха с катастрофи, смърт и тн. Вярвам, че може би са страхотни книги и не може да се съди по резюмето, но наистина в момента имам нужда от нещо зареждащо и по-позитивно.

# 146
  • Мнения: 3 743
Enigma_691 препоръчвам ти "Пътеписи за душата на България" и "Бабо разкажи ми спомен" на Ивинела Самуилова. Мога да ги обобщя като хумористични, зареждащи и определено може доста да научиш и да се замислиш. Засега това съм чела от авторката, но определено харесвам стила ѝ, така че може да погледнеш и други нейни книги като сюжет.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 184
Прегледах темата, трябва да призная, че не съм фен на съвременната българска литература, не следя всичко и за някои от авторите и книгите за първи път прочетох тук Flushed Никъде не срещнах името на Радостина Ангелова, а аз наскоро прочетох "Виенски апартамент" и искам да кажа, че много ми хареса. Сега трябва да прочета и "Бал в Мулен Руж", тъй като има връзка между двата романа Simple Smile Допада ми Людмила Филипова, но всъщност съм чела само "Червено злато" и "Стъклени съдби", виждам тук, че някои са разочаровани от следващите й романи, явно се изчерпва... За Захари Карабашлиев мнението ми е малко противоречиво, има попадения наистина, но има и моменти, в които много се отплесва, в "Хавра" особено Simple Smile. На Ивинела Самуилова съм чела "Жената, която търсеше любовта" и честно казано ми беше малко тегава и скучна. Сега от време на време попрочитам нещичко от "Гатанки от небето" и бих казала, че те ми допадат повече Simple Smile

Ще следя темата, защото и аз смятам, че трябва да се даде шанс на българските автори Simple Smile

# 148
  • Мнения: 4 730
От българските харесах "Живот в скалите", "Стопанката на Господ", "Хавра"... Не мога да кажа, че са нещо изключително, но са леки за четене и се четат бързо... По-добре са все пак от доста хвалени във форума любовни глупави романчета... Satisfied

# 149
  • Мнения: 135
Наскоро си купих книгата на Петя Накова "Годината на осемте химии" и много ми хареса. Това са документални разкази за/на няколко жени, които се борят с рака.

Общи условия

Активация на акаунт