Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 17-та тема

  • 200 545
  • 530
  •   1
Отговори
# 510
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
125  г гр масло е ужасно много. Даже и между пластовете не слагам толкова много.

# 511
  • Мнения: 6 299
125  г гр масло е ужасно много. Даже и между пластовете не слагам толкова много.
Тя ще замесва 2 кг брашно. Освен това написа, че олиото по рецепта й е 10 - 12 лъжици. За това написах, че 1 малко пакетче е ок, но разбира се не е длъжна да го слага цялото.
Ето питката ми от днес.
Скрит текст:
Бяхме на една ловна хижа за празника.

# 512
  • Мнения: 201
Здравейте! Показвате невероятни неща.
Търся рецепта за вкусна солена питка, искам да правим домашно хлебче с детето, но нещо все не случвам на рецепта. Не ми е важно да е красива
Содена, с мая, нямам пренции

# 513
  • Мнения: 3 271
Преди време търсих рецепта с белтъци, момичетата от коледната тема споделиха една която се оказа невероятна. 4 белтъка, 300 мл прясно мляко, 1/2 куб. мая, 5суп.лъж.олио,1чаена лъж. захар, 1 суп. лъж. сол, около 600-700гр брашно.

# 514
# 515
  • Мнения: 918
Имам тази рецепта за питка. Вече няколко пъти я правя и става много вкусна. Въпросът ми е с какво мога да заменя тази фанта, тъй като вкъщи никой не пие и ми писна само заради нея да тичам до магазина да купувам. Може би да сложа просто 400мл мляко? 🤔

# 516
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Можеш! Аз лично не виждам защо ти е фанта или каквото и да е безалкохолно в случая.

# 517
  • Мнения: 3 271
Може би защото е сладко тестото, затова е и фантата. Гледам че има и доста захар.

# 518
  • Мнения: 918
Да леко сладка е самата питка. Другия път ще пробвам само с мляко и по-малко захар. 🙂 Благодаря ви

# 519
  • Мнения: 201
Правила съм кекс с газирано и стават по-въздушни

# 520
  • София
  • Мнения: 10 866
zwezdi4ka14, само с мляко резултатът няма да е същият. По-добре замени фантата с газирана вода и към нея добави малко захар. Ако пък и този вариант не те устройва, в чаша вода разтвори щипка сода, отново подсладена.

Здравейте! Показвате невероятни неща.
Търся рецепта за вкусна солена питка, искам да правим домашно хлебче с детето, но нещо все не случвам на рецепта. Не ми е важно да е красива
Содена, с мая, нямам пренции

Питки с овесени трици

# 521
  • Мнения: 172
Здравейте!
За пръв път ще правя питка за Бъдни вечер. Опитвала съм да правя постна, содена питка, но не ми се получава и става на камък.
Допустимо ли е да се ползва мая?

Ще се радвам на всякакви препоръки и рецепти!

# 522
  • София
  • Мнения: 10 866
Ако държиш на традициите, маята не е към постните продукти, така, че питката трябва да е със сода. Аз правя ето тези: Постни картофени хлебчета със сода. Получават се много добре!

# 523
  • Мнения: 1 620
Според вас тази рецепта удачна ли е за питка с мая?

https://www.yoli-bg.com/%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1% … J6RY8TuuP1r9_bE64

Аз имам изпитана рецепта, но нещо ми се прииска да опитам нещо ново.

# 524
  • София
  • Мнения: 10 866
Не съм приготвяла тази. Ако искаш нещо по-различно и изпробвано, заповядай:

Пролетна погача - става за всякакви поводи!



Общи условия

Активация на акаунт